Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
abd3mz nie jest już moderatorem
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
 
prz_rulez napisał(a):mam tylko pytanie: czy chodziło o to, że abd3mz był zbyt wymagającym moderatorem?wszyscy wiemy, jakie miał czasem "konserwatywne" zapędy...
Chciałbym żebyś to sprecyzował. Jakie konserwatywne zapędy miał i w czym był zbyt wymagający?
12.10.2009 02:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
 
Nie wiem w czym był wymagający, o to chciałem właśnie zapytać. A konserwatywny był w wielu rzeczach, np. w podejściu do muzyki i do pewnych spraw społecznych. I miałem obawy, że takim samym będzie moderatorem. Czyżby moje przeczucia były słuszne?
12.10.2009 03:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Listoholik
Unregistered

 
Post: #43
 
oczywiście, bo np. sam decydował i podejmował decyzje bez uzgadniania z innymi moderatorami i adminem.. jak np. blokowanie tematów, czy cytowanie czegoś i grzebanie w historii i wklejanie czegos czego już nie było..

( myślę, że to nie było postępowanie fair, a nawet wręcz nie godne moderatora Icon_neutral2 )
12.10.2009 03:49 PM
Cytowanie selektywne
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
 
Listoholik napisał(a):jak np. blokowanie tematów
nie żadne "blokowanie tematów", bo zablokował tylko jeden temat i w dodatku wtedy kiedy wewnętrzne ustalenia moderatorów nie były jeszcze gotowe, więc to nie było wbrew tym ustaleniom.
12.10.2009 03:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
 
kajman napisał(a):Sorry, ale myślę, że nie jesteś zorientowany w sprawie. Nie chcę wywlekać rzeczy, które nie są ogólnie dostępne, ale rozumiem jego decyzję.
Ekhm, rozumiem, że władza coś ukrywa przed nami?
12.10.2009 03:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Listoholik
Unregistered

 
Post: #46
 
właśnie o tym piszę, nie uzgadniał z innymi, tylko działał sam Icon_mrgreen
12.10.2009 03:55 PM
Cytowanie selektywne
Listoholik
Unregistered

 
Post: #47
 
niech ukrywa, ma do tego prawo, ja też nikomu nie zdradzę, co dziś jadłem na obiad Icon_mrgreen
12.10.2009 03:56 PM
Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
 
prz_rulez napisał(a):1. Nie wiem w czym był wymagający, o to chciałem właśnie zapytać.
2. A konserwatywny był w wielu rzeczach, np. w podejściu do muzyki i do pewnych spraw społecznych.
1. I miałem obawy, że takim samym będzie moderatorem. Czyżby moje przeczucia były słuszne?
2. Ciekawe co to według Ciebie znaczy konserwatywny w podejściu do muzyki? Bo ja mam zupełnie odmienne odczucia. No i interesuje mnie do jakich spraw społecznych, bo jakoś nie kojarzę jego wypowiedzi na ten temat.
1. Moderatorem był kreatywnym i bardzo spostrzegawczym.
Listoholik napisał(a):1. sam decydował i podejmował decyzje bez uzgadniania z innymi moderatorami
2. i adminem..
3. jak np. blokowanie tematów,
4. czy cytowanie czegoś i grzebanie w historii i wklejanie czegos czego już nie było..
1. Zrobił to w momencie, kiedy nie ustalono wspólnego podejmowania decyzji w sprawie nadmiernego offtopu, co już akurat przedyskutowano.
2. Akurat moderatorzy są po to, żeby Admin się wszystkim nie zajmował.
3. p. ku3a
4. Proszę o przykłady.
prz_rulez napisał(a):kajman napisał/a:
Sorry, ale myślę, że nie jesteś zorientowany w sprawie. Nie chcę wywlekać rzeczy, które nie są ogólnie dostępne, ale rozumiem jego decyzję.
Ekhm, rozumiem, że władza coś ukrywa przed nami?
Oczywiście że tak. Kulisy podejmowania decyzji nie muszą być Wam znane. Ważne jest, żebyśmy działali sprawnie i skutecznie.
Listoholik napisał(a):właśnie o tym piszę, nie uzgadniał z innymi, tylko działał sam
Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. ku3a wyraźnie napisał, że podjął jedną samodzielną decyzję w sytuacji, kiedy miał do tego pełne prawo.
12.10.2009 04:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
 
Cytat:Oczywiście że tak. Kulisy podejmowania decyzji nie muszą być Wam znane. Ważne jest, żebyśmy działali sprawnie i skutecznie.
Icon_eek2 Żarty sobie stroisz?! Jak widać na forum są już równi i równiejsi...
12.10.2009 05:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
 
Nie, to nie ma naprawdę nic do rzeczy. Zgadzam się absolutnie z kajmanem, chociaż może ubrał on to w dosyć nieprecyzyjne słowa. Liczy się efekt finalny i zapewniam, że żadne POWAŻNE kwestie nie są odseparowywane od ''mniej równych'' - jak to nazwałeś Icon_neutral2 - osób. Dobrym przykładem może być chociażby ta cała dyskusja.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.10.2009 05:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #51
 
saferłel napisał(a):Liczy się efekt finalny i zapewniam, że żadne POWAŻNE kwestie nie są odseparowywane od ''mniej równych'' - jak to nazwałeś - osób
tak, z tym że prawdopodobnie z tych "mniej równych" tylko ja i Gary zdążyliśmy przeczytać argumentację Konrada...
12.10.2009 05:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
 
Ja trochę się zgadzam z prz_rulezem, ale trochę w innym sensie. Uważam, że skoro my wybieraliśmy moderatora, to chyba powinniśmy mieć coś do powiedzenia przy jego odwołaniu.
Chyba, że istnieje zasada, że komu się tu nie podoba, to.....
Wtedy chciałbym, żeby to było jasno napisane.
12.10.2009 05:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
 
Sprawa odwołania Sebastiana, to akurat niechlubny wyjątek, gdzie my nie zgadzamy się z decyzją administratora. Dlatego w tym konkretnym wypadku chyba tylko sam zainteresowany powinien się wypowiedzieć. To samo tyczy się ''tej argumentacji''. On ją postował, niech więc uczciwie zdecyduje co teraz zrobić. Aczkolwiek na dobrą sprawę poruszone tu zostały już chyba wszystkie jej punkty.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.10.2009 05:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Listoholik
Unregistered

 
Post: #54
 
kajman napisał(a):Moderatorem był bardzo spostrzegawczym

nieraz aż za bardzo :roll:

kajman napisał(a):moderatorzy są po to, żeby Admin się wszystkim nie zajmował

dokładnie. też tak myślę.

kajman napisał(a):Proszę o przykłady.

a Ty za to jesteś zupełnie niespostrzegawczym moderatorem Icon_cool2

kajman napisał(a):Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Aro kiedyś napisał, że jak mnie czyta, to jest za aborcją.
a ja jak Ciebie czytam kajman, to jestem za eutanazją :roll:

Aro nie dostał żadnego ostrzeżenia, a nawet nikt zbytnio sie nie zbulwersował, wszyscy jakby przytaknęli.. (widocznie takie teksty są tu dozwolone, wolność słowa, prawda?) więc teraz też liczę na przytaknięcie, a może nawet aplauz Icon_razz
12.10.2009 05:39 PM
Cytowanie selektywne
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #55
 
Nadal nie rozumiem powodu odwołania abd3mza z funkcji moderatora? Czy dlatego został odwołany, bo robił to co moderator powinien robić?
No bo zamykanie wątków itd. to funkcja właśnie moderatora. Po to go wybraliśmy, żeby takie rzeczy robił w różnych sytuacjach.
12.10.2009 06:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #56
 
Paweł napisał(a):Czy dlatego został odwołany, bo robił to co moderator powinien robić?
hmm... w pewnym sensie tak..
Gary napisał(a):chyba powinniśmy mieć coś do powiedzenia przy jego odwołaniu.
tu się zgadzam w 100%!!!

Może jednak Konrad jeszcze coś powinien napisać aby wyjaśnić tę sytuację...
chociaż obawiam się, że to i tak nie zmieni stanowiska abd3mz.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.10.2009 09:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
 
no właśnie.bo konserwa jest niezłomna
(wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać)
12.10.2009 09:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #58
 
Yacy napisał(a):hmm... w pewnym sensie tak..
To po co był moderatorem skoro nie mógł robić czynności moderatorskich?
12.10.2009 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
 
prz_rulez napisał(a):Cytat:
Oczywiście że tak. Kulisy podejmowania decyzji nie muszą być Wam znane. Ważne jest, żebyśmy działali sprawnie i skutecznie.
Icon_eek2 Żarty sobie stroisz?! Jak widać na forum są już równi i równiejsi...
W pewnym sensie tak. Sam fakt, że możemy moderować daje nam specjalne uprawnienia. A uwierz mi, że to wcale nie jest lekki chleb i żeby robić to właściwie musimy włożyć sporo czasu i wysiłku. Gdyby w naszych dyskusjach brali udział wszyscy forumowicze to nigdy byśmy do niczego nie doszli (może poza domem wariatów). A uzasadnienie decyzji było i będzie przez nas podawane.
bear napisał(a):tak, z tym że prawdopodobnie z tych "mniej równych" tylko ja i Gary zdążyliśmy przeczytać argumentację Konrada...
A ja chciałbym wiedzieć czy to było dokładnie to samo, z czym moderatorzy się zapoznali.
Gary napisał(a):Ja trochę się zgadzam z prz_rulezem, ale trochę w innym sensie. Uważam, że skoro my wybieraliśmy moderatora, to chyba powinniśmy mieć coś do powiedzenia przy jego odwołaniu.
My jako moderatorzy mieliśmy sporo do powiedzenia w sprawie odwołania Sebastiana, ale wszystko to okazało się próżnym strzępieniem języków.
saferłel napisał(a):Sprawa odwołania Sebastiana, to akurat niechlubny wyjątek, gdzie my nie zgadzamy się z decyzją administratora.
Skoro już piszemy takie rzeczy, to dodam, że przynajmniej ja nie zgadzałem się jeszcze z innymi decyzjami administratora.
Listoholik napisał(a):kajman napisał/a:
Moderatorem był bardzo spostrzegawczym
1. nieraz aż za bardzo :roll:
kajman napisał/a:
Proszę o przykłady.
2. a Ty za to jesteś zupełnie niespostrzegawczym moderatorem Icon_cool2
kajman napisał/a:
Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
3. Aro kiedyś napisał, że jak mnie czyta, to jest za aborcją.
a ja jak Ciebie czytam kajman, to jestem za eutanazją :roll:
Aro nie dostał żadnego ostrzeżenia, a nawet nikt zbytnio sie nie zbulwersował, wszyscy jakby przytaknęli.. (widocznie takie teksty są tu dozwolone, wolność słowa, prawda?) więc teraz też liczę na przytaknięcie, a może nawet aplauz
1. Ja nie uważam, że za bardzo. Robił to, co powinien.
2. A Ty natomiast jeżeli proszę o przykłady lub argumenty zawsze wykręcasz się sianem i sądzę, że po prostu takowych nie posiadasz.
3. Tu jest kilka spraw razem, więc po kolei.
Czyżby eutanazja była dla Ciebie sposobem na pozbycie się niewygodnych dyskutantów, którzy zwracają uwagę na Twoje przeoczenia?
Aro zareagował na Twoje niewłaściwe komentarze. Ty akurat podstawy miałeś znacznie bardziej kruche, bo ku3a wyłożył kawę na ławę, a Ty jakbyś tego zupełnie nie zrozumiał.
3. Gdyby Aro wtedy dostał ostrzeżenie, to Ty także powinieneś, więc może stało się lepiej. No ale w innej sytuacji ostrzeżenie dostał Paweł, a Ty nie, a obydwaj nadawaliście na podobnym poziomie braku kultury.
Paweł napisał(a):Nadal nie rozumiem powodu odwołania abd3mza z funkcji moderatora? Czy dlatego został odwołany, bo robił to co moderator powinien robić?
No bo zamykanie wątków itd. to funkcja właśnie moderatora. Po to go wybraliśmy, żeby takie rzeczy robił w różnych sytuacjach.
Ciekawe pytanie. Myślę, że odpowiedzieć powinien na to Konrad, bo to on go zawiesił. Chociaż od razu powiem, że Jego argumenty zupełnie do mnie nie przemawiają.
prz_rulez napisał(a):no właśnie.bo konserwa jest niezłomna
(wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać)
Ja naprawdę chciałbym się dowiedzieć czegoś o jego konserwatywnych poglądach. Bo na razie to niczym nie uzasadniona wypowiedź. A niezłomność nie jest cechą konserwy tylko ludzi posiadających godność osobistą. Chciałbym wiedzieć, jak Ty byś zareagował w takiej sytuacji?
Paweł napisał(a):To po co był moderatorem skoro nie mógł robić czynności moderatorskich?
Żeby można było kogoś wyrzucić dla przykładu. Żeby ładnie wyglądało. Żeby ktoś mógł wykonać czarną robotę. To 3 wersje. Wybierz tą, która Ci najbardziej pasuje albo dopisz własną.
12.10.2009 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
 
gdyby wszystko by sie wyjasnilo, na pewno bym wrocil. zbyt dlugo juz siedze na tym forum Icon_smile
12.10.2009 10:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości