Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Behemoth - Ov My Herculean Exile
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #1
Behemoth - Ov My Herculean Exile
Behemoth to nigdy nie był muzycznie mój czad, ale klip jak zwykle miodzio Icon_smile

Karpie zjem!
15.05.2022 08:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
RE: Behemoth - Ov My Herculean Exile
Tak, teledysk jak zwykle wywala z butów. Z tego można by zrobić zarąbisty pełnometrażowy horror.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.05.2022 08:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #3
RE: Behemoth - Ov My Herculean Exile
Tym bardziej cieszy, że wśród twórców klipu samego polskie nazwiska. I to w dużej mierze kobitki Icon_smile

Karpie zjem!
15.05.2022 09:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Behemoth - Ov My Herculean Exile
Muzycznie to też nie moja bajka, ale ten utwór wyjątkowo im wyszedł. Daję mu siedem. A telebłysku z założenia nie oglądam, bo muzyka ma bronić się sama.
17.05.2022 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #5
RE: Behemoth - Ov My Herculean Exile
Swoją drogą to jednak ciekawe, że Ty jako kinomaniak odczuwasz taką awersję do teledysków Icon_cool w sumie jak idziesz do kina, oglądasz film, to też na Twój ostateczny odbiór filmu wpływa nie tylko treść, ale też obraz, dźwięk i inne aspekty formalne, nawet jeżeli w trakcie seansu nie myślisz o nich, a muzyka to niby jakaś gorsza sztuka jest? dlaczego odbierać jej przywileje interdyscyplinarne? Icon_lol a z drugiej strony u mnie ciekawy obrazek do piosenki nie ma szans podnieść w mej ocenie jej walorów czysto muzycznych jeżeli mi one nie leżą, ale zawsze mogę odczuwać przynajmniej jakąś satysfakcję estetyczną Icon_cool

Karpie zjem!
18.05.2022 12:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Behemoth - Ov My Herculean Exile
santosz napisał(a):Swoją drogą to jednak ciekawe, że Ty jako kinomaniak odczuwasz taką awersję do teledysków
Awersja to może zbyt mocne określenie. Nota bene kilka teledysków mi się podoba, ale najlepszy już widziałem, a poza tym dla mnie to strata czasu.
santosz napisał(a):na Twój ostateczny odbiór filmu wpływa nie tylko treść, ale też obraz, dźwięk i inne aspekty formalne, nawet jeżeli w trakcie seansu nie myślisz o nich
Wpływa, ale w zdecydowanej większości przypadków to jednak treść jest decydująca. No i obraz oraz dźwięk mogą być (i często są) elementem treści. Nie jest nim muzyka i najchętniej usunąłbym muzykę z filmów z wyjątkiem sytuacji, gdzie np leci z radia.
santosz napisał(a):muzyka to niby jakaś gorsza sztuka jest
Lepsza. Muzyka to absolut, a także abstrakcja. Zważ, że ja przy ocenie utworu w zasadzie nie biorę pod uwagę textu (poza bardzo nielicznymi wyjątkami, gdzie onże jest elementem na tyle odpychającym, że przez niego utworu nie mogę słuchać).
18.05.2022 07:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #7
RE: Behemoth - Ov My Herculean Exile
(18.05.2022 07:39 AM)kajman napisał(a):  najchętniej usunąłbym muzykę z filmów z wyjątkiem sytuacji, gdzie np leci z radia.
no, to już nawet był cały nurt takich filmów (Dogma 95), gdzie wręcz powstał manifest zabraniający wykorzystywania w filmach muzyki, chyba że występowała ona w miejscach kręcenia sceny)

a co do teledysków to już wszyscy wiemy że Don't Give Up a jakieś inne ulubione przychodzą Ci do głowy? Icon_smile

Karpie zjem!
18.05.2022 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #8
RE: Behemoth - Ov My Herculean Exile
Filmy bez muzyki to byłoby coś okropnego, nie wiem jak można się tego domagać, szczególnie jeśli jest się takim fanem muzyki. Ciekawe swoją drogą czy by Ci się rzeczywiście dobrze taki film oglądało, bo tak naprawdę dobra muzyka jest wtedy, kiedy jej nie zauważamy.

WOLNE MEDIA!!!
18.05.2022 08:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: Behemoth - Ov My Herculean Exile
santosz napisał(a):jakieś inne ulubione przychodzą Ci do głowy?
Poza pewnymi fragmentami Sledgehammer i Big Time. Poza tym było coś takiego (słabo pamiętam, bo nie wiem czy widziałem więcej niż raz) jak obracający się sześcian, na którego ścianach pojawiało się przy każdym obrocie coś innego, były to na pewno twarze, ale nie mam pewności czy tylko. A ostatnio (chyba w zeszłym roku) obejrzałem z własnej woli jakiś teledysk Elektryków (nie pamiętam już do jakiego utworu), w którym tańczył chyba Donald i Śmierć i jeszcze sporo innych rzeczy.
18.05.2022 08:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Giant Rooks - Bedroom Exile kacper130700 1 178 20.03.2023 08:43 PM
Ostatni post: kacper130700
  Behemoth - The Deathless Sun neo01 4 369 02.08.2022 01:55 PM
Ostatni post: neo01
  Taylor Swift feat. Bon Iver - Exile Szymek79 3 529 25.11.2020 05:03 PM
Ostatni post: Szymek79
  Behemoth - Wolves ov Siberia Szymek79 1 579 08.09.2018 02:17 PM
Ostatni post: kajman
  Exile - No Limit prz_rulez 0 705 16.09.2013 11:42 AM
Ostatni post: prz_rulez
  The National - Exile Vilify saferłel 5 1 035 20.04.2011 12:10 AM
Ostatni post: bugman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości