Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kult - Hurra
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #1
Kult - Hurra
[Obrazek: hurra.jpg]


UTWORY:

1. Maria ma syna
2. Amnezja
3. Idiota stąd
4. Nowe tempa
5. Marysia
6. Nie mamy szans
7. Kiedy ucichną działa już
8. My chcemy trzymać w garści świat
9. Skazani
10. Jutro wszystko zmieni się
11. To nie jest kraj moich snów
12. Podejdź tu proszę
13. Chodźcie chłopaki
14. Karinga
15.

Echhh ja czekam na płytę. Trzeba byc twardym a nie mientkim Icon_wink2
A album już w sieci od kilku godzin.....
15.09.2009 04:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Aro napisał(a):A album już w sieci od kilku godzin.....

I to mogłeś napisać od razu pod tematem Icon_lol
No zobaczymy w jakiej są formie Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.09.2009 05:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #3
 
Taki "Klejnot Azji" wywali Icon_frown a miał być na trackliście, choć z drugiej strony można było się tego spodziewać to ostatni utwór Banana to i utwór zabrał ze sobą.
15.09.2009 05:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #4
 
Jeszcze dzisiaj sprawdzę ;]]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
15.09.2009 05:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
 
Aro napisał(a):To nie jest kraj moich snów
Coś o tym słyszałem??

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.09.2009 07:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #6
 
Widziałem dziś w empiku plakat - w sprzedaży od 28września, cena 29,90, ładne opakowanie.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.09.2009 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
PaTToN Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 505
Dołączył: Sep 2009
Post: #7
 
Pierwsze przesłuchanie na plus Icon_mrgreen
Aro napisał(a):15.
Utwór nosi nazwę "gigantyczna koncentracja"

Chomik Last.fm
16.09.2009 10:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
 
"Concentration gigantica"? Icon_smile2

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
16.09.2009 11:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #9
 
PaTToN napisał(a):
Aro napisał(a):15.
Utwór nosi nazwę "gigantyczna koncentracja"

ja opieram się na razie na jednym źródle . Innych szczegółów nie znam.

http://www.staszewski.art.pl/newsy/index.php

tył okładki : [Obrazek: 418468_1.jpg]



Płytę "hurra!" można już zamawiać w kilku sklepach internetowych:

ť 24,95 PLN (fan.pl)
ť 27,99 PLN (empik.com)
ť 28,49 PLN (stereo.pl)
ť 29,90 PLN (musiccorner.pl)
16.09.2009 11:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
PaTToN Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 505
Dołączył: Sep 2009
Post: #10
 
Nie widziałem tej okładki sugerowałem się stroną z której ściągałem płytę. Zapewne jest to utwór ukryty bonusowy.

Chomik Last.fm
16.09.2009 12:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #11
 
(emetro.pl)

"Na dwa tygodnie przed premierą najnowszej płyty Kultu "Hurra!", cały album w kilka minut można ściągnąć z internetu. - To złodziejstwo - mówi Kazik. Związek Producentów Audio Video grozi sądem i żąda usunięcia plików .
To nie pierwszy raz - przyznaje Jan Bałdyga, szef grupy antypirackiej z ramienia Związku Producentów Audio Video. Tym razem granice przyzwoitości zostały przekroczone, bo ofiarą kradzieży padł zespół Kult, jedna z najoryginalniejszych i najbardziej zaangażowanych kapel w Polsce. Ich najnowsza płyta pt. "Hurraa" jest od dwóch dni już w sieci. Fani czekali na nią cztery lata.
Wytwórnia szuka winnych. - Na pewno dojdziemy, kto to zrobił - przyznaje Sławomir Pietrzak, szef wytwórni płytowej S.P. Records.
ZPAV przyznaje, że oficjalnie nie zgłosili sprawy policji, choć są z nią w kontakcie. Związek chce wcześniej zebrać informacje, na jakich stronach WWW już pojawiła się płyta Kultu, i w którym miejscu pojawiła się ona po raz pierwszy.
- Jakbyśmy zrobili to od razu, to byłoby tak, jakbyśmy powiedzieli organom ścigania, że zostało popełnione przestępstwo, ale gdzieś na świecie - mówi Bałdyga.
Dziś nie jest nawet jasne, jakie kary grożą osobom, które wrzuciły do sieci płytę Kultu.
- Jak tak dalej pójdzie artyści za chwilę przestaną w ogóle zarabiać. Bo po co siedzieć rok w studiu i później sprzedać pięć tysięcy płyt - mówi Sławomir Pietrzak, szef S.P. Records.
Wtóruje mu wrocławski artysta L.U.C, którego najnowsza płyta dwa dni przed premierą również trafiła do sieci.
- Sa różne sposoby wyjścia z tej sytuacji - ocenia Piotr "VaGla" Waglowski, prawnik zajmujący się prawami autorskimi w internecie. - W Wielkiej Brytanii trwa teraz dyskusja pomiędzy artystami o tym, jak wypracować nowy model ekonomiczny dystrybucji muzyki, nawet z pominięciem wytwórni.
Dodaje, że internet to wolność komunikowania się i potrzebna jest dyskusja na temat tego, jak najlepiej go wykorzystać bez godzenia w prawo. Na razie jednak w Polsce trwają prace nad ochroną praw autorskich. Kiedy i czym się zakończą? Nie wiadomo.

Ściągasz nielegalnie muzykę z sieci? Poczytaj to do ciebie

Kazik Staszewski, Kult
- Złodziej jest złodziejem i na to nie ma wpływu, zresztą i tak wkrótce go dopadniemy. Ale każdy, kto się schylił po kradzione, jest dla mnie k.... marną

L.U.C, czyli Łukasz Rostkowski
Jego płyta "39/89. Zrozumieć Polskę" w czwartek trafi de sklepów. Do internetu trafiła w tym samym czasie co płyta Kultu
- Totalny skandal. Jest to dokładnie to, o czym śpiewałem na płycie "Planet L.U.C": pieprzony "soviet mental" - zmiksowany z frajerstwem bananowego pokolenia, które nie potrafi wczuć się w drugiego człowieka i pomyśleć, co mu czyni. Kilkanaście miesięcy w studiu, bieganina, promowanie, inwestowanie - często z własnych oszczędności, a potem kilka tysięcy płyt sprzedanych - kilkadziesiąt tysięcy ukradzionych. Miedzy innymi właśnie dlatego wkrótce zamierzam się wycofać z tej chorej branży. Jestem frajerem - ale nie aż takim."
17.09.2009 04:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Wiadomo, że jest jak jest. Fani kupują płyty, reszta już niekoniecznie.
Obecnie zespoły, które nie są na topie w sensie komercyjnym, są zmuszone zarabiać na koncertach. To jest jasna sprawa. Nie chcę wnikać w szczegóły piracenia itd., a raczej napisać, że nie ma chyba drogi ucieczki przed zmianą mentalności artystów. Koncert przede wszystkim, a płyta to nowe dźwięki, które co pewien czas się piszę, aby mieć co pokazać na koncertach + wydaje w studyjnych wersjach = trafi to do konkretnych odbiorców. Ta dyskusja w Anglii to też dobra myśl. Może dzięki temu uda wypracować się jakieś strategie działania. Coraz więcej zespołów - też tekst o tym mówi - zaczyna wydawać albumy poza wytwórnią, dystrybuować w oryginalny sposób. Taka jest przyszłość muzyki. Pojawił się pewien czynnik (internet) i nie można go obejść, ale jak ma się pomysł i możliwości, to może on pomóc. W obecnych czasach ludzie myślę na zasadzie ''ściągnę, posłucham - i tak przecież normalnie nie kupiłbym tej płyty''. A chęć poznania, to bardzo ludzka rzecz Icon_wink2

A Kazik niech pomyśli, ile tak naprawdę artyści i wytwórnie ukradli pieniędzy z kieszeni zwykłych ludzi. Piszę to w skali ogólnej. Nie wiem ile kosztuje nowy Kult, pewnie nie tyle co nowe Muse, ale to w końcu problem globalny.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.09.2009 05:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Cytat:A Kazik niech pomyśli, ile tak naprawdę artyści i wytwórnie ukradli pieniędzy z kieszeni zwykłych ludzi.
sorry, ale co innego jest to ile na jednym egzemplarzy zarabia artysta który władował w to masę pracy i czasu, a co innego ile zarabia wytwórnia.
saferłel napisał(a):W obecnych czasach ludzie myślę na zasadzie ''ściągnę, posłucham - i tak przecież normalnie nie kupiłbym tej płyty''.
są też tacy którzy myślą - ściągnę, posłucham, a jak mi się bardzo spodoba, to kupię. albo - ściągnę, bo i tak już kupiłem.
17.09.2009 07:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
To wszystko jest płynne. Oczywiście są i pokrzywdzeni artyści i tacy, którzy wcale biedni nie są i stosują w tym 2009 te same dziwne reguły gry co kiedyś. Był o tym swego czasu artykuł, chyba w GW. Mniejsza o to. Nie wiem jaka sytuacja jest z Kultem, może oni faktycznie desperacko potrzebują pieniędzy. Albo są mocno konserwatywni pod tym względem - mają do tego prawo.

Ja w ogóle uważam (pewnie to dosyć kontrowersyjna wypowiedź, ale chciałbym się nią podzielić), że sam fakt ściągnięcia płyty nikogo nie powinien rozgrzewać do czerwoności. Dla mnie to nie jest kradzież. W tej specyficznej muzycznej przestrzeni jest chyba trochę inaczej. Kradzież następuje, jeśli ktoś włamie się do sklepu i weźmie 20 płyt nie płacąc za nie. W internecie po prostu przesłuchuję płyty. Mogę je mieć (teoretycznie) na własność, ale to ciągle nie jest PŁYTA! (jeszcze łatwiej to zrozumieć, jeśli jest się totalnym przeciwnikiem oficjalnych mp3 za pieniądze). To tylko pliki. Można je potraktować jako permanentną możliwość słuchania albumu bez nabywania go (tak jak EMPIK daje Ci możliwość zapoznania się z nawet całymi płytami za pośrednictwem tych muzycznych automatów, które stoją na sklepie) W tym momencie mogę sam zdecydować czy kupić album, czy też nie i np. skasować go z dysku. A jak go skasuję to będę nadal złym oszustem?
Problem w tym, że muzyka leci w radio, w TV, na koncertach, w sklepach i Bóg wie gdzie jeszcze. W zupełnie legalny sposób można poznać wiele rzeczy nie nabywając ich. Płyty kupią Ci co chcą. Płyty kupią fani, płyty kupią osoby zachwycone muzyką, która nagle ich oczarowała.
Nie żyjemy już w czasach, gdy tylko kupno było sposobem poznania. To dawało i lepsze wyniki sprzedaży i większe przychody dla wszystkich zainteresowanych. Pewnie dlatego teraz jest tak duże oburzenie. Zastanawiam się jednak czy sytuacja, która panuje obecnie nie jest po prostu prawidłowa. Czy to nie jest ta idealna harmonia? Poznaję - Decyduję. Przez lata muzyka była po pierwsze luksusem, a po drugie wielką tajemnicą. Ryzykowałeś kupując album na podstawie 1-2 singli. Problem w tym, że ten magiczny pośrednik jakim jest internet pojawił się o 30-40 lat po tym jak powinien....

To ta moja nieco przewrotna, ale mocna teoria. Trzymam się jej.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.09.2009 07:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
saferłel napisał(a):Nie wiem jaka sytuacja jest z Kultem, może oni faktycznie desperacko potrzebują pieniędzy
czyli tych którzy nie są w skrajnej biedzie można bezkarnie okradać?
saferłel napisał(a):Ja w ogóle uważam (pewnie to dosyć kontrowersyjna wypowiedź, ale chciałbym się nią podzielić), że sam fakt ściągnięcia płyty nikogo nie powinien rozgrzewać do czerwoności. Dla mnie to nie jest kradzież.
ja ściągam wiele rzeczy, słucham raz, dwa, góra trzy i wtedy już wiem czy chcę tego dalej słuchać - i wtedy zwykle kupuję płytę - czy nie chcę i płyta wylatuje z playlisty.

ale zgadzam się z tym, że granica w wielu miejscach jest bardzo płynna.
17.09.2009 09:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
ku3a napisał(a):czyli tych którzy nie są w skrajnej biedzie można bezkarnie okradać?
Tego nie napisałem. Tak tylko zastanawiałem się nad sytuację Kultu.
Chociaż tak jak napisałem, jeśli dostosować moją teorię również pod ten wątek, to nie uważam bym kogoś okradał.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.09.2009 10:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #17
 
A ja się cieszę, że jednak są też tacy, którzy kupują płytę, nawet mimo, że ją znają. Patrzę 2 dni temu w empiku na półkę z Top20, a tam - miejsce 14 - "Abbey Road", miejsce 20 - "Sierżant" Icon_biggrin3 . Miło, że ludzie chcą to mieć w dobrej jakości, nie mp3 czy na kasecie. Bo dobra muza zawsze się obroni.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
18.09.2009 09:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #18
 
saferłel napisał(a):A Kazik niech pomyśli, ile tak naprawdę artyści i wytwórnie ukradli pieniędzy z kieszeni zwykłych ludzi.
nie do konca sie z tym zgodzę.
przeciez nie wyciągneli Tobie tych pieniędzy z kieszeni. To sa zwykłe prawa rynku, czy chcesz tego czy nie. (fakt płyty sa drogie , ale to juz inny temat)
Chcesz mieć cos na własność lub kupujesz pewne usługi - płać.

Wiadomo że Kazik to symbol, ale jestem ciekaw reakcji reszty zespołu.

Podejrzewam że każdy kto ściągnął przeciek miał świadomość tego co robi i tego że chyba żaden zespół na świecie nie mógłby tego pochwalić. To że ktoś ma swira na legalne płyty w tym przypadku Kultu/Kazika/KNŻ też nie sprawia że sciągnięcie tej jest ok .
W tym momencie zasadniczą kwestią jest pogląd na sprawę 'ściągam a potem kupuję' oraz na to że ludzie nie mogli się doczekać. Część uznała drugi argument za słaby, Ale uważam że łatwiej uznać taki argument za słaby niż nie mieć go w ogóle.

Ja jednak będę miał przyjemność pójścia do empiku w dniu premiery. Przyjemność z tego że oddam swojemu ulubionemu artyście co mu należne. Frajda jest być może też że dla wielu osób oprócz muzyki to jest np. pudełko, które będą obwąchiwać i obczajać z każdej strony Icon_mrgreen
Z drugiej strony rozumiem tych wszystkich , że „jakieś tam” podniecenie towarzyszyło tym którzy słuchali tego przecieku przy pierwszym odtworzeniu.

W mniemaniu Kazika jego prawo tak zareagować i być rozgoryczonym.
Owszem, mądry jestem bo nie ja jestem artystą i nie ja jestem w nerwach, ale Kazik też po tylu latach powinien mieć świadomość tego jak rozmawiać z ludźmi. No chyba że rzeczywiście tym jednym ściągnięciem ludzie nie sa ludźmi tylko k… jak to nazwał .
Na koniec, moim zdaniem powinien już dawno zrezygnować z wydafffcy SP (a zaliczył już masę wpadek) a niepotrzebnie ich broni. Argument z pomijaniem go w ogóle bardziej by się sprawdził.
Przykre ale prawdziwe.

Zgadzam się tym ze jest potrzeba gruntownych zmian, bo świat Idzie do przodu .
18.09.2009 10:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Aro napisał(a):przeciez nie wyciągneli Tobie tych pieniędzy z kieszeni. To sa zwykłe prawa rynku, czy chcesz tego czy nie. (fakt płyty sa drogie , ale to juz inny temat)
zauważę jednak, że płyty Kultu zawsze były tanie, Kazik zawsze chciał, by kosztowały mniej niż inne, żeby fani mieli kilka złotych więcej w kieszeni, które by mogli przeznaczyć na inne cele. I na pewno Kazik był jedną z pierwszych osób, które chciały obniżenia cen swoich płyt. Przecież kilka lat temu polskie płyty były z dychę droższe, ale potem okazało się, że jednak można sprzedawać za ok. 30 zł.
Aro napisał(a):Na koniec, moim zdaniem powinien już dawno zrezygnować z wydafffcy SP (a zaliczył już masę wpadek) a niepotrzebnie ich broni.
przypomina mi się fragment wywiadu z Dr Yry...
18.09.2009 10:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #20
 
Aro napisał(a):pudełko, które będą obwąchiwać i obczajać z każdej strony Icon_mrgreen
Ja uważam, że jest to równie ważne, a czasem nawet ważniejsze, niż posłuchanie tej płyty pierwsze kilka razy. Icon_wink2
ku3a napisał(a):zauważę jednak, że płyty Kultu zawsze były tanie, Kazik zawsze chciał, by kosztowały mniej niż inne, żeby fani mieli kilka złotych więcej w kieszeni, które by mogli przeznaczyć na inne cele.
Buhaha! "Ostateczny krach systemu korporacji" to najdroższa polska płyta, jaką kupiłem (a w zasadzie dostałem na prezent) w życiu! Icon_evil

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
18.09.2009 10:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kult - Ostatnia płyta neo01 28 1 141 30.07.2021 08:48 PM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości