Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
happysad - Mów mi dobrze
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #1
happysad - Mów mi dobrze
[Obrazek: happysad-mow-mi-dobrze-c_30.jpg]

" No to my sobie spokojnie podajemy oficjalnie szczegóły kolejnej naszej płyty. Ukaże się ona pod chorągwią wytwórni Mystic, nosić będzie tytuł "Mów mi dobrze", zawierać będzie 12 utworów, a na półkach sklepowych pojawi sie 19 października (już dziś można ją zamówić w sklepiku internetowym). Pierwszy singiel powinien gdzieś tam latać po eterze pod koniec września. Jest to pierwsza płyta w nowym składzie, bo jak wiadomo dołączył do naszego grona Daniel Pomorski, który w wielu utworach wsparł nas dęciakami, klawiszami i akordeonem. Dodatkowo gościnnie zaśpiewała na niej Katarzyna Gierszewska z zaprzyjaźnionego zespołu trzydwa% UHT. Za miksy, master i generalnie jakośc całego przedsięwzięcia odpowiada "człowiek kosmiczna cierpliwość" czyli Leszek Kamiński. No to jeszcze okładeczka i tytuły utworów... "

No to do usłyszenia i zobaczenia!

http://happysad.art.pl/


1. Ciało i rozum
2. Mów mi dobrze
3. Kostuchna
4. Taką wodą być
5. Nie ma nieba
6. Pętla
7. Pani K
8. W piwnicy u dziadka
9. Made in China
10. Sami sobie
11. Lęki i fobie
12. My się nie chcemy bić



UPDATE: premiera singla w środę, 30.09.2009 w programie Pegaza, między 19.00 a 21.00.
29.09.2009 01:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
 
Wszyscy ostatnio do Mystic przechodzą.
Aro napisał(a):Daniel Pomorski, który w wielu utworach wsparł nas dęciakami, klawiszami i akordeonem. Dodatkowo gościnnie zaśpiewała na niej Katarzyna Gierszewska z zaprzyjaźnionego zespołu trzydwa% UHT
O! Ciekawie!

Widzę utwory znane już z koncertów i DVD.
Cytat:w programie Pegaza
Miałeś na myśli program Pegaz? Icon_wink2

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
29.09.2009 03:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Wątpię czy ta płyta zgodnie z tytułem ''zrobi mi dobrze'' Icon_razz A serio - to jestem ciekawy czy Happysad nadal będzie dzierżył tytuł największej ściemy polskiego rocka ostatnich lat.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.09.2009 04:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
jeśli Ty nie czujesz ich utworów, to wcale nie znaczy, że to ściema Icon_razz
29.09.2009 04:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Zgadza się. Wiadomo, że piszę w swoim imieniu, bo jak inaczej? W każdym razie na przestrzeni ostatnich miesięcy, słuchając ich muzyki, doszedłem do wniosku, że naprawdę nie lubię tego zespołu, ale to tak naprawdę mocno. Mam im sporo do zarzucenia. Nie rozumiem ich fenomenu (a zrozumienie tego typu spraw nie zależy od tego czy kogoś się darzy sympatią, czy nie) Tak to już jest ze mną Icon_razz2 No ok, mówiąc poważnie - przesłucham. Bo zawsze istnieje szansa, że ''ta'' płyta będzie przełomowa.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.09.2009 04:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
ja z kolei nie zastanawiam się czy w ogóle istnieje jakiś ich fenomen. ja po prostu wiem, że ich piosenki trafiają do mojego serca Icon_smile2.
29.09.2009 04:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #7
 
Nie mogę się doczekać płytki Icon_smile Jak na razie wszystkie 3. bardzo lubię i mam nadzieję, że się nie zawiodę na albumie no 4 Icon_wink2
Chodzi o program Pegaza w Esce Rock? Jaki tytuł singla?
29.09.2009 04:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
ku3a napisał(a):ja po prostu wiem, że ich piosenki trafiają do mojego serca Icon_smile2 .

I tego się trzymaj Icon_smile2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.09.2009 04:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #9
 
Cytat:Chodzi o program Pegaza w Esce Rock? Jaki tytuł singla?
Dokładnie.
Na pierwszy rzut wybrali 'Mów mi dobrze"
29.09.2009 05:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #10
 
Aro napisał(a):
Cytat:Chodzi o program Pegaza w Esce Rock? Jaki tytuł singla?
Dokładnie.
Na pierwszy rzut wybrali 'Mów mi dobrze"

Podziękować Icon_wink2
Będę musiał się przełączać miedzy 'mateuszami' a ER, bo nie chcę ominąć premiery.
30.09.2009 02:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #11
 
Sam opis płyty brzmi, jakby produkowali je hurtowo. "A, wydajemy jakąś tam kolejną płytę; jakoś tam ją nazwaliśmy, ma jakąś okładkę, są na niej jakieś tam piosenki, które kiedyś tam nagraliśmy; brzmią jakoś tak jak zawsze". Kolejny z wykonawców, którzy wydają płyty co jakiś czas, bo skoro już zaczęli, to czemu by dalej tego nie robić; żadna nie jest wybitna, ani tez wybitnie zła; wszystkie są takie same, zmieniają się tylko tytuły.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.09.2009 03:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
aaktt napisał(a):"A, wydajemy jakąś tam kolejną płytę; jakoś tam ją nazwaliśmy, ma jakąś okładkę, są na niej jakieś tam piosenki, które kiedyś tam nagraliśmy; brzmią jakoś tak jak zawsze"
nie znasz ich, nie bywasz na koncertach, nie wiesz w jaki sposób się wypowiadają, to i nie chwytasz takich tekstów.
30.09.2009 03:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #13
 
Słyszałem trochę ich kawałków z różnych płyt i razem z tym tekstem i tą okładką wyłania mi się taki właśnie obraz tej grupy Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.09.2009 05:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #14
 
"Mów mi dobrze" znajdziecie w tym miejscu
01.10.2009 07:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #15
 
Ale trochę jest prawdy w tym co piszę aaktt. Tzn. faktycznie zespół tak to kreuje - że sobie coś tam skromnie grają, tak jak grali kiedyś w liceum, i tyle. Ale jest jeszcze kwestia, jak to wychodzi. I tu wcale nie należy takiego podejścia potępiać, ponieważ jak widać może dać świetne wyniki.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
01.10.2009 11:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Z niecerpliwością czekam na płytę Icon_smile2
Nie zgodzę się z niektórymi głosami w sprawie happysad. Jest to zespół jak mało w tym kraju rozwijający się muzycznie, a nie jak większość szczyt osiąga w debiucie, potem odcina kupony.
happysad to zespół, którego mogę słuchać praktycznie w kazdym momencie, nie muszę mieć konkretnego nastroju, ale i w takich momentach nie zawodzi.
happysad trafia po prostu w to co chcę posłuchać - bez wielkiego patosu, ale i bez żenady. Pośród ulubonych artystów typu Pink Floyd, Metallica, czy Dżem doskonale uzupełnia moją wrazliwośc muzyczną Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
02.10.2009 01:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #17
 
Zgadzam się z Tadziem w 100% Icon_wink2
I również nie mogę się doczekać płyty, akurat 9 dni po premierze mam koncercik happysad w Graffiti Icon_mrgreen
02.10.2009 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #18
 
Ma ktoś już płytę? Ponoć w niektórych empikach można już dostać. Ja sobie dopiero zamówiłem Icon_smile Słyszałem wczoraj na esce rock płytową wersję 'W piwnicy u Dziadka', hmm pewnie trzeba się wsłuchać, ale na razie wole wersje live.
14.10.2009 12:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Mam już płytę Icon_smile2.
I jestem po pierwszy przesłuchaniu.
Na razie nie zachwyca, tak jakby wszystko już gdzieś słyszane. Wybija się "Lęki i fobie" - taki odpowiednik "Długiej drogi w dół" i "My się nie chcemy bić" - znakomity numer na zakończeniu koncertu Icon_razz.
14.10.2009 01:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Ja jeszcze nie mam, ale zapewne będzie mi się podobać Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
15.10.2009 12:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Happysad - Odrzutowce i kowery neo01 13 581 09.10.2021 02:05 PM
Ostatni post: neo01
  Happysad - Nieprzygoda Paweł 14 3 144 07.10.2007 04:51 PM
Ostatni post: stavanger

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości