Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Céline Dion
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 937
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #81
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
stokrotka napisał(a):Nie wnikam czy to objaw uszczypliwości czy demonstracja niezadowolenia z wyboru, ale wygląda to bardzo słabo.
Traktuj jako element tutejszego folkloru, ja już przywykłem. Icon_lol

http://rateyourmusic.com/~meni
19.09.2022 08:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 899
Dołączył: Jun 2007
Post: #82
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
stokrotka napisał(a):A mnie za każdym razem niesamowicie rozczarowuje widok flagowego utworu Queen na samym szczycie listy zgłoszonych utworów Céline.
W swoich notatkach miałem tylko pięć utworów Celine (poza jednym raczej mniej znanych). Posłuchałem pierwszy z nich i stwierdziłem, że go zaproponuję. Przy okazji uważam, że ta wersja nie jest gorsza od pierwowzoru.
stokrotka napisał(a):objaw uszczypliwości
Raczej nie zdarza mi się być uszczypliwym.
stokrotka napisał(a):demonstracja niezadowolenia z wyboru
Nie zachwyca mnie ten wybór, ale były już topy, które odbierałem zdecydowanie gorzej (np ostatnio ABBA i Jarre).
19.09.2022 08:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 555
Dołączył: Aug 2008
Post: #83
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
(19.09.2022 08:13 PM)stokrotka napisał(a):  A mnie za każdym razem niesamowicie rozczarowuje widok flagowego utworu Queen na samym szczycie listy zgłoszonych utworów Céline. Nie wnikam czy to objaw uszczypliwości czy demonstracja niezadowolenia z wyboru, ale wygląda to bardzo słabo.
Nie przejmuj się, myślę że ten arcykoszmar za wiele tu nie zwojuje (zaryzykowałem i przesłuchalem 30 sekund. Bolało!).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
19.09.2022 08:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 928
Dołączył: Jan 2020
Post: #84
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
meni napisał(a):Traktuj jako element tutejszego folkloru, ja już przywykłem
Bardzo trafnie ujęte!
Miszon napisał(a):Nie przejmuj się
Na szczęście do przejmowania tym mi daleko, ale dzięki Icon_smile
kajman napisał(a):Posłuchałem pierwszy z nich i stwierdziłem, że go zaproponuję
Rozumiem. Ja tylko mówię jak to odbieram.
19.09.2022 09:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 203
Dołączył: Jul 2014
Post: #85
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
thestranglers napisał(a):Tous les secrets
Nie mam pewności co do tego tytułu, bo wyszukiwarka znalazła jego dłuższą wersję i właśnie tę dodałem na plejce pod numerem 49?

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
19.09.2022 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #86
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
ZAMYKAM PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ
20.09.2022 06:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 413
Dołączył: Nov 2018
Post: #87
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
(19.09.2022 08:07 PM)Miszon napisał(a):  Magda Umer??? Totalnie nie pasuje mi w tym towarzystwie przez ciebie wymienionym.
Magda Umer totalnie mi pasuje. Pasuje mi jej twórczość, wokal i osobowość Icon_smile2. Bilety na jej występ 28.09 w Chorzowie już kupione.
20.09.2022 06:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 555
Dołączył: Aug 2008
Post: #88
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Nie pasuje jako przykład wybitnego wokalu. Raczej coś tam pod nosem szepcze

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.09.2022 08:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 652
Dołączył: May 2008
Post: #89
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
uwielbiam magdę umer, ale jej siłą są raczej interpretacja i repertuar, a nie techniczne akrobacje wokalne

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.09.2022 10:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 555
Dołączył: Aug 2008
Post: #90
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Otóż to.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.09.2022 11:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 203
Dołączył: Jul 2014
Post: #91
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Zgadzam się.
Miszon napisał(a):coś tam pod nosem szepcze
Chyba szepce? Icon_rolleyes

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
20.09.2022 03:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 077
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #92
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
No tak, "t" nie powinno wymieniać się na "cz". Podobnie jak w dreptać - drepce, jest ten sam błąd, zdaje się, że to z hiperpoprawności użytkowników dialektów mazurzących..

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.09.2022 03:50 PM przez Dobromiera.)
20.09.2022 03:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 652
Dołączył: May 2008
Post: #93
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
wiktionary podaje oba wzory odmian jako poprawne

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.09.2022 04:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 120
Dołączył: Dec 2009
Post: #94
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Oczywiście, potwierdzam, "szepce" jest nawet rzadziej spotykane, takie bardziej poetyckie.

Stokrotko, po prostu kajman bardzo lubi covery, on tak już ma Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
20.09.2022 04:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 555
Dołączył: Aug 2008
Post: #95
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Czyli co, "szepcze" dobrze? Taka konkluzja?
Dobromiera napisał(a):dreptać - drepce
To z kolei brzmi megadziwnie - drepcze musi być dobrze. Drepce brzmi jak kierpce Icon_wink2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.09.2022 05:28 PM przez Miszon.)
20.09.2022 05:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 899
Dołączył: Jun 2007
Post: #96
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Akrobacje to się wykonuje na trapezie. A wokalnych to u Celine nie słyszę. Umer śpiewa pięknie, potrafi kapitalnie interpretować i wokalnie nie można jej raczej nic zarzucić. Pasuje idealnie do tego co wykonuje i to jest wystarczający atut. Nie wystarczy mieć głos, trzeba nim umiejętnie operować, a Celine prawie zawsze brzmi tak samo z wyjątkiem disco, bo wtedy brzmi znacznie gorzej.
20.09.2022 05:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 652
Dołączył: May 2008
Post: #97
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
nie wiem, komu się wydawało, że kajman usłyszy u celine cokolwiek wokalnie ponadprzeciętnego Icon_wink tak może to zostawmy, bo już od jakichś dwóch stron kisimy się w ślepym zaułku Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.09.2022 05:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 120
Dołączył: Dec 2009
Post: #98
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
Miszon napisał(a):To z kolei brzmi megadziwnie - drepcze musi być dobrze. Drepce brzmi jak kierpce .
To są po prostu formy przstarzałe: drepce, szepce, zostały właśnie teraz głównie w poezji i piosenkach (pamiętam jak na akademię uczyłem się "Chodź pomaluj mój świat" i tam było "w ciszy tak smutno szepce zegarek" - od razu wydało mi się to archaiczne i jeszcze trudne do wyśpiewania Icon_smile).

AKT! napisał(a):nie wiem, komu się wydawało, że kajman usłyszy u celine cokolwiek wokalnie ponadprzeciętnego tak może to zostawmy, bo już od jakichś dwóch stron kisimy się w ślepym zaułku
To fakt. Magda Umer oczywiście idealnie nastrojowym śpiewaniem buduje klimat, ale skalę głosu ma raczej ubogę, Celine ma na pewno wielkie możliwości, choć rzeczywiście nie zawsze z nich korzysta w przyjemny przynajmniej dla mojego ucha sposób.

WOLNE MEDIA!!!
20.09.2022 07:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 555
Dołączył: Aug 2008
Post: #99
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
A ja chwalić muszę także zdolności interpretacyjne Celiny.

Tak wracając jeszcze do wcześniejszego tematu "zapomnienia" - zdaje się, że swego czasu Dion nieco utknęła w Vegas, gdzie zajmowała się spieniężaniem swojego nazwiska, śpiewając w tamtejszych kasynach (czy gdzie tam się śpiewa w Vegas), nieco schodząc na bok głównego nurtu. Który też ewoluował i ten pop, który był głównym nurtem w latach '90, w kolejnej dekadzie coraz bardziej odchodził do lamusa (nie chce teraz kolejny raz tego rozwijać, ale wiadomo: "uczernienie", "zarenbizowanie" popu, czyli od Britney i Christiny po sam już nie wiem kogo). Na pewno swoje dołożyła sytuacja rodzinna: jej mąż i menedżer, który bardzo ładnie prowadził karierę młodej żony, się mocno pochorował, walczył długo z rakiem (w końcu chyba zmarł?) i nie miał zapewne sił i zdrowia, by nadal tak dobrze dbać o jej rynkową pozycję. Nie wiem, jak tam ich stosunki rodzinne, ale od strony biznesowej na pewno był to udany związek.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.09.2022 08:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 928
Dołączył: Jan 2020
Post: #100
RE: Mychartsowy Top Céline Dion
René Angélil odkrył talent Céline i zajął się jej karierą na długo zanim został jej mężem, a nawet chyba obciążył hipoteką swój dom, by wydać jej pierwszą płytę. Rzeczywiście to on doprowadził do jej szesnastoletniej rezydentury w Caears Palace, która okazała się nie tylko rekordowa pod względem finansowym, ale zebrała również świetne recenzje. Na pewno była to strategiczna decyzja i głos rozsądku, bo od tego czasu nie było mowy o powrocie do sukcesów wydawniczych rodem z lat 90.
20.09.2022 09:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości