Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Metalliki
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #101
RE: Mychartsowy Top Metalliki
Sundrajta napisał(a):Aż tak wysoko cenisz te nowości?
Aż tak. A nawet jeszcze bardziej.
Sundrajta napisał(a):Zauważyłem ostatnio że masz taką tendencję, do uznawania nowych kawałków, starych wykonawców za najlepsze w ich repertuarze!
A co w tym dziwnego. Jeżeli brzmią mi najlepiej, to uznaję za najlepsze.
Sundrajta napisał(a):To mimo wszystko zaskakujące spojrzenie na współczesną muzykę.
Nie wiem, co w tym takiego zaskakującego. Od wielu lat już uważam, że od około 2010 mamy bardzo dobry okres dla muzyki. Lepszy niż 30 poprzednich lat (chociaż dotyczy tylko szczytów, bo tej słabej muzyki jest tyle samo, może nawet więcej).
thestranglers napisał(a):A czy ja wiem, że te nowe utwory przewyższają klimatem Bullets, Collapse/Collide, czy utwór wszech czasów?
Bullets jest dla mnie jednym z najsłabszych utworów w ich dorobku, C/C jest na plus, ale nie powala, a Again do tej pory to była moja pierwsza dwójka zespołu. I bardzo możliwe, że pobiłoby wszystkie utwory z tej płyty poza Daytime Coma. Dla mnie to ich numer jeden i czołówka topu wszechczasów.
Ale takich utworów, które uważam za czołówkę dorobku zasłużonych wykonawców wcale tak dużo nie ma. Na przekład płyty Placebo czy Bryana Adamsa uznałem za słabiutkie i żadnego utworu, który choćby się zbliżył do najlepszych nie znalazłem.
04.02.2023 11:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #102
RE: Mychartsowy Top Metalliki
Placebo? Zdziwiłbym się wielce, gdybyś choć zbliżył ostatnie utwory do ich klasyki. A wytłumaczenie co do wymienionych nagrań Archive rozumiem i przyjmuję.
04.02.2023 11:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #103
RE: Mychartsowy Top Metalliki
thestranglers napisał(a):Zdziwiłbym się wielce, gdybyś choć zbliżył ostatnie utwory do ich klasyki.
Ale ponoć podobno foruję najnowsze dokonania starych artystów. Jak widać nie zawsze. A ogólnie to wielbicielem Placebo nie jestem. No ale mieli nieco świetnych kawałków (chociaż spora część z nich to covery).
04.02.2023 11:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #104
RE: Mychartsowy Top Metalliki
kajman napisał(a):A co w tym dziwnego.
Przede wszystkim chodzi mi o to że do takiego werdyktu większość potrzebuje czasu, a u Ciebie często czytam "że to najlepszy utwór w karierze danego wykonawcy" już po tygodniu (no może kilku) od jego poznania i u nikogo więcej takich opinii nie dostrzegam. Icon_eek
Sam powoli zbieram się z układaniem swojego TWC i postawiłem (w jego pierwszej edycji) ustalić górną granicę na rok 2020. Po pierwsze potrzebuję dystansu, by spojrzeć na takie piosenki z pewnym dystansem, a po drugie ten rok (2020) był końcem pewnej epoki w moim życiu.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
05.02.2023 02:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #105
RE: Mychartsowy Top Metalliki
Sundrajta napisał(a):chodzi mi o to że do takiego werdyktu większość potrzebuje czasu
Nie wiem czy większość, ale pewnie tak. No ja też potrzebuję, tylko sporo mniej. No i takich utworów, które szybko ustawiam na piedestale jest nie tak dużo. I raczej na nim pozostają. Daytime Coma znam ponad rok i opinia o nim się tylko ugruntowała, zresztą ponad rok już nie daje się ruszyć z pierwszego miejsca mojej listy.
05.02.2023 10:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #106
RE: Mychartsowy Top Metalliki
Jeśli miałbym szukać takich sytuacji u mnie to byłoby to z Brodką i z nagraniem, którego tytułu notorycznie zapominam, ale wiesz dobrze o co chodzi.
05.02.2023 11:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #107
RE: Mychartsowy Top Metalliki
Patrząc na swoje topy zespołu wybrałem i przesłuchałem 13 utworów. Pierwsza trójka w kolejności jaką przewidziałem (i poza konkurencją), kolejne trzy też są tam, gdzie przewidywałem (kolejności pewien nie byłem), a dalej trochę się pozmieniało, bo utwór przewidywany na 13 miejsce był ósmy.
05.02.2023 07:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 094
Dołączył: Dec 2009
Post: #108
RE: Mychartsowy Top Metalliki
A jeszcze chyba pomysłodawca coś zgłosi Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
05.02.2023 08:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 038
Dołączył: May 2021
Post: #109
RE: Mychartsowy Top Metalliki
... And Justice for All
Low Man's Lyric

Karpie zjem!
05.02.2023 08:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #110
RE: Mychartsowy Top Metalliki
niestety brakuje jeszcze kilku ważnych dla mnie pozycji...
no ale już zgłaszam co nieco, żeby jutro nie przegapić.

Bleeding Me
St. Anger
The House Jack Built
06.02.2023 12:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal_paszcza Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 332
Dołączył: Mar 2021
Post: #111
RE: Mychartsowy Top Metalliki
Sad But True
The God That Failed
06.02.2023 12:39 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #112
RE: Mychartsowy Top Metalliki
ZAMYKAM PRZYJMOWANIE PROPOZYCJI
07.02.2023 06:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #113
RE: Mychartsowy Top Metalliki
to taki top, że gdybym wysłał swoją drugą dziesiątkę jako pierwszą to tez bylby godny zestaw Icon_smile2 Mozna powiedzieć, że to taka muzyczna Brazylia Icon_wink2
08.02.2023 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #114
RE: Mychartsowy Top Metalliki
O całokształcie aż tak bym nie powiedział, ale na miejscu dziesiątym mojej topki mógłbym równie dobrze umieścić dowolny utwór z Black albumu, jak i kilka z pozostałych. Innymi słowy mam kilka PIOSENEK, które są ponad wszystko, a potem bardzo dużo takich 7-8/10.

Nie ukrywam, że powtarzalność Mety łatwiej mi wybaczyć w późniejszym, rockowym wcieleniu. Pierwsze cztery płyty są świetne jako całość, ale niewiele tam utworów, które w pojedynkę radzą sobie dobrze. Te, które to robią, choć popularne, to nie wróżę im dobrego wyniku.
08.02.2023 11:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #115
RE: Mychartsowy Top Metalliki
Gary napisał(a):gdybym wysłał swoją drugą dziesiątkę jako pierwszą to tez bylby godny zestaw
Mi się jednak zestaw świetnych rzeczy kończy nieco wcześniej. Przynajmniej z tego co zostało zgłoszone.
09.02.2023 09:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 883
Dołączył: Aug 2007
Post: #116
RE: Mychartsowy Top Metalliki
Muszę przyznać, że powstał bardzo zacny zestaw utworów, jest w czym wybierać. Raczej nie będę miała problemu z ułożeniem top10, naprawdę fajny top - wiedziałam że tak będzie Icon_wink

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
09.02.2023 09:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #117
RE: Mychartsowy Top Metalliki
A ja chyba na odwrót jak Eveno - właśnie tym bardziej doceniam pierwsze trzy, czysto fraszowe płyty, w porównaniu z tym co później, po wysłuchaniu zestawu, a zwłaszcza w porównaniu z dokonaniami z XXI wieku, które próbują je emulować. Te proste patenty mają sens wtedy, kiedy jest w tym dużo punkowej spontaniczności i dynamiki, są jakoś urozmaicane, a do tego całość nie trwa zbyt długo. Tymczasem piosenki w stylu "Atlas, Rise!" zdają się same obnażać swój własny banał przez swoje wydumanie i po prostu męczą klepaniem tego samego przez 6, 7 minut (tym bardziej, że technicznie też jest to słabsze).
Już w ogóle pomijam milczeniem wypusty typu "The Unforgiven II" Icon_rolleyes czy kowery piosenek które już w oryginałach były klasykami, a Metalica po prostu dodała trochę ciężaru.
Aha, no i "Nothing Else Matters" nadal brzmi rewelacyjnie, co jest rzadkie w przypadku tak oklepanych piosenek. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
14.02.2023 03:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #118
RE: Mychartsowy Top Metalliki
Zgłoszone utwory:

Whiskey in the Jar
The Unforgiven
The Memory Remains
Battery
Master of Puppets
Nothing Else Matters
The Unforgiven II
For Whom The Bell Tolls
When a Blind Man Cries
Mama Said
One
Atlas, Rise!
Welcome Home (Sanitarium)
Fade to Black
Wherever I May Roam
The Day That Never Comes
Hero Of The Day
Loverman
Jump In the Fire
Enter Sandman
Until It Sleeps
Whiplash
Moth into Flame
Carpe Diem Baby
Please Don't Judas Me
All Nightmare Long
No Leaf Clover
The Call of Ktulu
Orion
Shoot Me Again
Phantom Lord
Fuel
Disposable Heroes
Trapped Under Ice
The Wait
Tuesday's Gone
Die Die My Darling
Turn The Page
Junior Dad
Lux Æterna
Screaming Suicide
Brothers In Arms
Cyanide
...And Justice for All
Low Man's Lyric
Bleeding Me
St. Anger
The House Jack Built
Sad But True
The God That Failed

Głosujecie na swoje Top 10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do poniedziałku 20 lutego do godziny 19:00. Można zagłosować nawet tylko na jeden utwór (otrzymuje on wtedy najniższą notę). Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym.


na plejce brak Brothers in Arms

Zagłosowali:

ku3a
Dyfeomorfizm
EVENo
stokrotka
kajman
Dobromiera
meni
neo01
Aro
Gary

miszony
Yacy
wojtek
AKT!
thestranglers
barb42
19.02.2023 02:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 038
Dołączył: May 2021
Post: #119
RE: Mychartsowy Top Metalliki
Potężne braki w zestawie co do zgłoszonych utworów sprawiły, że chyba tylko moje top 3, no może top 4, by się załapało, gdyby można wybierać z całej dyskografii. Niestety sporo poupychanych tu na siłę nieciekawych coverów zabrało miejsce ciekawszym oryginalnym Metallicom, no ale rozumiem, że taki wybór forumowiczów. Ale za to załapał się do mojego top 10 utwór, którego prawdopodbnie nigdy wcześniej nie słyszałem.

I bonusik na dobranoc

Karpie zjem!
19.02.2023 11:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #120
RE: Mychartsowy Top Metalliki
ZAMYKAM PRZYJMOWANIE GŁOSÓW
20.02.2023 08:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości