Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
abd3mz nie jest już moderatorem
Listoholik
Unregistered

 
Post: #61
 
podziwiam Cie kajman za temperament i wypisywanie tych elaboratów chcąc wyjaśnić w nich wszystko wszystkim Icon_wink2

kajman napisał(a):to wcale nie jest lekki chleb i żeby robić to właściwie musimy włożyć sporo czasu i wysiłku

to tylko współczuć... i że na pisanie o muzyce i słuchanie muzyki już brakuje czasu Icon_wink2

kajman napisał(a):jeżeli proszę o przykłady lub argumenty zawsze wykręcasz się sianem i sądzę, że po prostu takowych nie posiadasz

bo jak można normalnie dyskutować z kimś kto tak przewrotnie głosuje w Topłycie Icon_razz


a swoją drogą, to zastanawiam sie skąd u Ciebie tyle jadu w stosunku do Konrada? Icon_eek2
12.10.2009 10:45 PM
Cytowanie selektywne
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #62
 
Listoholik napisał(a):a swoją drogą, to zastanawiam sie skąd u Ciebie tyle jadu w stosunku do Konrada? Icon_eek2
To też jest pewnie tajne. Icon_mrgreen
12.10.2009 10:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #63
 
Cytat:a swoją drogą, to zastanawiam sie skąd u Ciebie tyle jadu w stosunku do Konrada? Icon_eek2

Pozwolę sobie odpowiedzieć, że pewnie spowodowane jest to ostatnimi wydarzeniami, które trochę poróżniły sztab moderatorów i administratora. Padło kilka co najmniej kontrowersyjnych poglądów i teraz niektóre wypowiedzi w stosunku do Konrada mogą przybierać nieco ostrzejsze niż zwykle formy. Ale mam nadzieję, że to niedługo się ustabilizuje, a wszystko zostanie w odpowiednich strukturach załatwione. Nie potrzeba nam kolejnych nadmuchanych problemów.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.10.2009 11:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #64
 
Jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o pieniądze Icon_wink2

Konrad mógłby się wypowiedzieć bo jedziecie po nim jakby nie wiadomo co zrobił (skoro zaczęliście mówić, że coś źle robił to moglibyście kontynuować i opisać o co biega a nie wprowadza się tylko zamęt wśród zwykłych szaraków forumowych)

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
12.10.2009 11:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Listoholik
Unregistered

 
Post: #65
 
admin z Wami rozmawiał na privie, a tu teraz kajman się na ogólnym krytycznie ustosunkowuje do tych rozmów.. trochę to mało dyplomatyczne, a nawet chyba wcale.
myslę, że wszystko powinno być teraz na privie, skoro obraliście taką linię dialogu, bo nie potrzebna nam wszystkim wiedza jaki kajman ma stosunek do Konrada, co mu zarzuca a czego nie.. Icon_confused
skoro są jednak równi i równiejsi, to równiejsi niech mają własną bazę i nie wchodzą w swoich lakierkach do ogólnodostępnego dla wszystkich koryta! :roll:
12.10.2009 11:08 PM
Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #66
 
Poobserwowałem trochę temat i doszedłem do wniosku, że rosnąca ilość cytatów, drzewek pełnych kolejnych, nic niewnoszących odpowiedzi na posty nic tu nie pomoże. Moja propozycja jest taka:

Dobrze, umówmy się, że kończymy ten temat. Tak się składa, że o sytuacji wie kilka osób, a równie dobrze nie powinno, bo panowie mogli we dwójkę wyjaśnić wszystko między sobą. Wyszła sytuacja taka, a nie inna - nie trzeba tego rozgłaszać w 4 strony świata. Jednak jako, że nasz team moderatorski wymaga pewnego większego zgrania (co chyba jest oczywiste) wszystkie problemy wymagają wyjaśnienia. Do tego dążymy. Naprawdę. Pozwólcie nam jednak, że załatwimy te sprawy między sobą, a Konradem. abd3mz odszedł z powodu osobistej utarczki z naszym ''szefem''. Nie jest to rzecz, która mogłaby wymagać interwencji większej ilości osób, które miałaby ocenić zachowanie obu panów i wskazać winnego. Jest informacja na forum jakie zostały podjęte postanowienia. Wystarczy. Podejrzewam, że na co dzień nikt nikogo nie szpieguje, nie dopytuje się o jego prywatne wiadomości, nie włamuje się na skrzynkę tylko po to, aby sprawdzić jaki jest powód nieporozumień (o ile takie przykładowo występują między dwoma userami). Tu jest tak samo. Tylko, że problem dotyczy nieco większej ilości osób. Ponieważ jak na moje oko temat nie wymaga już kolejnych komentarzy, najchętniej wycofałbym się już dyskusji. I tak zbyt niefortunnie to wyciekło, nie w takiej postaci jak powinno. I uwierzcie. Niczego nie robimy w konspiracji, nie knujemy, wszystko co należy wiedzieć jest zawsze podane do wiadomości. Wybraliście cię nas, dajcie nam trochę tego zaufania.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.10.2009 11:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #67
 
Ludzie, chyba macie nudne życie, że takie sobie problemy stwarzacie... :roll:

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.10.2009 11:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #68
 
Ja jednak się odezwę.
saferłel napisał(a):Cytat:
a swoją drogą, to zastanawiam sie skąd u Ciebie tyle jadu w stosunku do Konrada? Icon_eek2
Pozwolę sobie odpowiedzieć, że pewnie spowodowane jest to ostatnimi wydarzeniami, które trochę poróżniły sztab moderatorów i administratora. Padło kilka co najmniej kontrowersyjnych poglądów i teraz niektóre wypowiedzi w stosunku do Konrada mogą przybierać nieco ostrzejsze niż zwykle formy.
Dodam tylko że to nie jad w stosunku do Konrada lecz całkowita negacja jego zachowania w tej sprawie.
Listoholik napisał(a):admin z Wami rozmawiał na privie, a tu teraz kajman się na ogólnym krytycznie ustosunkowuje do tych rozmów.. trochę to mało dyplomatyczne, a nawet chyba wcale.
Zgadzam się, ale akurat nie piszę chyba nic więcej, niż to, co już na tym wątku wcześniej napisano, więc niczego nie zdradzam.
W sumie stało się źle, że pojawił się tutaj post Admina i kilka osób mogło go przeczytać. Moim zdaniem złe było także to, że Sebastianowi odebrano funkcję moderatora, a z jej "przyczynami" się nie zgadzam.
13.10.2009 08:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #69
 
Miszon napisał(a):Ludzie, chyba macie nudne życie, że takie sobie problemy stwarzacie... :roll:
Wreszcie ktoś kto się ze mną w tej materii zgodził!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.10.2009 07:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
PaTToN Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 505
Dołączył: Sep 2009
Post: #70
 
A ja kompletnie nie wiem o co w tej kłótni chodzi i to mi pasuje Icon_cool2
Nie miesza się muzyki z Polityką Icon_cool2

Chomik Last.fm
13.10.2009 07:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Kertoip Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 698
Dołączył: Apr 2009
Post: #71
 
Nie chce mi się tej sprawy komentować i jej w ogóle nie czytałem (tylko początek, pierwsze dwie strony) bo ja się do polityki nie mieszam i się na niej w ogóle nie znam. Dzienkujem.
14.10.2009 07:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
 
A ja nadal nic nie rozumiem...

Proszę admina o stosowny komentarz do podjętej decyzji.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
15.10.2009 12:27 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #73
 
mrsap napisał(a):Proszę admina o stosowny komentarz do podjętej decyzji.
Też o takowy komentarz bym prosił

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
15.10.2009 01:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #74
 
Przed podjęciem decyzji o odwołaniu Sebastiana w sposób bardzo wnikliwy przyjrzałem się jego działaniom na forum. Sebastian dopuścił się złamania regulaminu oraz wykorzystał swoją funkcję do zaognienia konfliktu na forum.

Abd3mz od początku próbował forsować swoje zasady postępowania i specjalnie nie krył się ze swoim apodyktycznym charakterem.

abd3mz napisał(a):To teraz odpowiem, bo mam chwilę czasu...
Cytat:W moim odczuciu moderatorów powinno być jak najwięcej
Akurat ja się z tym nie zgadzam, bo lepsza jest mała grupa aktywna niż duża, w której część tylko sobie przykleja tematy...

Chciał również prowadzić dział administratorów co jest sprzeczne z regulaminem

4.2 Administrator, a po nim Moderator, ma zawsze najważniejszy głos w dyskusjach dotyczących Forum.

Próbował narzucać innym swoje zdanie bez konsultacji z pozostałymi moderatorami zamykając jeden z wątków, czym w sposób ewidentny złamał regulamin forum

4.5 Administratorzy i Moderatorzy mają prawo zmieniać i usuwać wiadomości, których treść jest niezgodna z prawem i regulaminem bądź naruszają one dobra osób lub firm trzecich.

Regulamin w sposób ewidentny nie daje prawa do zamykania wątków. Sebastian zamiast załagodzić ostrą dyskusję w wątku usuwając obraźliwe wypowiedzi zamknął wątek bez konsultacji i podania przyczyny. Po co stosować się do regulaminu już istniejącego skoro można tworzyć własne.

Specjalny dział Administratorów wykorzystywał tylko i wyłącznie w celach swojej autopromocji.
abd3mz napisał(a):może dodamy też do regulaminu, że nadużywanie emotek, wykrzykników i pytajników też może skutkować edycją postu? dla mnie to jest chore jak kogoś post na 179 znaków (bez spacji) ma 87 wykrzykników i zaczynam się obawiać o jego zdrowie psychiczne...

Jeżeli jego zdaniem w regulaminie trzeba definiować rzeczy tak oczywiste i będące wynikiem zdrowego rozsądku to raz, że regulamin urośnie do niebotycznych rozmiarów, a dwa biurokracja uniemożliwi sprawne działanie forum. Ten i wiele innych pomysłów jest utopią i pokazaniem, że się coś robi, a faktycznie nie robi się nic

Miał wprawdzie kilka pomysłów jak dział Off-Topic, ale z przenoszeniem dyskusji nie związanych z tematem już się tak nie spieszył, albo obwarowywał te pomysły stosem „przepisów”. Widocznie dobro własnej osoby przedkładał wobec dobra forum. Do dziś dział stoi pusty

Ponadto cierpiał na swego rodzaju „manię prześladowcząâ€ na punkcie podwójnego członkostwa użytkowników. Chciał by każdy nowy użytkownik był kontrolowany jeśli chodzi o IP i żeby w regulaminie zabronić pisania z tego samego IP. Tymczasem sam dzieli IP z użytkowniczką neon.ka. Czy zatem oznacza to, że jej konto powinno być skasowane?
Jako administrator nie mam czasu na działania śledcze i kontrolowanie każdego użytkownika. Jest to uzasadnione tylko w przypadku złamania prawa, bądź jawnego łamania regulaminu forum. W dobie powszechnego dostępu do Internetu każdy może sobie założyć drugie konto na forum korzystając z dostępu do netu na przykład przez komórkę.

abd3mz napisał(a):
aaktt napisał(a):Dajmy temu spokój.
To jak chcesz dalej funkcjonować na forum? Jak chcesz ustalić zasady w Topłycie?
Może wkleję pierwszą wersję postu Listoholika, bo jeszcze pewnie nie jedna edycja go czeka:
Listoholik o 15:41 napisał(a):a czy ja tak napisałem?
…


Wykorzystywanie pierwszej wersji postu jest niekoleżeńskie i jest to cios poniżej pasa. Jest to nadużywanie władzy i co tu dużo mówić „nadużywanie funkcji moderatora to walki z nielubianym userem”. Jest to również podsycanie konfliktu w oparciu o negatywny stosunek do usera. Po Sebastianie mógłbym się tego spodziewać, po moderatorze już nie.

Niestety obrażanie innych niż jego faworytów było przez niego lekceważone

I jeszcze parę słów do postawy Sebastiana

abd3mz napisał(a):1.To ja tak długo nie będę czekał tylko już podziękuję za prezent w postaci kilku godzin tygodniowo. Przyda się.

2. Myślę, że dla osób które mnie trochę lepiej znają jest jasne, że nie pozwolę się w ten sposób traktować.

1. Jeśli jesteś tak zapracowany i tyle razy mówisz o sobie, że nie masz czasu, to po co w ogóle się zgłaszałeś do kandydowania na moderatora?
2. Jak sam nie przestrzegasz regulaminu i wyciągane są w związku tym konsekwencje to rzeczywiście nie jest Ci to na rękę.


abd3mz napisał(a):ja już nie mam siły tego komentować... a pewnie można by napisać kilka stron maszynopisu.

Bo trzeba byłoby napisać prawdę, która jest dla Ciebie niewygodna.

abd3mz napisał(a):pewnie, że będzie mi brakowało komentowania list i w ogóle spraw muzycznych, ale jak jest konflikt na linii szef - pracownik to w 90% przypadków pracownik odchodzi... i to mimo tego, że lubi kolegów z pracy...

Bardzo się dziwię, że traktujesz swój pobyt na forum tak ambicjonalnie i tak emocjonalnie. Mnie wcale nie musisz lubić (przycisk ignoruj), ale jak widać pozbawiony władzy przestajesz lubić także kolegów. Kogo chcesz ukarać odchodząc stąd? Mnie ? Jak ktoś kiedyś słusznie lub nie skrytykuje Twoja audycję to też się obrazisz i przestaniesz ją prowadzić?


Więcej już do tej sprawy powracać nie będę. Nie będę się też odnosił do jakichkolwiek Waszych komentarzy w tej sprawie. Sytuacja z Sebastianem uświadomiła mi, że zbyt wiele swobody wam dałem i zbyt mało czasu temu forum poświęcałem. Gdyby nie te wszystkie niesprzyjające okoliczności do tej przykrej sytuacji by nie doszło. Wnioski zostały wyciągnięte i za tym pójdą konkretne czyny, o których opowiem już wkrótce. Mam też duże plany co do rozwoju forum, których realizacja nastąpi niepewno wcześniej w związku z niesmakiem, jaki mam po tej nieprzyjemnej także dla mnie sytuacji.

Ostatnimi czasy mogliście odnieść wrażenie, że forum mnie w ogóle nie interesuje. Tak jednak nie jest i mimo totalnego braku czasu moje działania na forum będą bardziej aktywne, bo najważniejsza jest wszak pasja do list przebojów i duża sympatia wobec Wszystkich ich autorów (użytkowników forum byłych i obecnych, nawet tych, którzy mnie z różnych powodów nie lubią lub którzy mają odmienne zdanie co do moich działań).

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
15.10.2009 09:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #75
 
Dziękuję za wyjaśnienie ;]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
15.10.2009 09:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #76
 
Konrad, dzięki za ten post, szczerze.
ale również szczerze - ręce mi opadają...
Konrad napisał(a):Chciał również prowadzić dział administratorów co jest sprzeczne z regulaminem
chciał, żeby nowy dział miał kogoś kto będzie czuwał nad sprawami organizacyjnymi. bardzo ważne jest, żeby taka osoba była, żeby tematy się nie rozmywały. widać niektórzy nie dość, że nie uważają tego za zaletę, to jeszcze próbują podpiąć to pod jakiś punkt regulaminu...
Konrad napisał(a):4.5 Administratorzy i Moderatorzy mają prawo zmieniać i usuwać wiadomości, których treść jest niezgodna z prawem i regulaminem bądź naruszają one dobra osób lub firm trzecich.

Regulamin w sposób ewidentny nie daje prawa do zamykania wątków.
Regulamin w sposób ewidentny nie odbiera prawa do zamykania wątków.

a cytowanie treści z wątków dostępnych tylko dla moderatorów jest moim zdaniem poniżej krytyki.
tyle.
15.10.2009 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
 
Cytat:chciał, żeby nowy dział miał kogoś kto będzie czuwał nad sprawami organizacyjnymi. bardzo ważne jest, żeby taka osoba była, żeby tematy się nie rozmywały. widać niektórzy nie dość, że nie uważają tego za zaletę, to jeszcze próbują podpiąć to pod jakiś punkt regulaminu...

Fakt jednak pozostaje faktem. Żadnych ustaleń co do tego nie podejmowano. Sebastian oczywiście nie raczył wyjąsnić swoich intencji w pełni

ku3a napisał(a):Regulamin w sposób ewidentny nie odbiera prawa do zamykania wątków.

Dobrym obyczajem tego forum było zamykanie starych głosowań oraz wątków na wyraźne życzenie userów. Sebastian lubi ucinać dyskusje jemu niewygodne, a nie usuwać informacje wzniecające awantury na forum

ku3a napisał(a):a cytowanie treści z wątków dostępnych tylko dla moderatorów jest moim zdaniem poniżej krytyki.
tyle.

Bardziej poniżej krytyki jest ujawnianie informacji o konflikcie między adminem i modami. Jesteś bardziej lojalny wobec kolegów z forum lp3 niż wobec nas wszystkich. To samo tyczy się kajmana. To jest ewidentna nielojalność i w tym przypadku mnie ręce opadają.

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
15.10.2009 10:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #78
 
Wielkie dzięki za obszerny komentarz!

Jednak uważam, że można było - a wręcz należało - załatwić to trochę inaczej... Z wieloma rzeczami, o których piszesz, zwyczajnie się nie zgadzam (nie będę wnikać w szczegóły, bo nie chcę się wciągać w bezsensowne dyskusje).
Trochę przypomina mi to sytuację z odwołaniem Beenhakkera (proszę tylko nie wyciągać dalszych wniosków).

Już teraz z niecierpliwością czekam na zmiany. Oby na lepsze Icon_smile2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
15.10.2009 11:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #79
 
Konrad napisał(a):Jesteś bardziej lojalny wobec kolegów z forum lp3 niż wobec nas wszystkich.
już pisałem, że znajomość nie ma tu nic do rzeczy, natomiast dużo do rzeczy ma to, że nie podobają mi się pewne metody.
16.10.2009 12:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #80
 
mrsap napisał(a):nie będę wnikać w szczegóły, bo nie chcę się wciągać w bezsensowne dyskusje).

Każdy tak pisze bo diabeł tkwi w szczegółach. Wypowiedź ku3y powyżej świadczy o tym, iż jestem otwarty na dyskusję o forum, nawet gdy jestem w ogniu krytyki. Więc obawiać się nie musicie.

mrsap napisał(a):Trochę przypomina mi to sytuację z odwołaniem Beenhakkera (proszę tylko nie wyciągać dalszych wniosków).

Icon_lol dobre z tą różnicą, że jeden piłkarz strzelił gola własnej dróżynie

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
16.10.2009 12:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości