Ankieta: Jaka jest twoja ulubiona p
Garlands (1982)
Head Over Heels (1983)
Treasure (1984)
Victorialand (1986)
Blue Bell Knoll (1988)
Heaven Or Las Vegas (1990)
Four-Calendar Caf
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 40 COCTEAU TWINS
Listoholik
Unregistered

 
Post: #21
 
nazywaj to jak chcesz, prawda ma wiele nazw Icon_razz2
07.10.2009 02:58 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #22
 
Listoholik napisał(a):nazywaj to jak chcesz, prawda ma wiele nazw Icon_razz2
naciąganie rzeczywistości do swoich własnych ram i prawda to dwie różne rzeczy

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.10.2009 03:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
Zaczynamy wielkie odliczanie. Na początku mało niespodzianka. Singlowe ''Iceblink Luck'' dopiero na 40 miejscu! A przecież dzięki temu singlowi możliwy był sukces płyty ''Heaven Or Las Vegas''. Obok niego druga piosenka z tej słynnej pozycji, kawałek ''Road, River And Rail'', którego kiedyś permanetnie omijałem i uważałem za zakałę ''HOLV'' - teraz w top 40 Icon_biggrin Poleciał też pierwszy kawałek z kultowej ''Treasure'' i jedna z moich ulubionych świątecznych piosenek, ''Winter Wonderland''. Motyw ograny do bólu, ale moim zdaniem w ich wersji najbardziej....słodki Icon_smile Całość dopełnia nagranie ''Whales Tails'' z jawnie nielubianej przeze mnie płyty ''Victorialand'', jedynego niezrozumiałego przeze mnie krążka CT.

PS - z linków można i zgrywać i słuchać...i czasem oglądać jak jest klip Icon_smile

40 - Iceblink Luck (Heaven Or Las Vegas)
39 - Whales Tails (Victorialand)
38 - Winter Wonderland (Lullabies To Violaine)
37 - Road, River And Rail (Heaven Or Las Vegas)
36 - Beatrix (Treasure)


Klasyfikacja płyt:

Treasure - 5 pkt.
Heaven Or Las Vegas - 5 pkt.
Lullabies To Violaine - 3 pkt.

Victorialand - 2 pkt.
Garlands - 0 pkt.
Head Over Heels - 0 pkt.
Blue Bell Knoll - 0 pkt.
Four Calendar Café - 0 pkt.
Milk And Kisses - 0 pkt.

[Obrazek: Cocteau+Twins.jpg]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.10.2009 03:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #24
 
saferłel napisał(a):40 - Iceblink Luck (Heaven Or Las Vegas)
Znakomity utwór, pamiętam, że płytę na której znajduje się ten utwór zakupiłem będąc w wojsku, na przepustce, hehe. Był rok 1991.
saferłel napisał(a):39 - Whales Tails (Victorialand)
Faktycznie, dość trudna płyta, ale ma coś w sobie, co przyciąga.
Cytat:38 - Winter Wonderland (Lullabies To Violaine)
A ten utwór mi zaginął. Byłem przekonany, że go posiadam...
saferłel napisał(a):37 - Road, River And Rail (Heaven Or Las Vegas)
Ten utwór natomiast jest w dziesiątce najczęściej odtwarzanych przeze mnie piosenek Cocteau Twins. Jeśli sprawdzisz co jest najczęściej odtwarzane u mnie, będzie to tożsame z nieoficjalnym moim nr 1 tej formacji Icon_smile2
07.10.2009 04:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #25
 
Cytat:36 - Beatrix (Treasure)
Zapomniałem dodać komentarz do utworu z mojej ulubionej płyty CT. Chyba najbardziej Deadcandance'owski utwór na płycie. Miły klimat, podoba mi się!
07.10.2009 04:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
koszMAREK napisał(a):zakupiłem będąc w wojsku, na przepustce, hehe. Był rok 1991.
Wojsko i Cocteau Twins, co za dramatyczne połączenie Icon_lol

Cytat:Faktycznie, dość trudna płyta, ale ma coś w sobie, co przyciąga.
Trudna, fakt. Rozleniwiona i ambientowa, a ambient jest momentami dla mnie za ciężki.

koszMAREK napisał(a):A ten utwór mi zaginął. Byłem przekonany, że go posiadam...
To proszę śmiało zgrywać.

koszMAREK napisał(a):Ten utwór natomiast jest w dziesiątce najczęściej odtwarzanych przeze mnie piosenek Cocteau Twins.
Wiem, wiem. Pamiętam, że jeszcze jak była prowadzona przez Jacka lista podsumowująca last.fm, to chyba kiedyś wygrałeś w statystyce przesłuchań userów właśnie z tym kawałkiem Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.10.2009 04:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
Za kilka minut kolejna odsłona Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.10.2009 08:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #28
 
Dawaj, dawaj!
07.10.2009 09:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
I już w tym momencie zaczyna się mój osobisty horror. Do ostatniej sekundy kombinowałem czy by czegoś nie zmienić, odwrócić kolejność, a nawet przenieść coś do innej 5-tki kosztem jakiegoś ''spadochroniarza'' Ciężko było. Wykreowała się znów różnorodna grupka na czele z kolejnym ''imieniem'' z płyty ''Treasure''. To już bardzie typowe CT niż w wypadku poprzedniego reprezentanta tego krążka (''Beatrix''), którego Marek słusznie porównał do dokonań Dead Can Dance. Mówi się, że płyta ''Milk And Kisses'' jest być może najsłabsza w ich dyskografii. A tu proszę. Pierwszy i nie ostatni jej przedstawiciel na 33. Zimne ''Garlands'' zamyka piątkę. To jedno z tych najwcześniejszych nagrań, które ukazuje CT jeszcze jako zespół zimny, gotycki, post-punkowy...

35 - Garlands (Garlands)
34 - Pitch The Baby (Heaven Or Las Vegas)
33 - Rilkaen Heart (Milk And Kisses)
32 - In The Gold Dust Rush (Head Over Heels)
31 - Aloysius (Treasure)

Klasyfikacja płyt:

Treasure - 15 pkt.
Heaven Or Las Vegas - 12 pkt.
Head Over Heels - 9 pkt.

Milk And Kisses - 8 pkt.
Garlands - 6 pkt.
Lullabies To Violaine - 3 pkt.
Victorialand - 2 pkt.
Blue Bell Knoll - 0 pkt.
Four Calendar Café - 0 pkt.

[Obrazek: Cocteau+Twins.jpg]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.10.2009 09:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #30
 
saferłel napisał(a):35 - Garlands (Garlands)
Również tego utworu zabrakło w moim archiwum, a byłem przekonany, że posiadam wszystko tej kapeli. Problem polega jeszcze na tym, że nie mam pojęcia w jaki sposób się sciąga pliki z "Wrzuty" a to taki piękny utwór!
saferłel napisał(a):34 - Pitch The Baby (Heaven Or Las Vegas)
A to jedna z moich piosenek, które znalazłaby się w top ten CT, gdybym taki stworzył Icon_smile2
saferłel napisał(a):33 - Rikaen Heart (Milk And Kisses)
Tu maleńka literówka - "Rilkean heart" Nie będę się powtarzał, że to piękny utwór, wszystkie utwory Cocteau Twins mają dla mnie ogromną wartość.
07.10.2009 09:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
koszMAREK napisał(a):Tu maleńka literówka - "Rilkean heart"
Dzięki! Nie zauważyłem.

koszMAREK napisał(a):Problem polega jeszcze na tym, że nie mam pojęcia w jaki sposób się sciąga pliki z "Wrzuty" a to taki piękny utwór!
Icon_sad Fakt. Konto na wrzucie założyłem na szybko, aby udostępniać piosenki. Nawet nie wiedziałem, że nie można pobierać. Jakby co to podeślę wszystko co trzeba, daj znać na gg. Dzisiaj jednak już spadam na serial.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.10.2009 10:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #32
 
'Przyznam. Nie słyszałem żadnej z ich w całości. Znam tylko pojedyncze utwory. W ankiecie głos na "nie znam ich płyt". Jutro rano przed kolejną dawką McCartneya Stars and Topsoil. Tak na dobry początek Icon_smile2

[Obrazek: kleschko.png]
07.10.2009 11:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
Super, chociaż z mojego punktu widzenia ta składanka jest dosyć kiepska.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.10.2009 11:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #34
 
saferłel napisał(a):ta składanka jest dosyć kiepska.
kiepska nie kiepska decyzja zapadła Icon_biggrin3

[Obrazek: kleschko.png]
07.10.2009 11:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
Tzn. muzyka jest świetna, ale ja gdybym układał taki zestaw wybrałbym nieco inaczej (zresztą porównując z wieloma źródłami da się zauważyć, że brakuje ogólnie uznanych ''hitów'') i dodał rzeczy z lat 93 i 96 przede wszystkim!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.10.2009 12:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #36
 
saf, a co Ty jeszcze nie śpisz? Icon_wink2



EDIT: u mnie płyta Sunset Rubdown, więc spać do jej końca tymbardziej nie mogę Icon_razz2
08.10.2009 12:08 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
Listoholik napisał(a):saf, a co Ty jeszcze nie śpisz? Icon_wink2

Nie, jeszcze nie. Film oglądam. A ty komentuj top lepiej, a nie tylko zaczepiaj mnie ciągle Icon_smile2 Icon_razz

Ja przy Sunsetach też bym nie zasnął Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.10.2009 12:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #38
 
zaraz włącze Enigmę i zasnę Icon_razz2
08.10.2009 12:11 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #39
 
saferłel napisał(a):Nie, jeszcze nie.
a ja już idę; napisze coś rano po pierwszych przesłuchaniach

[Obrazek: kleschko.png]
08.10.2009 12:14 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #40
 
Ja może poczekam na wyższe pozycje, żeby poznać to, co najlepsze, bo chyba nie mam wystarczająco czasu i chęci na wertowanie całej dyskografii Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.10.2009 12:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości