Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alter Bridge - Blackbird
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Alter Bridge - Blackbird
9 października 2007 w USA premierę miała najnowsza płyta Alter Bridge zatytułowana "Blackbird".

[Obrazek: 51T9f1rGzYL._AA240_.jpg]

1. "Ties That Bind" - 3:19
2. "Come to Life" - 3:52
3. "Brand New Start" - 4:55
4. "Buried Alive" - 4:35
5. "Coming Home" - 4:20
6. "Before Tomorrow Comes" - 4:07
7. "Rise Today" - 4:21
8. "Blackbird" - 7:58
9. "One By One" - 4:20
10. "Watch Over You" - 4:19
11. "Break Me Down" - 3:56
12. "White Knuckles" - 4:25
13. "Wayward One" - 4:47


Prawdopodobnie zainteresowanie tym albumem na forum jest niewielkie, ale na pewno warto poświęcić tej płycie osobny wątek. Jest to najbardziej oczekiwany przeze mnie album roku 2007. To może wydać się niektórym dziwne, bo przecież w tym roku sporo wielkich zespołów wydaje nowe płyty, ale dla mnie to właśnie ta płyta jest najważniejsza.
Przede wszystkim dlatego, że jestem wielkim fanem zespołu Creed. Wszystkie ich trzy płyty znalazłyby się pewnie w moim zestawieniu 50 najlepszych płyt wszechczasów. Alter Bridge jest kontynuacją dokonań Creeda. Co prawda w tym zespole nie śpiewa Scott Stapp, któremu to w dużej mierze Creed zawdzięcza komercyjny sukces, ale Myles Kennedy w każdym utworze udowadnia, że nie jest słabszy od Stappa. Poza nim w zespole grają byli członkowie Creeda - Mark Tremonti, Brian Marshall i Scott Phillips.

Oczekiwania po debiutankim albumie były bardzo wysokie. Z tamtej płyty każda piosenka byłaby w stanie dojść do pierwszego miejsca mojej listy. Udało się to jednak tylko dwóm utworom - "Find The Real" i "Broken Wings". "Open Your Eyes" było za to aż 31 tygodni na liście, co do dziś pozostaje rekordem.
No i niestety nowa płyta jest lekkim rozczarowaniem.
Jak na razie na kolana powaliło mnie już kilka utworów. "Rise Today" pewnie jeszcze długo będzie utrzymywać się na szczycie mojej listy. "Buried Alive" znałem już wcześniej, ale w wersji płytowej brzmi jeszcze lepiej. Za to "Brand New Start" lepiej brzmi w wersji akustycznej. Bardzo przyjemnymi zaskoczeniami były dla mnie spokojniejsze utwory: "Before Tomorrow Comes" (ale tutaj aż się prosi, żeby zaśpiewał to Scott Stapp, bo utwór brzmi bardziej jak Creed niż Alter Bridge), "Watch Over You" i "Wayward One" (kapitalne zakończenie płyty!!!). Jest też trochę eksperymentowania ("Coming Home", czy ośmiominutowy "Blackbird" - ten utwór jednak mnie nie zachwycił, jest w nim jednak świetna solówka Tremontiego), jak i również sporo bardzo ostrych utworów (szczególnie "White Knuckels").

Dlaczego więc rozczarowanie? Nie wiem... Może dlatego, że za pierwszym razem nie chwyciły mnie zupełnie aż trzy utwory... Może dlatego, że nie ma tutaj takich pięknych, energetycznych utworów jak "One Day Remains" na pierwszej płycie, tylko takie bardziej łupankowe... Ale one też mają swój urok dzięki znakomitemu wokalowi Kennedy'ego...
Prawdopodobnie wszystkie te czynnki mają jakiś wpływ na to, że ta płyta jest póki co dla mnie lekkim rozczarowaniem, ale na pewno niedługo to się zmieni Icon_biggrin3

[ Dodano: 2007-10-10, 23:52 ]
Spostrzegłem jedną ciekawą rzecz. Spośród 13 tytułów, aż 9 składa się z trzech sylab. Czy nie uważacie, że to ewenement na skalę światową?

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
10.10.2007 11:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #2
 
mrsap napisał(a):Spostrzegłem jedną ciekawą rzecz. Spośród 13 tytułów, aż 9 składa się z trzech sylab. Czy nie uważacie, że to ewenement na skalę światową?
Ja kiedyś zauważyłem, że tytuły piosenek Heya w wiekszości przypadków składają się z jednego słowa. :->

.
11.10.2007 01:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Alter Bridge - Pawns & Kings neo01 12 733 08.09.2022 09:31 PM
Ostatni post: kajman
  Sting - The Bridge Szymek79 6 391 12.02.2022 12:03 PM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości