Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kult - Hurra
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
nie wiem po ile jest, bo to kupowałem jeszcze na kasecie.
chodzi mi o późniejsze czasy, nie pamiętam od której płyty to się zaczęło.
18.09.2009 10:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #22
 
No to było na CD i było sporo drożej niż inne polskie. Mniej wiecej w takiej cenie, jak zagraniczne płyty (prawie 70zeta).
CO nie zmienia faktu, że nie wyobrażam sobie, by płytę artysty, którego się bardzo ceni i uważa za wielkiego fana nie kupić, tylko ściągnąć.
Ja co najwyżej nie kupię w sytuacji kiedy mnie nie stać. Tak jest np. z najnowszym remasterem The Beatles. Cały zestaw kosztuje ok. 700 zeta o ile pamiętam i już sobie obiecałem, że kupię dopiero jak będzie mnie na to stać. Mam przynajmniej mocną motywację Icon_wink2. Na razie tylko 1-2 kupię, te których nie mam na CD, albo w słabej jakości (np. AAD, czyli wydawnictwo Selles, w sumie to rip z winyla chyba jest).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
18.09.2009 11:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #23
 
ku3a napisał(a):zauważę jednak, że płyty Kultu zawsze były tanie, Kazik zawsze chciał, by kosztowały mniej niż inne, żeby fani mieli kilka złotych więcej w kieszeni, które by mogli przeznaczyć na inne cele. I na pewno Kazik był jedną z pierwszych osób, które chciały obniżenia cen swoich płyt.
Nowe płyty Kazika zdecydowanie tak. ceny nie były nigdy wygórowane, 25-30 zł.
Natomiast gdy chciałem uzupełnic swoją kolekcje o starsze wydawnictwa m.in. reedycje 45-89, czy Tan (wydane przez SP) musiałem wyłozyć 50-60 zł za sztukę.
Ciekawe skąd taka przebitka. Icon_wink2
18.09.2009 12:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #24
 
a lastfm nie scrobluje wszystkich utworów z tej płyty Icon_razz zauważyliście :?:

[Obrazek: kleschko.png]
20.09.2009 10:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #25
 
A jeśli ktoś by chciał podpis na płycie i ogólnie zobaczyć zespół i będzie wtedy w Wawie, to 28 września o 18 w empiku przy palmie będą Icon_smile2.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.09.2009 10:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #26
 
Ech... Kazik jak zwykle nie owija sprawy w bawełnę /to jedna z tych rzeczy, które cenię w nim najbardziej/ Icon_wink2
Cieszy mnie natomiast fakt, że obok tych, którzy chcą karać wszystkich ściągających z internetu, tworzy się drugi obóz.

Podam tutaj przykład: W zeszłym roku Nine Inch Nails Icon_razz wydało album Ghosts I-IV Icon_razz, który został wrzucony na torrenty i rapidshare przez Trenta Reznora (!). Nie było żadnego wyzywania, tylko krótka notka dołączona do tych 36 utworów: "jeśli chciałbyś mnie wesprzeć, to bardzo proszę - kup ten album" /koszt: 5 dolarów za 111 minut muzyki/. Kilka miesięcy później ten sam album znalazł się na szczycie zestawienia najlepiej sprzedających się albumów w formie cyfrowej, w 2008 /amazon.com/.
Nie wspomnę już o tym, że za darmo w internecie znalazły się: kolejna płyta, osobne ścieżki z obu albumów, 405 GB materiału filmowego z koncertów /"zrób to sam: koncertowe DVD"/, setki zdjęć w doskonałej jakości, dwa kolejne utwory...

Można? Można, jeśli ma się szacunek do fanów. Przyznam się osobiście, że wolę takie traktowanie ze strony artysty, niż nazywanie mnie marną k...ą /żeby była jasność: płyty nie ściągnąłem/.


Uważam, iż bardzo źle się stało, że płyta wyciekła. Jako fan Kazika czuję się urażony jego słowami, ale... bardzo dobrze, że wciąż mówi wprost, co myśli Icon_smile2

Moja prywatna galeria
21.09.2009 12:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #27
 
Miszon napisał(a):No to było na CD i było sporo drożej niż inne polskie. Mniej wiecej w takiej cenie, jak zagraniczne płyty (prawie 70zeta).
CO nie zmienia faktu, że nie wyobrażam sobie, by płytę artysty, którego się bardzo ceni i uważa za wielkiego fana nie kupić, tylko ściągnąć.
Ja co najwyżej nie kupię w sytuacji kiedy mnie nie stać. Tak jest np. z najnowszym remasterem The Beatles. Cały zestaw kosztuje ok. 700 zeta o ile pamiętam i już sobie obiecałem, że kupię dopiero jak będzie mnie na to stać. Mam przynajmniej mocną motywację Icon_wink2. Na razie tylko 1-2 kupię, te których nie mam na CD, albo w słabej jakości (np. AAD, czyli wydawnictwo Selles, w sumie to rip z winyla chyba jest).

no ty vchyba sobie zartujesz.

w zyciu nie widzialem aby polska plyta kosztowala > niz 70zl. chyba ze to bylaja jakas no nie wiem limitowana seria czy cos to sie jeszcze zgodze ale tak ??

ostateczny krach (wszak najlepsza ich plyta dla mnie) to okolo 30dych kosztuje ;]
21.09.2009 07:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #28
 
No nie ponad 70 zeta, tylko ponad 60. Teraz może kosztuje 30, ale w 1998 własnie tyle. Może w Wawie była z 10 zeta tańsza, ale wówczas musiałbym wybulić za bilet do Wawy ze 30 zeta w obie strony.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
21.09.2009 12:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #29
 
Widzialem dzis w sklepie. Jednak níe w kartonowym pudelku,tylko super jewel box. Smieszne,bo sam síngiel kosztuje 2/3 ceny calej plyty.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
26.09.2009 12:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #30
 
Super jewel box to straszny szit niestety. Sam mam dwie płyty w takim opakowaniu i bardzo mi się nie podoba.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.09.2009 03:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #31
 
Też mam dwie i faktycznie lipa. Trudno się otwiera i łatwo psuje.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
26.09.2009 08:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #32
 
Cytat:A jeśli ktoś by chciał podpis na płycie i ogólnie zobaczyć zespół i będzie wtedy w Wawie, to 28 września o 18 w empiku przy palmie będą Icon_smile2 .
No i byli. Fani też. Tak ze 3 godziny kolejka (w górę do 2 piętra, a na zewnątrz do Chmielnej conajmniej, dalej nie było widać Icon_wink2 ). Czyli jest SPORE ciśnienie na te płytę. Puszczali w kółko praktycznie 3-4 kawałki, oprócz Marysi jeszcze "Maria ma syna" (może być), coś z "dwa raz, ropa gaz", które też drwycior puszczał w sobotę (to jest dobre) i coś jeszcze (nie pamiętam).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
29.09.2009 10:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
Czytałem wczoraj wywiad z Metra i tam porównali ''My Chcemy Trzymać w Garści Świat'' do ''Go West'' Icon_lol co chyba ucieszyło Kazika, bo wyznał jak to bardzo lubi PSB ( Icon_eek2 ) Aż będę musiał sobie to osobiście przyrównać Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.09.2009 02:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #34
 
Pewnie słyszeliście o akcji Metra, tutaj jedna z vlepek: http://www.emetro.pl/emetro/51,85648,7068300.html?i=33

.
21.10.2009 05:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kult - Ostatnia płyta neo01 28 1 141 30.07.2021 08:48 PM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości