Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Animal Collective - Merriweather Post Pavilion
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #1
Animal Collective - Merriweather Post Pavilion
[center][Obrazek: merriweatherpostpavilio.jpg]

Przyznam, że na początku byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tego krążka. Wszędzie wokoło mnóstwo zachwytów nad czymś, o czego istnieniu wcześniej nie miałem pojęcia, syndrom Pitchforka i dużo szumu o nic. No właśnie - niezupełnie o nic, bo z czasem odkryłem, że album jest bardzo przestrzenny i wielowymiarowy, przez co w nietuzinkowy sposób odkrywa nowe sfery muzyki elektronicznej, psychodelicznej i muzyki jako takiej w ogóle. Jeden z najlepszych albumów roku. Polecam!

06.01.09

1. "In the Flowers"
2. "My Girls"
3. "Also Frightened"
4. "Summertime Clothes"
5. "Daily Routine"
6. "Bluish"
7. "Guys Eyes"
8. "Taste"
9. "Lion in a Coma"
10. "No More Runnin"
11. "Brother Sport"[/center]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.10.2009 09:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
1. "Summertime Clothes"
2. "Brother Sport"
3. "Also Frightened"
4. "In the Flowers"
5. "Lion in a Coma"
6. "Guys Eyes"
7. "Taste"
8. "Bluish"
9. "Daily Routine"
10. "My Girls"
11. "No More Runnin"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.10.2009 10:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #3
 
zagłosuję niebawem.. u mnie w tej chwili na pozycji numer 2 w podsumowaniu płyt roku 2009!
17.10.2009 10:53 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
Minął tydzień już Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.10.2009 03:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Mógłbym już głosować, ale od kilku dni obiecuję sobie, że posłucham jeszcze raz, tak dla pewności, weryfikacji....a w ogóle czekam najpierw na głosy ''głównej atrakcji'' tej konkretnej Topłyty, a więc kajmana (przepraszam, że to tak brzmi - główna atrakcja, ale myślę, że to byłoby dla niego wyzwanie i ciekawe co powiedziałby o AC jako całości Icon_smile2. Podejmie wyzwanie? )

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.10.2009 05:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
Kajman! Kajman! *dopinguje*

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.10.2009 06:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #7
 
postaram się przesłuchać jeszcze przed wycieczką do Warszawy - tj. jutro powinny pojawić się moje typy Icon_wink2
24.10.2009 06:23 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #8
 
ja też czekam na kajmana, bo jeśli ja zagłosuję pierwszy, to ułatwie mu znacznie typowanie, po prostu odwróci moją kolejność Icon_wink2
24.10.2009 06:24 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #9
 
To może ja tez powinienem usunąć Icon_surprised

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.10.2009 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
aaktt napisał(a):Kajman! Kajman! *dopinguje*
Spokojnie, musiało poczekać na swoją kolej.
Listoholik napisał(a):ja też czekam na kajmana, bo jeśli ja zagłosuję pierwszy, to ułatwie mu znacznie typowanie, po prostu odwróci moją kolejność Icon_wink2
Icon_eek2
A gdzie ja wcześniej odwróciłem Twoją kolejność?
aaktt napisał(a):To może ja tez powinienem usunąć Icon_surprised
Za późno, ale nie we wszystkim będziemy się różnić. W jednym na pewno - u mnie nie będzie cudzysłowów. A skoro o usuwaniu mowa to mógłbyś je usuwać, bo nie wiem jak innym, ale mi jednak trochę utrudniają liczenie.
A tak ogólnie to Icon_eek2 i to już drugi dzisiaj. Płyta jest dobra. Na pewno nie oceniam jej tak dobrze jak aaktt i Listoholik, ale tylko dwa utwory uważam za bardzo słabe, w tym jeden jest dla mnie totalnie beznadziejny. Po przesłuchaniu innych jestem bez problemu w stanie pojąć, dlaczego używa się w stosunku do tej płyty określenia alternatywa. Dziewięć utworów jest dobrych w tym cztery uznaję za bardzo dobre.

1. In the Flowers
2. No More Runnin
3. Guys Eyes
4. Brother Sport

5. Daily Routine
6. Lion in a Coma
7. Also Frightened
8. Taste
9. Bluish


10. My Girls

11. Summertime Clothes
25.10.2009 06:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2

Ja jestem bardzo zaskoczony tak pozytywną opinią. I muszę dodać, że teraz już w ogóle nie rozumiem twojej percepcji muzyki. Wiesz, tyle gadaliśmy o tej elektronice, tyle było tematów o twoim oryginalnym odbiorze danych numerów, stylów...Logiki w tym dużej nie ma, a może niepotrzebnie się jej dopatruję....Ważne, że się podoba. Ciekawe czy jakby u mnie w 30-tce znalazło się ''In The Flowers'' to miałoby szansę wejść na kajman chart Icon_wink? Mówię całkiem serio, bo to chyba będzie kolejny mój singiel od AC.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.10.2009 06:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
saferłel napisał(a):1. Ja jestem bardzo zaskoczony tak pozytywną opinią.
2. I muszę dodać, że teraz już w ogóle nie rozumiem twojej percepcji muzyki.
3. Wiesz, tyle gadaliśmy o tej elektronice, tyle było tematów o twoim oryginalnym odbiorze danych numerów, stylów...
4. Logiki w tym dużej nie ma, a może niepotrzebnie się jej dopatruję....Ważne, że się podoba.
5. Ciekawe czy jakby u mnie w 30-tce znalazło się ''In The Flowers'' to miałoby szansę wejść na kajman chart Icon_wink? Mówię całkiem serio, bo to chyba będzie kolejny mój singiel od AC.
1. A myślisz, że ja nie jestem? Chociaż przed poznaniem dwóch pierwszych singli chyba nie reagowałem na nich tak alergicznie. Jednak w moich zbiorach są Peacebone i Fireworks.
2. A co tutaj jest do rozumienia. Oryginalne kompozycje, ciekawe aranżacje, pozakręcane rytmy, fajnie wykorzystane instrumentarium no i klimat - to wszystko jest tutaj w części utworów.
3. Ja już pisałem, że jeżeli elektronika jest podporządkowana koncepcji utworu, to mi to zupełnie nie przeszkadza, bo wtapia się w całość.
4. Mimo wszystkiego co pisałem i tutaj i gdzie indziej to nie odbieram muzyki logiką. Ja w tej chwili nie pamiętam nawet, co mi w którym utworze grało. Po prostu czułem duchową przyjemność obcując z pierwszą czwórką na pewno, a przy kolejnych też miałem momenty.
5. Nie wykluczam tego. Co więcej, skoro przycisnąłeś to zdradzę się, że już jutro będę sprawdzał czy mój numer 4 ma szanse na moją listę (nota bene to nie jedyna piosenka z dzisiejszego odsłuchu topłyty, która taką szansę dostanie.
25.10.2009 07:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #13
 
Ja już dawno temu pisałem, że nie widzę żadnej logiki w selekcji utworów przez kajmana na arcydzieła i koszmary. Nie potrafię ze swojej perspektywy nawet podejrzewać dlaczego nienawidzi "Summertime Clothes" a jednocześnie docenia "Fireworks" czy "Brother Sport". Dziękuję za głosy w każdym razie.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.10.2009 07:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
kajman napisał(a):Jednak w moich zbiorach są Peacebone i Fireworks.
Uwielbiam Icon_biggrin

kajman napisał(a):A co tutaj jest do rozumienia.
No wiesz...electro pełną gębą Icon_wink I wcale nie uważam, że tutaj jest tylko podporządkowana koncepcji. W ogóle mam wrażenie, że z twoich postów (odp na 2 i 3 cytat) wynika, iż liczy się przede wszystkim koncepcja, a nie instrumentarium i czysta muzyka jaka wynika z założenia. W każdym razie rozumiem to w pewnym stopniu.

kajman napisał(a):Nie wykluczam tego.
.
Wow Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.10.2009 07:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
aaktt napisał(a):Ja już dawno temu pisałem, że nie widzę żadnej logiki w selekcji utworów przez kajmana na arcydzieła i koszmary. Nie potrafię ze swojej perspektywy nawet podejrzewać dlaczego nienawidzi "Summertime Clothes" a jednocześnie docenia "Fireworks" czy "Brother Sport".
Ja z kolei nie mogę wyczaić Twojego gustu. Krótko mówiąc dla mnie SC (MG też) podchodzi pod moją definicję disco czyli łupany utwór w prymitywnym rytmie, w którym poza tym nic nie ma i przy którym ja się męczę. BS też opiera się na rytmie, ale znacznie ciekawszym, ubarwionym wieloma dodatkowymi elementami. FW w tej chwili nie pamiętam.
saferłel napisał(a):kajman napisał/a:
A co tutaj jest do rozumienia.
No wiesz...electro pełną gębą Icon_wink I wcale nie uważam, że tutaj jest tylko podporządkowana koncepcji. W ogóle mam wrażenie, że z twoich postów (odp na 2 i 3 cytat) wynika, iż liczy się przede wszystkim koncepcja, a nie instrumentarium i czysta muzyka jaka wynika z założenia. W każdym razie rozumiem to w pewnym stopniu.
A ja tego electro nie słyszę, a właściwie nie dostrzegam. Słyszę znakomicie brzmiący utwór, w którym wszystko do siebie pasuje. A wcale nie uważam, że z 2 i 3 wynika to, co wyczytałeś. Ale fakt, że nie zaakcentowałem tego wcześniej, więc teraz napiszę, że samą koncepcje to można sobie wsadzić, liczy się realizacja tejże koncepcji, a to jest właśnie czysta muzyka. Natomiast instrumentarium ma dla mnie mniejsze znaczenie. Może na przykładzie - jeden facet rżnie na gitarze solówę, że aż dech zapiera, ale do utworu wcale niepotrzebną, a drugi na tejże gitarze bez zbytniej wirtuozerii tworzy nastrój wkomponowując się w całość utworu. Wolę posłuchać tego drugiego. Utwór muzyczny jest dla mnie całością, który się słucha z przyjemnością delektując się każdym dźwiękiem i nie trzeba się zastanawiać co powoduje takie wrażenie. Ale jeżeli trzeba, to można to zanalizować, chociaż i tak wszystkiego słowami nie da się opisać.
25.10.2009 08:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #16
 
Rytm w "Summertime Clothes" wcale nie jest taki prymitywny - na koncercie, żeby się w go wklaskać, trzeba było się bardzo nagimnastykować. Jest po prostu jednostajny, ale mi to szczerze mówiąc nie robi większej różnicy, bo to nie on buduje ten kawałek i jest tam mnóstwo innych ciekawych rzeczy jak chociażby wspaniałe dwugłosowe wokale w refrenie, jeden niżej, drugi wyżej, które nakładając się na siebie tworzą bardzo przestrzenne brzmienie.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.10.2009 01:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #17
 
Ktoś jeszcze chciałby zagłosować? Icon_smile Paweł, Rafał, Łukasz, Michał? Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.10.2009 08:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
No ja, ja, ale to nie dzisiaj i nie wiem czy jutro też Icon_sad Jestem zarobiony mocno. Nie zdążyłem posłuchać w ogóle Icon_sad A teraz właśnie wpadł mi w ręce nowy Robbie.....eh.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.10.2009 08:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #19
 
Ja zagłosuję, tym bardziej, że po przekroczeniu pewnego progu zaległych płyt, porzuciłem (prawie) wszystkie inne albumy i słucham tylko tych z Topłyty. Niedługo powinienem coś dodać, ale bardzo możliwe, że po wynikach niestety ;] Ale głosy będą na bank!

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
28.10.2009 08:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #20
 
oczywiście ja zagłosuję Icon_mrgreen
28.10.2009 09:15 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Animal Collective - Strawberry Jam Listoholik 29 3 864 12.04.2011 11:23 PM
Ostatni post: kajman
  Björk - Post Listoholik 21 3 051 03.10.2009 04:25 PM
Ostatni post: Listoholik

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości