Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #21
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
Też pierwsze słyszę. Piosenka kojarzy się z dziećmi, bo śpiewa chórek dziecięcy, także jak już coś, to o losie sierot czy coś.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
14.07.2022 09:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #22
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
Nie no, teraz to pojechałeś... Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
14.07.2022 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #23
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
A słuchałeś kiedyś tekstu???
Chyba nie...:
Cytat:Więc pomyśl o tym, co Cię boli
O wszystkich wojnach, które znasz
To najtrudniejsze zawsze jest
Powiedzieć "nie", gdy mówią "tak" Nie, nie, nie...
Bądź pozytywnym wojownikiem
Kiedy na ringu zostajesz sam Tak, tak, tak...
Za dużo dzieci nie ma już
Swoich tatusiów i swoich mam

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.07.2022 10:25 PM przez Miszon.)
14.07.2022 10:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #24
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
Słuchałem przynajmniej dziesiątki razy Icon_smile
To, że jest tam fragment o sierotach, nie znaczy chyba, że można go odbierać w ten sposób całościowo Icon_smile
Wystarczy posłuchać refrenu, "tylko nie mów, że nienawidzisz" - i wszystko jasne - to kawałek o tym, że trzeba się sprzeciwiać rosnącej fali nietolerancji i wszelkich "-izmów", które biorą się z nienawiści do innych i powodują katastrofy - proste jak budowa cepa.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.07.2022 11:05 PM przez neo01.)
14.07.2022 11:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #25
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
No tak, do katastrofy w postaci powiększania grona sierot.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.07.2022 08:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #26
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
No tak, oczywiście, ale to "tylko" skutek głównego problemu poruszanego w tekście przecież.

WOLNE MEDIA!!!
15.07.2022 09:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #27
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
Temu nie przeczę.

Natomiast gdzie tu 11 września to nie wiem.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.07.2022 09:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #28
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
z powodu czasu, w którym został wydany.

https://rockgaweda.pl

Cytat:Piosenka o wybitnie pacyfistycznej wymowie, która trafiła idealnie w swój czas.
Protest song, o uniwersalnym przesłaniu, dla większości jednak kojarzył się z zamachem terrorystycznym na wieże World Trade Center w Nowym Jorku,
który miał miejsce 11 września 2001.
"Nie nie nie" to największy hit T.Love z płyty "Model 01", ale również największy hit w całym nowym wieku.

????Muzyka
Całą kompozycja to pięć akordów wzbogaconych o aranżacyjne smaczki, które nadają piosence własnego charakteru.
Jednym z nich jest chórek dziecięcy, który złożony był z uczniów Szkoły Podstawowej nr 175 na warszawskiej Ochocie, do której uczęszczały także dzieci Muńka.
Kolejnym charakterystycznym akcentem piosenki są cymbałki, które otwierają piosenkę i mogą przywoływać dziecięce wspomnienia.

Maciej Majchrzak:
Płytę "Model 01" nagrywaliśmy z użyciem programu komputerowego. Każdy przynosił szkice utworów przygotowane wcześniej w domu.
Saksofony i cymbały słyszane w "Nie nie nie" zaprogramowałem z samplera. Później zostały wklejone do piosenki, a żywe instrumenty, czyli perkusję, gitary i klawisze, dograliśmy na nowo.
Inaczej niż w "Chłopaki nie płaczą"- gdzie męski chórek jest znaczącym dodatkiem- w "Nie nie nie" został on wkomponowany w utwór i stanowi jego integralną całość.
Najwyraźniej spodobał się stacjom radiowym, które zwykły wyciszać utwory, kiedy wokalista skończy śpiewać, ponieważ puszczają "Nie nie, nie" bez obcinania cody

​????​Tekst
W roku 2001 doszło do ujawnienia prawdy o masowym morderstwie w Jedwabnem, która podzieliła polskie społeczeństwo
- na tych którzy wzywali do ogólnonarodowej ekspiacji oraz tych, którzy nie zamierzali przepraszać za Jedwabne.
To właśnie ta ogólnonarodowa dyskusja zainspirowała Staszczyka, aby napisać piosenkę, która będzie łączyć, a nie dzielić.
Tekst powstał po wymyśleniu linii wokalnej, którą Muniek zanucił Majchrzakowi przez telefon, a gitarzysta ją nagrał.

Muniek Staszczyk:
Dobijałem do czterdziestki, to był ostatni moment, żeby napisać protest song z pozycji dziecka, małego chłopca, który oburza się i przekornie protestuje: "Nie, nie, nie zgadzam się na pewne rzeczy".
Występowałem w Teatrze na Targówku w spektaklu Arka Jakubika o Jimie Morrisonie "Jeździec burzy".
Śpiewałem dwie piosenki, między innymi "Glorię" Vana Morrisona, w którego postać próbowałem się wcielić.
W garderobie czytałem dużo artykułów na temat spraw polsko-żydowskich.
W tym czasie zaczynały się dyskusje o Jedwabnem, co zbiegło się z publikacją kontrowersyjnej książki Jana Tomasza Grossa "Sąsiedzi".
Dla wielu to był szok, otworzyła się ropiejąca rana


​????​Ciekawostki
Wytwórnia nie pokładała wielkiej nadziei w tej piosence, z tego tytułu również nie powstał teledysk do tego utworu.
Rolą singla było wybadanie rynku, a tymczasem okazał się hitem.

Na okładce singla możemy zobaczyć 8 letnią córkę Muńka, Marysię.
Inspiracją zdjęcia był srogi wyraz twarzy dziecka z okładki płyty U2 "War".

mi się nigdy to nie kojarzyło z 11.09.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.07.2022 09:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 619
Dołączył: Jan 2015
Post: #29
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
A mi wręcz przeciwnie. Byłem pewny, że T. Love nagrał ten utwór na znak sprzeciwu tego co się wydarzyło 9 września i do dziś pewno bym tak myślał.
15.07.2022 12:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
I musiał powstać cover, żebyś się o tym dowiedział. A pewnie wiele osób nigdy się nie dowie.
15.07.2022 12:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #31
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
Kilka tygodni potem w listopadzie 2001 roku na rynku ukazała się kolejna płyta T.Love - Model 01. Chwilę wcześniej zaczęła się radiowa promocja pierwszego singla - piosenki Nie, nie, nie. To był największy, jak na razie, przebój T.Love XXI wieku. Jego przesłanie zostało natychmiast skojarzone z terrorystycznym atakiem na WTC. Historia powstania piosenki była jednak zupełnie inna. Impulsem do jej napisania wcale nie był 11 września, jak myślało wiele osób, ale ujawnienie zbrodni w miejscowości Jedwabne, gdzie podczas II wojny światowej Polacy spalili żywcem Żydów zamkniętych w stodole.

[Obrazek: l_19681050073c345IMG_20220715_122821_.jpg]

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.07.2022 12:34 PM przez EVENo.)
15.07.2022 12:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #32
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
to zabawne, że jako argument przeciwko temu, że to było kojarzone z 9/11, podajecie "mnie się tak nie kojarzyło" Icon_wink
no mnie też nie, ale to dowód anegdotyczny, w tamtym czasie wszyscy żyliśmy tamtym zamachem przez wiele miesięcy i siłą rzeczy ten numer wpisał się w tamten kontekst

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.07.2022 01:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #33
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
No dobrze, ale skoro nigdy nie tylko mi, ale też żadnej znanej mi osobie, ani też nawet nigdy nie czytałem o tym, że to się "powszechnie" kojarzy z 11 września i też dowiedziałem się dopiero teraz - czy to nadal oznaka, że "powszechnie" się tak kojarzyło, tylko nie kojarzyło nikomu kogo znam/czytałem?
Może w wytwórni się skojarzyło. W żadnej recenzji, opisie, wywiadzie, no NIGDZIE nie było info o jakimkolwiek powiązaniu z 11 września.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.07.2022 01:52 PM przez Miszon.)
15.07.2022 01:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 619
Dołączył: Jan 2015
Post: #34
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
(15.07.2022 12:27 PM)kajman napisał(a):  I musiał powstać cover, żebyś się o tym dowiedział. A pewnie wiele osób nigdy się nie dowie.
I bardzo dobrze, że tak stało. W końcu Kwiat Jabłoni nagrało coś ciekawego od bardzo dawna.
15.07.2022 02:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Enej feat. Kwiat Jabłoni - Nie uprzedził nikt Szymek79 1 46 04.03.2024 08:49 AM
Ostatni post: kajman
  L.U.C. & RB Film Orchestra feat. Kwiat Jabłoni, Bela Komoszyńska - Koniec lata neo01 10 541 03.02.2024 10:42 PM
Ostatni post: kajman
  Kwiat Jabłoni - Szczęśliwego nowego roku Szymek79 1 97 24.12.2023 10:11 AM
Ostatni post: kajman
  Kwiat Jabłoni - Byłominęło Szymek79 17 752 09.09.2023 01:47 PM
Ostatni post: kajman
  Kwiat Jabłoni - Dom Szymek79 2 221 05.08.2023 12:38 PM
Ostatni post: kajman
  Kwiat Jabłoni - Od nowa Szymek79 6 487 09.07.2023 11:09 AM
Ostatni post: thestranglers
  Skubas i Kwiat Jabłoni - Zaraz się zacznie neo01 2 267 19.11.2022 08:50 PM
Ostatni post: neo01
  Kwiat Jabłoni - Kometa neo01 3 528 19.06.2022 05:53 PM
Ostatni post: Adam1992
  sanah i Kwiat Jabłoni - Szary świat neo01 36 1 132 22.03.2022 04:06 PM
Ostatni post: Miszon
  Sanah, Artur Rojek, Vito Bambino, Kwiat Jabłoni - Wszystko mi mówi, że mnie ktoś poko Szymek79 18 997 14.08.2021 02:21 PM
Ostatni post: EVENo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości