Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naiv - Przedświt
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 966
Dołączył: Nov 2007
Post: #1
Naiv - Przedświt
[Obrazek: Przedswit_Naiv,images_big,6,RYK01.jpg]

Druga płyta warszawskiego zespołu Naiv przynosi dwanaście premierowych kompozycji i jeden bonus track. Album podzielony jest na dwie części - można je różnie nazywać: pogodny dzień i burza, ból i ulga albo po prostu dzień i noc - bo pierwsza część jest jasna, durowa, a druga ciemna - w tekstach i brzmieniu. W ten sposób muzycy stworzyli spójny, przemyślany koncepcyjnie album. Co charakterystyczne dla NAIV, na płycie najważniejszą rolę pełnią zaangażowane teksty - mówiące o rzeczach ważnych i trudnych - wierze, nadziei i miłości. To one stanowią trzon albumu, a całości dopełnia energiczna, surowa, punkrockowa muzyka.
Muzykę członkowie NAIV stworzyli wspólnie, a pisaniem tekstów zajęli się Wojciech Gniewosz i Szymon Pulcyn. Wyjątkiem jest "Dezyderata", której tekst według legendy pochodzi z XVII wieku i został znaleziony w kościele w Baltimore. W rzeczywistości autorem utworu jest amerykański prawnik i pisarz Max Ehrmann. Formalności związane z uzyskaniem odpowiednich licencji do tekstu opóźniły wydanie płyty o prawie pół roku, ale jednocześnie pozwoliły odkryć jego fascynującą historię.
Materiał na "Przedświt" został zarejestrowany w lecie 2008 roku, w Studiu X. Realizacją i masteringiem zajął się Szymon Czech, swoje trzy grosze dołożył także Wojciech Olszak (czego efektem jest mix do "Wyborów", który także znalazł się na płycie).



01-Reguły gry
02-MR. Smith
03-Wybory
04-Syn
05-Dzieli nas wiele
06-Nie jestem stąd
07-Hekate
08-Koniec
09-Schyłek
10-Nie omijaj mnie
11-Dezyderata
12-Czas mija nas
13-Wybory (Wojtek Lord-Olszak mix)
03.10.2009 06:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
Ciekawa okładka. Co to za rodzaj muzyki?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.10.2009 06:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #3
 
mniemam, że punk-rock
03.10.2009 06:25 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 966
Dołączył: Nov 2007
Post: #4
 
Ich twórczość krąży blisko punkrocka, ale liryka zdecydowanie od niej odbiega. teksty są wyśmienite. Muzycznie jest zawarty gitarowy brud, i punkowa energia .

Ciekawostką jest fakt iż debiutancka płyta zatytułowana po prostu "Naiv" zrealizowana została przez Filipa Różańskiego (na co dzień muzyka Lao Che i producenta płyty „Powstanie Warszawskie”) .
03.10.2009 06:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #5
 
łe, miałem nadzieję na jakiś drone czy folk metal Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.10.2009 10:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Cytat:łe, miałem nadzieję na jakiś drone czy folk metal Icon_razz

Ja też Icon_biggrin Tak sobie właśnie słucham TwinSister...Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.10.2009 10:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #7
 
Jak dla mnie taki zwyczajny rock po prostu. Kawałek "Wybory" zgłaszałem nawet do LPP3. Video tu:
http://www.dailymotion.pl/video/xaft27_n...bory_music
Nic specjalnego, ale muszę przyznać, że refren im się udał. Chwyta Icon_smile2.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
05.10.2009 11:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości