Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Depeche Mode - Playing the Angel
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 881
Dołączył: Aug 2007
Post: #21
 
kajman napisał(a):(jeżeli to na pewno ten utwór, bo tam gdzie go słuchałem to numer i czas się zgadzał, ale tytuł był dłuższy.
słuchałeś z mojego chomika? Icon_smile2

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
21.09.2009 11:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 631
Dołączył: May 2008
Post: #22
 
Byłem pewien, że nie znam ani jednego utworu z tej płyty, a tymczasem "Precious" mógłbym zaśpiewać z pamięci Icon_surprised No proszę, nie zdawałem sobie z tego sprawy. Płyta dużo milsza od tej nowej, z pewnością pozytywnie wpłynie na stosunki na linii ja - Depeche Mode, aczkolwiek nadal nie wiem czy to zespół, do którego chcę wracać Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.09.2009 09:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #23
 
Tak, Precious ma na playliście nawet Radio Zet. PTA jest bardziej przebojowy od SOTU, powiedziałbym nawet trochę popowy ;]

A co jest na Twoim avatarze? Icon_wink2

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
21.09.2009 09:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 631
Dołączył: May 2008
Post: #24
 

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.09.2009 09:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
Lilian napisał(a):
kajman napisał(a):(jeżeli to na pewno ten utwór, bo tam gdzie go słuchałem to numer i czas się zgadzał, ale tytuł był dłuższy.
słuchałeś z mojego chomika? Icon_smile2
Słuchałem z jakiegoś chomika, ale chyba nie z Twojego (chyba że ma jakąś dziwną nazwę).
21.09.2009 11:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #26
 
kajman napisał(a):jeżeli to na pewno ten utwór, bo tam gdzie go słuchałem to numer i czas się zgadzał, ale tytuł był dłuższy
''Macrovision''? W książeczce płyty widnieje tytuł "Macro" więc taki wpisałem, ale to jest zupełnie ta sama piosenka, z tego co wiem Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
22.09.2009 12:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 134
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #27
 
Ja dopiero kilka dni temu zmieniłem w tagach Macrovision na Macro Icon_redface2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
22.09.2009 08:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 631
Dołączył: May 2008
Post: #28
 
"A Pain That I'm Used To" brzmi w porządku i byłoby pewnie kilka pozycji wyżej, gdyby nie jakaś masochistyczna bajeczka o bólu, do którego się przywykło. Top 3 zasadniczo mi się podoba. Niestety tutaj też pierwsza część płyty, jest lepsza niż druga. W pewnym momencie ten fajny popowy feel z początku znika i robi się mętnie i trochę jak na "SotU". "Suffer Well" kojarzy mi się z singlami z "Excitera", które swego czasu bardzo mi się podobały. "The Sinner in Me" jest przede wszystkim za ciężkie, no i to kolejna bajeczka, której niestety nie kupuję. W ogóle ten mroczny imidż i teksty o bólu, cierpieniu, grzechach, które gdzieś tam, z tego co zauważyłem, przewijają się ciągle w ich twórczości, odpychają mnie od nich skutecznie. Nie tylko nic nie wnoszą, co ocierają się o stany emocjonalne, których nie mam i nie potrzebuję. "Precious", może dlatego, że znane wcześniej, jest naprawdę niezłym utworem i na pewno będę do niego wracał, bo słucha mi się tego z przyjemnością. Po dość smętnym cyklu od "Macro" do "Damaged People", przychodzi w miarę przebojowe "Lillian", a całość kończy się numerem, który muzycznie przywodzi mi na myśl mroczniejszą wersję Junior Boys, czyli także na plus.

1. "Precious"
2. "John the Revelator"
3. "Suffer Well"
4. "The Darkest Star"
5. "Lillian"
6. "Nothing's Impossible"
7. "A Pain That I'm Used To"
8. "Macro"
9. "I Want It All"
10. "Introspectre"
11. "Damaged People"
12. "The Sinner in Me"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.09.2009 01:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 881
Dołączył: Aug 2007
Post: #29
 
aaktt napisał(a):Po dość smętnym cyklu od "Macro" do "Damaged People", przychodzi w miarę przebojowe "Lillian"
jako właścicielka tego nicku cieszę sie, ze sie podoba! Icon_wink2

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
22.09.2009 01:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
Yacy napisał(a):Ja dopiero kilka dni temu zmieniłem w tagach Macrovision na Macro
Ja po kilku latach się zorientowałem jak powinno być poprawnie Icon_smile I do dzisiaj się przyzwyczaić nie mogę.

Super, że ''Suffer Well'' trzecie! PTA dostalo 2'5/5 Icon_lol To teraz muszę zgłosić jakieś najlepsze PSB by też podnieśli swoją ogólną średnią, chociażby do poziomu DM Icon_razz2

A swoją drogą, to właśnie te wady wypunktowane w twojej mini-recenzji są dla mnie największymi plusami PTA Icon_razz2 Może nagrać Ci kompilację: The Best Of Lyrics DM? Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.09.2009 02:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 631
Dołączył: May 2008
Post: #31
 
Nie, może lepiej nie Icon_smile2
I tak mam nadzieję kiedyś ich w całości przesłuchać, więc sam do tego dojdę. Zresztą jak podejrzewam, Topłyta mi w tym pomoże Icon_lol

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.09.2009 03:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #32
 
W tekstach DM bardzo często pojawia się tematyka taka, o której pisałeś. Mi to bardzo nie przeszkadza, bo dla mnie tekst nie jest najważniejszym składnikiem utworu.

Jednak jest jeden tekst spośród dyskografii DM, który baardzo bardzo mi się spodobał, ale to zamierzchłe lata 80te Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
22.09.2009 03:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
A mi się ich teksty właśnie bardzo podobają, bo są świetnie pisane i wśród szeroko pojętych popowych zespołów są chyba najlepsze, można je interpretować ciekawie. Najciężej je przetłumaczyć...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.09.2009 03:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 881
Dołączył: Aug 2007
Post: #34
 
furbul napisał(a):Jednak jest jeden tekst spośród dyskografii DM, który baardzo bardzo mi się spodobał, ale to zamierzchłe lata 80te Icon_wink
a można wiedzieć który to? Icon_smile2

saferłel napisał(a):A mi się ich teksty właśnie bardzo podobają, bo są świetnie pisane i wśród szeroko pojętych popowych zespołów są chyba najlepsze, można je interpretować ciekawie. Najciężej je przetłumaczyć...
mi też sie podobają ich teksty. interpretacji może być kilka, ale nie zawsze łatwo zgadnąć, co autor piszący te teksty [czyt. w większości Martin Gore Icon_wink2 ] miał na myśli Icon_mrgreen
a z tłumaczeniem to faktycznie różnie bywa Icon_wink2

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
22.09.2009 11:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 631
Dołączył: May 2008
Post: #35
 
Teksty piosenek w ogóle są często ciężkie do tłumaczenia, i zapewniam, że akurat te od DM nie odstają jakoś bardzo od normy Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.09.2009 11:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #36
 
Lilian napisał(a):a można wiedzieć który to? Icon_smile2
Można. New Dress.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
22.09.2009 11:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
1. A Pain That I'm Used To
2. Precious
3. Introspectre
4. Damaged People
5. Nothing's Impossible
6. Suffer Well
7. The Darkest Star
8. The Sinner in Me
9. I Want It All
10. John the Revelator
11. Lillian
12. Macro
26.09.2009 02:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
aaktt napisał(a):Teksty piosenek w ogóle są często ciężkie do tłumaczenia, i zapewniam, że akurat te od DM nie odstają jakoś bardzo od normy Icon_smile

Odstają Icon_smile Wiadomo, że DM nie są jedyni na świecie pod tym względem. Nie o to mi chodziło. Miałem na myśli ligę muzyków pop i terytoria graniczne.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.09.2009 02:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #39
 
01. Precious
02. A Pain That I'm Used To
03. John The Revelator
04. Lilian
05. Suffer Well
06. The Sinner In Me
07. Macro
08. Nothing's Impossible
09. Damaged People
10. The Darkest Star
11. I Want It All
12. Introspectre
26.09.2009 06:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #40
 
Przypominam, że w czwartek zamykam kramik Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
29.09.2009 03:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Depeche Mode - Memento Mori Yacy 3 98 04.04.2024 10:30 PM
Ostatni post: ku3a
  Depeche Mode - Spirit (2017) Yacy 19 2 777 01.08.2018 09:15 PM
Ostatni post: kajman
  Depeche Mode - SONGS OF FAITH AND DEVOTION Lilian 62 12 831 23.07.2017 12:44 AM
Ostatni post: Yacy
  Depeche Mode - Violator furbul 44 5 965 13.07.2012 09:36 PM
Ostatni post: adik 303
  Dido - No Angel michal91d 9 1 666 04.11.2011 08:10 PM
Ostatni post: michal91d
  Depeche Mode - Sounds Of The Universe Yacy 52 7 114 31.10.2009 05:52 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości