Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MÓJ TOP 75 METALLICI
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #41
 
z ostatniej dychy nic nie wywołało u mnie większych emocji, a więc można powiedzieć że wszystko jest na swoim miejscu Icon_wink2
najbardziej lubię "Unforgiven II", ciekawe czy "III" jest wyżej bo że "I" to nie wątpię Icon_razz
13.10.2009 02:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #42
 
Chyba mogę się cieszyć. Icon_wink2 Na sporo moich utworów topowych licze wyzej ....
W tej piątce mam dwóch faworytów a jest nim bardzo świeże "The End of the Line" oraz świetne "Damage, Inc." .
O TU 2 napisze tylko, że mi się podoba, ale nie tyle aby się mogło załapać do TOP 50. Icon_razz
13.10.2009 03:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #43
 
40. Nothing Else Matters [Metallica/Black Album, 1991]
Chyba najbardziej znana piosenka Metallici. Niektórzy mogą być zdziwieni niską pozycją tego utworu, ale konkurencja jest w tym topie za silna.

39. Frantic [St. Anger, 2003]
Utwór otwierający St. Anger, jest jak cały album. Niby dobry, ale czegoś mu brakuje. Nie mniej jednak są w tym utworze momenty fantastyczne. Najbardziej lubię te Frantic-tic-tic-tic-toc w refrenie

38. Ronnie [Load, 1996]
Przed rozpoczęciem topu nigdy bym się nie domyślił, że ta piosenka może być wyżej niż 60-65 miejsce. Słuchając jednak po raz kolejny Loadu, bardzo mi się ten utwór spodobał. Ma coś co go wyróżnia z tego, jak na Metallicę nie najlepszego albumu

37. Blacened [...And Justice For All, 1989]
Cała płyta AJFA ma w sobie to coś co odróżnia ją od innych płyt Metallici. Takim typowym utworem, który by najlepiej określał całą tą płytę, jest właśnie Blackened

36. Suicide & Redemption [ Death Magnetic, 2008]
Jak zapoznawałem się z róznymi poiniami na temat Death Magnetic, niewiele osób wypowiadało się pomyślnie o S&R. A, że za długi, że za nudny. Jednak mi bardzo się on podoba, nie najbardziej na płycie, są tam znacznie lepsze utwory, ale wystarczjąco, aby zając miejsce 36 w moim topie
14.10.2009 12:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #44
 
Yoda napisał(a):40. Nothing Else Matters [Metallica/Black Album, 1991]

Zdecydowanie za nisko
14.10.2009 12:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #45
 
"Nothing Else Matters " niżej od 39 i 36, czuję niesmak... Icon_neutral2 Icon_wink2
14.10.2009 01:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
 
"Frantic" u mnie zdecydowanie wyżej Icon_smile2.
a NEM jeszcze zdecydowaniej Icon_wink2.
14.10.2009 01:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #47
 
tomas585 napisał(a):
Yoda napisał(a):40. Nothing Else Matters [Metallica/Black Album, 1991]
Zdecydowanie za nisko
Może i tak, ale jak już pisałem nie wytzrymało konkurencji
bear napisał(a):"Nothing Else Matters " niżej od 39 i 36, czuję niesmak... Icon_neutral2 Icon_wink2
Miejsce 40 jest zazwyczaj niżej od 39 i 36 Icon_wink2
A tak na poważnie to nigdy nie rozumiałem przesadnych zachwytów nad tą piosenką
14.10.2009 03:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #48
 
Z tej piątki wybiorę NEM , na moim topie było w podobnych okolicach ,
39 tez niezłe ale bez rewelacji. Do nr 36 nie mogłem się przekonać jakiś czas .
na pewno na dzień dzisiejszy wyżej by się nie załapał od w/w dwójki utworów.

Pozostało 35 utworów . Tak sobie patrze na swoj top....Wg mnie ok 30 wciąż nieodkrytych świetnych kart . A gdybym doliczył utwory z Death Magnetic (co najmniej 4) to zapowiada się bardzo ciekawie.
14.10.2009 04:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #49
 
35. No Remorse [Kill 'Em All, 1983]
Jedna z bardziej rozbudowanych piosenek na pierwszej płycie Metallici. Dobra solówka już od samego początku uderza po uszach. To z pewnością górna połówka Kill 'Em All, ale jeszcze nie sam szczyt z tego albumu.

34. That Was Just Your Life [Death Magnetic, 2008]
Gdy usłyszałem ten utwór to ostatecznie się przekonałem, że DM będzie zdecydowanie lepszą płytą od St. Anger. Mocne riffy, świetne solówki to coś co w tym zespole lubię najbardziej. Miejsce 4 wśród utworów otwierających albumy Metallici

33. Fight Fire With Fire [Ride The Lightning, 1984]
No i wreszcie pierwsza piosenka z RTL. Traktuję ją trochę jako pozostalość po pierwszej płycie, styl bardzo zblizony, ale ten utwór jest bardziej dopracowany technicznie. Miejsce 3 wśród utworów otwierających albumy. Tu kończą się utwory bardzo dobre i zaczynają znakomite

32. Escape [Ride The Lightning, 1984]
Niezbyt lubiana piosenka przez fanów, ani chyba niezbyt lubiana przez zespół, skoro nigdy jej nie zagrał na koncercie. Lubiana jest za to przeze mnie. Trochę wolniejsza od TRapped Under Ice i Creeping Death przynosi chwilę ochłody pomiędzy nimi

31. The Memory Remains [Reload, 1997]
Jak na Reload jest to fantastyczna piosenka. Ten melodyjny heavy metal jak prezentowała Metallica z płyt Load i Reload w większości nie przypadł mi do gustu. To jest jeden z nielicznych wyjątków
15.10.2009 10:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
 
moja pierwsza trójka z tej piątki:
1. 31. The Memory Remains [Reload, 1997]
2. 34. That Was Just Your Life [Death Magnetic, 2008]
3. 33. Fight Fire With Fire [Ride The Lightning, 1984]
15.10.2009 05:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
 
Moje ulubione z poprzedniej piątki to NEM i "Blackend", a z ostatniej "Fight Fire with Fire" i "Memory Remainds".
15.10.2009 05:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #52
 
30. Mercyful Fate [Garage Inc. Disc 1, 1998]
Najdłuższy utwór wykonywany przez Metallicę. Moja ulubiona częśc 1 płyty garażówki. Jeszcze jakiś czas temu zupełnie nieznany przeze mnie utwór

29. Blitzkrieg [Garage Inc. Disc 2, 1998]
Ponownie utwór z płyty z coverami, ale z jej drugiej, lepszej części. Kompozycja ta znalazła sie również na amerykańskiej reedeycji płyty Kill 'Em All

28. Thorn Within [Load, 1996]
Utwór, który od początku do końca jest świetny. W przeciwieństwie do wiekszości piosenek na Loadzie, ten nie ma słabych punktów

27. My Friend Of Misery [Metallica/Black Album, 1991]
Po dłuższym czasie pojawia się piosenka z czarnej. Kolejny utwór, który odkryłem całkiem niedawno. Ma taki mroczny klimat, który mnie przyciąga

26. Fuel [Reload, 1997]
Ta 5 składa się tylko z nowych jak na Metallicę utworów. Zamyka ją Fuel. Mój numer 2 wśród utworów otwierających albumy Metallici
16.10.2009 12:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
 
Yoda napisał(a):Jeszcze jakiś czas temu zupełnie nieznany przeze mnie utwór
no ale to nie jest utwór tylko medley zespołu Mercyful Fate Icon_smile2.
ułożenie piątki bardzo mi się podoba, bo najbardziej lubię 26, potem 27, a potem 28 Icon_mrgreen .
16.10.2009 01:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #54
 
25. St. Anger [St. Anger, 2003]
Mimo iż od pierwszego słuchania album St. Anger nie jawił mi się dobrym, to jednak po dłuższym czasie uznałem, że nie jest to zła płyta. Między innymi ze względu na obecność świetnego St. Anger. Jednak już wiem, czego zabrakło mi w całej płycie: solówki gitarowej

24. So What [Garage Inc. Disc 2, 1998]
Jedna z najbardziej pozytywnych niespodzianek tego topu. Niedawno go poznałem i od razu wskoczył na 24 miejsce. To nie ostatnia piosenka z tej płyty!

23. For Whom The Bell Tolls [Ride The Lightning, 1984]
Kiedyś w pierwszej piątce moich ulubionych utworów, z biegiem czasu coraz bardziej spada, ale wciąż to nagranie uwielbiam

22. Of Wolf And Man [Metallica/Black Album, 1991]
O dziwo po raz pierwszy usłyszałem tą piosenkę, nie na "czarnej", ale na S&M, którą dostałem w prezencie. Spodobał mi się tam, więc zainteresowałem sie pierwotną wersją. Zdecydowanie jeden z ulubionych utworów na black albumie

21. To Live Is To Die [...And Justice For All, 1989]
Zawsze podobały się mi instrumentalne utwory Metallici, ale z tym na początku było inaczej. Wydawał mi się jakiś dziwny nie pasujący do całej płyty. Potem polubiłem na tyle, żeby zając 21 miejsce.
17.10.2009 12:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #55
 
Im wyższe miejsce tym mniej komentarzy. Czy ktoś tu jeszcze zagląda? Icon_frown
No ale trudno. Top trwa dalej

20. Leper Messiah [Master Of Puppets, 1986]
Pierwsza 20 topu rozpoczęta. Otwiera ją Leper Mesiahh

19. Trapped Under Ice [Ride The Lightning, 1984]
Szybka, można powiedzieć thrashowa piosenka. Do niektórych utworów z RTL potrzebowałem czasu, żeby dojrzeć, jednak Uwięziony Pod Lodem chwycił mnie od razu

18. Am I Evil [Garage Inc. Disc 2, 1998]
Przed rozpoczęciem topu nie spodziewałem się, że będzie tu aż tak dużo utworów z drugiej części garażówki. Ta kompozycja znalazła się również na amerykańskiej reedycji płyty Kill 'Em All

17. Jump In The Fire [Kill 'Em All, 1983]
Jump In the Fire uważam za jedną z najbardziej dopracowanych technicznie piosenek na debiutanckiej płycie Metallici. Mimo, że jest tylko 4 i pół minutowa wywołuje dużo pozytywnych emocji

16. Battery [Master Of Puppets, 1986]
Najlepszy utwór wśród otwierających albumy Metallici. Świetna hiszpańska gitara na początek, a później jest już tylko lepiej
18.10.2009 12:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
 
Yoda napisał(a):Im wyższe miejsce tym mniej komentarzy. Czy ktoś tu jeszcze zagląda? Icon_frown
ja w ogóle w weekend staram się na mycharts nie zaglądać albo przynajmniej mało zaglądać, żeby odpocząć.

z pierwszej piątki zdecydowanie najbardziej lubię "St. Anger" - mój przebój roku, a z drugiej "Battery" i "Am I Evil".
19.10.2009 10:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #57
 
15. Enter Sandman [Metallica/Black Album, 1991]
Klasyka sama w sobie. Niewiele można napisać jeszcze nowego o tym utworze. Chyba najbardziej rozpoznawalny riff heavy metalowy w historii

14. The Day That Never Comes [Death Magnetic, 2008]
U mnie w czwórce najlepszych ballad Metallici. Bardzo dobry początek tego utworu, ale gdzieś tak po 3:30 zaczyna się absolutnie najfantastyczniejsza częśc tego utworu, która trwa aż do końca

13. Seek & Destroy [Kill 'Em All, 1983]
O ile w porzednich piątkach pojawiało się sporo utworów mniej znanych, o tyle w tej są hiciory, które zna niemal każdy. Najsłynniejszy chyba utwór z Kill 'Em All. Znakomity motyw początkowy, który powtarza sie przez cały czas trwania piosenki

12. Creeping Death [Ride The Lightning, 1984]
Mój niegdysiejszy numer 2 Metallici. Wszystko w tym utworze jest genialne i dopracowane do ostatniego szczegółu. Kolejnu utwór z bardzo znanych

11. The Unforgiven [Metallica/Black Album, 1991]
Od tego utworu wszystko się zaczeło. Dawno dawno temu w samochodzie leciała płyta, która jak się później okazało była nieorginalną składanką. Od tej piosenki dowiedziałem się, że jest taki zespół jak Metallica. Wprawdzie póxniej znalazłem lepsze utwory, ale ten zawsze będzie wyjątkowy

WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA TEGO TOPU Icon_smile2
19.10.2009 10:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #58
 
Yoda napisał(a):Im wyższe miejsce tym mniej komentarzy. Czy ktoś tu jeszcze zagląda?
No ale trudno. Top trwa dalej
jakie trudno , swietnie że trwa..moj komentarz weczorkiem bo na biurku w domu mam wszystkie swoje zeszyciki, rozpiski itd itp... Icon_wink2 Choc juz widze ze wkolejnej czesci utworów miedzy 35 -15 bedziemy miec całkiem sporo wspolnych.
19.10.2009 11:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
 
"The Unforgiven" i "Enter Sandman" u mnie w pierwszej piątce Icon_biggrin3.
a "The Day..." to wielki przebój mojej listy Icon_smile2.
19.10.2009 11:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #60
 
ku3a napisał(a):"The Unforgiven" i "Enter Sandman" u mnie w pierwszej piątce Icon_biggrin3.
.

Podobnie jest i u mnie Icon_mrgreen
19.10.2009 12:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości