Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 151 (24.10.09)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 151 (24.10.09)
Nowości na chomiku.

Arctic Monkeys - Cornerstone - Super. Jak tylko usłyszałem ''Cornerstone'' od razu się w nim zakochałem. Namiętny, nieco płaczliwy walczyk z najlepszym na płycie tekstem i jednocześnie wokalem. Rzecz tak nieszablonowa, że nie mogła zostać singlem. No ok, mogła, ale tylko na DLP. Mogła zadebiutować niezauważona, gdzieś pod koniec piątej dziesiątki, nie zwracają na siebie uwagi. Tak jednak nie będzie. Arctic Monkeys wysłuchali moich modlitw i oto ''Cornerstone'' 16 Novembera wyjdzie na 5'' płytce. Zapewniam, że do tego czasu nie przestanie mnie urzekać, chociaż znając obecny ''smak mas'' nie przewiduję oszałamiających wyników na tak zwanych listach przebojów. Nie mam wątpliwości, że piosence jest bliżej do dokonań The Last Shadow Puppets niż do macierzystej formacji Alexa Turnera. Po za tym przypomina mi swoją naturalnością projekt The Veils. Lepiej być nie może. Arctic Monkeys w tak niskokalorycznym wydaniu mają szansę stać się najbardziej pożądanym ze wszystkich swoich utworów na DLP. Czy pozwolą im na to konkurencji to już inna sprawa.

Hey - Umieraj Stąd - Swoje już o tej piosence napisałem. Najlepsza z płyty. Jedna z najlepszych w karierze Hey. Czy to jeszcze ten stary Hey, nowy Hey, może Radiohey? Nie ważne. Po przesłuchaniu tej kompozycji długo nie mogłem dojść do siebie. Muzycy Hey udowodnili mi, że nie potrzebujemy na polskim rynku żadnych indie rockowych rewolucji. I tak 95% tego to ściema. Kumka Olik nas nie zbawi drodzy userzy! To Hey jest najbardziej wysmakowanym, naturalnym i utalentowanym projektem na polskiej scenie muzycznej na dzień 24 października 2009 roku. Pomijam już muzykę. Jest piękna, minimalistyczna do potęgi. Tak jak w większości numerów na płycie, ''Umieraj Stąd'' na pierwszy plan wysuwa sekcję rytmiczną. Perkusja jest tam najważniejsza, a sam wokal Nosowskiej potrafi naszkicować taką melodię, że odechciewa się powrotu gitarowego szumu z pierwszej połowy lat 90. Magnesem jest jednak tekst. Nie wiem jak wyrazić AUTENTYCZNĄ wdzięczność jaką czuję teraz do Katarzyny Nosowskiej za ten i resztę tekstów z ''MURP-a''. Kłaniam się przed nią do samej podłogi w podzięce za napisanie utworu po polsku, którego słuchanie tak uzależnia, a słowa potrafią sprawić większą frajdę niż muzyka. A przecież wedle moich założeń to chora, niezdrowa sytuacja. Ah.... ''Umieraj Stąd'' pokazuje magię języka. To lepsze niż niejedna pieprzona kartka poezji, której trzeba się uczyć na pamięć w szkole, gdzie o Hey słyszała co 20 osoba :/ Te liryki nie mają sobie równych. Nie tylko w Polsce. Jest tylko jeden jedyny Nick Cave i on z racji swojego ''ja'' jest w stanie zakręcić mną w podobny sposób, ale po polsku mi tego przecież nie zaśpiewa. Jeszcze raz dziękuję. Jestem pod wrażeniem!

Pet Shop Boys - Beautiful People - Oczywiście mam prawo narzekać, że wydali tak kijowego singla. Ale ich kijowy singiel i tak bije na głowę 50% kijowych singli wydawanych każdego poniedziałku i wtorku na świecie i w USA. A ponadto po kilku tygodniach integracji z kawałkiem okazuje się, że BP to cudowna jesienna piosenka, co prawda bardziej pasująca do ''złotej jesieni'' niż do ''październikowej pluchy'', ale wszystko można sobie wyobrazić. W końcu BP to też piosenka zmyślona. Nieco ironiczna, zabawna (kiedy oni nagrali coś zabawnego ostatnio?) i utopijna. Nie mam problemu z zamknięciem oczu i przywołaniem sobie obrazu nieznośnie słodkiego teledysku z całą masą wykrzywionych w teatralnie-radosnym uśmiechu osób. Zwolnione ujęcia, wszyscy tacy uprzejmi, grzeczni, delikatni. Neil zataczający się zawadiackim krokiem po słonecznym bulwarze z rękami wyniesionymi wysoko ku górze, a zdrowo prażących promieni słońca nie powstydziłoby się nawet baby-sun z Teletubisów. I jeśli któryś Pet Shop Boy ma czasem podobne wizje, to w sumie nie mogę ich karcić za wybór tej piosenki na singla. Cieszmy się wyimaginowaną - ale zawsze - jesienią. W zimie pozostanie nam tylko machinalny robo-taniec, udawanie Timbalanda, rżnięcie z klasyki muzyki poważnej i niesienie dobrej nowiny we wszystkie strony świata, dla wszystkich chłopców i dziewczyn. ''All Over The World'' na singlu. Hurrra!

Archive - Lines - Czwarta część ''Controlling Crowds'' naprawdę przypadła mi do gustu. Listoholik mnie odstraszył już na samym początku, pisząc o jakiejś pompatyczność etc..., ale czy można ufać facetowi, który do top 30 swojej listy wpuszcza pierwszy, cyfrowy singiel Muse Icon_razz2? Album jest nieco bardziej zróżnicowany od I-III i przede wszystkim bogatszy w pomysły. Wokalista w swoim smęceniu może zbyt bardzo przypomina Thoma Yorke' lub Rufusa Wainwrighta, ale ''Lines'' to raczej nie dotyczy. Sześć minut zawieszonych na trip rockowym żurawiu (o, wzięło mi się to z tego Heya powyżej Icon_razz2). Takie rzeczy to rzadkość w dzisiejszych czasach.
Nie wiem kto w Archive rapuje, ale wychodzi mu to doskonale, szczególnie jeśli kontrastuje to z tym ''barowym'' refrenem: ''Lines, Lines la la la la la la''. Coś czuję, że CC IV znajdzie swojego drugiego reprezentanta na liście o wiele szybciej niż to było w przypadku pierwszych trzech części.

Parov Stelar & Blaktroniks - Let's Roll - To jest prawdziwy gwóźdź dzisiejszego programu. Nie patrzcie na lidera, na najwyższą nowość, najbardziej spektakularny skok. Najważniejszy numer tego notowanie kryje się tutaj. Pod czysto muzycznym względem jeszcze trochę mu brakuje do fotelu lidera (jak widać), ale historia jaka za nim stoi się wyjątkowo ciekawa. Po pierwsze, ten kawałek został mi polecony. Za wszystkim stoi mój najlepszy kumpel, który - jak już się kiedyś chwaliłem - jak na całe grono moich znajomych słucha naprawdę wyjątkowej muzyki. Jego odkryciem jest właśnie Parov Stelar. Austriak z pochodzenia, wirtuoz konsolety, który elektroniczne beaty darzy takim samym uczuciem jak jazzowe klasyki z lat 20 lub 30. Łączy w swoich utworach te jazzowo-swingujące standardy z graniem hip/trip-hopowym, a wszystko dostosowuje do potrzeb ogólnie pojętego danceflooru. ''Let's Roll'' to pierwszy singiel z nowej płyty ''Coco''. Gościnnie udziela się w nim raper Blaktroniks, który przedstawia sobą obraz muzyka jakiego nie sposób dotąd było spotkać na DLP. Wszystko niezwykle ''napompowane'' energią, z chwytliwymi zaśpiewami, świetną linią melodyjną...tak świetną, że po 3-4 odsłuchach wykombinowałem, że przecież dwa główne motywy w piosence są wzięte prosto od jednej z moich piosenek wszech czasów (takiej nawet z top 10 na). Tylko nieco szybsze Icon_wink Ktoś zgadnie o jaki utwór chodzi Icon_razz2?

AP. PP. LT.

01. 08. 03. The xx - Crystalised
02. 05. 06. Grizzly Bear - While You Wait For The Others
03. 01. 08. Massive Attack - Splitting The Atom
04. 06. 08. Depeche Mode - Fragile Tension
05. 16. 05. Kings Of Convenience - The Boat Behind
06. 02. 09. The Veils - The House She Lived
07. 04. 06. Antony & The Johnsons - Crazy In Love
08. 03. 13. Julian Plenti - On The Esplanade
09. 13. 05. Yello & Heidi Happy - Part Love
10. 09. 04. Atlas Sound & Noah Lennox - Walkabout

11. NE. 01. Arctic Monkeys - Cornerstone
12. 11. 06. The Horrors - Do You Remember?
13. 07. 08. Soulsavers - Death Bells
14. 10. 05. Eels - Beginner's Luck
15. 20. 04. Pearl Jam - Got Some
16. 24. 07. Sonic Youth - What We Know
17. 12. 09. Hope Sandoval & The Warm Inventions - Blanchard
18. 28. 02. Norah Jones - Chasing Pirates
19. 17. 10. Radiohead - These Are My Twisted Words
20. 29. 02. Akron/Family - Everyone Is Guilty

21. 15. 15. Future Of The Left - The Hope That House Built
22. 14. 12. PJ Harvey & John Parish - Passionless, Pointless
23. 19. 14. Animal Collective - Summertime Clothes
24. 18. 10. Röyksopp - You Don't Have A Clue
25. 27. 06. Charlie Winston - Like A Hobo
26. 22. 07. Manic Street Preachers - Journal For Plague Lovers
27. 32. 03. Dirty Projectors - Cannibal Resource
28. 34. 04. a-ha - Mother Nature Goes To Heaven
29. NE. 01. Hey - Umieraj Stąd
30. 23. 11. The Raveonettes - Suicide

31. 25. 11. St. Vincent - Actor Out Of Work
32. 31. 15. Air - Do The Joy
33. 38. 03. Bad Lieutenant - Twist Of Fate
34. 39. 02. Alice In Chains - Last Of My Kind
35. 35. 17. Depeche Mode - Peace
36. 30. 16. The Flaming Lips - Silver Trembling Hands
37. NE. 01. Pet Shop Boys - Beautiful People
38. 37. 10. Kasabian - Where Did All The Love Go?
39. 33. 14. Patrick Wolf - Hard Times
40. 21. 11. The Big Pink - Dominos

41. 41. 04. The Loveliers - Exceedance
42. 49. 02. Jarvis Cocker - Further Complications
43. 26. 09. Tiga - Beep-Beep-Beep
44. NE. 01. Archive - Lines
45. 47. 03. Echo And The Bunnymen - Think I Need It Too
46. 42. 16. Arctic Monkeys - Crying Lightning
47. 44. 14. Pati Yang - Supernatural
48. 40. 13. Pet Shop Boys - More Than A Dream
49. 36. 17. Junior Boys - Bits & Pieces
50. 43. 12. Super Furry Animals - Mt.
51. 46. 08. Editors - Papillon
52. 48. 18. Engineers - Clean Coloured Wire
53. 53. 07. Mika - Rain
54. 45. 20. Wilco - You Never Know
55. 51. 07. Muse - Unnatural Selection
56. NE. 01. Parov Stelar & Blaktroniks - Let's Roll
57. 52. 21. Passion Pit - Swimming In The Flood
58. 50. 12. Deerhunter - Rainwater Cassete Exchange
59. 57. 19. Malcolm Middleton - Red Travellin' Socks
60. 56. 10. Sparks - This Is The Renaissance
61. 55. 18. SPC ECO - Something Anything
62. 54. 21. Yeah Yeah Yeahs - Heads Will Roll
63. 60. 13. The Prodigy - Take Me To The Hospital
64. 61. 19. Yo La Tengo - Periodically Double Or Triple
65. 63. 17. múm - The Smell Of Today Is Sweet Like Breastmilk In The Wind
66. 59. 15. Japandroids - The Boys Are Leaving Town
67. 62. 14. Fanfarlo - Luna
68. 64. 19. Little Boots - New In Town
69. 65. 22. Archive - Whore
70. 58. 22. TV On The Radio - DLZ

Z listy wypadły:

z 66 - Roisin Murphy & Sinéad O'Connor & Micachu - I'm Every Woman - po 14 tyg. (max: 24)
z 67 - Ladytron - Burning Up - po 25 tyg. (max: 23)
z 68 - Gabriela Kulka - Niejasności - po 23 tyg. (max: 3)
z 69 - The Verve - Valium Skies - po 19 tyg. (max: 19)
z 70 - The Like - You Belong To Me - po 8 tyg. (max: 44)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.10.2009 11:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #2
 
Cytat:01. 08. 03. The xx - Crystalised
No to zaszalałeś Icon_wink2
saferłel napisał(a):29. NE. 01. Hey - Umieraj Stąd
Płyta świetna Icon_smile2
saferłel napisał(a):56. NE. 01. Parov Stelar & Blaktroniks - Let's Roll
Bardzo lubię jego albumy. Nowej jeszcze nie znam Icon_redface2
saferłel napisał(a):04. 06. 08. Depeche Mode - Fragile Tension
Tak trzymać Icon_exclaim
saferłel napisał(a):1. 46. 08. Editors - Papillon
U mnie w tych samych okolicach Icon_neutral2

A poza tym tak dobrej pierwszej dziesiątki już dawno nie miałeś Icon_smile2

[Obrazek: kleschko.png]
25.10.2009 12:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #3
 
saferłel napisał(a):'Unikaj Stąd''
Nie, nie Icon_lol

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
25.10.2009 01:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
saferłel napisał(a):No to zaszalałeś Icon_wink2
A ty tego kompletnie nie przewidziałeś swego czasu Icon_wink2

kleschko napisał(a):U mnie w tych samych okolicach Icon_neutral2
Nowi Editorsi trochę zawiedli niestety.

Cytat:A poza tym tak dobrej pierwszej dziesiątki już dawno nie miałeś Icon_smile2
Wniosek z tego, że jest to zasługą KOC i Yello, bo to dwa nowe kawałki w tej strefie Icon_smile

furbul napisał(a):Nie, nie Icon_lol
Tak, tak. Miałem jakieś 15 minut, by wczoraj przygotować na szybko opisy. Icon_wink2 Nie wiem czemu akurat tak to wymyśliłem w pędzie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.10.2009 08:25 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #5
 
saferłel napisał(a):czy można ufać facetowi, który do top 30 swojej listy wpuszcza pierwszy, cyfrowy singiel Muse Icon_razz2

Icon_razz
( i to dowód na to, że jednak czytam Twoje wstępy Icon_mrgreen )
25.10.2009 11:24 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #6
 
Fajnie że The xx na pierwszym a Hey ''Umieraj stąd'' jest naprawdę dobrym kawałkiem.
25.10.2009 11:27 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Cytat:( i to dowód na to, że jednak czytam Twoje wstępy Icon_mrgreen )
Chyba nigdy nie twierdziłem, że nie czytasz Icon_wink

emigrant napisał(a):Hey ''Umieraj stąd'' jest naprawdę dobrym kawałkiem.
I myślę, że takie dobre kawałki są właśnie mile widziane na DLP Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.10.2009 12:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
 
"Umieraj stąd" faktycznie wyróżnia się na plus na albumie. Płytkę mam i nie mogę się oderwać. Bardzo ładnie napisałeś o tym utworze, teksty Nosowskiej są (jak zwykle zresztą) genialne, do tego dochodzi wspaniała muzyka i mamy piękną kompozycję.
"Beautiful People" było u mnie wcześniej niż u Ciebie Icon_cool2
25.10.2009 03:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #9
 
Cytat:37. NE. 01. Pet Shop Boys - Beautiful People
Pewnie gdyby nie było singlem, to by nie weszło na listę, a tak to nawet u mnie się załapało.
saferłel napisał(a):25. 27. 06. Charlie Winston - Like A Hobo
Jedyne ogniwo łączące nasze Top-30

.
25.10.2009 03:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Cytat:"Beautiful People" było u mnie wcześniej niż u Ciebie Icon_cool2

Ale u ciebie już wypadło. Dobrze chociaż, że kolejnym singlem będzie ''All Over The World''. Też to wysoko dałeś w topłycie, więc jest szansa, że się pojawi.

stavanger napisał(a):Pewnie gdyby nie było singlem, to by nie weszło na listę, a tak to nawet u mnie się załapało.
Masz rację. Nie podszedłbym do tego kawałka z takiej perspektywy, ale wiesz.....ostro mu się przysłuchałem ostatnimi czasy i kupiłem nawet singielka. To robi swoje Icon_smile
I tak samo jak u kolegi - większe nadzieję pokładam w ''All Over The World''. Chociaż ty masz trochę pecha, bo twoje ulubione rzeczy z Yes nie wyszły na singlu....ale za to ''King Of Rome'' zupełnie niespodziewanie będzie wydane na brazylijskim The best Of nazwanym ''PSB Party'' Icon_lol

Cytat:Jedyne ogniwo łączące nasze Top-30
Dawno nie słuchałem nowości od ciebie. Teraz jak będę miał chwilę czasu postaram się coś wyrwać dla siebie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.10.2009 03:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #11
 
Łaaa Debiut Arctic robi wrażenie. Jednak spośród nowości ja osobiście wybieram drugą najwyższą. Hey z fantastycznego albumu. Tak bardzo chwalisz ten numer.. Czyżby wreszcie jakiś polski numer jeden? W końcu wskoczyli aż na 29. miejsce w zaledwie.. dzień(?)
Bardzo przeciętny numer jeden niestety. Mnie to nie bierze tak mocno, juz o tym pisałem. Zdecydowanie lepszy był poprzednik. Grizzy Bear na drugim i to będzie pewnie następca The xx Icon_wink KoC świetnie sobie radzi. Mnie powoli zaczyna nudzić Norah się nie ociąga ;P Sprawdzę kiedyś Twoją najniższa nowość. No i tę czwartą część Archive wypadałoby posłuchać..

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
25.10.2009 07:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
furbul napisał(a):Łaaa Debiut Arctic robi wrażenie.
Mieli być nawet w top 5, ale ostatecznie jak bezpośrednio ich zacząłem porównywać z kilkoma kawałkami, to spadli tez kilka pozycji Icon_smile

furbul napisał(a):Hey z fantastycznego albumu.
Fantastycznego albumy nie dostają 4/5 Icon_razz2

furbul napisał(a):Czyżby wreszcie jakiś polski numer jeden?
Też już zacząłem o tym myśleć i wyobrażać sobie taką sytuację. Szansę są oczywiście, ale przecież nic nie mogę przewidzieć.

furbul napisał(a):Bardzo przeciętny numer jeden niestety.
Musisz się bardziej otworzyć na indie/chill/elektroniczne brzmienie londyńskiej sceny klubowej Icon_razz2

furbul napisał(a):Sprawdzę kiedyś Twoją najniższa nowość. No i tę czwartą część Archive wypadałoby posłuchać..
A racji, że u mnie nie ma 20 nowości w jednym tygodniu, to faktycznie warto poznawać Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.10.2009 09:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #13
 
saferłel napisał(a):Fantastycznego albumy nie dostają 4/5 Icon_razz2
A ile? W zasadzie może ocena kiedyś ulegnie zmianie. Coraz bardziej lubię plytę Icon_wink
saferłel napisał(a):A racji, że u mnie nie ma 20 nowości w jednym tygodniu, to faktycznie warto poznawać Icon_wink
Icon_lol U mnie chyba powyżej dziesięciu nigdy nie było ;P

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
25.10.2009 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
furbul napisał(a):A ile? W zasadzie może ocena kiedyś ulegnie zmianie. Coraz bardziej lubię plytę Icon_wink
4'5 albo 5. 4 to jeszcze całkiem przyziemna nota Icon_smile

furbul napisał(a):U mnie chyba powyżej dziesięciu nigdy nie było ;P
I tak patrząc na listy tzw ''alternatywnych'' członków forum (jak lubi się mawiać o pewnych osobach), to ja mam chyba najmniej nowości zawsze.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.10.2009 09:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #15
Re: DLP - Notowanie 151 (24.10.09)
saferłel napisał(a):01. 08. 03. The xx - Crystalised
Ojej, nie znam numeru jeden, muszę szybko zajrzeć na twojego chomika
saferłel napisał(a):29. NE. 01. Hey - Umieraj Stąd
Jeden 3 najlepszych utworów na płycie Icon_smile2
saferłel napisał(a):34. 39. 02. Alice In Chains - Last Of My Kind
Najlepsza twarz Alicji na tej fantastycznej płycie Icon_biggrin3
saferłel napisał(a):37. NE. 01. Pet Shop Boys - Beautiful People
Nie jestem pewien czy znam wszystkie utwory z Yesa, ale ten chyba jest w górnej połówce płyty
saferłel napisał(a):44. NE. 01. Archive - Lines
No to jest dobry album. U mnie pusta butelka już 6 tygodni wisi
saferłel napisał(a):56. NE. 01. Parov Stelar & Blaktroniks - Let's Roll
A cóż to? Chyba też sobie posłucham
25.10.2009 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Yoda napisał(a):Jeden 3 najlepszych utworów na płycie Icon_smile2
Super Icon_smile Będę u ciebie go wypatrywał. Wczoraj szybko rzuciłem okiem na zestawienie, to jeszcze nie było, bo lista z 23...Jutro sobie dokładnie to obejrzę Icon_smile

Yoda napisał(a):Najlepsza twarz Alicji na tej fantastycznej płycie Icon_biggrin3
...i z tego co zdążyłem zauważyć, to właśnie ta piosenka dobrze sobie radzi Icon_biggrin Ja nie wiem czy najlepsze twarz, bo podoba mi się tam wszystko i dopiero z biegiem tygodni będę mógł to jakoś posegregować. Na razie ''Last'' najmocniej wbiło mi się w głowę.

Yoda napisał(a):ie jestem pewien czy znam wszystkie utwory z Yesa, ale ten chyba jest w górnej połówce płyty
A nie głosowałeś przypadkiem na YES w Topłycie? Chyba jednak nie...

Yoda napisał(a):A cóż to? Chyba też sobie posłucham
Szczerze mówiąc, to mógłbym Ci polecić kilka piosenek z mojej listy, które powinieneś bardziej polubić od tej. Zresztą przeczytaj opis, to może jakoś sobie wyobrazisz brzmienie Icon_smile

PS - a czy kto zgadł w końcu jaki utwór przypomina ''Let's Roll''. Ten z mojego top 10 wszech czasów Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.10.2009 09:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #17
 
A Girl Like You? W ogóle czegos takiego nigdy bym sie u Ciebie nie spodziewał ;]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
25.10.2009 10:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Jakie ''A Girl Like You''?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.10.2009 11:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #19
 
"A Girl Like You" Edwyna Collinsa, ale już wiem, ze to nie to ;]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
25.10.2009 11:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Domyśliłem się, że chodzi o ten kawałek. Ale co on ma wspólnego z listą i o co chodzi z ''już wiem, że to nie to''? Chodzi o to, że równie niespodziewany byłby to kawałek jak ''Let's Roll''?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.10.2009 11:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości