Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 146 (20.09.09)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 146 (20.09.09)
Grizzly Bear - While You Wait For The Others - Nie było tej piosenki w czołowej piątce moich ulubionych z płyty. To nie był problem, ale chciałem sobie i tak wszystko dokładnie przypomnieć przed wyborem kolejnego singla od Grizzly Bear. Poszedł jeden, drugi, trzeci....no ok, ciężki orzech do zgryzienia. Odpaliłem ''White You Wait For The Other'' i wszystkie pytania i spekulacje ustały. Biorę singla! Kolejność piosenek musiała się zmienić, ale to dobrze, że do takich sytuacji dochodzi. ''Veckatimest'' pokazuje tylko swoją siłę spójności. Komu nie spodobało się ''Two Weeks'' ten raczej nie ma tu nic do szukania. To ten sam styl pisania. Powolnie, z mocną sekcją rytmiczną, ale nieco mniej popowo od poprzednika. Taka ''zakurzona'' piosenka. Tradycyjnie kulminacją dosyć psychodelicznego nastroju spowijające całość jest refren, rozpisany na kilka głosów. Pomysł, którego Grizzly Bear trzyma się zawzięcie. I to się sprawdza. ''While You Wait For The Others'' jest tak zabawnie skomponowany, że łatwo się poddaje mojej ulubionej czynności czyli rozkładaniu na czynniki pierwsze. Jeśli dzieło mi się spodoba, to lubię za którymś razem dokładnie je przeanalizować. Tu jest wszystko czarno na białym, podane ta srebrnej tacy. ''Porwana gitara'', bardzo kształtny bas, ładne harmonie wokalne (o czym w kontekście refrenu wspominałem), retro-produkcja, trochę hałasu, partie w pełni akustyczne....jest po prostu wszystko, czego można sobie zażyczyć w piosence!

The Horrors - Do You Remember? - The Horrors również wracają z długiej podróży. Po kilkunastu tygodniach od premiery ''New Ice Age'' czas na kolejny singiel z jednej z płyt roku. ''Do You Remember?'' ma największego kopa, dlatego wygrało minimalnie repasaże ze ''Scarlet's Fields'' oraz kawałkiem tytułowym z ''Primary Colours'' . Utwór od samego początku poraża charakterystycznym gitarowym szumem w hołdzie najlepszym momentom gatunku. Jest też potężna i dynamiczna perkusja. Faris doprawia to swoim zimnym i szaleńczym wokalem - mamy prawdziwe goth-shoegaze. Dużo zamieszania, ale jakby na to popatrzeć przez lupę, to sama kompozycja nie jest wybitnie trudna do odtworzenia. Wszystko jest zapętlone i po pewnym momencie łatwo wyczuć co się wydarzy. Ta przewidywalność jest jednak niesamowicie wciągająca, bo nie można się doczekać, gdy znów padnie komenda ''and if you run'' albo zetrą się ze sobą kolejne riffy. Niby krótki kawałek, ale nie zostawiający po sobie niedopowiedzeń.

Antony & The Johnsons - Crazy In Love - Byłem ogromnie ciekaw tej piosenki. Oryginał mi się w miarę podobał, chociaż Beyonce uważam za mało wartościowego artystę. Antony poszedł na całość. Wziął się za jeden z największych hitów XXI wieku i wrócił z tarczą! Aranże tradycyjne delikatne i subtelne, głos krążący w podobnym rejestrze. Emocjonalny jak cholera. Piosenka nie zatraciła swojej przebojowej nuty, ale została ujarzmiona i pozbawiona dzikości oryginału (co jej wyszło na plus). Taneczny hit stał się nagle w interpretacji Antonego dramatycznym wyznaniem. Ciężko było zdobyć to mp3, ale czuję, że ''Crazy In Love'' ma szansę - paradoksalnie - stać się największym hitem zespołu na DLP w historii.

Charlie Winston - Like A Hobo - prz_rulez zareklamował to tak: ''Myślałem, że może Ci się spodobać, bo jest nieco brudne, a jednocześnie ascetyczne i... przebojowe''.
Icon_biggrin. Więc posłuchałem i bardzo szybko złapałem z tym kontakt! Aż nie wierzę, że wcześniej nikt nie zwrócił mi uwagę na ten kawałek (chociaż na jakimś malutkim procencie list on krąży/ł) Winston to piosenkarz indie folkowy, który w tej piosence pokazuje swoje dynamiczne oblicze (oby cała płyta tak wyglądała). Dużo instrumentów dętych, dużo ''zachodniego'' klimatu (w tym hiszpańskie flamenco!), świetne etniczne chórki i faktycznie przebojowa struktura. Jak przystało na tego typu muzyka, śpiewa on teksty proste i dotykające bezpośrednie człowieka. Tym razem jest to pieśń o robotniku sezonowym, który próbuje poradzić sobie z monotonią i złem świata. Kończy refren słowami ''Nic mnie nie powstrzyma''. Czy na liście też nie znajdzie pogromców?

AP. PP. LT.

01. 01. 03. Soulsavers - Death Bells
02. 04. 05. Röyksopp - You Don't Have A Clue
03. 02. 06. The Big Pink - Dominos
04. 07. 03. Massive Attack - Splitting The Atom
05. 03. 06. St. Vincent - Actor Out Of Work
06. 16. 07. Super Furry Animals - Mt.
07. 08. 06. The Raveonettes - Suicide
08. 06. 11. Arctic Monkeys - Crying Lightning
09. 09. 09. Patrick Wolf - Hard Times
10. 13. 08. Julian Plenti - On The Esplanade

11. 11. 05. Kasabian - Where Did All The Love Go?
12. 05. 08. Pet Shop Boys - More Than A Dream
13. 10. 15. Wilco - You Never Know
14. 12. 12. Junior Boys - Bits & Pieces
15. 14. 10. Future Of The Left - The Hope That House Built
16. 24. 07. PJ Harvey & John Parish - Passionless, Pointless
17. 15. 09. Animal Collective - Summertime Clothes
18. 19. 14. Malcolm Middleton - Red Travellin' Socks
19. 18. 10. Air - Do The Joy
20. 23. 11. The Flaming Lips - Silver Trembling Hands

21. 34. 04. Hope Sandoval & The Warm Inventions - Blanchard
22. 25. 03. Editors - Papillon
23. 26. 04. Tiga - Beep-Beep-Beep
24. 17. 16. Yeah Yeah Yeahs - Heads Will Roll
25. 20. 17. TV On The Radio - DLZ
26. 21. 09. Pati Yang - Supernatural
27. 27. 05. Radiohead - These Are My Twisted Words
28. 22. 10. Japandroids - The Boys Are Leaving Town
29. 29. 03. Depeche Mode - Fragile Tension
30. 30. 04. The Veils - The House She Lived

31. 31. 02. Mika - Rain
32. NE. 01. Grizzly Bear - While You Wait For The Others
33. 28. 14. Yo La Tengo - Periodically Double Or Triple
34. 35. 02. Manic Street Preachers - Journal For Plague Lovers
35. 38. 07. Deerhunter - Rainwater Cassete Exchange
36. 33. 12. múm - The Smell Of Today Is Sweet Like Breastmilk In The Wind
37. NE. 01. The Horrors - Do You Remember?
38. 43. 02. Sonic Youth - What We Know
39. 32. 10. Roisin Murphy & Sinéad O'Connor & Micachu - I'm Every Woman
40. 36. 13. Engineers - Clean Coloured Wire

41. 47. 05. Sparks - This Is The Renaissance
42. NE. 01. Antony & The Johnsons - Crazy In Love
43. 46. 13. SPC ECO - Something Anything
44. 44. 04. The Like - You Belong To Me
45. NE. 01. Charlie Winston - Like A Hobo
46. 45. 16. Passion Pit - Swimming In The Flood
47. 41. 08. The Prodigy - Take Me To The Hospital
48. 39. 17. Archive - Whore
49. 40. 14. Little Boots - New In Town
50. 42. 12. Depeche Mode - Peace
51. 51. 02. Muse - Unnatural Selection
52. 37. 07. U2 - I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight
53. 48. 11. Alice In Chains - A Looking In View
54. 54. 09. Fanfarlo - Luna
55. 53. 15. The Pains Of Being Pure At Heart - This Love Is Fucking Right
56. 56. 18. Eels - My Timing Is Off
57. 61. 21. Ladytron - Burning Up
58. 50. 15. The Verve - Valium Skies
59. 52. 12. Psychocukier - The Honey Moon-The Money Soon
60. 49. 06. Skunk Anansie - Tear The Place Up
61. 55. 17. Kasabian - Fire
62. 58. 18. The Veils - The Letter
63. 62. 22. The Horrors - New Age Ice
64. 57. 13. Florence And The Machine - Blinding
65. 69. 15. Placebo - Speak In Tongues
66. 68. 16. Marillion - Especially True
67. 63. 18. Tori Amos - Give
68. 65. 14. Modest Mouse - Satellite Skin
69. 59. 19. Gabriela Kulka - Niejasności
70. 60. 23. Grizzly Bear - Two Weeks

Z listy wypadły:

z 64 - The Killers - The World We Live In - po 18 tyg. (max: 3)
z 66 - Sonic Youth - Sacred Trickster - po 20 tyg. (max: 4)
z 67 - U2 - Magnificent - po 19 tyg. (max: 19)
z 70 - Pati Yang - Summer Of Tears - po 24 tyg. (max: 11)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.09.2009 12:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Ale nie było autoryzacji moich słów... mam Cię do sądu podać?! I jeszcze takie fajne kawałki wylatują... A idź Ty Icon_razz
Ale ciesze się, że w końcu mam na Ciebie jakiś wpływ. Muzyczny chociaż Icon_mrgreen
20.09.2009 12:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #3
 
saferłel napisał(a):Charlie Winston - Like A Hobo
Tak. Tak. Świetna nowość. U mnie puka od kilku tygodni do pierwszej dziesiątki.
saferłel napisał(a):oby cała płyta tak wyglądała
Mnie płyta naprawdę zainteresowała. Dobra jest ;]
saferłel napisał(a):Antony & The Johnsons - Crazy In Love
To jest z Beyonce? Już biegnę to sprawdzać Icon_razz2 [edit: jednak poczekam na uzupełnienie Twojego chomika Icon_razz ]

Poza tym policzyłem ilość wspólnych utworów i wyszło mi 17 Icon_wink
Skunk spada Icon_sad

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
20.09.2009 01:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
furbul napisał(a):To jest z Beyonce?
Jest napisane jak byk Icon_razz2

furbul napisał(a):[edit: jednak poczekam na uzupełnienie Twojego chomika Icon_razz ]
Byłoby już załadowane, ale chomik coś nie działał. Teraz widzę, że jest ok. Za 10 minut wszystkie nowości powinny być tam gdzie zawsze.

furbul napisał(a):Mnie płyta naprawdę zainteresowała. Dobra jest ;]
Tych dobrych płyt [3,5] cała masa Icon_razz2 Ja chcę bardzo dobrą! Inaczej nie słucham! Icon_wink2

furbul napisał(a):Skunk spada Icon_sad
I raczej spadnie Icon_confused

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.09.2009 01:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #5
 
saferłel napisał(a):Jest napisane jak byk Icon_razz2
To było niedowierzanie.
saferłel napisał(a):Tych dobrych płyt [3,5] cała masa Icon_razz2 Ja chcę bardzo dobrą! Inaczej nie słucham! Icon_wink2
To nie. Ja do niczego nie zmuszam.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
20.09.2009 01:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
furbul napisał(a):To było niedowierzanie.
Wiem, wiem... Icon_smile2

furbul napisał(a):To nie. Ja do niczego nie zmuszam.
Why so serious ?Icon_razz2 Posłucham chętnie. Tym bardziej, że pewnie nasz odbiór się różni i szukamy dla siebie innych elementów na tej płycie.

PS - Crazy już jest na chomiku. SŁUCHAJCIE LUDZIE! Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.09.2009 01:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #7
 
saferłel napisał(a):08. 06. 11. Arctic Monkeys - Crying Lightning
09. 09. 09. Patrick Wolf - Hard Times
15. 14. 10. Future Of The Left - The Hope That House Built
17. 15. 09. Animal Collective - Summertime Clothes

4 wspólne utwory w Top 20 Icon_smile
20.09.2009 02:49 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #8
 
saferłel napisał(a):31. 31. 02. Mika - Rain
już stoi :?: myślałem, że zaliczy jakiś porządny awans - a tu stoi :->
dobrze, że Editors w górę
ten numer Grizzy Bear chyba już słyszałem, ale jednak muszę sobie przypomnieć Icon_wink2
20.09.2009 03:29 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #9
 
saferłel napisał(a):Why so serious ?Icon_razz2
Because.
saferłel napisał(a):Crazy już jest na chomiku.
Posłuchałem i... wolę jednak wersję Beyonce

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
20.09.2009 03:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
Wiesz, która nowość cieszy mnie najbardziej Icon_mrgreen Choć nie lubię takiej analizy muzyki jak znalazła się w opisie. Odbiera jej to magiczny pierwiastek (a może Ty go nie słyszysz?)

"Crazy in Love" w wykonaniu A&tJ nie jest złe, aczkolwiek nie przepadam za ich muzyką i wydaje mi się, że więcej daje mu oryginalny materiał niż przearanżowanie i wykonanie na swoją modłę. Najbardziej zresztą lubię "CiL" w wykonaniu Puppini Sisters. Dla Beyonce (która raczej jest piosenkarką, czy jakby się uprzeć artystką, ale na pewno nie artystą, ale ok Icon_razz2) to zresztą też jeden z najlepszych singli w karierze Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.09.2009 04:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
aaktt napisał(a):Choć nie lubię takiej analizy muzyki jak znalazła się w opisie.
Wiem, dlatego specjalnie tak to napisałem Icon_razz2

aaktt napisał(a):Odbiera jej to magiczny pierwiastek (a może Ty go nie słyszysz?)
Znów zaczynasz?Icon_razz2 Jakbym nie słyszał, to chyba byliby 4564 pozycji niżej....ale bez obaw - często piszę również o magicznych pierwiastkach. Nie przeszkadza to połączeniu z analizą, o ile mi się chce jej dokonywać w jakiś szczególny sposób.

aaktt napisał(a):Najbardziej zresztą lubię "CiL" w wykonaniu Puppini Sisters.
Nie dziwi mnie to jakoś Icon_razz2

furbul napisał(a):Posłuchałem i... wolę jednak wersję Beyonce
Myślałem, że na twój dzisiejszy (i nie tylko?) nastrój taka smętna rzecz zadziała najlepiej.....no chyba, że przyjąłeś zasadę przeciwnych współczynników i musiałem się rozruszać przy Bijons Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.09.2009 05:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #12
 
saferłel napisał(a):Myślałem, że na twój dzisiejszy (i nie tylko?) nastrój taka smętna rzecz zadziała najlepiej.....no chyba, że przyjąłeś zasadę przeciwnych współczynników i musiałem się rozruszać przy Bijons Icon_wink2
Tak, już tylko smęty, bo nastrój nie jest najwyższych lotów. Nigdy nie masz dni bez takiego.. floł ?

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
20.09.2009 05:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Słucham? Floł to z angielskiego czy jakiś młodzieżowy slung? Jeśli to pierwsze to muszę przyznać, że tak. Czasem nie mam floł Icon_wink2 ... i wtedy słucham smętków.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.09.2009 07:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #14
 
Tak,chodziło mi o to z angielskiego :]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
20.09.2009 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #15
 
42. NE. 01. Antony & The Johnsons - Crazy In Love
u mnie chyba ruszy do ataku i to ostro
20.09.2009 09:07 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Cytat:u mnie chyba ruszy do ataku i to ostro

Bardzo słusznie. Pewnie zginie w odmęcie forumowej, pobite przez Coldplay i Shakirę, ale co tam. Icon_smile2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.09.2009 11:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
SAFER!
20.09.2009 11:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Takie bezpodstawne oburzenia - nie wiem czemu ma służyć Icon_wink Kto jak kto, ale mam chyba prawo ponarzekać na przewidywalną forumową, jako że niespodzianki to to, co lubię w muzyce najbardziej ;P

PS - i nie wsamplowuj mnie w rozmowę o Shakirze. Dla mnie ona jest ''poniżej'' i nie chcę tego komentować Icon_razz

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.09.2009 11:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #19
 
Zawsze mi wpajali, że Beyonce to kobieta. Icon_eek2
20.09.2009 11:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Paweł napisał(a):Zawsze mi wpajali, że Beyonce to kobieta. Icon_eek2
A nie jest Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.09.2009 11:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości