Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skąd ściągacie muzykę?
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #21
 
saferłel napisał(a):myślałem, że osoba prowadząca własną listę, prowadząca audycję itd. ma spory zapas materiału na mp3.
Owszem, mam sporo. Dlatego, że wszystkie (no, nie wszystkie, bo bez klasyki i tych 4-ech, które mają jakąś durną blokadę i nie da się ich odtwarzać na kompie Icon_mad ) swoje płyty przerabiam na mp3 (a w zasadzie na ogg) i wrzucam do kompa, aby mieć łatwiejszy do nich dostęp i szybciej znaleźć.
I też polecam jamendo oraz garageband Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
09.10.2009 10:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
to ja tu będę czarną owcą XD
10.10.2009 09:30 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
Trochę pokrewny temat.
Kwestia ochrony praw autorskich czasami przybiera karykaturalną formę.
Podam przykład. Jakiś internauta stworzył kilka miesięcy temu teledysk własnej produkcji do piosenki "This I love" Guns N' Roses na bazie filmu "Pomiędzy niebem a piekłem" z Robinem Wiliamsem. Teledysk z tego wyszedł świetny i co najważniejsze zachęcił mnie do poznania tego filmu. Z kolei z wypowiedzi pod można było wysnuć wnioski, że niektórym dzięki temu teledyskowi spodobała się t piosenka, a więc korzyść jest dla obu stron. Niestety ostatnio chciałem go odnaleźć w necie i wszędzie jest on powycinany. Sądzę, że to robota wytwórni filmowej. Moim zdaniem głupota.

PS. Jakby ktoś trafił na ten teledysk w sieci to prosiłbym o namiary.
10.10.2009 12:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #24
 
Gary napisał(a):PS. Jakby ktoś trafił na ten teledysk w sieci to prosiłbym o namiary.

http://vbox7.com/play:3158046a
http://www.dalealplay.com/informaciondec...con=154686
10.10.2009 12:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
Dzięki. Jakbyś jeszcze mógł powiedzieć jak się stamtąd ściąga teledyski byłbym wdzięczny.
10.10.2009 12:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #26
 
http://odsiebie.com/pokaz/6045008---62a5.html

Ściągam za pomocą programu Realplayer
10.10.2009 12:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ladysherlockian Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Oct 2009
Post: #27
 
tomas585 napisał(a):Prawdopodobnie nie będę oryginalny :

http://www.jamendo.com/pl/ - masa darmowej muzyki

http://www.dogmazic.net

Qtrax - http://antyweb.pl/qtrax-darmowa-i-legaln...iecia-p2p/

http://www.mp3.wp.pl/

http://www.garageband.com/

Więcej stron nie znam lub nie pamiętam

Znam większość z tych stron, ale Qtrax zdaje się jest dostępny tylko dla osób z USA?
Mam też inne adresy, niedługo tu podrzucęIcon_wink Czasem chyba trudno jest znaleźć jakieś perełki w takich darmowych serwisach, może warto byłoby założyć temat, w którym można by dzielić się swoimi muzycznymi odkryciami z darmowych stron?
Niedawno też odkryłam, że dobrym sposobem pozyskiwania legalnej muzyki są oficjalne strony wykonawców - coraz więcej muzyków udostępnia choć kilka nagrań do ściągnięcia za darmo.
19.10.2009 11:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #28
 
ladysherlockian napisał(a):Znam większość z tych stron, ale Qtrax zdaje się jest dostępny tylko dla osób z USA?

Qtrax to wielka pomyłka Icon_confused2

Cytat:Serwis został ogłoszony w 2008 roku na konferencji Midem, podczas której firma ogłosiła, że podpisała umowy z czterema największymi wytwórniami muzycznymi: EMI, SonyBMG, Universal Music Group i Warner Music Group, jednak wszystkie cztery wytwórnie zaprzeczyły iż doszło do podpisania umowy. Firma również twierdzi, że będzie udostępniała 25 000 000 utworów, mimo że uważa się, iż jedynie 6 000 000 utworów jest dostępnych w cyfrowym formacie.

Minęło już ponad półtora roku od premiery programu , a muzyki za darmo nadal pobierać nie można Icon_confused2
19.10.2009 12:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ladysherlockian Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Oct 2009
Post: #29
 
Zauważyłam, że nie można nawet otworzyć strony tego qtraxu, czy to tylko u mnie?

[Obrazek: ladysherlockian.png]
19.10.2009 02:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
jszmiles Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 895
Dołączył: Apr 2009
Last.fm
Post: #30
 
Rapidshare, wszystko można znaleźć.

[Obrazek: spotify-screenshot.png]
20.10.2009 02:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #31
 
A ja mam inne pytanie.. czy może mi coś grozić za samo ściąganie muzyki z internetu? Chodzi mi o np. ściąganie powiedzmy z Wrzuty.
04.11.2009 04:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #32
 
Ściąganie jest legalne. Nielegalny jest upload.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
04.11.2009 07:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #33
 
Dzisiaj zatrzymali administratorów "odsiebie com", a strona została zamknięta.

.
04.11.2009 07:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #34
 
No oni udostępniali. A tego nie wolno.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
04.11.2009 08:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #35
 
...właśnie dlatego w widocznym miejscu powinna znajdować się informacja typu "administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane przez użytkowników".

Moja prywatna galeria
04.11.2009 10:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #36
 
Dziwi mnie ze cos takiego jak chomik wogole jeszcze istnieje. I ma sie swietnie. Po przeczesywaniu torrenta i wszystkich innych programow p2p ktore juz siadly dawno temu na dobre a chomik jest niczym innym tylko taka platforma w wersji html to juz dawno powinien byc zamkniety. Tyle roboty userow... boze...niektorzy tam maja po kilkaset GB materialu!... Przeciez to nie jest taki hosting jak rapidshare czy 100 innych, tam jawnie wykladasz co masz na stol... Po tym co zapowiadaja ze ma przejsc w 2010 roku unijny projekt ustawy to drzyjcie chomiki.

https://radio-orbit.pl/
05.11.2009 12:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #37
 
Też mnie to zastanawia, w jaki sposób to się jeszcze utrzymuje Icon_surprised

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.11.2009 09:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #38
 
Mnie też. Tym bardziej, że tam za ściąganie w większych ilościach się płaci, co znaczy że właściciele mają kasę z tego, że na ich serwerach leżą nielegalne pliki.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
07.11.2009 11:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #39
 
Miszon napisał(a):A da się w Polsce z iTunes? :roll:
Próbowałem z Belgii. Nie poszło mi z belgijskiego konta bo jeszcze nie mam tu Visy. Spróbowałem z Visą z polskiego konta na terenie Belgii i mi nie zaakceptowało.

Kiedyś wszyscy mi się dziwili, że ja mam tyle płyt i żadnej pirackiej. Teraz czasy się nieco zmieniły. Też ściągam ale już nie mam takiego zapotrzebowania na muzę jak wtedy gdy miałem 20-30 lat. Ale prawda jest taka, że są wykonawcy, których zawsze kupię w oryginale. Ba! Dam więcej kasy by mieć jakąś lepszą wersję płyty.
13.01.2010 05:14 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
Jeśli ktoś mnie wspomoże jakimś fantastycznym linkiem do strony, gdzie jest dużo nowości ze świata muzyki niezależne, to będę bardzo wdzięczny.

Niestety moje ukochane boolachas wystosowało dzisiaj oświadczenie, w którym podało listę wytwórni nie zgadzających się na publikowanie linków do ich płyt. Wcześniej utrzymywana była na tym polu pewna współpraca, której szczegółów nie znam, ale żyło się wszystkim bardzo dobrze. Teraz absolutnie zakazano postowania płyt z następujących wytwórni:

- Any of the four majors (Sony, EMI etc...)
- Beggars Group (4AD, Beggars Banquet, Matador, Rough Trade)
- Drag City
- Kill Rock Stars
- LOAD records
- Stones Throw
- Young God

Oznacza to brak dostępności do sporej dawki materiału. Szczególnie boli zerwanie z Beggars Group Icon_cry2, która skupia w sobie większość najważniejszych artystów sceny alternatywnej.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.02.2010 07:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  9 niedocenianych punktów zwrotnych, które zmienily muzykę popularną prz_rulez 23 741 15.03.2022 02:14 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości