Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 4.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
R.E.M. - Automatic For The People
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
R.E.M. - Automatic For The People
[Obrazek: 2yxkkyq.jpg]

Strona 1 (Drive)
1. Drive
2. Try Not To Breathe
3. The Sidewinder Sleeps Tonite
4. Everybody Hurts
5. New Orleans Instrumental No.1
6. Sweetness Follows
Strona 2 (Ride)
7. Monty Got A Raw Deal
8. Ignoreland
9. Star Me Kitten
10. Man On The Moon
11. Nightswimming
12. Find The River

Postanowiłem, że od tego momentu będę postował głównie starsze płyty. Sam wolę uczestniczyć w poznawaniu klasyki niż oceniać nowości. Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Zachęcam również innych do podobnej taktyki (przynajmniej zgłoszenia tej jednej swojej ulubionej płyty - chętnie poznam najważniejsze rzeczy z waszej płytoteki i myślę, że inni również).
Po ''Broken'' długo zastanawiałem się na co postawić. Oświecił mnie Gary, który napisał w pewnym miejscu na forum, że ''czeka np. na ''Automatic For The People''. Właśnie. Czy umieszczenie w tej zabawie swojej płyty wszech czasów nie powinno być czymś najbardziej oczywistym?

Zdaję sobie sprawę, że ten album zna bardzo dużo osób, ale jeśli ktoś ma problemy ze skojarzeniem konkretnych piosenek to zapraszam na chomika, dział PŁYTY.

Album bardzo amerykański, alt.rockowo-folkowy, z jedną z najlepszych ścieżek perkusji w historii muzyki i nieziemskim głosem Michaela Stipe'a. Przeważają akustyczne dźwięki i dosyć spokojne melodie. Kolejne słowo klucz brzmi ''organy'' - to informacje dla nowicjuszy Icon_smile2

...ostatnia płyta, której przed śmiercią słuchał Kurt Cobain Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.09.2009 05:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
Michael Stipe nie ma nieziemskiego głosu Icon_lol
To już Sufjan Stevens ma ładniejszą barwę.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.09.2009 05:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
aaktt napisał(a):Michael Stipe nie ma nieziemskiego głosu

Widzisz, ja mogę napisać, że gdyby Sufjan miał chociaż 25% wokali Stipe'a wydźwięk kompozycji z jego krążka mógłby być jeszcze ciekawszy (swoją drogą ta mała prowokacja bardzo nieudana jak widać). Sorry. Stipe ma genialny głos. Trzeba mu to oddać. To czy się on podoba, to już inna rzecz Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.09.2009 05:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
Nigdy nie słyszałem w nim nic genialnego, raczej krzyżówkę kozy z papugą i wykastrowanym nieokreślonym czymś Icon_smile2
Ja tak właśnie zawsze zastanawiałem się co takiego jest w R.E.M., że ludzie ich słuchają. Muszą mieć albo bardzo dobre płyty, tylko wydają słabe single, albo rewelacyjne teksty. Nigdy bym nie pomyślał, że głos tego pana może być atutem Icon_wink2

No sorry, ale tak uważam. Posłucham płyty bez uprzedzeń i wtedy ostatecznie się wypowiem Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.09.2009 05:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #5
 
1. Everybody Hurts (a to niespodzianka hicor niesmiertelny jak one ju tu ale dla mnie bomba na wieki wiekow!)
2. Man On The Moon
3. Drive
4. Star Me Kitten
5. The Sidewinder Sleeps Tonite
6. Ignoreland
7. Monty Got A Raw Deal
8. Sweetness Follows
9. Try Not To Breathe
10. Nightswimming
11. Find The River
12. New Orleans Instrumental No.1
22.09.2009 05:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
aaktt napisał(a):raczej krzyżówkę kozy z papugą i wykastrowanym nieokreślonym czymś Icon_smile2
Gdyby był wykastrowany, to chyba śpiewał by w innych rejonach :roll: Na szczęście jak sam zauważyłeś siła w ludziach, a nie w jednostkach :roll:

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.09.2009 05:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #7
 
saferłel napisał(a):Zdaję sobie sprawę, że ten album zna bardzo dużo osób
A ja nie znam Icon_biggrin3

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
22.09.2009 05:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
A może założyć odrębny dział ToPłyty pt. np. "odkurzone płyty" i wtedy można by było na zmianę zgłaszać propozycje albo w dziale głównym albo w dziale staroci.

PS. Wybór płyty bardzo dobry. Icon_smile2
saferłel napisał(a):...ostatnia płyta, której przed śmiercią słuchał Kurt Cobain
Nie wiedziałem. A więc to ONI stoją za śmiercią Kurta Cobaina! Icon_mrgreen
22.09.2009 05:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Gary napisał(a):A może założyć odrębny dział ToPłyty pt. np. "odkurzone płyty" i wtedy można by było na zmianę zgłaszać propozycje albo w dziale głównym albo w dziale staroci.
Czyli taki czysto estetyczny zabieg? Mówiąc szczerze dla mnie to nie wielkiego znaczenia. Niech inni się wypowiedzą. Każda opcja będzie dobra Icon_smile

Gary napisał(a):Nie wiedziałem. A więc to ONI stoją za śmiercią Kurta Cobaina! Icon_mrgreen
Nie, raczej nie. Chociaż na pewno ich wspólne balowanie mocno go wykańczało Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.09.2009 05:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
saferłel napisał(a):Gdyby był wykastrowany, to chyba śpiewał by w innych rejonach :roll: Na szczęście jak sam zauważyłeś siła w ludziach, a nie w jednostkach :roll:
Zabrzmiało to jak hasło reklamowe komunizmu Icon_mrgreen
Ja nie jestem przekonany co do tej siły ludzi. Masami zresztą także ktoś kieruje. Prawdopodobnie jednostka Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.09.2009 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
aaktt napisał(a):a nie jestem przekonany co do tej siły ludzi. Masami zresztą także ktoś kieruje. Prawdopodobnie jednostka

Biednyś, jeśli tak sobie tłumaczysz popularność R.E.M. Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.09.2009 05:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #12
 
Nie, akurat pisałem ogólnie Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.09.2009 05:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
A wracając do płyty to moim faworytem jest człowiek na księżycu (oglądał ktoś film o tym tytule z Jimem Carreyem?). Ale już dawno tej płyty nie słuchałem, więc jestem ciekawy jak mi zabrzmi, a może (bo dawno też nie słyszałem) odmieni mi się co do "Everybody Hurts"? Icon_wink2
22.09.2009 05:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Jeśli ogólnie do muzyki, to też biednyś. Znamy te różne twoje radioheadowo-pitchforkowe teorie Icon_wink2 Icon_smile2 Ok, żarty żartami, ale wracając do tematu, to ja swoje głosy oddam chyba pod koniec. Ciężko mi teraz to wszystko ułożyć Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.09.2009 05:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #15
 
saferłel napisał(a):Jeśli ogólnie do muzyki, to też biednyś. Znamy te różne twoje radioheadowo-pitchforkowe teorie Icon_wink2 Icon_smile2 Ok, żarty żartami, ale wracając do tematu, to ja swoje głosy oddam chyba pod koniec. Ciężko mi teraz to wszystko ułożyć Icon_biggrin
OGÓLNIE, nie tylko do muzyki, czy może nawet przede wszystkim nie do muzyki.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.09.2009 05:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #16
 
Gary napisał(a):A wracając do płyty to moim faworytem jest człowiek na księżycu (oglądał ktoś film o tym tytule z Jimem Carreyem?).
Ciekawostka: Jim Carrey i Andy Kaufman urodzili się tego samego dnia (17 stycznia) oczywiście w innych latach Icon_wink2

Bardziej podoba mi się strona Drive Icon_smile2

.
22.09.2009 07:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #17
 
Tylko dwa utwory z tej plyty kojarzę. Akurat R.E.M. chciałbym poznać w kolejności chronologicznej, wiec na mój głos w najbliższym czasie szans nie ma.
23.09.2009 01:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #18
 
Ja po pierwszym odsłuchu kojarzyłem zaskakująco dużo Icon_surprised

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.09.2009 02:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Z tej płyty wydano sześć singli, pewnie dlatego.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.09.2009 03:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #20
 
To taka muzyka, jaką słyszałem wielokrotnie w radiu i leciała sobie robiąc za tło, ale nigdy nie przyjrzałem się jej bliżej, nie zwróciłem na nią uwagi. A teraz robiąc to - słuchając, analizując i starając się wczuć, nadal nie umiem pojmować jej tak, jak prawdopodobnie powinienem, choć zauważam pewne elementy, których wcześniej nie słyszałem, ale są to odkrycia czysto percepcyjne jak np. ciekawe partie skrzypcowe w niektórych utworach. Niestety mimo wszelkich starań nadal tego nie czuję, co nie znaczy, że płyta jest zła, bo nie jest. Jest jedynie zrobiona nie po mojemu, nie uwypukla tych rzeczy, które w muzyce lubię, za to eksponuje inne. Fanem R.E.M. nie zostanę, ale przyglądając się bliżej ich muzyce, zacząłem dostrzegać pewne pozytywy, których wcześniej nie widziałem Icon_smile

1. "Everybody Hurts"
2. "Man on the Moon"
3. "Drive"
4. "The Sidewinder Sleeps Tonite"
5. "Nightswimming"
6. "Try Not to Breathe"
7. "New Orleans Instrumental NÂş1"
8. "Find the River"
9. "Ignoreland"
10. "Monty Got a Raw Deal"
11. "Sweetness Follows"
12. "Star Me Kitten"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.09.2009 12:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Garbage - Not Your Kind of People saferłel 74 11 123 06.09.2013 11:42 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości