Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 145 (12.09.09)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 145 (12.09.09)
Nowości na chomiku

Mika - Rain - Przyznam, że nie spodziewałem się tego pana na DLP po raz kolejny. Dwa razy zawitałdo mnie z utworami ''Grace Kelly'' i ''Love Today''. Była to wizyta na herbatkę. Mika dla wielu jest synonimem kilku zjawisk, które najchętniej usunęłoby się z obecnego rynku popkultury. Nowe nagrania nie odstraszają jednak tak bardzo jak przykładowy koszmar sprzed dwóch lat - ''Big Girls You Are Beautiful''. Mika wyzbył się nadmiernej infantylności i zaczął komponować bardziej serio. Nowy numer nazywa się ''Rain'' i niestety nie został oficjalnym singlem z płyty ''The Boy Who Knew Too Much. Ale ja po prostu tak mam, że uwielbiam piosenki o deszczu. Tekst wyraźnie odmienny od wesołych i słonecznych liryk z pierwszej płyty. Tragizmu też tu nie znajdziemy, ale Mika przynajmniej deklaruje, że ''może padać, jego to już nie obchodzi''. Muzyka oczywiście jest najistotniejsza. W ''Rain'' nie ma takiej furii barw i kolorów, nie ma hooków, bezczelnych trąbek i bębenków. To skończyło się wraz z pierwszym albumem. ''Rain'' jest nieco tajemniczy i natchniony, w stylu ''Relax Take It Easy''. Też zaśpiewany bardzo wysoko, ale płynnie i spokojnie. Napędza się w refrenie, gdzie atakuje całym potokiem słów, tworząc interesujący ''hałas''. Uważam, że nadal będzie to granie, do którego ciężko się przekonać, ale od czegoś trzeba zacząć. Spory kontrast na tle reszty nowości.

Manic Street Preachers - Journal For Plague Lovers - Ciężko im idzie w tym roku. Na przebój pokroju ''Indian Summer'' chyba nie mają co liczyć. Ważne jednak, że w końcu udało się wprowadzić drugi singiel na listę. Jak większość materiału z płyty, ''Journal'' wyraźnie pachnie początkami Manic Street Preachers, ocierając się o takie albumy jak ''The Holy Bible'' czy ''Gold Against The Soul''. Szybki, zwarty i przebojowy. Skomponowany z użyciem wibrujących gitar. Daje to przyjemne uczucie dysharmonii w pewnych fragmentach kompozycji. Chyba tyle Icon_wink

Sonic Youth - What We Know - Tę charakterystyczną rytmikę rozpoznam zawsze! Spokojne podejście do intro i wybuch energii w zwrotce, a raczej wybuch kakofonicznego gitarowego szumu. Wszystko byłoby po staremu, ale ''What We Know'' wybrałem nieprzypadkowo. O ile tradycyjne numery SY mogą szybko doprowadzić do wariactwa, to w/w oferuje w miarę przejrzystą melodie i podział na poszczególne segmenty. Nie dostaniemy po nim nerwicy - o ile będziemy słuchać w rozsądny sposób Icon_wink Na początku jest nawet bardzo przyjemnie i każdy, kto lubi mocniejsze dźwięki powinien być usatysfakcjonowany rozwojem sytuacji. Ostre, ale radiowe granie. Za to drugie półtora minuty to już czysta abstrakcja, gdzie po raz kolejny muzycy SY uczą nas jak nie powinno się grać na instrumentach szarpanych. Typowy dla nich kolaż skrajnych atmosfer. Jeśli masz problem z niekonwencjonalną muzyką, to nie jest to dzwonek dla ciebie.

Muse - Unnatural Selection - Najlepszy nowy Muse. Ma porządnej - ale nie rewelacyjnej - płycie właśnie on, a nie ''Uprising'', spodobał się najbardziej. Jest riff. Od niego wszystko się zaczyna. Banalny, ale wciągający tak mocno, że chce się chwycić w ręcę wymyśloną gitarę i zacząć to grać. Charyzmatyczne okrzyki w refrenie (jakby z ''Ashtray Heart'') dodają mu animuszu. Już w tym momencie kompozycja wykazuje progresywne zapędy, na dobre wybuchając w drugiej części, gdzie znacznie zwalnia i snuje się leniwym biciem w bębny i ciężką, przytłumioną gitarą. Ten fragment należałoby usunąć, jeśli ''Unnatural Selection'' miałoby iść na singla - a predyspozycje ma, owszem. Silne, oby jego nadmierna emocjonalność nie przygniotła mnie.

Przyznam, że nie pamiętam kiedy ostatnio jakiś kawałek zaliczył skok spoza top 30 na pierwsze miejsce. Jeśli mi ktoś przypomni, to dostanie wielką nagrodę Icon_smile2

AP. PP. LT.

01. 34. 02. Soulsavers - Death Bells
02. 01. 05. The Big Pink - Dominos
03. 03. 05. St. Vincent - Actor Out Of Work
04. 08. 04. Röyksopp - You Don't Have A Cluev
05. 02. 07. Pet Shop Boys - More Than A Dream
06. 04. 10. Arctic Monkeys - Crying Lightning
07. 19. 02. Massive Attack - Splitting The Atom
08. 05. 05. The Raveonettes - Suicide
09. 06. 08. Patrick Wolf - Hard Times
10. 09. 14. Wilco - You Never Know

11. 13. 04. Kasabian - Where Did All The Love Go?
12. 07. 11. Junior Boys - Bits & Pieces
13. 16. 07. Julian Plenti - On The Esplanade
14. 20. 09. Future Of The Left - The Hope That House Built
15. 12. 08. Animal Collective - Summertime Clothes
16. 25. 06. Super Furry Animals - Mt.
17. 11. 15. Yeah Yeah Yeahs - Heads Will Roll
18. 14. 09. Air - Do The Joy
19. 21. 13. Malcolm Middleton - Red Travellin' Socks
20. 15. 16. TV On The Radio - DLZ

21. 10. 08. Pati Yang - Supernatural
22. 17. 09. Japandroids - The Boys Are Leaving Town
23. 18. 10. The Flaming Lips - Silver Trembling Hands
24. 26. 06. PJ Harvey & John Parish - Passionless, Pointless
25. 32. 02. Editors - Papillon
26. 37. 03. Tiga - Beep-Beep-Beep
27. 28. 04. Radiohead - These Are My Twisted Words
28. 22. 13. Yo La Tengo - Periodically Double Or Triple
29. 49. 02. Depeche Mode - Fragile Tension
30. 33. 03. The Veils - The House She Lived

31. NE. 01. Mika - Rain
32. 24. 09. Roisin Murphy & Sinéad O'Connor & Micachu - I'm Every Woman
33. 31. 11. múm - The Smell Of Today Is Sweet Like Breastmilk In The Wind
34. 36. 03. Hope Sandoval & The Warm Inventions - Blanchard
35. NE. 01. Manic Street Preachers - Journal For Plague Lovers
36. 27. 12. Engineers - Clean Coloured Wire
37. 29. 06. U2 - I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight
38. 42. 06. Deerhunter - Rainwater Cassete Exchange
39. 30. 16. Archive - Whore
40. 35. 13. Little Boots - New In Town

41. 41. 07. The Prodigy - Take Me To The Hospital
42. 23. 11. Depeche Mode - Peace
43. NE. 01. Sonic Youth - What We Know
44. 44. 03. The Like - You Belong To Me
45. 38. 15. Passion Pit - Swimming In The Flood
46. 48. 12. SPC ECO - Something Anything
47. 52. 04. Sparks - This Is The Renaissance
48. 40. 10. Alice In Chains - A Looking In View
49. 50. 05. Skunk Anansie - Tear The Place Up
50. 43. 14. The Verve - Valium Skies
51. NE. 01. Muse - Unnatural Selection
52. 39. 11. Psychocukier - The Honey Moon-The Money Soon
53. 46. 14. The Pains Of Being Pure At Heart - This Love Is Fucking Right
54. 54. 08. Fanfarlo - Luna
55. 45. 16. Kasabian - Fire
56. 56. 17. Eels - My Timing Is Off
57. 47. 12. Florence And The Machine - Blinding
58. 53. 17. The Veils - The Letter
59. 58. 18. Gabriela Kulka - Niejasności
60. 61. 22. Grizzly Bear - Two Weeks
61. 59. 20. Ladytron - Burning Up
62. 51. 21. The Horrors - New Age Ice
63. 55. 17. Tori Amos - Give
64. 57. 18. The Killers - The World We Live In
65. 63. 13. Modest Mouse - Satellite Skin
66. 64. 20. Sonic Youth - Sacred Trickster
67. 67. 19. U2 - Magnificent
68. 65. 15. Marillion - Especially True
69. 60. 14. Placebo - Speak In Tongues
70. 62. 24. Pati Yang - Summer Of Tears

Z listy wypadły:

z 66 - Bloc Party - One More Chance - po 6 tyg. (max: 49)
z 68 - La Roux - Bulletproof - po 15 tyg. (max: 5)
z 69 - Matt Elliott - Bomb The Stock Exchange - po 19 tyg. (max: 1)
z 70 - Morrissey - Something Is Squeezing My Skull - po 20 tyg. (max: 17)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.09.2009 05:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Lista płyt:

01 - Soulsavers - Broken (2009)
02 - Shakespear's Sister - Hormonally Yours (1992)
03 - Coldplay - A Rush of Blood to the Head (2002)
04 - Peter Murphy - Deep (1990)
05 - Clan of Xymox - In Love We Trust (2009)
06 - Jon and Vangelis - The Friends of Mr. Cairo (1981)
07 - Vangelis - 1492: Conquest of Paradise (1992)
08 - Muse - The Resistance (2009)
09 - Indukti - Idmen (2009)
10 - System of a Down - Toxicity (2001)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.09.2009 05:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #3
 
saferłel napisał(a):Mika - Rain
bardzo fajna nowość, czuję, że i tak będzie singlem Icon_wink2 szczerze mówiąc, gdy słucham tego utworu to mam przed sobą obraz ludzi ubranych na żółto i zielono (nie wiem czemu akurat tak Icon_razz ), trzymających parasole, którzy tańczą i kręcą parasolami nad swoimi głowami a to wszystko z góry filmuje kamera Icon_razz dziwne, ale taki obraz mam przed oczami Icon_razz Icon_razz
saferłel napisał(a):Manic Street Preachers - Journal For Plague Lovers
u mnie blisko listy
saferłel napisał(a):Muse - Unnatural Selection
po pierwszym przesłuchaniu nie podobało mi się, ale teraz nabrało takiej mocy, że jest u mnie w czołówce nagrań na płycie
awans Editors mnie nie zaskakuje Icon_smile2
12.09.2009 06:05 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
michal91d napisał(a):gdy słucham tego utworu to mam przed sobą obraz ludzi ubranych na żółto i zielono (nie wiem czemu akurat tak Icon_razz ), trzymających parasole, którzy tańczą i kręcą parasolami nad swoimi głowami a to wszystko z góry filmuje kamera Icon_razz dziwne, ale taki obraz mam przed oczami Icon_razz Icon_razz
Wyślij Mice maila, może na podstawie tego scenariusza zrobią klip Icon_smile2

michal91d napisał(a):bardzo fajna nowość, czuję, że i tak będzie singlem
Pewnie tak, jesienny singiel na deszczowe wieczory w dyskotece Icon_wink

Cytat:u mnie blisko listy

Cieszę się!
michal91d napisał(a):po pierwszym przesłuchaniu nie podobało mi się, ale teraz nabrało takiej mocy, że jest u mnie w czołówce nagrań na płycie
Mnie też gitarowa sekcja od razu chwyciła.....a później okazało się, że na płycie nic lepszego już nie ma.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.09.2009 06:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #5
 
saferłel napisał(a):Przyznam, że nie pamiętam kiedy ostatnio jakiś kawałek zaliczył skok spoza top 30 na pierwsze miejsce. Jeśli mi ktoś przypomni, to dostanie wielką nagrodę Icon_smile2
U mnie to się nie zdarzyło i w najbliższej przyszłości również się na to nie zanosi Icon_wink2
saferłel napisał(a):48. 40. 10. Alice In Chains - A Looking In View
A jak z nowym singlem: "Check My Brain" :?:
Jestem ciekaw piosenki tytułowej w której gościnnie zagrał na fortepianie Elton John.

.
12.09.2009 09:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
stavanger napisał(a):A jak z nowym singlem: "Check My Brain" :?:

To już niestety nie to, brzmi jak skrócona wersja ''A Looking''. Obawiam się, że 3/4 płyty będzie w podobnym nastroju :/

stavanger napisał(a):U mnie to się nie zdarzyło i w najbliższej przyszłości również się nie zanosi Icon_wink2
Pamiętam, że kiedyś w podobny sposób komentowałeś jakieś ruchy na DLP Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.09.2009 10:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 128
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
 
płyta Twojego lidera czeka na odsłuch... pewnie wtorek, środa. podobnie Twoja najniższa nowośc... Też czeka na poznanie...

Dokładnie w tej chwili po raz pierwszy słucham Epki Massive.. Bardzo bym chciał znaleźć na niej coś dla siebie... Ciekawe czy się uda...

najwyżej z Twojej list kibicuję Małpkom! U mnie też już w top10!!

Depeche Mode wymienili się miejscami... prawie Icon_wink2 Ciekawe jak sobie poradzi FT...?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.09.2009 10:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Yacy napisał(a):1.płyta Twojego lidera czeka na odsłuch... pewnie wtorek, środa. podobnie 2.Twoja najniższa nowośc... Też czeka na poznanie...

1. Warto, warto, warto, warto....Icon_wink
2. Zaszalej - poznaj Sonic Youth Icon_biggrin3

Yacy napisał(a):Dokładnie w tej chwili po raz pierwszy słucham Epki Massive.. Bardzo bym chciał znaleźć na niej coś dla siebie... Ciekawe czy się uda...
Ja też właśnie słucham. Ciekawe dlaczego tak Ci zależy na ''czymś dla siebie'' z tej Epki. Oni chyba nie pasują do twojego muzycznego profilu, a może się mylę? W każdym razie, to tylko Epka. Dwa nowe nagrania + remixy, których na dobrą sprawę powinienem nie słuchać, żeby potem na spokojnie podejść do wersji studyjnych, ale cóż.....kliknąłem już ''play''.

Yacy napisał(a):najwyżej z Twojej list kibicuję Małpkom! U mnie też już w top10!!
Wiem, wiem. Spodziewałem się tego. Gdybyś powiedział, że kibicujesz Ravenom albo St. Vincet - to by było coś Icon_smile

Yacy napisał(a):Depeche Mode wymienili się miejscami... prawie Icon_wink2 Ciekawe jak sobie poradzi FT...?
Ma szansę na lepszy wynik niż ''Peace''. Ale czy uda im się uzyskać pierwszy numer 1 w swojej historii na tej liście?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.09.2009 10:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 128
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
 
saferłel napisał(a):Ciekawe dlaczego tak Ci zależy na ''czymś dla siebie'' z tej Epki. Oni chyba nie pasują do twojego muzycznego profilu, a może się mylę?
może nie do końca ale z takich utworów, które natychmiast przychodzą mi do glowy to FALSE FLAG - uwielbiam!!! było u mnie na liście! Twoim zdaniem to pewnie kiepski utwór? Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.09.2009 11:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Yacy napisał(a):Twoim zdaniem to pewnie kiepski utwór? Icon_wink2

A czy widziałeś bym kiedykolwiek napisał, że coś od MA jest kiepskie Icon_razz2?

Jak teraz o tym wspomniałeś, to fakt - chyba pamiętam jak krążyło na twojej liście pod koniec 2006.

Sam utwór podoba mi się Icon_smile Nie jest to rzecz z mojego top 20 ich rankingu, ale jedna z lepszych, którą nagrali w XXI wieku. A ja wiem dlaczego Ci się podoba - bo jest w stylu Archive Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.09.2009 11:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 128
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
 
eee... Archive wcale u mnie dobrze sie nie ma... Zły typ Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.09.2009 11:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Yacy napisał(a):eee... Archive wcale u mnie dobrze sie nie ma... Zły typ Icon_razz

A ja myślałem, że lubisz i to dosyć mocno. A czy ''Zły typ'' ma oznaczać....że jednak jakiś typ jest dobry i kogoś Ci to MA przypomina?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.09.2009 11:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 535
Dołączył: Nov 2008
Post: #13
 
nie znam jeszcze nowego albumu Muse, ale Twój opis zachęcił mnie do poznania Icon_smile2
tym Soulsavers też wypadałoby się zainteresować, oj porobiły mi się w ostatnim czasie spore zaległości Icon_confused2
fajnie że pojawia się znowu MSP, choć ja jak wiadomo mam na płycie innych faworytów Icon_razz
Marillion na wylocie,
mój numer jeden na wylocie...
chyba musisz wytłoczyć kolejny singiel Placebo Icon_razz
13.09.2009 12:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
bear napisał(a):nie znam jeszcze nowego albumu Muse, ale Twój opis zachęcił mnie do poznania Icon_smile2
To był opis US. Cała płyta jest raczej nierówna, ale niezła. Strzelę niedługo recenzje, to będzie można poczytać o mojej opinii.

bear napisał(a):tym Soulsavers też wypadałoby się zainteresować,
Warto, bo na pewno się coś spodoba. Na pewno. Nie wiem czy akurat mój lider - ale po to jest ta płyta w Topłycie, by słuchać jej całej Icon_smile

bear napisał(a):fajnie że pojawia się znowu MSP, choć ja jak wiadomo mam na płycie innych faworytów Icon_razz
Akurat ten jeden z twoich innych faworytów będzie u mnie prawdopodobnie trzecim singlem od MSP. Zresztą znów odsyłam w tym wypadku do Topłyty. Możesz sprawdzić jak głosowałem na piosenki z ''Journal''.

bear napisał(a):chyba musisz wytłoczyć kolejny singiel Placebo Icon_razz
Jasne, za 2-3 tygodnie powinien pojawić się .....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.09.2009 12:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #15
 
oołał. Ten skok Soulsavers naprwdę robi wrażenie ;] Myślałem, że PSB jeszcze powalczą z The Big Pink, ale najwyraźniej odpuszczają. Kasabian już blisko dziesiątki, u mnie nieco wyżej ;D Jaki ładny skok SFA. U mnie radzi sobie ten utwór dość średnio, ale to z powodu silnej konkurencji. Najlepsi Depesze świetnie sobie poczynają, szkoda tylko, że przez to "Peace" spada.. bardzo :/ Albumu Miki może kiedyś posłucham. Tym bardziej się do tego skłaniam po tym, jak niespodziewanie spodobał mi się "We Are Golden", a na początku go nie lubiłem ;] W ogóle widzę, że w tym tygodniu ani jednej singlowej nowości nie wpuściłeś.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
13.09.2009 01:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #16
Re: DLP - Notowanie 145 (12.09.09)
Miki nie lubię. Ma w sobie facet coś irytującego mnie. I te słodkie pioseneczki o pierdzeniu w stołki. To już naprawdę wolę Miley Cyrus (nie sądziłem, że kiedyś to napiszę) - to miła ładna dziewusia, z której po prostu Disney zrobił maszynkę do robienia kasy. A Mika? Ani on miły, ani ładny, ani dziewusia. No może trochę dziewusia...


saferłel napisał(a):Sonic Youth - What We Know
SY u mnie nadal z "Antenną". I nawet udało im się tym razem wejść do setki na siedemdziesiątetamktóreś Icon_surprised A płyty nie słuchałem jeszcze, ale mam ją w kolejce. Pewnie na szybko przesłucham pod koniec roku znając życie Icon_frown

Cytat:Na porządnej - ale nie rewelacyjnej - płycie
Tak się właśnie bałem, że nowy Muse jednak Ci się spodoba. Ja póki co nie mogę się ustosunkować, ale pewnie będzie w topłycie za kilka tygodni i wtedy napiszę.

Cytat:01. 34. 02. Soulsavers - Death Bells
Ładnie. To dobry utwór. Z realną szansą na wejście u mnie.

Cytat:02. 01. 05. The Big Pink - Dominos
"Dominos" ma faktycznie dobry refren, ale nie wkręca jakoś bardzo, przynajmniej nie tak jak Twój numer #3:
Cytat:03. 03. 05. St. Vincent - Actor Out Of Work

Cytat:60. 61. 22. Grizzly Bear - Two Weeks
Tak się zastanawiam po kiedy grzyba to jeszcze awansuje, jak mogłoby wejść coś nowego. Baaardzo limitujesz ilość wejść na swoją listę. Nigdy nie zdarzyło się u Ciebie tak, że coś np. bardzo wysoko debiutowało i zaraz wypadło. Albo w ogóle debiutowało gdzieś przy końcu i nigdy nie awansowało. To jest dla mnie trochę dziwne i niepojęte, zważywszy, że jest tak dużo wspaniałej muzyki wokoło. A Ty męczysz te same kawałki po 20 i więcej tygodni. Mi się to naprawdę nie często zdarza, a u Ciebie połowa utworów dochodzi do takiego wyniku Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.09.2009 01:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #17
 
Pewnie właśnie to dokładne wybieranie i selekcjonowanie nowości sprawia, że nie jest w stanie pozbyć sie ich przez 20 tygodni.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
13.09.2009 01:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #18
 
furbul napisał(a):Pewnie właśnie to dokładne wybieranie i selekcjonowanie nowości sprawia, że nie jest w stanie pozbyć sie ich przez 20 tygodni.
Ja tak czy owak bym tak nie mógł. Czasami niektóre utwory uznaję za świetne w momencie, kiedy wchodzą na listę, mogą nawet zahaczyć o top 10, ale za kilka tygodni mam ich dosyć Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.09.2009 02:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
aaktt napisał(a):1.Miki nie lubię. Ma w sobie facet coś irytującego mnie. 2. I te słodkie pioseneczki o pierdzeniu w stołki. 3. To już naprawdę wolę Miley Cyrus 4. [Mika] No może trochę dziewusia...
1. Głos
2. Rain słodkie nie jest
3. To już wolę nie komentować Icon_biggrin
4. Głos! Icon_lol

aaktt napisał(a):Tak się właśnie bałem, że nowy Muse jednak Ci się spodoba. Ja póki co nie mogę się ustosunkować, ale pewnie będzie w topłycie za kilka tygodni i wtedy napiszę.
Bo wbrew pozorom udało im się np. przemycić na ten album dwie udane elektro-rockowe piosenki (MK ULTRA, singiel) - więc czemu ma się nie podobać?
US od początku wydawał mi się najlepszy razem z ''Desires''. Do tego dochodzi post-kabaretowe ''I Belong'' i już jest wystarczająco dobrych piosenek. Za to numer tytułowy, ta kończąca suita oraz United States to raczej słabizny. A i za całokształt można trochę im obniżyć, bo teksty są wybitnie napuszone, a muzyka bardzo nieskładna i zbyt zróżnicowana jak na jeden album.

Cytat:Ładnie. To dobry utwór. Z realną szansą na wejście u mnie.
Jak zabawnie brzmi stwierdzenie ''ładny'' w tym wypadku Icon_smile2

aaktt napisał(a):Tak się zastanawiam po kiedy grzyba to jeszcze awansuje, jak mogłoby wejść coś nowego.
Bo mi się podoba? Nic nowego nie wchodzi, bo cieszę się swoją muzyką bardzo długo. Jeśli coś mnie złapię, to ciężko mi się z tym rozstać.

aaktt napisał(a):1. Baaardzo limitujesz ilość wejść na swoją listę. Nigdy nie zdarzyło się u Ciebie tak, że coś np. bardzo wysoko debiutowało i zaraz wypadło. 2. Albo w ogóle debiutowało gdzieś przy końcu i nigdy nie awansowało.

1 - Po co ma debiutować wysoko, skoro miałoby wypaść tydzień później. To trochę nielogiczne. Jeśli coś nie jest 100% pewniakiem debiutuje na 60, 65...
2 - Tak już było wiele razy. Przykładem z tego tyg. jest Bloc Party. Chyba w jednym tygodniu tylko poszedł w górę, ale szybko przestał odnosić sukcesy

aaktt napisał(a):To jest dla mnie trochę dziwne i niepojęte, zważywszy, że jest tak dużo wspaniałej muzyki wokoło. A Ty męczysz te same kawałki po 20 i więcej tygodni.
Nie rozumiem. To dziwny zarzut. To tak jakbyś mi napisał, że nie pojęte jest dla ciebie dlaczego lista ma 70 pozycji, albo dlaczego obok tanecznego PSB jest ''wyjące'' Soulsavers.
aaktt napisał(a):Mi się to naprawdę nie często zdarza, a u Ciebie połowa utworów dochodzi do takiego wyniku Icon_smile2
Skoro tak szybko Ci się nudzą rzeczy i masz taką rotację utworów - no ja nie mogę tego skomentować w żaden sposób, że to złe itd...I tak uważam, że w przypadku innych list moje piosenki wcale tak staro nie wyglądają i wynik 20 tyg. to naprawdę wielka rzecz.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.09.2009 02:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Cytat:Pewnie właśnie to dokładne wybieranie i selekcjonowanie nowości sprawia, że nie jest w stanie pozbyć sie ich przez 20 tygodni.
To też jest na pewno w jakiś sposób odpowiedzialne za tą sytuację. Nie mam listy top 150 i nie wrzucam rzeczy, które aaktt mógłby z playlisty wyrzucić po 2-3 tyg Icon_razz2

aaktt napisał(a):Ja tak czy owak bym tak nie mógł. Czasami niektóre utwory uznaję za świetne w momencie, kiedy wchodzą na listę, mogą nawet zahaczyć o top 10, ale za kilka tygodni mam ich dosyć Icon_smile2
No właśnie. I robisz mi zarzuty, że po prostu dłużej lubię daną muzykę Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.09.2009 02:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości