Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czesław Niemen - 41 Potencjometrów Pana Jana
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #1
Czesław Niemen - 41 Potencjometrów Pana Jana
[Obrazek: PRCD1012.jpg]

Nie mogę napisac że słucham Niemena do deski do deski. Owszem lubię Jego popularne kawałki i kilka mniej znanych. Wczoraj w nocy trochę przypadkowo posłuchałem tej płyty, która składa sie z jednego 41 minutowego utworu!!! Bardzo świetne wprowadzenie do słuchania zrobił Piotr Kaczkowski. Chciałem to opisać ale właściwie to co chciałem napisać znalazłem na stronie http://www.merlin.pl, wiięc posłużę się cytatem komentarza Pana Zbigniewa Nowara

... Tytuł płyty nie wywodzi się od tego co dedukuje Ratajczak [ że tytuł pochodzi od Jana Hammera, świetnego klawiszowca, którego Niemen znał osobiście - przyp. Yacy]. Taśmy z nagraniami koncertu były "montowane" za pomocą prostego miksera i cięcia nożyczkami. Dokonywali tego Czesław Niemen i Janusz Kosiński (dziennikarz muzyczny zwany przez Niemena Panem Janem). Z prawie 80 minutowego materiału pozostało ok 41 minut. Po zakończeniu "operacji" Niemen stwierdził, że kompozycja nie ma jeszcze tytułu i żeby ją jakoś w archiwach Polskiego Radia wyróżnić, stwierdził, że można by jej nadać nazwę "41 potencjometrów Pana Jana". Potencjometry - bo stół mikserski z potencjometrami (faktycznie było ich mniej niż 41), 41 - bo 41 minut materiału, Pana Jana - bo Niemen chciał docenić wkład w proces miksowania Janusza Kosińskiego (wierzył w jego "ucho"). Niemen napisał długopisem (rozumiem, że skan tego napisu znajduje się na okładce płyty) na opakowaniu taśm nazwę i taśmy te przeleżały w archiwum PR ponad 30 lat, teraz je odkopano i wydano pod opisaną nazwą...

Siedziałem przy laptopie i przygotowywałem się na dzisiaj. Jednak po kilkunastu minutach już nie mogłem i przerwałem. Nie wiem czy to atmosfera tego dnia, czy coś innego w każdym razie bardzo mnie wzięło! A płyta już zamówiona...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
02.11.2007 04:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #2
 
Tą płytę polecam... a ów słynny Pan Jan to nikt inny jak Janusz Kosa Kosiński z radiowej Trójki. Icon_wink2
W Jedynce tydzień temu rozdawali płyty te.
02.11.2007 06:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
No to "ostrzę sobie ząbki" na tę płytkę. Icon_smile2
02.11.2007 06:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Słuchasz Pawle Niemena! No no no Icon_smile Ciekawe czy na listach mycharts pojawi się coś od Niemena Live Icon_wink...

Ja tego Pana szanuje, ale kompletnie mnie nie wciąga i jego granie uznawane za genialne czyli bodajże Bema żałobny rapsod oraz bardziej komercyjne granie. Może kiedyś...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.11.2007 06:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
saferłel napisał(a):jego granie uznawane za genialne czyli bodajże Bema żałobny rapsod
To zapoznaj się z "angielską" wersją Bema Pamięci żałobny rapsod. Zaraz się zachomikuje. Icon_smile2
02.11.2007 06:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Ok, dzięki, odsłucham Icon_wink A przy okazji postanowiłem że wyhoduje własnego chomika Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.11.2007 07:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #7
 
Kaczor puscil w calosci w czwartkowym minimaxie.Totalna eskpresja.

https://radio-orbit.pl/
05.11.2007 10:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #8
 
drwycior napisał(a):Kaczor puscil w calosci w czwartkowym minimaxie.Totalna eskpresja.
no ja poza audycją juz mam za sobą dwa odsłuchania - również nocne i jestem pod coraz większym wrażeniem!!! A jutro juz przybędzie do mnie oryginalna płytka Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
05.11.2007 11:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Yacy napisał(a):no ja poza audycją juz mam za sobą dwa odsłuchania - również nocne i jestem pod coraz większym wrażeniem!!!
To się podziel, a nie kusisz tylko!!! Icon_mrgreen
08.11.2007 04:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #10
 
Gary napisał(a):To się podziel, a nie kusisz tylko!!!
no niestety jeszcze do mnie płyta nie dotarła Icon_evil mimo że w poniedziałek była wysłana kurierem. Na jakimś chmiku znalazłem nagranie 3 godziny Minimaxu z 1.11.2007. Sprobuję zerknąć do chomików.

EDIT: tu jest ta płyta wraz z całą godziną Minimaxu. To dzięi kris3k Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.11.2007 05:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
A która to godzina i z jakiego dnia? :roll:
08.11.2007 08:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #12
 
Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2
wkleiłem link do konkretnego pliku ale dopiero teraz widzę że otwiera sie cały chomik Icon_evil

to jest ten plik:
Minimax - 2007-11-01 cz. 3.mp3

a poza tym z linku poniżej już powinien sie bezpośrednio otworzyć:
http://chomikuj.pl/kris3k/Minimax/Minima...+cz.+3.mp3

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.11.2007 08:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czesław Śpiewa/Tesco Value - Songs For The Gatekeeper prz_rulez 5 1 541 27.03.2009 10:44 AM
Ostatni post: Listoholik

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości