Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paweł Kukiz - 17 września (Polsza nie zagranica)
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #1
Paweł Kukiz - 17 września (Polsza nie zagranica)
Przyznam szczerze ze już dawno nie słyszałem tak przejmującego utworu w wykonaniu polskiego wykonawcy. Kukiz u wielu wzbudza kontrowersje.
Jedno wiadomo na pewno. Kiedy chce wali prosto z mostu.
Z okazji rocznicy agresji ZSRR na Polskę w sieci pojawiła się jego piosenka "17 września". Utwór poświęcony jest ofiarom zbrodni katyńskiej.

Paweł Kukiz tłumaczy dlaczego zdecydował się na nagranie takiej piosenki:

"Nie mogłem dalej słuchać tych bredni! „…Polskie obozy koncentracyjne, Polska rozpętała II Wojnę Światową, „Katyń” to nie było ludobójstwo, Polacy wypędzili Niemców i teraz muszą za to zapłacić……” NA BOGA ! Pół biedy, gdy brednie o „wypędzeniu” wypowiada Erica Steinbach, ale żeby tak wielka partia, jaką jest CDU, miała czelność żądać potępienia „wypędzeń”? To już coś więcej niż przesada! Postanowiłem więc, że moje najnowsze piosenki będą właśnie wyrazem osobistego sprzeciwu przeciwko zniekształcaniu podstawowych historycznych faktów!".



„17 września”

Kurica – nie ptica
Polsza – nie zagranica
Więc polej wódki, Grisza
Bo zaraz oddasz strzał
W tył głowy
Potem do dołu
Ciało na ciało się zrzuci
Sasza ugnieść je musi
A spychacz zepsuł się nam
Więc polej, Grisza,
Tak z duszy
Dla Saszy, bo spychacz nie ruszy
Ile ich jeszcze zostało
A naszym chce się już spać
Raboty oczeń mnoga
Starszyna chodzi zły (...)
A nam wciąż nowych dowożą
Nie dają wytchnienia nam
Eeee, Grisza, co jest z tobą
Czyżby ci było ich żal?
Kurica – nie ptica
To tylko polski pan
Niech Wasia wapnem sypnie
Na ten ostatni stos
A wapno pamięć rozpuści
Sumienie prześpi się w nas
A potem, by nie bolało,
Posadzi się tu las
I prawda nie wyjdzie na jaw
A Stalin odznaczy nas
Tylu ich jeszcze zostało
A spychacz zepsuł się nam
Tam na dole się jacyś ruszają
Wypijmy, Grisza, do dna

Utwór skonsumował zwierzak na sniadanie. Icon_wink2
18.09.2009 08:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #2
 
18.09.2009 08:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
 
Czytałem o tym kawałku w "Życie na gorąco" (albo coś w tym stylu), będąc u babci Icon_smile2. Nie słyszałem jeszcze, ale tekst jest świetny.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
18.09.2009 11:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #4
 
Mocno popieram Kukiza w tym, co chce przekazać tym utworem. Coraz więcej mnoży się tego typu absurdów. Dobrze, że powstają takie inicjatywy. Tekst faktycznie świetny.
Aro napisał(a):Przyznam szczerze ze już dawno nie słyszałem tak przejmującego utworu w wykonaniu polskiego wykonawcy.
To prawda. Piosenka jako całość tworzy przejmujący obraz.

Cieszy mnie, że Kukiz potrafi jeszcze się popisać w taki sposób, bo w ostatnich latach jego twórczość nie była jakoś wybitnie górnolotna.

Może kiedyś ktoś też nagra utwór o całej prawdzie na temat Wałęsy...

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
18.09.2009 05:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
furbul napisał(a):Może kiedyś ktoś też nagra utwór o całej prawdzie na temat Wałęsy...
A jaka jest ta prawda?

Utwór posłucham wieczorem.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.09.2009 06:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #6
 
saferłel napisał(a):
furbul napisał(a):Może kiedyś ktoś też nagra utwór o całej prawdzie na temat Wałęsy...
A jaka jest ta prawda?

Utwór posłucham wieczorem.

Kazik nagrał coś kiedyś o Wałęsie
http://www.youtube.com/watch?v=Ui0cTmlk0...re=related
18.09.2009 07:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #7
 
saferłel napisał(a):A jaka jest ta prawda?
Nie zamierzam nikogo oczerniać, bądź co bądź, publicznie.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
18.09.2009 08:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
To dobrze, bo ja nie chciałbym uczestniczyć w takiej dyskusji o TYM człowieku. Mógłbym się zbytnio zaangażować...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.09.2009 08:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #9
 
W sensie takim, że aż tak bardzo GO szanujesz?

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
18.09.2009 08:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Tak.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.09.2009 08:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #11
 
bear napisał(a):http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1...e____.html
Eno, było napisać o co chodzi, a nie tylko link zapodawać!
Świetny tekst zapodał, brawo Kukiz! Icon_lol Zresztą - co mu się dziwić - zapraszają go do studia i ucinają piosenkę o której ma być rozmowa - toż to chamstwo nad chamstwem! Icon_evil
(a to studio w zetce to mają jakieś trefne, słuchawki gorsze niż ja w domu mam Icon_wink2 )

Natomiast po przesłuchaniu stwierdzam, że kawałek taki trochę w stylu Beirut "La llorona", z lekką domieszką Lao Che (coś w melodii).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
18.09.2009 10:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #12
 
Robi wrażenie!!! Tyle...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.09.2009 11:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #13
 
saferłel napisał(a):
furbul napisał(a):Może kiedyś ktoś też nagra utwór o całej prawdzie na temat Wałęsy...
A jaka jest ta prawda?
Wałęsa bądź co bądź, jest bohaterem narodowym, jest symbolem przemian i to konkretnych przemian, które faktycznie się dokonały w Polsce. Jest laureatem pokojowej nagrody Nobla. I chociaż nie był wybitnym prezydentem, nie do końca potrafi odnaleźć się w ostatnich latach na scenie politycznej i generalnie szarga swoją legendę przez niepotrzebne komentarze, afery, niefortunne wystąpienia, to jednak nie można poważyć jego wkładu we współczesną historię Polski. W bajki o Bolku nie wierzę, SB to był jeden wielki przekręt, te archiwa i raporty nie są dla mnie w żaden sposób wiarygodne.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.09.2009 11:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
aaktt napisał(a):W bajki o Bolku nie wierzę, SB to był jeden wielki przekręt, te archiwa i raporty nie są dla mnie w żaden sposób wiarygodne.
Dokładnie, to jeden wielki syf. IPN do niczego nie nadaje. Sam sobie zapracował na taką sytuację.

aaktt napisał(a):generalnie szarga swoją legendę przez niepotrzebne komentarze, afery, niefortunne wystąpienia
Niestety w jakiś sposób wpasowuje się w obecny poziom polityki, zdaję mi się, że czasem nie można inaczej. Szkoda.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.09.2009 11:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #15
 
aaktt napisał(a):Wałęsa bądź co bądź, jest bohaterem narodowym, jest symbolem przemian i to konkretnych przemian, które faktycznie się dokonały w Polsce. Jest laureatem pokojowej nagrody Nobla. I chociaż nie był wybitnym prezydentem, nie do końca potrafi odnaleźć się w ostatnich latach na scenie politycznej i generalnie szarga swoją legendę przez niepotrzebne komentarze, afery, niefortunne wystąpienia, to jednak nie można poważyć jego wkładu we współczesną historię Polski. W bajki o Bolku nie wierzę, SB to był jeden wielki przekręt, te archiwa i raporty nie są dla mnie w żaden sposób wiarygodne.
Ja niestety mam nieco inne zdanie na jego temat, ale to nie jest miejsce do rozstrzygania tego typu spraw.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
20.09.2009 10:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #16
 
Pana Pawła Kukiza bardzo polubiłem po występie u Kuby W. , ponieważ potrafi powiedzieć to co nie podoba mu się w Polsce i boi się krytyki Icon_smile2

http://www.youtube.com/profile?user=Zbys...iew=videos
20.09.2009 11:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #17
 
Ja na razie niewiele pozytywnego widzę w tym utworze...
21.09.2009 03:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Dobry kawałek, u mnie będzie już w poczekalni

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
22.09.2009 01:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kukiz i Perverados - Wyspa Zielona prz_rulez 23 3 370 23.11.2018 07:07 PM
Ostatni post: kajman
  Yugopolis ft. Pawel Kukiz- Czyste Oczy MExpress 0 706 23.05.2012 04:37 PM
Ostatni post: MExpress

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości