Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skąd ściągacie muzykę?
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Skąd ściągacie muzykę?
Jw.

Ciekawi mnie czy macie dojścia do jakiś ekskluzywnych stron, które posiadają spory zapas materiału i można w nich grzebać bez końca.
Ja mam swojego niezawodnego od lat soulseeka, ale ostatnimi czasy bardzo często korzystam z różnych blogów, gdzie można mnóstwo rzeczy znaleźć i pobrać szybciej niż przez program.

Polecam:
http://bolachas.org/ (dla fanów alternatywy)
http://pre-download.blogspot.com/

Zwracam uwagę na drugi link. Zgodnie z nazwą wszystko co pojawia się tam jest ''pre''. Nikt nie ma rzeczy szybciej niż oni. Nawet oficjalne daty przecieków (jak to zabawnie brzmi) nie są powiązane z tą stroną, która ma materiał jeszcze szybciej niż ten pojawi się szeroko w internecie. Nic dziwnego, że rządzi się to wszystko swoimi prawami. By wejść tam i móc korzystać z ogromnych możliwości (nie tylko ściągasz płyty, ale linki masz dostępne na wszystkich możliwych serwisach - pełen profesjonalizm heheh) musisz wypełnić jakąś ankietę, która obecnie, przynajmniej dla mnie, jest niedostępna. Niedostępna dla polaków. Czyżby taka popularność? Nic dziwnego...

Wbrew pozorom, mimo że stron takich jak te jest kilkadziesiąt, nie jest łatwo wytropić je w gąszczu sieci. Dlatego postanowiłem założyć temat.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.10.2009 10:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
 
Mało korzystam, bo nie czuję takiej potrzeby, wystarcza mi samo słuchanie z różnych źródeł, w dodatku zawsze jest to dla mnie dyskomfort psychiczny. A jak coś bardzo chcę/podoba mi się to kupuję. Mam masę rzeczy na kasetach, które co prawda obecnie mało przydatne, ale sporo znam na tyle dobrze, że nie muszę odtwarzać, żeby posłuchać "w głowie" danego utworu. W zasadzie w tej chwili tylko do audycji potrzebuję coś ściągnąć. Najczęściej korzystam z:
http://mp3.teledyski.info/
http://www.bestmp3.webd.pl/

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
08.10.2009 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #3
 
Cóż to w ogóle za pytanie?! Kupujemy oryginalne płyty w sklepach i na aukcjach internetowych, a jeśli już ściągamy to wyłącznie legalnie z iTunes i tym podobnych stron!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.10.2009 10:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
 
A da się w Polsce z iTunes? :roll:

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
08.10.2009 10:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #5
 
ja też kupuję same tylko oryginalne płyty.. jedynie nowy Kult spiratowałem, ale i tak po jednym przesłuchaniu zutylizowałem, bo to koszmarny album! Icon_razz2
08.10.2009 10:28 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Miszon, podziwiam. W tych czasach wytrzymać w takim muzycznym celibacie (że tak się wyrażę). Naprawdę niesamowite.

@aaktt - przecież wiadomo, że jak ściągamy, to po 24 godzinach regulaminowo usuwamy z dysku. Możesz śmiało dołączyć do dyskusji Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.10.2009 10:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #7
 
Dołączyłbym i może, ale zwyczajnie nie mam podstaw, bo nie przykładam ręki do tego okropnego procederu.

Miszon napisał(a):A da się w Polsce z iTunes? :roll:
Wszystko się da Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.10.2009 10:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Cytat:Dołączyłbym i może, ale zwyczajnie nie mam podstaw, bo nie przykładam ręki do tego okropnego procederu.

Konrad, teraz powiem donośnie (bo akurat twojej opinii byłem ciekawy). Co ty pieprzysz? Icon_smile2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.10.2009 10:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #9
 
saferłel napisał(a):Miszon, podziwiam. W tych czasach wytrzymać w takim muzycznym celibacie (że tak się wyrażę). Naprawdę niesamowite.
Ale co w tym dziwnego? Mam tyle muzy, że niektóre rzeczy słucham raz na kilka lat (albo i rzadziej). Dorzucając radio, to naprawdę brak czasu, musiałbym nic nie robić, tylko nonstop słuchać. Póki co za to mi nie płacą. Po co mi więcej muzy, jeśli tylko bym z ciekawości ściągał? Nie czuje potrzeby posiadania dla samego faktu posiadania. Jeśli mogę sobie gdzieś posłuchać, po co ściągać? Doszedłem do wniosku, że jak bardzo cenię, to kupuję, jak nie mam pieniędzy, lub ciężko znaleźć w sklepach, to ściągnę, ale tylko w sytuacji, kiedy wiem, że będę słuchał. Jak nie słucham - po co ściągać?
Przykładowo - teraz w pierwszej dwudziestce mojej listy jest 5 albo 6 kawałków, których nie mam nawet na mp3, a 11 mam na płytach. I tylko pozostałe na mp3.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
08.10.2009 10:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
Prawda boli Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.10.2009 10:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
I właśnie Miszonie o tym nie wiedziałem. Nie spodziewałem się takiej informacji z twojej strony. Podejrzewam po prostu, że zdecydowana większość osób inaczej do tego tematu podchodzi. Ale w sumie z tego co wiem Paweł też tak samo robi. No wszystko zależy od podejścia i potrzeb.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.10.2009 10:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #12
 
jeśli komuś wystarcza program 1 polskiego radia, to też to szanuję! Icon_wink2
08.10.2009 10:53 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #13
 
saferłel napisał(a):Nie spodziewałem się takiej informacji z twojej strony.
A dlaczegóż to?

Dochodzi jeszcze taka rzecz, że jak coś jest wg. mnie świetne, to źle się czuję ściągając taką płytę. Wolę odczekać pół roku, czy nawet więcej jeśli to drogie, ale jednak kupić. Nie wiem, może to dlatego, że w jakiś sposób wiem z autopsji, ile trzeba pracy by coś nagrać.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
08.10.2009 10:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Dlategóż Icon_wink2 , że podejrzewam cię o przynależnośc do tej ogólnej grupy. W dodatku myślałem, że osoba prowadząca własną listę, prowadząca audycję itd. ma spory zapas materiału na mp3. Tyle.

Miszon napisał(a):Nie wiem, może to dlatego, że w jakiś sposób wiem z autopsji, ile trzeba pracy by coś nagrać.
Właśnie gdybyś nie napisał tego zdania, to sam bym podobną tezę zasugerował Icon_smile Tak, to możliwe. Ale jak już dzisiaj przekonaliśmy taki Nergal nie ma skrupułów Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.10.2009 10:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #15
 
Prawdopodobnie nie będę oryginalny :

http://www.jamendo.com/pl/ - masa darmowej muzyki

http://www.dogmazic.net

Qtrax - http://antyweb.pl/qtrax-darmowa-i-legaln...iecia-p2p/

http://www.mp3.wp.pl/

http://www.garageband.com/

Więcej stron nie znam lub nie pamiętam
08.10.2009 11:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #16
 
Więcej grzechów nie pamiętam Icon_lol

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
08.10.2009 11:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #17
 
tomas, ale to wszystko legalne Icon_eek2
żadnych grzechów nie pamiętasz :?: nie wierzę Icon_razz Icon_cool2
08.10.2009 11:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
furbul napisał(a):Więcej grzechów nie pamiętam Icon_lol

Jak przeczytałem tamten post, to to samo pomyślałem. Dosłownie Icon_lol Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.10.2009 11:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #19
 
Listoholik napisał(a):tomas, ale to wszystko legalne Icon_eek2
żadnych grzechów nie pamiętasz :?: nie wierzę Icon_razz Icon_cool2

Jeśli chodzi o wersje nielegalne , jest prosty sposób , wpisujesz autora i nazwę płyty lub utworu , spacja i np. rapidshare ,megauploud lub blogspot

NP.
Cocteau Twins - Heaven Or Las Vegas (1990) Rapidshare
Cocteau Twins - Heaven Or Las Vegas (1990) Blogspot
08.10.2009 11:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Dziękuje bardzo za wskazówki jak ściągnąć moją topłytową pozycję. Może dzięki tej reklamie więcej głosów się pojawi Icon_smile2 Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.10.2009 11:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  9 niedocenianych punktów zwrotnych, które zmienily muzykę popularną prz_rulez 23 742 15.03.2022 02:14 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości