Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #1
Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
Za YT: "Nie, nie, nie" to singiel promujący album Kwiat Jabłoni i Goście "Wolne serca", który ukaże się 22 lipca z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na płycie pojawią się artyści zaproszeni przez zespół: IGO, Jucho, Kasia Lins, Kuba Kawalec, MIUOSH, Natalia Grosiak, Natalia Kukulska oraz sanah, a także specjalnie stworzony na potrzeby projektu wyjątkowy skład muzyków. Album „Wolne serca” to dziesięć nowych wykonań piosenek o wolności i jej przeżywaniu.

WOLNE MEDIA!!!
14.07.2022 01:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
Tak, tak, tak Icon_biggrin
14.07.2022 01:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #3
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
Ooo, no to lekki szok Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
14.07.2022 01:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
Zdecydowanie lepiej brzmi mi niż pierwowzór. Co do oceny to waham się między siedem i osiem. Jedna z najlepszych rzeczy w dorobku zespołu.
14.07.2022 01:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #5
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
Dla mnie oryginał wieki już temu zarżnęło radio, więc w sumie do końca nie wiem, o o nim sądzić, bo dawkowany powiedzmy raz w roku, przy jakieś okazji jest OK, ale tak to mnie draźni (choć i tak na pewno mniej niż kiedyś). A ten cover może być, ale mnie jakoś "nie powala" specjalnie. Taki na 5-6 raczej.

WOLNE MEDIA!!!
14.07.2022 01:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #6
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
Dla mnie ta wersja wydaje się taka bardziej regałowa, letnia. I faktycznie na zdecydowany plus, a czy można to zrobić lepiej od Tilawu, kwestia gustu?
neo01 napisał(a):który ukaże się 22 lipca z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Czego? Icon_twisted

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
14.07.2022 02:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #7
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
Teraz przechodzę obojętnie, ale jak zagrają to na Polendroku to będzie 10/10.

Radio Epsilon
14.07.2022 02:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #8
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
podoba mi się zwolnienie w refrenie (i tempem, i aranżem); w sumie nie taki zły ten cover, jak na kwiat jabłoni, ale to jest całkiem niezły numer przecież, tylko faktycznie wypłukany z sensu przez radio

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.07.2022 02:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
Sundrajta napisał(a):Czego?
Czy jak z okazji to musi być akurat tego samego dnia? Przecież urodziny też nie zawsze odchodzimy w dniu, w którym one przypadają. Ja 30 wybieram się na takie, które są 2 sierpnia. A byłem już na takich ze znacznie większym poślizgiem.
14.07.2022 02:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #10
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
AKT! napisał(a):wypłukany z sensu przez radio
I to od samego początku, bo piosenka była traktowana jakoby była o 11 września, a jak ktoś zasugerował to raz, to potem wszyscy powielali tę bzdurę. Muniek wspominał w jednej książce, jak wydawca z dolarami w oczach mu powiedział, że lepiej się z tym singlem wstrzelić nie mogli Icon_rolleyes

Radio Epsilon
14.07.2022 02:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #11
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
EVENo napisał(a):Czy jak z okazji to musi być akurat tego samego dnia?
Ale tak mi śmiesznie z datą PW zagrała data ogłoszenia manifestu PKWN. Icon_wink

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
14.07.2022 02:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #12
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
Niezła wersja trzeba przyznać, ciekawa, lekko reaggowa rzeczywiście.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
14.07.2022 03:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #13
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
(14.07.2022 01:09 PM)neo01 napisał(a):  Na płycie pojawią się artyści zaproszeni przez zespół: IGO, Jucho, Kasia Lins, Kuba Kawalec, MIUOSH, Natalia Grosiak, Natalia Kukulska oraz sanah
Przyznam szczerze, że mam potężny ból dupy o tytułowanie każdego grajka artystą. Jacy artyści kuźwa? Zestawienie wymienionych tu wykonawców z mianem artysty to serio dość komiczne. A poza tym to pewnie dlatego nie ma dziś prawie nic ciekawego w mainstreamie, bo każdy chce być od razu artystą i sięgać absolutu zamiast grać muzykę. I muzyka rockowa też jest pewnie obecnie tak poniewierana, bo nie aspiruje...

A czy sama piosenka mi się podoba? Jak w tytule https://www.youtube.com/watch?v=xoMgnJDXd3k

Karpie zjem!
14.07.2022 03:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
Miszon napisał(a):lekko reaggowa
Będziemy na nią lekko reaggować. Icon_wink
santosz napisał(a):Zestawienie wymienionych tu wykonawców z mianem artysty to serio dość komiczne.
Myślę, że określenie artysta jest jak najbardziej w porządku. Dotyczy osoby, która wykonuje lub tworzy dzieło sztuki. Można dyskutować o jakości tego dzieła, ale piosenka nim jest.
14.07.2022 04:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #15
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
Oczywiście, że tak. I akurat moim zdaniem (może poza jednym wyjątkiem, a właściwie pewną jego wersją) uważam, że ci wykonawcy jak najbardziej na to miano zasługują.
Santosz, masz gorszy dzień? Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
14.07.2022 05:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #16
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
zakończył post, wklejając hitlera, więc chyba tak xd

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.07.2022 06:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #17
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
Co do konkretnych wykonawców to nie będę się wypowiadał, bo pewnie każdy ma własne gusta i kryteria kogo uważa za artystę a kogo nie Icon_wink
co do meritum, zdaje sobie sprawę, że bez względu na mój stosunek do nadużywania tego określenie jest w tym pułapka lingwistyczna - artysta od słowa tworzyć, ni mniej ni więcej na pewno słowo to funkcjonuje też w świadomości ludzi jako określenie czegoś wyjątkowego, wysublimiowanego, rzadkiego, w związku z tym niekonieczne trzeba szastać artystami na prawo i na lewo, gdzie każdy muzyk, piosenkarz, gitarzysta już od razu wzlatuje ponad poziomy, takie jest moje odczucie, że słowo to jest nadużywane w przestrzeni medialnej i w sumie nie dotyczy tylko muzyki
post z Hitlerem oczywiście jedynie jako automatyczne, luźne skjarzenie z tytułem piosenki Icon_cool

Karpie zjem!
14.07.2022 07:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #18
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
Trochę masz rację, w szeroko-dalekim rozumowaniu Sasha Grey też była artystką. Nie mniej jednak osobiście zwracam się właśnie w tym kierunku, dla mnie to słowo już dawno straciło dawną wartość. Znowu wspomnę o Polendroku, ale Jurek Owsiak właśnie tak dziękuje wszystkim występującym: "Brawa dla artystów". Te słowa są przez niego powtarzane po wielokroć podczas każdego festiwalu.

Radio Epsilon
14.07.2022 07:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
Zgadza się, używa się tego słowa także jako określenia wartościującego, ale nie możemy w związku z tym odrzucać innego w wymowie znaczenia tego słowa i oburzać się na jego stosowanie.
14.07.2022 07:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #20
RE: Kwiat Jabłoni - Nie, nie, nie
(14.07.2022 02:48 PM)EVENo napisał(a):  
AKT! napisał(a):wypłukany z sensu przez radio
I to od samego początku, bo piosenka była traktowana jakoby była o 11 września, a jak ktoś zasugerował to raz, to potem wszyscy powielali tę bzdurę. Muniek wspominał w jednej książce, jak wydawca z dolarami w oczach mu powiedział, że lepiej się z tym singlem wstrzelić nie mogli Icon_rolleyes
Pierwsze słyszę o czymś takim i nie ukrywam że mnie to dziwi. Przecież ta piosenka trafiła do radia jeszcze w tygodniu 21-25 sierpnia 2001...

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
14.07.2022 09:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Enej feat. Kwiat Jabłoni - Nie uprzedził nikt Szymek79 1 46 04.03.2024 08:49 AM
Ostatni post: kajman
  L.U.C. & RB Film Orchestra feat. Kwiat Jabłoni, Bela Komoszyńska - Koniec lata neo01 10 546 03.02.2024 10:42 PM
Ostatni post: kajman
  Kwiat Jabłoni - Szczęśliwego nowego roku Szymek79 1 97 24.12.2023 10:11 AM
Ostatni post: kajman
  Kwiat Jabłoni - Byłominęło Szymek79 17 754 09.09.2023 01:47 PM
Ostatni post: kajman
  Kwiat Jabłoni - Dom Szymek79 2 222 05.08.2023 12:38 PM
Ostatni post: kajman
  Kwiat Jabłoni - Od nowa Szymek79 6 488 09.07.2023 11:09 AM
Ostatni post: thestranglers
  Skubas i Kwiat Jabłoni - Zaraz się zacznie neo01 2 268 19.11.2022 08:50 PM
Ostatni post: neo01
  Kwiat Jabłoni - Kometa neo01 3 528 19.06.2022 05:53 PM
Ostatni post: Adam1992
  sanah i Kwiat Jabłoni - Szary świat neo01 36 1 132 22.03.2022 04:06 PM
Ostatni post: Miszon
  Sanah, Artur Rojek, Vito Bambino, Kwiat Jabłoni - Wszystko mi mówi, że mnie ktoś poko Szymek79 18 1 000 14.08.2021 02:21 PM
Ostatni post: EVENo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości