Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aya RL - Aya RL
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
Ja (chyba) rozgryzłem, ale obiecuję, że mieszać nie będę. Icon_lol
20.09.2009 05:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):Pierwsza z płyt taktycznych, ale płyta znakomita.
następne dwie taktyczne nie będą już znakomite?
Myślę, że dla Ciebie nie, bo pierwsza to będzie polska, a druga druga raczej nie w Twoich klimatach. Dla mnie na pewno będą bardzo dobre, a tutaj określenie padło tak, bo nie pamiętałem, że jest aż tak dobra.
20.09.2009 05:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #23
 
Moje top 4 identycznie jak u Yacy'ego
1. Ulica miasta
2. Unikaj zdjęć
3. Nasza ściana
4. Księżycowy krok
5. Pogo II
6. Nie zostawię
7. Wariant C
8. A ja się ukrywam
9. Pogo I
10.Polska
20.09.2009 06:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Listoholik napisał(a):Pierwsza z płyt taktycznych, ale płyta znakomita.

Wielka Trylogia Kajmanowska. To jest część jakiegoś mega konceptu Icon_razz2 Ja nawet nie biorę się za próbę rozgryzienia tego...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.09.2009 07:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
Aż 6 utworów z tej płyty było na liście trójki.

Ja mam innego lidera niż wszyscy. Płyta znakomita.


1. Księżycowy krok
2. Unikaj zdjęć
3. Nasza ściana
4. Ulica miasta
5. Czy to oni?
6. Polska
7. Pogo II
8. Wariant C
9. Nie zostawię
10. Pogo I
20.09.2009 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #26
 
Gary napisał(a):Ja mam innego lidera niż wszyscy. Płyta znakomita.

1. Księżycowy krok
w czasach gdy utwory z tej płyty były na lp3, to był mój ulubiony fragment Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.09.2009 08:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
Yacy napisał(a):w czasach gdy utwory z tej płyty były na lp3, to był mój ulubiony fragment Icon_wink2
Ja mógłbym napisać tak:
"w czasach gdy utwory z tej płyty były na lp3, to nie był mój ulubiony fragment". Icon_mrgreen
20.09.2009 08:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Właśnie zacząłem pierwszy odsłuch Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.09.2009 08:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #29
 
zazdroszczę... Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.09.2009 09:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #30
 
4 piosenki z mojego Topu, w tym 3 z pierwszej setki Icon_smile2

31 . Ulica miasta
41 . Unikaj zdjęć
65 . Skóra
169 . Księżycowy krok

.
20.09.2009 11:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
stavanger napisał(a):65 . Skóra
Ja mam winyla tego albumu i tego nie widzę. Icon_lol
20.09.2009 11:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
A jak nazywa się utwór z miejsca 6 na trackliście? W internecie patrzę na strony różnych sklepów, różne serwisy i chyba istnieją trzy wersję tytułu :/

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.09.2009 06:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
21.09.2009 06:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
I to jest na pewno prawidłowa wersja? Dobrze - w końcu - wiedzieć Icon_smile

Ja spotkałem się jeszcze z ''Ulice miasta'', ''Ulica'' i chyba nawet ''Moja Ulica''

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.09.2009 07:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
Szkoda, że nie można powiększyć tam drugiej strony winyla, bo rozwiałoby to Twoje wątpliwości. Zatem na 100 % tytuł brzmi "Ulica miasta". Icon_smile2
21.09.2009 07:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
Gary napisał(a):Szkoda, że nie można powiększyć tam drugiej strony winyla, bo rozwiałoby to Twoje wątpliwości. Zatem na 100 % tytuł brzmi "Ulica miasta". Icon_smile2
Na moim winylu tytuł brzmi tak samo. Icon_lol I co jeszcze bardziej dziwne, to Skóry też na nim nie ma. Icon_eek2
21.09.2009 08:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
No właśnie. Widać ktoś tyle wysiłku w tą stronę włożył i takiego babola palnął. Nawet na tej miniaturce tyłu płyty widać, że jest 10 utworów.
21.09.2009 08:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
Nie, nie potrafię dobrze ułożyć kolejności tej płyty. Jest tak równa, że z wielkim trudem akceptuję te wyniki i klikam ''wyślij''. Polska zajęła muzycznie, bo to utwór instrumentalny, mimo fantastycznego klimatu nieco zbyt ubogi aranżacyjnie. Lepszego powodu na ostatnie miejsce tego kawałka znaleźć nie mogłem. Pierwsze część Pogo brzmi zabawne, bardzo popowe bym rzekł. Trochę burzy mroczny klimat albumu - miejsce 9 dla niego. A potem to już tak naprawdę kolejność ustalona na zasadzie ''co brzmi lepiej w danej chwili''. Nasłuchałem się tej płyty sporo, by odkryć wszystkie niuanse decydujące o sile utworów, ale co z tego. Wszystko jest świetne. To faktycznie jedna z najlepszych polskich płyt. Ustępuje tylko Republice, Ciechowskiemu i jeszcze z 2-3 płyty maxymalnie bym znalazł, które mogłyby wyprzedzić ''Czerwoną''.
Zmyliła mnie wikipedia (polska edycja), gdzie ktoś napisał, ze to rock psychodeliczny. Od razu wyobraziłem sobie rodzimy rock psychodeliczny jako coś czerpiące z dokonań bluesa oraz grup pokroju Skaldów. A album jest w klimatach zimnej fali, w rytmach post-punkowych, a to jeden z moich ulubionych gatunków. Tym razem podany po Polsku. Świetne, dynamiczne teksty korespondują z podobnie groźnym brzmieniem instrumentów. ''Ulice Miasta'' są niesamowite. Rozpoczynają się od luźnej folkowej gitary i z każdą sekundą podążają w kierunku bardzo ciężkich brzmień spod znaku - ośmielę się postawić tezę - samego industrialu. ''Na mojej ulicy żebrak nie rzeźbi swą starczą ręką worka pełnego pieniędzy'' Bomba. A później znów ten zgrabny folkowy koniec....jakby nic się w tej piosence wielkiego nie działo.

Ogólnie jestem zachwycony.

01 - Ulica Miasta
02 - Wariant C
03 - Unikaj Zdjęć
04 - Czy To Oni?
05 - Księżycowy Krok
06 - Nie Zostawię
07 - Pogo II
08 - Nasza Ściana
09 - Pogo I
10 - Polska

PS - I co najważniejsze Icon_lol Tak jak sobie tego życzyłem. Wszystkie piosenki są lepsze od ''Skóry'' Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.09.2009 03:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #39
 
01. Ulica Miasta
02. Księżycowy Krok
03. Unikaj Zdjęć
04. Nasza Ściana
05. Czy To Oni?
06. Pogo I
07. Pogo II
08. Wariant C
09. Nie Zostawię
10. Polska

.
22.09.2009 05:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
saferłel napisał(a):A album jest w klimatach zimnej fali, w rytmach post-punkowych, a to jeden z moich ulubionych gatunków. Tym razem podany po Polsku. Świetne, dynamiczne teksty korespondują z podobnie groźnym brzmieniem instrumentów.
Chyba będę musiał zgłosić Nową Aleksandrię kiedyś. Icon_wink2
22.09.2009 07:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości