Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Abby
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 120
Dołączył: Dec 2009
Post: #121
RE: Mychartsowy Top Abby
A mnie jednak zaskoczył zwycięzca, a już na pewno jego przewaga nad resztą stawki (prędzej obstawiałbym "DQ", ale ja się nie znam). A tego "Lay..." to w ogóle nie kojarzę...

WOLNE MEDIA!!!
11.07.2022 10:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 193
Dołączył: Dec 2014
Post: #122
RE: Mychartsowy Top Abby
Słynniejszy jest jego cover Icon_lol
11.07.2022 10:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 553
Dołączył: Aug 2008
Post: #123
RE: Mychartsowy Top Abby
Ach, miałem przez chwilę nadzieję, że SOS wskoczy pomiędzy dwóch faworytów. Było blisko, ale jednak ostatecznie nieco zabrakło.
Zwycięzca oczywisty, chociaż przewaga zaskakuje. Z drugiej strony, jeśli drugie zajęła Dancing Queen, to cieszy że aż tak wiele jej brakło.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
11.07.2022 11:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 651
Dołączył: May 2008
Post: #124
RE: Mychartsowy Top Abby
wow, tylko ja dałem punkty "ring ring"! a to było chyba największe pozytywne zaskoczenie tego topu, bo totalnie ten numer mi się kojarzył przaśnie, a naprawdę jest super-solidnie zrobiony, zwycięzca jest ok, ale nie z taką przewagą i kosztem ikonicznego "dancing queen"; w sumie jednym numerem z dziesiątki, którego naprawdę nie lubię jest "chiquitita", więc całkiem spoczko to wyszło, choć w dużej mierze przewidywalnie; dzięki za top

neo01 napisał(a):A tego "Lay..." to w ogóle nie kojarzę...
mieszkasz w jaskini?

thestranglers napisał(a):Słynniejszy jest jego cover Icon_lol
cover?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.07.2022 10:25 AM przez AKT!.)
12.07.2022 10:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 024
Dołączył: Sep 2017
Post: #125
RE: Mychartsowy Top Abby
Ta, też kojarzę, że w radiach komercyjnych od zawsze naparzają na potęgę jakąś odświeżoną wersję, ale choć słyszałem ją setki razy to nadal nie wiem kto ją wykonuje Icon_lol

Radio Epsilon
12.07.2022 10:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kacper130700 Offline
Student
*****

Liczba postów: 8 749
Dołączył: Jun 2020
Facebook
Post: #126
RE: Mychartsowy Top Abby
Pewnie mowa o tym coverze, nie? Mnie ta wersja podoba się bardziej od oryginału Icon_smile



Podwójna Gorąca 20
12.07.2022 11:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 193
Dołączył: Dec 2014
Post: #127
RE: Mychartsowy Top Abby
Nie no, oczywiście biorąc pod uwagę metrykę miałem na myśli wersję Erasure. Może przesadziłem z tą słynnością, ale cover w przeciwieństwie do oryginału zaszedł w UK do jedynki.
12.07.2022 12:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 024
Dołączył: Sep 2017
Post: #128
RE: Mychartsowy Top Abby
No to ja Erasure nigdy nie słyszałem, a to Sylver do dziś grają na eremefie ze trzy razy dziennie.

Radio Epsilon
12.07.2022 12:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 553
Dołączył: Aug 2008
Post: #129
RE: Mychartsowy Top Abby
Dla mnie odkryciem było "Our Last Summer" - albo tego nie znałem, albo nie pamiętałem. A okazało się, że to jedyny numer, który obronił się w starciu z największymi przebojami (przy okazji wyszło, że jak rzadko kiedy tutaj faktycznie single i największe hity podobają się najbardziej - czyli zespół singli, a nie płyt?).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.07.2022 12:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 625
Dołączył: Jan 2015
Post: #130
RE: Mychartsowy Top Abby
Ja z kolei odkryłem Andante Andante i The Name Of The Game, które z kolei znałem ale jakoś nigdy mi nie wpadło w ucho a teraz zabrzmiało fajnie.
12.07.2022 01:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 024
Dołączył: Sep 2017
Post: #131
RE: Mychartsowy Top Abby
Skoro już się takimi rzeczami dzielimy, to ja przyznałem punkty Does Your Mother Know, nawet nie wiedziałem, że mają utwory z męskim wokalem na pierwszym planie.

Radio Epsilon
12.07.2022 02:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 120
Dołączył: Dec 2009
Post: #132
RE: Mychartsowy Top Abby
AKT! napisał(a):mieszkasz w jaskini?
OK, okazało się, że oczywiście kojarzę (przynajmniej refren), tylko nie pokojarzyłem po tytule. A przy okazji postanowiłem jeszcze sprawdzić, jak sytuacja wygląda z "The Day Before You Came" i okazało się, że tego chyba naprawdę nie kojarzę, a zdaje się, że to jakiś ważny utwór dla fanów, czy cuś. No ale to kompletnie nie moja muza.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.07.2022 02:15 PM przez neo01.)
12.07.2022 02:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 076
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #133
RE: Mychartsowy Top Abby
Zapomniałam zagłosować, ale czuję, że wyniki wręcz idealnie pokazują, jak daleko mi do ogółu forum. xD Pierwsze miejsce to dokładnie ten typ podniosłej ballady, którego nie znoszę, a w dodatku nie wydawał mi się jakimkolwiek kandydatem do zwycięstwa. Miejsce drugie mnie zawsze odpychało, tak po prostu. Natomiast 4. miejsce, jak widzę, jest największym przebojem ABBY na LP3. No kurczę, ciągle się wypieracie tych trójkowych skojarzeń, a one i tak się ciągle ujawniają. Icon_wink Dopiero miejsca 5-6 naprawdę budzą dużo mojej sympatii, a "Gimme" nawet jest gdzieś w dalszych okolicach mojego topu WC.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
12.07.2022 03:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 651
Dołączył: May 2008
Post: #134
RE: Mychartsowy Top Abby
Miszon napisał(a):czyli zespół singli, a nie płyt
wiadomo! płyt się nie da słuchać w całości za bardzo

neo01 napisał(a):OK, okazało się, że oczywiście kojarzę (przynajmniej refren), tylko nie pokojarzyłem po tytule.
Spoko

neo01 napisał(a):A przy okazji postanowiłem jeszcze sprawdzić, jak sytuacja wygląda z "The Day Before You Came" i okazało się, że tego chyba naprawdę nie kojarzę
wow, mnie jakoś umknęło, że to jest w czołówce; totalnie anonimowy numer, zaaranżowany bardzo ejtisowo, post-kraftwerokowo nawet i to chyba jego największy atut

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.07.2022 03:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 553
Dołączył: Aug 2008
Post: #135
RE: Mychartsowy Top Abby
Zwycięzca oraz The Day Before You Came były grane przez Trójkę. Stąd pewnie wysokie ich notowania. W dodatku to ten pierwszy raczej, a nie drugi jest tamże uznawany za większy przebój - nie bez przyczyny załapywał się nawet do Top100 Trójkowego Topu.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.07.2022 03:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #136
RE: Mychartsowy Top Abby
Wpadłem zerknąć na wyniki i na przewagę "Dancing Queen", najlepszej piosenki ABBY i jednej z najlepszych piosenek pop wszech czasów i... przeżyłem zaskoczenie Icon_wink
12.07.2022 04:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 887
Dołączył: Jun 2007
Post: #137
RE: Mychartsowy Top Abby
gioconda2 napisał(a):Zwycięzca dla mnie był znany przed rozpoczęciem topu.
A ja bym w życiu na niego nie wpadł. Nie dałbym mu szansy nawet na top 10. Pewniakiem wydawało mi się być DQ i cieszy mnie to, że nie wygrało.
thestranglers napisał(a):Słynniejszy jest jego cover
Nie wiedziałem, że w ogóle jest jakiś cover. Poczytałem dalej i o żadnym z nich wcześniej nie słyszałem.
dejmieeen napisał(a):najlepszej piosenki ABBY
Przeze mnie najbardziej nielubianej.
Ja odkryć nie miałem, bo niczego nie słuchałem poza krótkimi fragmentami zgłoszonego przeze mnie utworu (na który oddałem głos). Może bym coś jeszcze posłuchał, ale nie znalazłem niczego, czego by nie byli twórcami.
12.07.2022 05:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 553
Dołączył: Aug 2008
Post: #138
RE: Mychartsowy Top Abby
DQ raczej nie miało szans na wygraną ze względu na zbyt duży elektorat negatywny. Do którego zaliczam się i ja : numer jest zjechany przez stacje radiowe, a nie ma w sobie takiej energii, by się przed zajechaniem obronić. Owszem jest bardzo ładny, ale nieco zbyt gładki, a przez to podatny na zanudzenie przy dużej częstotliwości słuchania.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.07.2022 06:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 193
Dołączył: Dec 2014
Post: #139
RE: Mychartsowy Top Abby
Zastanawia mnie (z dzisiejszego punktu widzenia) jak szybko Anna Jantar zdecydowała się na polską wersję Hasta Manana, mianowicie już w rok po oryginale. Może ktoś z Was zna tło jej powstawania, jakie były przyczyny, przeważyły chęci, czy potrzeba przeniesienia utworu w rodzime warunki?
Swoją drogą nie wiedziałem wcześniej, że ta kompozycja była brana pod uwagę w kontekście występu zespołu na ESC.
16.07.2022 11:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 887
Dołączył: Jun 2007
Post: #140
RE: Mychartsowy Top Abby
Jeżeli chodzi o polską wersję to wolę tą Rosiewicza.
16.07.2022 12:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości