Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hip-hop
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Hip-hop
Chciałbym poznać waszą opinię o tym bardzo szerokim nurcie.
29.10.2007 10:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
ja kocham ten nurt, bardzo Icon_biggrin3
29.10.2007 10:20 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Jeżeli słyszę coś takiego, to staram się opuścić pomieszczenie, z którego pochodzą źródła tego dźwięku.
29.10.2007 10:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Listoholik napisał(a):ja kocham ten nurt, bardzo Icon_biggrin3
bez ironii, proszę Icon_wink2
29.10.2007 10:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Co do zasady to nie trawię. Ale jak wiadomo od zasad są czasami wyjątki.
29.10.2007 11:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
A ogólnie to ...ip-hop może być tylko że z nieco innym i troszkę dłuższym początkiem.
29.10.2007 11:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #7
 
Przez 10 lat mojej listy przewinęło się kilka (no może naście) piosenek z tego gatunku,
na 1 był między innymi Peya i Sweet Noise - "Jeden taki dzień" Icon_razz

.
29.10.2007 11:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #8
 
Listoholik napisał(a):ja kocham ten nurt, bardzo
zgadzam się !!!

Jak jestem u mojego brata a Jego córa wrzuca to na głośniki to ... jes to z korzyścią dla mojego zdrowia! Bo jak wiadomo świeże powietrze to zdrowie Icon_mrgreen A że zdarza się że słucha głośno to robię sobie długie, dalekie spacery. Czyli jeszcze więcej zdrowia!

Bez ironii? Przepraszam to ewentualnie wcale Icon_wink2

Wyjątek - proszę bardzo JAREK ŚMIETANA - A STORY OF POLISH JAZZ, w którym historię polskiego jazzu opowiadają hip-hop'owcy Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
30.10.2007 12:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #9
 
Raczej nie trawię, choć zdarzają się wyjątki - np. niedawno odkryci przeze mnie Beastie Boys.
A czasem lubię się pośmiać z tego 'nurtu' - niektóre teksty po prostu powalają Icon_lol

Moja prywatna galeria
30.10.2007 12:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #10
 
prz_rulez napisał(a):bez ironii, proszę

ależ nie ma w tym żadnej ironii, bo ja wręcz kocham dokonanaia takich grup, jak Paktofonika, Kaliber 44, czy O.S.T.R. i mam ICH wszystkie płyty Icon_smile2
30.10.2007 01:27 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Ale przecież najlepszym wykonawcą jest Hemp Gru. I co za przesłanie. Ten tekst o jedzeniu skręta jest po prostu najlepszym tekstem w historii polskiego hip-hopu.
Icon_mrgreen
30.10.2007 04:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
kajman napisał(a):Jeżeli słyszę coś takiego, to staram się opuścić pomieszczenie, z którego pochodzą źródła tego dźwięku.

Podpisuje się pod tym, jeśli mowa o hip hopie wykonywanym przez nasze polskie gwiazdy tego gatunku, kolorowych panów za oceanu itp...
Ja nie lubię takiego hh jak wyżej napisałem....nie mam za to nic do muzyki, która łączy hh z innymi gatunkami, gdzie różne części tej muzyki są łączone, miksowane z innymi dźwiękami i tworzą jakieś podgatunki itp....Takie granie może być ciekawe w przeciwieństwie do takiego TRADYCYJNEGO HH.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.10.2007 02:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #13
 
Ogólnie nie lubię HH. Nie za muzykę, ale za to kim są hiphopowcy. To nie są ludzie, to są jakieś za przeproszeniem małpy które wyszły z Zoo. Muzyka to tylko przekleństwa i monotonność. Brak ambicji żadnych.
30.10.2007 06:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Paweł napisał(a):Ogólnie nie lubię HH. Nie za muzykę, ale za to kim są hiphopowcy. To nie są ludzie, to są jakieś za przeproszeniem małpy które wyszły z Zoo. Muzyka to tylko przekleństwa i monotonność. Brak ambicji żadnych.
A ja się pozwolę z Tobą nie zgodzić. Wprawdzie mi się też nie podoba sporo z tego, co robią hiphopowcy, ale jest to ich sposób wyrażania stosunku do świata. I ten stosunek z czegoś wynika, ale chyba nie ma sensu bawić się w socjologiczne rozważania. Dla mnie najgorsze jest to, że muzycnie nie mają oni praktycznie nic do zaprezentowania.
30.10.2007 11:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Parę lat temu mieli znacznie więcej. Teksty DKA, Włodiego, O.S.T.R., jeszcze hiphopowego Fisza,jeszcze niepopowa "Mezokracja" Meza i jeszcze parę innych. A teraz co?
...
31.10.2007 01:14 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
prz_rulez napisał(a):Parę lat temu mieli znacznie więcej. Teksty DKA, Włodiego, O.S.T.R., jeszcze hiphopowego Fisza,jeszcze niepopowa "Mezokracja" Meza i jeszcze parę innych. A teraz co?
...
Ja pisałem o muzyce, a nie o tekstach. Jeżeli mają dobre texty, to równie dobrze mogą je deklamować, bo muzyka (jeżeli można to tak nazwać) którą do nich dopisują, nic nie wnosi.
31.10.2007 01:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #17
 
Teksty mają może i dobre, dające do myślenia... ale mogę raz dwa wymienić np. taką Peję czy Karrambę, która to w tekstach bardzo często stosuje wulgaryzmy. Icon_confused2
31.10.2007 06:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tom_Bonsz Niedostępny
Dezaktywacja
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Nov 2011
Last.fm
Post: #18
RE: Hip-hop
Od czasu do czasu lubię posłuchać. Jeśli już, to najbardziej podchodzą mi "hamerykańskie" produkcje Icon_smile

Sapientia Uti
23.11.2011 08:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Arturo DDZ Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 179
Dołączył: Aug 2010
Post: #19
RE: Hip-hop
Na temat hip hopu chętnie się wypowiem bo jestem chyba jednyną osobą na forum która identyfikuje się z tą kulturą i słucha muzyki rap co widoczne jest na mojej Liście. W chwili obecnej najpopularniejszy u mnie gatunek muzyczny, słucham go od 3 lat ale nadrabaim zaległości w starszych produkcjach. Tak naprawde to skupiam się ostatnio tylko na dawnych utworach rapowych głównie z Polski, na USA przyjdzie czas bo rap to temat rzeka. Mnóstwo MC, składów, DJ'ów tworzących różnorakie podgatunki. Rap to nie są same bluzgi i kiwanie się to w przód to w tył. Są to przedewszystkich mądre teksty, dające do myślenia, bity, flow i klimat każdej produkcji. Żaden gatunek muzyczny tak dobitnie nie kojarzy mi się z Polską jak polski rap. Co do raperów i ekip to śledzący Liste nie będą zaskoczeni że króluje Peja, tuż za nim Pezet, O.S.T.R., Sokół (z WWO włącznie), Hi Fi Banda, Hemp Gru, Pyskaty, Ten Typ Mes, Molesta Ewenement, Grammatik, Paktofonika, Zipera, Parias i jeszcze paru o których nie pamiętam.Ostatnimi czas sam zacząłem zajmować się rapem na poważnie nagrałem nawet pierwszy nielegal i jestem w trakcie robienia następnego, więc może kiedyś pojawie się na forum jako artysta (wiem marzenie ściętej głowy).
Pozdrawiam i zachęcam do odrzucenia uprzedzeń coby rap był muzyką dla kiboli i dresiarzy bo oni w tej kulturze to znaczna miejszość.
23.11.2011 02:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #20
RE: Hip-hop
Arturo DDZ napisał(a):Pozdrawiam i zachęcam do odrzucenia uprzedzeń coby rap był muzyką dla kiboli i dresiarzy bo oni w tej kulturze to znaczna miejszość.
Fajnie, że tak piszesz. Ludzie często takim ślepym uprzedzeniem się kierują. Ja mam problem, nie do końca czuję tę stylistykę, na początku lat 90 tych było kilku wykonawców, którzy mnie ruszali, De La Soul, Cypres Hill, Beastie Boys i mniej znani. Ale to zawsze była jakaś nisza w moich fascynacjach muzycznych. Ale szanuję dobry hip hop i darzę sympatią wymienionych przez Ciebie Artystów.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
23.11.2011 05:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości