Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 145 (12.09.09)
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #21
 
To nie zarzuty. Tak tylko napisałem, bo rzuciło mi się to w oczy na przykładzie Grizzly Bear Icon_razz2

Cytat:Bo wbrew pozorom udało im się np. przemycić na ten album dwie udane elektro-rockowe piosenki (MK ULTRA, singiel) - więc czemu ma się nie podobać?
US od początku wydawał mi się najlepszy razem z ''Desires''. Do tego dochodzi post-kabaretowe ''I Belong'' i już jest wystarczająco dobrych piosenek. Za to numer tytułowy, ta kończąca suita oraz United States to raczej słabizny. A i za całokształt można trochę im obniżyć, bo teksty są wybitnie napuszone, a muzyka bardzo nieskładna i zbyt zróżnicowana jak na jeden album.
Trzy dobre piosenki to chyba za mało, żeby mówić, że album jest dobry. Czy nie?

Cytat:Jak zabawnie brzmi stwierdzenie ''ładny'' w tym wypadku Icon_smile2
"ładnie" było określeniem awansu, utwór opisałem jako "dobry". Nie przekręcaj Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.09.2009 02:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
aaktt napisał(a):"ładnie" było określeniem awansu, utwór opisałem jako "dobry". Nie przekręcaj Icon_smile

A kto edytuje swoje posty, by zmieniać ich treść i potem pisać, że ja coś przekręcam Icon_razz2?

aaktt napisał(a):Trzy dobre piosenki to chyba za mało, żeby mówić, że album jest dobry. Czy nie?
Po pierwsze płyta dostała 3/5. Jest niezła, podoba mi się, ale magiczne słowo ''DOBRA'' jest jakby nieco wyżej w zestawie moich ocen. Poza tym nie wiem skąd wzięła się liczba trzech dobrych piosenek. Ja pisałem o przynajmniej 5 fajnych kawałkach Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.09.2009 03:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #23
 
saferłel napisał(a):
aaktt napisał(a):"ładnie" było określeniem awansu, utwór opisałem jako "dobry". Nie przekręcaj Icon_smile

A kto edytuje swoje posty, by zmieniać ich treść i potem pisać, że ja coś przekręcam Icon_razz2?
Co? Przecież sam zacytowałeś to u siebie w takim brzmieniu jak jest obecnie w poście. A edytowałem dlatego, bo przez pomyłkę została mi w poście część Twojej listy poniżej Grizzly Bear, co zapewne widziałeś, zważywszy na to, że Twój post pojawił się dwie minuty po edycji.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.09.2009 04:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Ok, ok, nie chcę mi się prowadzić śledztwa. Biorę się za nową Epkę Painsów Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.09.2009 04:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #25
 
saferłel napisał(a):09 - Indukti - Idmen (2009)
I tak, że wyprzedzili Toxicity. Icon_mrgreen
13.09.2009 08:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Od ''Toxicity'' wiele lepsze Icon_wink2 . Byliby pewnie wyżej, ale ta lista płyt skupiła pozycje z ostatnich, powiedzmy, nawet dwóch tygodni.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.09.2009 08:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #27
 
szkoda, ze BP wypadło z takim 'sukcesem' Icon_sad

może masz gdzieś tam na swoim pc, najnowszy singiel the Raveonettes 'Last Dance'? nigdzie nie mogę tego zdobyć, ostatnio wyszło w UK tylko na 7" i nigdzie nie da sie tego ściągnąć.

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
15.09.2009 01:11 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Bloc Party niestety ostatecznie podzieliło los ich ostatnich piosenek na DLP. Krótko i całkiem nisko.

Dla ciebie i wszystkich, Raveonettes - http://www.sendspace.com/file/b7b55k

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.09.2009 08:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #29
 
Greg napisał(a):może masz gdzieś tam na swoim pc, najnowszy singiel the Raveonettes 'Last Dance'? nigdzie nie mogę tego zdobyć, ostatnio wyszło w UK tylko na 7" i nigdzie nie da sie tego ściągnąć.
Ha! A ja się natknąłem całkiem przypadkiem na ten utwór i sobie szybko ściągnąłem prawie dwa tygodnie temu Icon_mrgreen

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
15.09.2009 11:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #30
 
saferłel napisał(a):Dla ciebie i wszystkich, Raveonettes - http://www.sendspace.com/file/b7b55k

danke szyn Icon_biggrin3

furbul napisał(a):Ha! A ja się natknąłem całkiem przypadkiem na ten utwór i sobie szybko ściągnąłem prawie dwa tygodnie temu Icon_mrgreen

super, ja szukałem wszędzie i nie było, nawet chciałem kupić na iTunsie czy 7digital, ale tam tez NIE było! no cóż jesteście lepsi niż największe europejskie sklepy z mp3 Icon_lol

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
15.09.2009 01:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #31
 
Ja nie napisałem nic po niemiecku Icon_razz

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
15.09.2009 01:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #32
 
hehehe, juz poprawione Icon_lol

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
15.09.2009 01:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #33
Re: DLP - Notowanie 145 (12.09.09)
saferłel napisał(a):35.Manic Street Preachers - Journal For Plague Lovers
Ta nowość najbardziej mi się podoba. W ogóle moim zdaniem cała płyta jest bardzo dobra a to piosenka nr 4 lub 5 na niej
15.09.2009 02:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #34
 
furbul napisał(a):Albumu Miki może kiedyś posłucham. Tym bardziej się do tego skłaniam po tym, jak niespodziewanie spodobał mi się "We Are Golden", a na początku go nie lubiłem ;]
Mnie ten kawałek się spodobał przez zupełny przypadek. Któregoś sierpnia jako że byłem nad morzem, a tam mało stacji odbierało zrobiłem sobie dzień z Trójką. A że akurat wtedy "WAG" był nagraniem dnia to słyszałem to chyba parę razy no i po tych paru razach wpadło w ucho. Teraz do tego powróciłem i nawet wrzuciłem na listę. Icon_smile2 Tego "Rain" posłuchałem. Cóż:
saferfel napisał(a):2. Rain słodkie nie jest
Bardziej słodkiej piosenki nie słyszałem... No może poza Aqua i Barbie Girl. Icon_lol
aaktt napisał(a):Trzy dobre piosenki to chyba za mało, żeby mówić, że album jest dobry. Czy nie?
Ku3a w Rockiestrze jakiś czas temu wspominał, że 3 piosenki to jest tak w sam raz, żeby poznać z zewnętrznej strony płytę. Coś w tym stylu.

A co do samej listy... podoba mi się ten Muse nawet, tylko trochę przydługi. MSP też mogą być. Icon_smile2
15.09.2009 05:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
Paweł napisał(a):Bardziej słodkiej piosenki nie słyszałem...

Mało słyszałeś chyba w życiu - albo się zgrywasz ;P

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.09.2009 05:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #36
 
Troszkę to i troszkę to. Icon_razz2
16.09.2009 03:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
ja tam do Miki nic w sumie nie mam. a skoro piszesz, że to granie bardziej na serio, to tym bardziej sobie posłucham, żeby się przekonać jak to się ma do poprzednich singli.
no niestety ja się płytą "Journal For Plague Lovers" raczej rozczarowałem. co prawda pobyła przez kilka tygodni u mnie w dziesiątce płyt, ale po ogromnym przeboju jakim był poprzedni krążek, spodziewałem się znacznie więcej.
Muse wciąż nie znam Icon_mrgreen . mam nadzieję, że dziś to się w końcu zmieni, bo widzę, że zamówienie w merllinie skompletowane, teraz tylko czekam na maila, że można odebrać. a z Muse oczywiście w jednej paczuszce Mark Knopfler Icon_biggrin3 .
o kurna, ale skok na pierwsze! Icon_eek2 dobrze, że w tym tygodniu nie było u Ciebie znawcy, bo może nawet nie dałbym tego kawałka w dziesiątce Icon_mrgreen .
Massive Attack tak jak wczoraj napisałem w komentarzach do audycji - może być Icon_wink2.
"Tear The Place Up" jeszcze walczy Icon_wink2.
jest lista płyt Icon_mrgreen .
jaka ładna końcówka dziesiątki Icon_razz. choć jak się patrzy jakie rzeczy wyprzedziły SOAD to mi ręce opadają Icon_razz.
Shakespears Sister strasznie wysoko Icon_smile2.
17.09.2009 10:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #38
 
Troszkę mi ten Mika dziwnie wygląda w Twoim zestawieniu. No ale czytaj poniżej...

Słyszałem go na żywo z koncertu w radiu i powiem Ci szczerze, że brzmi bardziej rockowo. Nie jest takie wygłaskane jak z płyt i w dodatku z lekkim fałszem. Odebrałem ten koncert jednak lepiej niż nagrania studyjne i na dodatek rockowa publika fajnie się przy tym bawiła. A więc po co jakieś schematy? Coś nam się może spodobać lub nie.

Polecam Ci posłuchać utworku HAIRGLOW - Let It Go. To projekt człowieka odpowiedzialnego za HOOVERPHONIC. Przypomina pewien duet, który bardzo lubisz.
17.09.2009 05:03 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
emigrant napisał(a):Polecam Ci posłuchać utworku HAIRGLOW - Let It Go. To projekt człowieka odpowiedzialnego za HOOVERPHONIC. Przypomina pewien duet, który bardzo lubisz.
Wystarczy, że jest z ''Hooverphonic'', to już jest dobra rekomendacja. Na pewno posłucham, dzięki Icon_smile2

emigrant napisał(a):Troszkę mi ten Mika dziwnie wygląda w Twoim zestawieniu.
Mi też, ale akurat nie we względów czysto muzycznych.

emigrant napisał(a):Słyszałem go na żywo z koncertu w radiu i powiem Ci szczerze, że brzmi bardziej rockowo.
To nic nowego. Popowi artyści często na potrzeby koncertów dodają smaczków swoim utworom, zwykle aranżując je bardziej drapieżnie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.09.2009 05:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
ku3a napisał(a):niestety ja się płytą "Journal For Plague Lovers" raczej rozczarowałem.
Ja się na niej tylko rozczarowałem pod względem singliowych przebojów. Jako całość brzmi bardzo dobrze. Ostatnimi czasy bardzo wyraźnie zdałem sobie sprawę, że niektóre płyty po prostu nie pasują w żaden sposób na DLP pod postacią ich wycinków (single). Z płyty roku na razie pojawił się jeden singiel, z drugiej płyty roku żaden, z trzeciej też jeden. Całości, całości, całości...coraz wyraźniej i coraz więcej takich płyt mam.

ku3a napisał(a):Muse oczywiście w jednej paczuszce Mark Knopfler
Ja w wolnej chwili swoją paczuszkę z rapidshare zamówię Icon_wink

ku3a napisał(a):o kurna, ale skok na pierwsze! Icon_eek2 dobrze, że w tym tygodniu nie było u Ciebie znawcy, bo może nawet nie dałbym tego kawałka w dziesiątce Icon_mrgreen
A pisałem, że to płyta roku Icon_razz2

ku3a napisał(a):choć jak się patrzy jakie rzeczy wyprzedziły SOAD to mi ręce opadają Icon_razz . Shakespears Sister strasznie wysoko

Przy czym konkretnie opadają?

S.Sisters są świetne. Nic więc dziwnego Icon_smile2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.09.2009 06:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości