Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Children of Nova - The Complexity of Light
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #1
Children of Nova - The Complexity of Light
[Obrazek: children_of_nova-the_complexity_of_light_small.jpg]

Data wydania: 23 kwietnia 2009

1. The Complexity of Light
2. Arcaedion
3. The Fall of Aphonia
4. Second Sight Blackout
5. The Order
6. We Collide

Całego albumu można posłuchać tu: http://www.lastfm.pl/music/Children+of+N...y+Of+Light

Jak ktoś ma problemy to służę pomocą przez pw.

PS. Tym razem coś odkrytego i wykorzystanego w audycji Astrolog.

Głosowanie trwa do 6 października do godz. 23:00.
22.09.2009 07:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
Nie jestem fanem progowego grania (choć ostatnie maudlin of the Well zahaczyło w tym roku o top 10 moich ulubionych płyt w pewnym momencie, nadal zresztą są w top 30, polecam), Mars Volta do mnie nie przemawia, a to, z tego co słyszę i co udało mi się znaleźć na temat zespołu - ich naśladowcy. Jest to na szczęście muzyka łatwiejsza do strawienia od Twojej poprzedniej propozycji w TOPłycie. Ale łatwiejsza nie znaczy lepsza. Kawałki poza dziwnymi tytułami oraz metką muzyki progresywnej brzmią jak stworzone do amerykańskiego radia rockowego, z jednym małym mankamentem, że są raczej mało przebojowe. Są tu fragmenty, które można by powycinać i zrobić coś fajnego, ale ogólnie to granie raczej bez pomysłu, opierające się na jakimś schemacie. W tle każdego utworu słychać tę samą wkurzającą, skrzeczącą gitarę, rytm też jest ten sam, zmienia się tylko tempo. Rzadko kiedy spotykam takie projekty, gdzie żaden utwór się nie wyróżnia. Zwykle od razu słyszę jakiś potencjał, nawet jeśli nie potrafię go od razu dokładnie wskazać. Podobają mi się początki pierwszego i ostatniego utworu, później już jest gorzej.

1. "The Order"
2. "We Collide"
3. "The Complexity of Light"
4. "Arcaedion"
5. "The Fall of Aphonia"
6. "Second Sight Blackout"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.09.2009 02:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
To nie jest album tylko raczej extended play. Ale rozumiem, że z powodu długości traktujemy ją jako normalny album w tej grze? Nikt nie będzie blokował?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.09.2009 03:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #4
 
Cholera nawet nie zauważyłem...
Swoją drogą to jakieś dziwne się zrobiło to klasyfikowanie... "Accelerate" R.E.M. to album, a "The Complexity of Light" Children of Nova to Epka.... :roll:
22.09.2009 03:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Te zasady klasyfikacji płyt są dosyć płynne. Przyjęte jest np. że czas trwania singla to maksymalnie 25 minut (o ile dobrze pamiętam). Ep-ka to zbiór materiału od 20 do 35 minut. Jak widać te czasy w pewnych punktach się pokrywają i wszystko zależy od formy wydania oraz od zawartości. W Uk wprowadzili jakieś specjalne przepisy wedle których singiel może zawierać max 4 kompozycje (na świecie chyba też to obowiązuje). Ep-ka to rozbudowana wersja singla (max 8 kawałków). Płyta R.E.M. jest akurat złożona z ponad 10-11 kawałków i ma 35 minut, co klasyfikuje ją tak jak klasyfikuje. Na RYM na szybko przeglądałem dane tego ''Children Of Nova'' i tam też jest nieco ponad 30 minut muzyki. Jak widać jednak zespół i wytwórnia zdecydowali to wydać jako Ep-kę. Tak jest to promowane, zakatalogowane, chociaż we wspomnianej Wielkiej Brytanii będzie liczone prawdopodobnie jako zwykły album.

Tak naprawdę od wszystkich tych zasad jest sporo odstępstw, a najwięcej problemów z odpowiednimi ''łatkami'' dla swoich krążków mają artyści, którzy grają właśnie w klimatach progresywnych, hard rockowych, metalowych. Wszystko wynika nie tylko z długości ich utworów i problemem uporządkowania tego materiału, ale czasem i z kierowania się dziwną ideologią itd.. Na pewno warto coś o tym poczytać Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.09.2009 03:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #6
 
Dzięki za wyjaśnienia.
Ja się tym nie interesowałem, bo dla mnie te zasady są po prostu dziwne.
Jeśli będą sprzeciwy to wycofam plytę i zgloszę inną.
22.09.2009 03:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #7
 
Ja spotkałem się z podziałem: singiel - mniej niż 10 minut; epka - od 10 do 25 minut; longplay - powyżej 25 minut. W ogóle Wikipedia ma tu trochę do powiedzenia Icon_wink http://pl.wikipedia.org/wiki/Ep

abd3mz napisał(a):Jeśli będą sprzeciwy to wycofam plytę i zgloszę inną.
Jeśli chodzi o mnie to ja nie mam nic przeciwko.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
22.09.2009 03:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Ja też nie mam nic przeciwko.

Sprawdziłem wiki angielską i tam znów jest napisane mniej więcej tak jak ja napisałem. W ramach ścisłości podają, że singiel do 28 minut, a Ep-ka to 36. Sądzę, że chyba brytyjska jest bardziej poinformowana, ale najlepiej byłoby znaleźć stronę oficjalną, gdzie wszystko byłoby dokładnie wyjaśnione. Znacie na coś takiego namiary? Już z samej ciekawości chciałbym sprawdzić.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.09.2009 03:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #9
 
W artykule wikipedii powinny być odnośniki do źródeł.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.09.2009 04:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #10
 
Wiem, że to może dziwnie wyglądać, ale po kilkunastu przesłuchaniach to wygląda tak:
1. Arcaedion
2. The Complexity of Light
3. The Fall of Aphonia
4. Second Sight Blackout
5. The Order
6. We Collide
25.09.2009 12:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Czemu dziwnie? Dlatego, że najkrótszy utwór jest na czele, a najdłuższy na końcu Icon_razz2?

Słuchałem tej płyty przez ostatnie kilka dni, ale nie potrafiłem ułożyć kolejności.
Zgodzę się z aakttem i niejako rozwinę (chyba) jego myśl. Te piosenki to jakaś dziwna mieszanina typowego alternatywnego rocka z amerykańskich stacji z progresywnym zacięciem. Wychodzi to mało przebojowo. Nawet nie w sensie ogólnym, ale tutaj po prostu nie ma się czego uczepić. Słuchałem i słuchałem. Dużo czasu mi zajęło zanim potrafiłem już rozróżnić piosenki. One są nagrane w taki sam sposób. Wyprodukowane dosyć bezbarwnie, zwieńczone nudnym wokalem.

1. The Complexity of Light
2. Arcaedion
3. The Fall of Aphonia
4. Second Sight Blackout
5. We Collide
6. The Order

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.09.2009 03:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #12
 
1. Arcaedion
2. We Collide
3. The Fall of Aphonia
4. The Complexity of Light
5. Second Sight Blackout
6. The Order

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
04.10.2009 11:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #13
 
Na prośbę kajmana przedłużam o tydzień.
05.10.2009 08:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
1. The Complexity of Light
2. Second Sight Blackout
3. Arcaedion
4. The Fall of Aphonia
5. We Collide
6. The Order
11.10.2009 03:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Płytę oceniam pozytywnie, a oceniałbym lepiej gdyby była mniej jednostajna.
1. The Order
2. Arcaedion
3. We Collide
4. The Fall of Aphonia
5. The Complexity of Light
6. Second Sight Blackout
11.10.2009 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #16
 
Moja kolejność na 17.10.2009 [00:45]

1. The Complexity of Light
2. Arcaedion
3. Second Sight Blackout
4. We Collide
5. The Fall of Aphonia
6. The Order

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
17.10.2009 12:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Po uzgodnieniu z założycielem tematu podaję wyniki:
1. 34 Arcaedion 3 6 5 6 4 5 5
2. 32 The Complexity of Light 4 5 6 3 6 2 6
3. 22 We Collide 5 1 2 5 2 4 3

4. 22 The Fall of Aphonia 2 4 4 4 3 3 2
5. 19 Second Sight Blackout 1 3 3 2 5 1 4
6. 18 The Order 6 2 1 1 1 6 1
01.11.2009 04:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Madonna - Ray Of Light Szymek79 10 1 288 30.08.2012 10:28 AM
Ostatni post: Szymek79
  Editors - In This Light And On This Evening michal91d 22 2 372 31.10.2011 10:43 PM
Ostatni post: michal91d

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości