Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 149 (10.10.09)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 149 (10.10.09)
The xx - Crystalised - Wszystko o nich powiedziałem w programie. Brytyjski zespół, brzmiący całkowicie inaczej od rzeczy, których moglibyśmy się po Londyńskiej scenie rockowej spodziewać. Materiał z ich nowej płyty zaskakuje swoim szerokim spojrzeniem na granie akustyczne z akompaniamentem chilloutowo-popowym. Stawiają na muzykę ciszy, granie bardzo czułe i intymne, precyzyjnie tworzą dźwięki i właśnie udało im się nagrać jeden z najważniejszy niezależnych singli tego roku. Mam nadzieję, że jakoś to udokumentują na mojej liście. Wysokie miejsce w momencie debiutu i tak jest tylko przyzwoitym wynikiem przy ich potencjale.

Dirty Projectors - Cannibal Resource - Eksperymentalny rock z Brooklynu. To już dla nas nie nowość. Mistrzami propagandy jest pitchfork. Zapewnia on stały dopływ zespołów skupionych wokół lokalnych scen, wszędzie dopatrując się nowych mesjaszy dla młodzieży potrzebującej dobrych muzycznych wzorców. Problem w tym, że mimo najlepszych chęci mnóstwo takiego materiału spływa po mnie bezszelestnie. Dirty Projectors wydają się być bardziej uniwersalni, a ich data przydatności może równać się ze szwedzkim mięsem z 1983 roku. Nie grają warczącego rocka i nie krzyczą punkowym językiem, by ich usłyszano. Stawiają na niejednoznaczną, pokręconą pozytywnie muzykę z dużą dawką popowych wibracji. ''Cannibal Resource'' to bardzo wymowny pod tym względem kawałek. Każda jego sekunda, każdy moment przynosi potwierdzenie moich słów. Zespół zachowuje przy tym zdrowe proporcje i o przeroście formy nad treścią nie ma mowy. Tym razem pitchfork nie zawiódł. 9.2/10 dla płyty przesadzone, ale udało im się umówić mnie na znakomitą muzyczną randkę.

Bad Lieutenant - Twist Of Fate - Spuścizna po New Order całkiem dobra. ''Never Cry Another Tear'' okazało się średnią płytą i nie liczyłem w sumie na nic bardziej oszałamiającego. Albo New Order wróci, albo do końca życia będą skazany na słuchanie pobocznych projektów, które grają już bez tej samej chemii. Ludzie nie zdają sobie sprawy jak ważna jest marka i nagrywanie w pewnym konkretnym składzie. Ale teraz nie o tym.
''Twist Of Fate'' spokojnie mógłby zagościć na wydanym w 2005 roku ostatnim albumie NO ''Waiting For The Siren's Call''. Pop-rockowe, cholernie przebojowe granie. 10-15 lat temu takie piosenki bez większego problemu wchodziły do czołowej piątki zestawień tygodniowych w UK. Jak zwykle są też umiejętnie podłożone syntezatory, bez których grania New Order nie można było sobie wyobrazić. Jest też ten sam głos Bernarda Sumnera, posiadający tak mało cech szczególnych, że niemożliwy do podrobienia i pomylenia Icon_lol Dobrze jednak, że nie użyli nazwy New Order. Nie ma Hooka, nie ma jego basowych solówek, popisów. W dodatku jeden dobry singiel nie czyni świetnej płyty. New Order nie zasłużyli na taki album. Ale jeszcze wrócą, czuję to. Być może wróci też Electronic. Johny Marr ponownie przydałby się Sumnerowi....może i sam Tennant by się znów zgodził.

Echo And The Bunnymen - Think I Need It Too - Czekał z niecierpliwością na nowy singiel Echo And The Bunnymen i jestem zadowolony z efektu. Na tyle by dolne rejony DLP były już w ich zasięgu. Po klasykach post-punku oczekiwałem czegoś zimnie-świdrującego, ale zamiast tego mam na playliście pop-rockowy power song, który bardziej przypomina Bon Jovi...Bon Jovi wspinające się na swoje wyżyny. Sytuacja jest tu podobna jak u Bad Lieutenant. Gdyby tylko dobrze ich rozpromować, to byłby z tego ogromny hit. Ale wątpię czy jest w tym kraju i na świecie ochota dać szansę zespołowi, który nie jest ''cool'' i ''modern''. Cóż. Nie wiedzą, co tracą.

01. 02. 04. Antony & The Johnsons - Crazy In Love
02. 03. 06. Massive Attack - Splitting The Atom
03. 01. 06. Soulsavers - Death Bells
04. 04. 07. The Veils - The House She Lived
05. 05. 11. Julian Plenti - On The Esplanade
06. 16. 06. Depeche Mode - Fragile Tension
07. 13. 04. Grizzly Bear - While You Wait For The Others
08. 09. 07. Hope Sandoval & The Warm Inventions - Blanchard
09. 10. 10. PJ Harvey & John Parish - Passionless, Pointless
10. 07. 13. Future Of The Left - The Hope That House Built

11. 06. 08. Röyksopp - You Don't Have A Clue
12. 37. 02. Atlas Sound & Noah Lennox - Walkabout
13. 21. 04. The Horrors - Do You Remember?
14. 26. 03. Eels - Beginner's Luck
15. 08. 09. The Big Pink - Dominos
16. 11. 09. St. Vincent - Actor Out Of Work
17. 17. 12. Animal Collective - Summertime Clothes
18. 12. 09. The Raveonettes - Suicide
19. 15. 07. Tiga - Beep-Beep-Beep
20. 22. 08. Radiohead - These Are My Twisted Words

21. 38. 03. Kings Of Convenience - The Boat Behind
22. 29. 05. Manic Street Preachers - Journal For Plague Lovers
23. 18. 12. Patrick Wolf - Hard Times
24. 34. 03. Yello & Heidi Happy - Part Love
25. 19. 14. The Flaming Lips - Silver Trembling Hands
26. 32. 05. Sonic Youth - What We Know
27. 25. 13. Air - Do The Joy
28. 36. 04. Charlie Winston - Like A Hobo
29. NE. 01. The xx - Crystalised
30. 20. 15. Junior Boys - Bits & Pieces

31. 24. 14. Arctic Monkeys - Crying Lightning
32. 35. 02. Pearl Jam - Got Some
33. 23. 10. Super Furry Animals - Mt.
34. 27. 06. Editors - Papillon
35. 33. 15. Depeche Mode - Peace
36. 28. 11. Pet Shop Boys - More Than A Dream
37. 14. 08. Kasabian - Where Did All The Love Go?
38. NE. 01. Dirty Projectors - Cannibal Resource
39. 44. 02. a-ha - Mother Nature Goes To Heaven
40. 30. 18. Wilco - You Never Know

41. 31. 10. Deerhunter - Rainwater Cassete Exchange
42. 39. 12. Pati Yang - Supernatural
43. 45. 02. The Loveliers - Exceedance
44. 41. 16. Engineers - Clean Coloured Wire
45. 42. 05. Mika - Rain
46. NE. 01. Bad Lieutenant - Twist Of Fate
47. 49. 05. Muse - Unnatural Selection
48. 40. 19. Yeah Yeah Yeahs - Heads Will Roll
49. 50. 16. SPC ECO - Something Anything
50. 43. 20. TV On The Radio - DLZ
51. 54. 19. Passion Pit - Swimming In The Flood
52. 55. 12. Fanfarlo - Luna
53. NE. 01. Echo And The Bunnymen - Think I Need It Too
54. 48. 13. Japandroids - The Boys Are Leaving Town
55. 46. 08. Sparks - This Is The Renaissance
56. 47. 17. Malcolm Middleton - Red Travellin' Socks
57. 58. 11. The Prodigy - Take Me To The Hospital
58. 51. 15. múm - The Smell Of Today Is Sweet Like Breastmilk In The Wind
59. 52. 17. Yo La Tengo - Periodically Double Or Triple
60. 53. 17. Little Boots - New In Town
61. 57. 13. Roisin Murphy & Sinéad O'Connor & Micachu - I'm Every Woman
62. 56. 24. Ladytron - Burning Up
63. 60. 20. Archive - Whore
64. 61. 22. Gabriela Kulka - Niejasności
65. 63. 18. The Verve - Valium Skies
66. 64. 14. Alice In Chains - A Looking In View
67. 62. 20. Kasabian - Fire
68. 65. 15. Psychocukier - The Honey Moon-The Money Soon
69. 59. 07. The Like - You Belong To Me
70. 66. 10. U2 - I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight

Z listy wypadły:

z 67 - The Pains Of Being Pure At Heart - This Love Is Fucking Right - po 17 tyg. (max: 7)
z 68 - The Veils - The Letter - po 20 tyg. (max: 1)
z 69 - Eels - My Timing Is Off - po 20 tyg. (max: 1)
z 70 - Skunk Anansie - Tear The Place Up - po 8 tyg. (max: 43)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.10.2009 01:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #2
 
01. 02. 04. Antony & The Johnsons - Crazy In Love
u mnie też byłoby na 1 - szym gdyby nie inny utwór Icon_smile2
11.10.2009 02:25 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #3
 
a za tydzień 150 not. Icon_smile a w tym tygodniu 1 miejsce zaskakuje, tym bardziej, że to Soulsavers musiał ustapić pozycji lidera.. 'Fragile Tension' wybornie wysoko.. czy u mnie też tak dojdzie, pokaże przyszłość Icon_razz2 The xx spóźniona nowość, choć u mnie też jeszcze nie weszli do Top 100 Icon_wink
11.10.2009 02:45 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
Wreszcie zmienił się lider, nie będzie zaskoczeniem jeśli dodam, że na lepsze Icon_smile
Jeśli chodzi o Dirty Projectors to mam mieszane uczucia, album był w porządku, ale nie zainteresował mnie jakoś wybitnie, na pewno przed końcem roku jeszcze do niego wrócę, żeby zweryfikować swoją wcześniejszą ocenę. Ogólnie zgadzam się z tym, co napisałeś o pitchforku Icon_smile Więcej o samej liście napiszę wieczorem.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.10.2009 03:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #5
 
Pamiętasz, jak ostatnio pisałem, że numer Massive Attack nie bardzo mnie rusza. Zapomnij. W ostatnich dniach zachwycił mnie ten jego swoisty minimalizm* Icon_mrgreen Dobrze, że na drugim, ale niech już zrzucają tego Antonego ze szczytu. Za długo już tam siedzi Icon_wink Ale niee, przecież to DM się już szykuje do wejścia na pierwsze dzięki radiowej wersji ;D Świetny skok ;] I Grizzly jakoś wyżej Icon_biggrin3


*Minimalizm nie jako kierunek w sztuce muzycznej, ani żadnej innej. Chodzi o wrażenie skromnej aranżacji melodii, nie wiem jak to ująć.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
11.10.2009 03:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #6
 
ja też lubię minimalizm, i nie tylko w muzyce, bo także np. w wystroju wnętrz Icon_wink
11.10.2009 03:28 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
emigrant napisał(a):u mnie też byłoby na 1 - szym gdyby nie inny utwór Icon_smile2
Wiem. Mam nadzieję, że ''inny utwór'' ustąpi Icon_wink

Listoholik napisał(a):a za tydzień 150 not. Icon_smile
Uprzedzając wszystkie podejrzenia - nic nie planuję. Podsumowania robię rzadko, żeby było ciekawiej Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.10.2009 03:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #8
 
saferłel napisał(a):Uprzedzając wszystkie podejrzenia - nic nie planuję.

a może jednak? od razu jakaś nowość na 1?
może Uprising Icon_mrgreen
11.10.2009 03:34 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
aaktt napisał(a):Wreszcie zmienił się lider, nie będzie zaskoczeniem jeśli dodam, że na lepsze Icon_smile
Ale sam masz Soulsavers na liście, więc narzekać nie mogłeś do tej pory Icon_razz2

aaktt napisał(a):Jeśli chodzi o Dirty Projectors to mam mieszane uczucia, album był w porządku, ale nie zainteresował mnie jakoś wybitnie
Ja płyty ciągle słucham, wiem, że pierwsze dwie piosenki są wybitnie dobre. 5/5. Natomiast końcówka trochę już zalatuje powtarzaniem pomysłów z początku płyty...ale może potrzebuję złapać to od innej strony. W każdym razie album powinien dobrze wypaść w rocznym podsumowaniu.

furbul napisał(a):Pamiętasz, jak ostatnio pisałem, że numer Massive Attack nie bardzo mnie rusza. Zapomnij. W ostatnich dniach zachwycił mnie ten jego swoisty minimalizm*
To super, a minimalizmu nie musisz tłumaczyć. Wiem, że na pewno nie chodzi przecież o ten przykładowy wystrój wnętrz Icon_lol

furbul napisał(a):Dobrze, że na drugim, ale niech już zrzucają tego Antonego ze szczytu. Za długo już tam siedzi Icon_wink
Nawet tak nie pisz. Twoja muzyczna wrażliwość ostatnia upada. Wszystko przez rozryczane Skunk Anansie Icon_razz2

furbul napisał(a):Ale niee, przecież to DM się już szykuje do wejścia na pierwsze dzięki radiowej wersji ;D
Hehe, no tak, wersja radiowa dodała tej piosence wigoru, mimo że tylko już ją znam. Na pewno nie ma już w czołówce jakiegoś pewniaka. Podejrzewam, że na pozycję lidera będzie około 7-8 kandydatów. Dawno takiej sytuacji nie było, a jednak.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.10.2009 03:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Listoholik napisał(a):a może jednak? od razu jakaś nowość na 1?
może Uprising Icon_mrgreen

Jasne Icon_razz2 Ale nie wiem czemu akurat ''Uprising'' proponujesz (oczywiście niby jako piosenkę, której przecież nie trawię). Lubię ten utwór. Po prostu dziwi mnie, że tak został pokochany na forum.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.10.2009 03:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #11
 
saferłel napisał(a):To super, a minimalizmu nie musisz tłumaczyć. Wiem, że na pewno nie chodzi przecież o ten przykładowy wystrój wnętrz Icon_lol
Z tego, co wiem jest w muzyce kierynek zwany minimalizmem. Wyjaśniłem, żeby nie zostać mylnie zrozumiany.
saferłel napisał(a):Twoja muzyczna wrażliwość ostatnia upada. Wszystko przez rozryczane Skunk Anansie Icon_razz2
I przez Maraję ;P Wolę rozryczane Skunk Anansie niż smuty Antonego ;]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
11.10.2009 03:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #12
 
Nie znam żadnej nowości i to nie jest nowość. Icon_wink2
Natomiast zespół z miejsca 46. poznałem układając program do Pulsu Muzyki z zeszłej środy. Icon_wink2
11.10.2009 08:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
To tak na sucho układałeś te muzyczne niusy, nawet nie zapoznałeś się z muzyką Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.10.2009 08:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #14
 
Paweł napisał(a):Nie znam żadnej nowości

nie pisz, czego nie znasz, tylko napisz może lepiej, ile piosenek znasz z Top 70? Icon_razz
11.10.2009 08:32 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #15
 
Listoholik napisał(a):ja też lubię minimalizm, i nie tylko w muzyce, bo także np. w wystroju wnętrz Icon_wink

to tak jak ja
11.10.2009 09:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #16
 
o, jakie podobieństwa Icon_mrgreen
11.10.2009 09:11 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Listoholik napisał(a):
Paweł napisał(a):Nie znam żadnej nowości

nie pisz, czego nie znasz, tylko napisz może lepiej, ile piosenek znasz z Top 70? Icon_razz

No właśnie. Podejdź do tego z drugiej strony, bardziej pozytywnie. Co znasz i lubisz ;P?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.10.2009 10:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #18
 
saferłel napisał(a):No właśnie. Podejdź do tego z drugiej strony, bardziej pozytywnie. Co znasz i lubisz ;P?
Znam 9. Lubię... może ze 4. Icon_razz
14.10.2009 04:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #19
 
z mojej listy też znasz mało, bo naszej muzyki w radiu nie usłyszysz Icon_razz2
14.10.2009 04:26 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #20
 
To Saferłel w Radiu Orbit gra nie swoją muzykę? Icon_lol
14.10.2009 04:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości