Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wszystko Jak Leci: mini-topy wykonawców
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 613
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #21
RE: Wszystko Jak Leci: mini-topy wykonawców
Dla mnie "Hybrid Theory" jest ważniejszym albumem i nie wyobrażam sobie topu LP bez "Crawling", "Papercut", "Points of Authority", "My December".

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
16.02.2023 09:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #22
RE: Wszystko Jak Leci: mini-topy wykonawców
Zgadzam się z przedmówcą. Może nie ważniejszym, ale równie ważnym - i szczególnie bez pierwszych dwóch utworów nie wyobrażam sobie ich topu, a "Crawling" to był od zawsze ich mój ulubieniec.

WOLNE MEDIA!!!
16.02.2023 10:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #23
RE: Wszystko Jak Leci: mini-topy wykonawców
(16.02.2023 09:05 AM)TuneHunterz napisał(a):  w aranżacji zastosowano metodę Spokojnie - mocniej, tak jak u zespołu Nickelback i dajmy na przykładzie utwór "Someday" czy "How You Remind Me", gdzie spokojna partia ma miejsce w zwrotkach, a mocniejsza i rockowa to przy refrenach.
Ciche zwrotki i głośne refreny to akurat schemat tak oklepany od kiedy wydano "Smells Like Teen Spirit", że czasami mnie cieszy, jak słyszę piosenkę, która kompletnie to zlewa, a najlepiej to w ogóle nie ma refrenu. Zresztą dużo piosenek w tej dwudziestce ma spokojne zwrotki i agresywny refren.

Cytat:Nawet postawiłbym tezę, iż jeśli stworzyli by wersję Popową "Numb" w 2003 roku do radiostacji w formacie Hot AC, to na przykład mógłby zdominować POPListę RMF FM na przełomie 2003/2004
Tego typu alternatywne wersje jak dla mnie zawsze kończą się porażką. Na szczęście nikt chyba u nas nie wpadł na granie... "Behind These Hazel Eyes" Kelly Clarkson, ale w wersji dla stacyj CHR. To jest taki niewypał, że aż mnie dziwi, że ktoś to przyklepał. Zresztą nie wiem czemu akurat "Numb" potrzebowałoby takiej wersji, skoro np. "Bring Me to Life" było jednym z przebojów roku równiez i w RMF FM.

(16.02.2023 09:54 AM)Szymek79 napisał(a):  Dla mnie "Hybrid Theory" jest ważniejszym albumem i nie wyobrażam sobie topu LP bez "Crawling", "Papercut", "Points of Authority", "My December".
Mi te cztery piosenki nigdy się nie podobały i ponowny odsłuch tego nie zmienił. "Crawling" to naprawdę spore rozczarowanie jak na singiel spomiędzy tak charakterystycznych piosenek, jak "One Step Closer" i "In the End".

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.02.2023 12:02 PM przez Dobromiera.)
16.02.2023 11:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #24
RE: Wszystko Jak Leci: mini-topy wykonawców
uświadomiłaś mnie, że powinienem zacząć postrzegać jessie jako jedną ze swoich ważniejszych wykonawczyń ever

bo faktycznie jest to znakomita dwudziestka, a wiele dobrych rzeczy i tak się nie zmieściło; swoją drogą jak oceniasz najnowszy singiel "pearls"? bo mnie siadł chyba najbardziej od czasu "spotlight" i byłbym skłonny z miejsca wrzucić go do top 10

(12.02.2023 02:48 AM)Dobromiera napisał(a):  14. Please Funhouse (2008)
tutaj jak rozumiem chodzi o please z 2021 z wersji deluxe
20.02.2023 04:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #25
RE: Wszystko Jak Leci: mini-topy wykonawców
AD RIHANNUM

"kiss it better" to i mój numer jeden <3 fantastyczny wybór
"rude boy" i "disturbia" lubiłem tak o, ale "hard" jest mocarne

poza tym jestem wyznawcą "umbrelli", "love on the brain" to jeden z najbardziej ponadczasowych jej utworów -- kompletnie niepozorny, a naprawdę gnieżdżący się w głowach na lata

drugą dziesiątkę albo słabo kojarzę, albo nie podzielam entuzjazmu
brakuje mi "rockstar 101", "only girl", "we found love", "where have you been" i oczywiście "james joint"

AD LINKIN PARKUM

lubiłem wtedy "numb", ale sorry, nie jestem w stanie go znieść od lat
"breaking the habit" było dużo lepsze, świeższe brzmieniowo i melodycznie; i "somewhere i belong" też, choć jest nieco niezborne
"in the end" nie istnieje; "lying from you" to hajlajt drugiej płyty, ale ich najbardziej błyskotliwym nagraniem zawsze było "faint"; i ono byłoby u mnie na podium zaraz z "points of authority" w remiksie z "re-animation"
"given up" było chyba najlepszym momentem trzeciej płyty, ale i tak słabym; dalej było tylko gorzej
u mnie pewnie podium zamknęłoby "crawling", być może w remiksie

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.02.2023 07:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #26
RE: Wszystko Jak Leci: mini-topy wykonawców
(20.02.2023 04:04 PM)Dyfeomorfizm napisał(a):  uświadomiłaś mnie, że powinienem zacząć postrzegać jessie jako jedną ze swoich ważniejszych wykonawczyń ever
O proszę.
W moim przypadku piosenki, które faktycznie mi się podobają, kończą się już przy końcu tej 20-stki. Icon_wink

(20.02.2023 04:04 PM)Dyfeomorfizm napisał(a):  swoją drogą jak oceniasz najnowszy singiel "pearls"? bo mnie siadł chyba najbardziej od czasu "spotlight" i byłbym skłonny z miejsca wrzucić go do top 10
Jest w porządku, ale jak to z wieloma piosenkami Jessie, brakuje mi tu świeżości, to są przetarte ścieżki. Choćby Roisín Murphy od iluś lat gra dokładnie to samo.

Cytat:tutaj jak rozumiem chodzi o please z 2021 z wersji deluxe
tak Icon_redface

(20.02.2023 07:14 PM)AKT! napisał(a):  AD RIHANNUM
Chyba RIHANNAM, zmieniłeś jej płeć Icon_redface Icon_razz2

Cytat:"love on the brain" to jeden z najbardziej ponadczasowych jej utworów -- kompletnie niepozorny, a naprawdę gnieżdżący się w głowach na lata
Od pierwszego usłyszenia brzmiał dla mnie jak tzw. świeży klasyk i chyba od razu dałam go na swoją listę.

Cytat:brakuje mi [..] "only girl", "we found love", "where have you been"
heh Icon_razz2

Cytat:lubiłem wtedy "numb", ale sorry, nie jestem w stanie go znieść od lat
"in the end" nie istnieje
Ciekawe, że mniej ograne, a podobne "Somewhere..." dostaje od ciebie mniej, no ale w stosunku do tej dwójki tkwi oczywisty klucz co do różnych naszych zdań o zespole na pewno. W przypadku Rihanny chyba jeszcze go do końca nie wyłapałam. D:
Cytat:zaraz z "points of authority" w remiksie z "re-animation"
Właśnie nie wiedziałam, czy uwzględniać te remiksy. Przyznam, że w ogóle pominęłam Reanimation przy przygotowaniach do tej topki i nie znam jej.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
26.02.2023 12:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #27
RE: Wszystko Jak Leci: mini-topy wykonawców
Dobromiera napisał(a):Chyba RIHANNAM, zmieniłeś jej płeć Icon_redface Icon_razz2
a faktycznie xd

Dobromiera napisał(a):heh Icon_razz2
noo akurat po Tobie się nie spodziewałem kontestacji tych numerów!

Dobromiera napisał(a):Właśnie nie wiedziałam, czy uwzględniać te remiksy. Przyznam, że w ogóle pominęłam Reanimation przy przygotowaniach do tej topki i nie znam jej.
ja dostałem tę płytę wtedy na gwiazdkę <3 i szybko się stała moją ulubioną od nich i tak jest to dziś; nie wszystkie remiksy były udane, ale podobało mi się to, że łamały konwencję i wychodziły ze schematu gitarowej płyty

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.02.2023 12:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #28
RE: Wszystko Jak Leci: mini-topy wykonawców
(27.02.2023 12:14 PM)AKT! napisał(a):  noo akurat po Tobie się nie spodziewałem kontestacji tych numerów!
Nie wiem co powiedzieć ponad treść mojej ściany tekstu Icon_razz2 wpływy Guetty, Harrisa i Szwedów zniszczyły muzykę z radia dla mnie.

(27.02.2023 12:14 PM)AKT! napisał(a):  ja dostałem tę płytę wtedy na gwiazdkę <3 i szybko się stała moją ulubioną od nich i tak jest to dziś; nie wszystkie remiksy były udane, ale podobało mi się to, że łamały konwencję i wychodziły ze schematu gitarowej płyty
Mainstreamowa elektronika przełomu wieków była wbrew pozorom bardziej wyszukana niż mainstreamowy rock przełomu wieków. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.02.2023 04:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #29
RE: Wszystko Jak Leci: mini-topy wykonawców
Dobromiera napisał(a):wpływy Guetty, Harrisa i Szwedów zniszczyły muzykę z radia dla mnie.
a, też tak uważałem przez wiele lat, ale dawno temu się poddałem i całkiem mi te utwory o rihanny siedzą

Dobromiera napisał(a):Mainstreamowa elektronika przełomu wieków była wbrew pozorom bardziej wyszukana niż mainstreamowy rock przełomu wieków. Icon_wink
a to na pewno, chociaż ta płyta to był mariaż gatunkowy; nic dziwnego, że odzew był taki se, bo wykraczała znacząco poza spektrum z "hybrid theory", które wówczas było jedynym punktem odniesienia

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.02.2023 04:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #30
RE: Wszystko Jak Leci: mini-topy wykonawców
(27.02.2023 04:22 PM)AKT! napisał(a):  a, też tak uważałem przez wiele lat, ale dawno temu się poddałem i całkiem mi te utwory o rihanny siedzą
Możesz mi wierzyć, że próbowałam, ale pół gwiazdki dla "We Found Love" podtrzymane Icon_sad naprawdę kaleka rzecz. A przecież nawet nie jest aż tak trudno mnie zadowolić, chociażby wspomniane przeze mnie nagranie Wet Fingers, to też sieczący elektrohouse z wysuniętym na przód damskim śpiewem, a naprawdę mi się ono podoba:

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.02.2023 08:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #31
RE: Wszystko Jak Leci: mini-topy wykonawców
Dobromiera napisał(a):Możesz mi wierzyć, że próbowałam, ale pół gwiazdki dla "We Found Love" podtrzymane
ja akurat miłośnikiem "we found love" nigdy nie byłem, nie przeszkadza mi, ale zawsze wolałem "only girl", które miało coś transcendentnego w refrenie

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.02.2023 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #32
RE: Wszystko Jak Leci: mini-topy wykonawców
A-HA

A-ha to zespół, który kiedyś wydawał mi się po Pet Shop Boys i Depeche Mode najważniejszym w synth-popie, przez długowieczność i rozpoznawalność (no cóż, dzisiaj znam trochę więcej zespołów). No i Morten jest najfajniejszym wokalistą z tej trójki, na pewno inspirował Coldplay, które również należało do moich ulubieńców w liceum (później już niezbyt xD). Jednak przez lata tylko do pojedyńczych piosenek mi się wracało, i teraz nastąpiła chwila prawdy.

Debiut, Hunting High and Low (1985), to gratka dla fanów synthpopu. Choć dość jednobrzmiąca, to wypełniające ją piosenki są przyjemnie eteryczne i melodyjne, no i wisienką na torcie są dwa znane wszystkim megaprzeboje, o których dużo nie trzeba mówić. "Take on Me" to stały składnik moich topów wszechczasów, niezwykły rozweselacz, niezwykle charakterystyczny itd.

Wtóra płyta okazuje się nie gorsza niż pierwsza. Poszczególne piosenki są trochę bardziej różnorodne; bardziej udane ballady, obok całkiem dobrze bujających rzeczy, a nawet jest rockowy zadzior. Nie ma tu przeboju na miarę "The Sun Always Shines on T.V." ale za to jest tu szereg innych przebojów, nawet niesinglowych, jak np. bardzo żywe "The Swing of Things", z którego nawet pochodzi nazwa jednej z koncertówek zespołu.

Stay on These Roads... ta płyta to zawód. Tutaj a-ha nie rozwinęło się ani trochę, a wręcz czasami wieje banałem. "Stay..." z jakiegoś powodu uwielbiają polskie stacje muzyczne, ale poza kolejnym popisem Mortena nic takiego tam nie ma. Od tej pory kończy się świetność a-ha, które w latach 90. próbuje się przedefiniować, ale okazuje się, że nieprzypadkiem nic nie pamiętałem z tych płyt. Poza filmowo brzmiącym, nieco tajemniczym "Crying in the Rain" (dawniej mój top wszechczasów) i naprawdę przebojowym, trochę madchesterowym "Move to Memphis" nic u mnie nie miało szans w topie. Czasami idą w coś bliskiego adult contemporary, czasem jest to jakiś darkwave light, z podrabianiem nawet wokali Gahana (czemu??), ale to wszystko brzmi tak bezpiecznie...

Nowe tysiąclecie to nowe a-ha i tu się zadziały cuda. Powrócili dynamicznym, współcześnie brzmiącym singlem "Summer Moved On" (cała płyta jednak była przeciętna, pomimo aż czterech fajnych singli, w tym najfajniejsza ballada w ich karierze) i udanie przeszli przemianę na zespół alt-rockowy, nieodstający od ówczesnej brytyjskiej sceny. A Lifelines to ich trzecia najlepsza płyta i chyba jedna z nielicznych, gdzie piosenki brzmiące jak Röyksopp można usłyszeć obok piosenek brzmiących jak Oasis. "Forever Not Yours" i "Lifelines" kojarzą mi się z początkami POPlisty, gdzie były dużymi przebojami i długo siedziały w notowaniu, ale i tak poza tym to są świetne rzeczy, które też były w moim top WC. Słychać, że jest to płyta o rozstaniu, gorzka, kąśliwa, i wyparowały resztki ejtisowej słodyczy. Co prawda pod koniec robi się już trochę słaba.

Bardziej stonowana i jeszcze mniej syntezatorowa jest Analogue, oprócz głównego singla, który przypomina, co takiego fajnego było w "Take on Me" - poza tym wyróżniam m.in. "Don't Do Me Any Favors", które pobrzmiewa lżejszym Radioheadem z krautrockowm motorikiem - natomiast dużo straciło u mnie Foot of the Mountain, które... no nie ma tak naprawdę dużo do powiedzenia o tej płycie. Po prostu synthpopowa średnia, choć tytułowy singiel znów błyszczy zaskakująco jasno, znowu wszystko jest na swoim miejscu.

Lata później zespół znów się reaktywował i wydał dwie płyty, ale mi się kompletnie nie podobają. :/

01. Take on Me Hunting High and Low (1985)
02. Forever Not Yours Lifelines (2002)
03. The Sun Always Shines on T.V. Hunting High and Low (1985)

04. Lifelines Lifelines (2002)
05. Foot of the Mountain Foot of the Mountain (2009)
06. Did Anyone Approach You? Lifelines (2002)
07. Celice Analogue (2005)
08. Move to Memphis Memorial Beach (1992)
09. The Sun Never Shone That Day Minor Earth | Major Sky (2000)
10. Train of Thought Hunting High and Low (1985)

11. You Wanted More Lifelines (2002)
12. Summer Moved On Minor Earth | Major Sky (2000)
13. I've Been Losing You Scoundrel Days (1986)
14. Manhattan Skyline Scoundrel Days (1986)
15. Velvet Minor Earth | Major Sky (2000)
16. Scoundrel Days Scoundrel Days (1986)
17. Don't Do Me Any Favours Analogue (2005)
18. There's a Reason for It Lifelines (2002)
19. The Swing of Things Scoundrel Days (1986)
20. The Living Daylights Stay on These Roads (1988)

zaraz pod top 20 (było z czego wybierać!): Crying in the Rain (1990), Analogue (All I Want) (2005), You Are the One (1988), Shadowside (2009)

playlista: https://open.spotify.com/playlist/6NshNj...ab6df5409d

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.10.2023 10:34 PM przez Dobromiera.)
21.10.2023 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wszystko Jak Leci - 2021 Dobromiera 15 1 088 10.06.2021 04:47 PM
Ostatni post: Dobromiera

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości