Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cocteau Twins - Heaven Or Las Vegas (1990)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Cocteau Twins - Heaven Or Las Vegas (1990)
[Obrazek: Cocteau_Twins%E2%80%94Heaven_or_Las_Vegas.jpg]

''Bliźniaki'' miały w swojej dyskografii kilka świetnych płyt, ale sądzę że ta jest całkiem dobra na początek znajomości z nimi. Uznawana za najbardziej melodyjną i urzekającą w dyskografii nie jest aż tak wymagająca jak wczesne i momentami trudne do strawienia pozycje. Wybierając niebo lub Las Vegas zespół na dobre zanurzył się w dream-popowych dźwiękach i nagrał podręcznikowy album nurtu. Całość trwa tylko 38 minut.

Album jest na moim chomiku. Od jutra (gdy będę miał dodatkowy trasfer) będzie do zgrania za darmo.


1. Cherry-Coloured Funk – 3:12
2. Pitch the Baby – 3:14
3. Iceblink Luck – 3:18
4. Fifty-Fifty Clown – 3:10
5. Heaven or Las Vegas – 4:58
6. I Wear Your Ring – 3:29
7. Fotzepolitic – 3:30
8. Wolf in the Breast – 3:31
9. Road, River and Rail – 3:21
10. Frou-Frou Foxes in Midsummer Fires – 5:38

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.10.2009 12:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
No to już jest motywacja, żeby sprawdzić wreszcie co to, bez czekania na publikację pełnego topu Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.10.2009 12:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
aaktt napisał(a):No to już jest motywacja, żeby sprawdzić wreszcie co to, bez czekania na publikację pełnego topu
To była główna intencja zapostowania tej płyty Icon_wink Przez to musiałem o dwa tygodnie odłożyć innego pewniaka, który też się jednak pojawi.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.10.2009 09:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
Czyżby NSB? Icon_lol

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.10.2009 08:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #5
 
Czym jest NSB?

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
08.10.2009 09:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
aaktt napisał(a):Czyżby NSB? Icon_lol

Nie, i nie zdradzę Icon_smile Ale może ktoś pamięta jak pisałem o płycie, ''która powinna trafić w muzyczną wrażliwość abd3mz'' - to właśnie ten album. Chociaż tak sobie myślę, że CT też powinno mu się podobać.

furbul napisał(a):Czym jest NSB?

New Shop Boys Icon_razz

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.10.2009 09:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #7
 
saferłel napisał(a):
aaktt napisał(a):Czyżby NSB? Icon_lol

Nie, i nie zdradzę Icon_smile Ale może ktoś pamięta jak pisałem o płycie, ''która powinna trafić w muzyczną wrażliwość abd3mz'' - to właśnie ten album. Chociaż tak sobie myślę, że CT też powinno mu się podobać.
I NSB też Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.10.2009 09:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Hmmm jakby tak się zastanowić, może i by to polubił. W końcu z jednej stroni słucha takiej poetyckiej muzyki, a i czasem ''przymetali/przybrudzi'' trochę Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.10.2009 09:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #9
 
saferłel napisał(a):New Shop Boys Icon_razz
Co takiego?

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
08.10.2009 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Ja nie wiem czy mogę zdradzić nasze największe tegoroczne odkrycie muzyczne, tzn. moje i Konrada Icon_smile2 Pokładamy w nich ogromne nadzieję i szykujemy wielką akcję przejęcia tego forum przez muzykę NSB.

Napiszę szyfrem Icon_biggrin3

Sgnidliub Wons Larutan

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.10.2009 09:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #11
 
saferłel napisał(a):i szykujemy wielką akcję przejęcia tego forum przez muzykę NSB.
Coś jak rewolucja SGM? Mam zacząć się bać. Icon_razz2

A tak poza tym, trudno jest przejąć forum czymś, co ukrywane jest w tajemnicy ;P

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
08.10.2009 10:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #12
 
I już widzę na rymie ich tagi: psychodelic, ambient, lo-fi Icon_confused2

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
08.10.2009 10:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
psychedelic nie jest zły, lo-fi też Icon_smile

Natural Snow Building to raczej taki avangardowy folk, drone (co do tej pory kojarzyło mi się głównie z metalem) w wersji akustycznej rzekłbym Icon_smile Intrygujące. Na pewno kajmanowi by się spodobało! Ha! Ale niestety nie wiem czy będzie im dane chociażby u mnie zagościć na liście. Po prostu ostatnio jest na nich taka ''moda'', taka jak kiedyś na Chucka Norrisa Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.10.2009 10:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
Cała ta otoczka wokół nich jest fenomenalna. Płyty, których nigdzie nie da się kupić, a które wydają co roku w tuzinach, półgodzinne kolosy przemieszane z mnóstwem półtora-minutowych miniatur, albumy trwające po kilka godzin. Wspaniałe oceny na RYM, jakich może im pozazdrościć większość znanych i lubianych na mycharts wykonawców. Świetne okładki, intrygujące połączenia gatunkowe. Ale muzyka jest... specyficzna. Nagrywają bardzo ciekawe rzeczy, ale mają za duży hype w porównaniu z prawdziwą wartością artystyczną ich mnogich projektów Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.10.2009 10:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #15
 
Moda? Ja słyszę o nich po raz pierwszy ;] Ale faktycznie zauważyłem to ich miejsce czwarte w tym roku na rymieIcon_wink

aaktt napisał(a):Płyty, których nigdzie nie da się kupić, a które wydają co roku w tuzinach,
czy mnie wzrok nie myli? Policzyłem, że w 2008 i 2009 roku wydali 11 pełnoprawnych albumów... Icon_eek2

Chyba nawet The Beach Boys w czasach świetności tyle nie wydawali Icon_razz

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
08.10.2009 10:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Konrad doskonale chyba to wszystko ujął Icon_wink Myślę, że nie można uważać się za miłośnika muzyki, jeśli się chociażby jednej płyty NSB nie przesłuchało. To taki chrzest Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.10.2009 10:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #17
 
Więc zgłoś do Topłyty. Zalegam w tej chwili z kilkunastoma tytułami, więc za kilka miesięcy może posłucham Icon_razz2

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
08.10.2009 10:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #18
 
Nie! NSB nie może czekać. Oni są now or never Icon_razz

Cytat: jeśli się chociażby jednej płyty NSB nie przesłuchało. To taki chrzest Icon_lol
Raczej bierzmowanie Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.10.2009 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
furbul napisał(a):kilkunastoma tytułami
Icon_eek2 Serio aż tyle?!

aaktt napisał(a):Raczej bierzmowanie Icon_razz
Może ślub Icon_razz2?

Ale ok, skończmy ten temat. CT też jest dobre na tę okazję Icon_smile2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.10.2009 10:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #20
 
saferłel napisał(a):Icon_eek2 Serio aż tyle?!
Właśnie policzyłem i wychodzi na to, że w tej chwili jest ich 15 aż ;]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
08.10.2009 10:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości