Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ponad Setka Albumów Dekady
Wersja błyskawiczna, lata 2010-2019
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #21
RE: Ponad Setka Albumów Dekady
Najwyżej notowaną płytą FF jest ta najstarsza w dekadzie i według mnie (jak się okazuje) najlepsza. Najwyraźniej zadecydowały o tym bardzo mocne single, które nie zawsze bywają silną stroną albumów. Najbardziej powinienem cenić debiutanckie płyty, więc ta od Kaleo cenna jest jeszcze bardziej niż tylko z racji zawartego na niej materiału. Islandczycy pokazali, że wciąż ze starego rocka można wydobyć pokłady wirtuozerii. Nie wiem czy to nie jest najlepsza płyta ever Grabaża i pogodzę wszystkie opinie, bo dla mnie i single, i pozostałe piosenki na niej są znakomite. A przykładami tego są "Chory na wszystko" oraz "Dziewczyna o chłopięcych sutkach". Icon_cool Tak "łoić" potrafią tylko oni, a ten album Accept tylko potwierdza, że w każdym wieku można być w fantastycznej formie muzycznej. No i Sade, gdyby nie jej top niedawno, to raczej o tej płycie bym sobie nie przypomniał, ale okazało się że na wszystko przychodzi właściwy czas...

20. Foo Fighters — Wasting Light [2011]
19. Kaleo — A/B [2016]
18. Natalia Przybysz — Światło Nocne [2017]
17. Strachy na Lachy — doDekafonia [2010]
16. Accept — Blind Rage [2014]
15. Sade — Soldier of Love [2010]

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
11.02.2021 09:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #22
RE: Ponad Setka Albumów Dekady
Jeszcze musiałem zobaczyć jak Robert Lewandowski zostaje mistrzem świata (niby tylko klubowym, ale to zawsze coś). Icon_lol
Tę lepszą płytą od Waglewskiego okazała się ta bardziej mroczna, a wręcz depresyjna, choć jak kiedyś słusznie zauważył kajman, teksty są naprawdę optymistyczne. Peszek podobnie, od pierwszych nut słyszę u niej taką psychodelię, która wręcz tak potrafi człowieka przygnębić, że wielu rzeczy się odechciewa, ale nie słuchania tego materiału, a najbardziej działa na mnie "Amy".
Wielu z nas na tym forum twierdzi, że jednak to co najlepsze od Luxtorpedy, to właśnie drugi album zdecydowanie dojrzalszy i może odrobinę przeszkadzał mi brud nagraniowy, stąd jej brak w pierwszej dziesiątce. Łemkowie ( i stąd nazwa zespołu) nagrali album na kształt prog-rocka, chociaż w moim mniemaniu jest tam tyle tęsknoty właśnie takiej czysto słowiańskiej, że nie jestem tego do końca pewien? I na kiec tej smętnej grupy jedna z najradośniejszych płyt płocczan, którą głównie (poza muzyką i aranżami rzecz jasna) cenię za teksty Spiętego. Icon_idea

14. Voo Voo — 7 (tydzień) [2017]
13. Maria Peszek — Jezus Maria Peszek [2012]
12. Greta Van Fleet — from the Fires [2017]
11. Luxtorpeda — Robaki [2012]
10. LemON — Tu [2017]
09. Lao Che — Dzieciom [2015]

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
11.02.2021 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #23
RE: Ponad Setka Albumów Dekady
Odkrycie z NL Gosia Kuś w swojej drugiej płycie, jakże dojrzałej zarówno muzycznie jak i tekstowo. I nie ma co się dziwić, wszak artystka już nie jest młodzikiem i pewne doświadczenie życiowe posiada. A że nie zrobiła kariery (nawet w Polsce), no cóż jak widać nie zawsze można być kimś sławnym. Dla mnie zaś pozostanie na zawsze wielką artystką i inni wcale nie muszą się ze mną zgadzać.
Kasia nagrała piosenki Ciechowskiego i wyszło to jej rewelacyjnie. Jak dotąd nie najwyżej ceniłem takie płyty lecz w tym przypadku musiałem zmienić zdanie. A np. odrzuciłem zestawienia płytę Lady Pank i Goście "LP1", bo uznałem, że jednak autocovery to już przegięcie artystyczne. Icon_twisted Bowiem z godnie z jej oceną musiałbym umieścić ją na podium tego zestawienia!
Ozzy podczas nagrywania tej płyty był prawdopodobnie również w fantastycznej formie, bo napisać i zaśpiewać takie przeboje w starszym wieku, no no - szacun...

8. ShataQS — Fenix [2019]
7. Jan Garbarek & the Hilliard Ensemble — Officium Novum [2010]
6. Kasia Kowalska — Ciechowski. Moja Krew [2010]
5. Black Sabbath — 13 (thirteen) [2013]

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
11.02.2021 10:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #24
RE: Ponad Setka Albumów Dekady
Jest jeszcze kilka wspólnych, ale to:
Sundrajta napisał(a):6. Kasia Kowalska — Ciechowski. Moja Krew [2010]
Icon_eek Icon_biggrin

WOLNE MEDIA!!!
11.02.2021 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #25
RE: Ponad Setka Albumów Dekady
No proszę sam się nie spodziewałem Mety... tak blisko mety! Icon_twisted Okazało się, że gdy tylko poznałem ich album oceniłem go bardzo wysoko i tak mi pozostało, bo po prostu nie robiłem nowego przesłuchania. Królowa popu XXI wieku w albumie pod tym samym tytułem. Icon_wink
Trzeba mieć w sobie dużo poczucia pewności siebie i tupetu, żeby nagrać płytę pt. "Niewinne piosenki", zwłaszcza będąc ponad trzydzieści lat na rynku muzycznym! I zdawało mi się że U2 w tym stuleciu nie nagrają już tak epokowej płyty, a mimo to Irlandczycy jeszcze raz pokazali że są mistrzami nie tylko swego gatunku. 063
A wygrać mogli tylko oni, najlepsza polska grupa XXI wieku i wielu z Was z pewnością się ze mną zgodzi, chociaż akurat zdaje się nikt nie powtórzył tej płyty w swoich wyborach? Ale gdy słyszę tam dwa arcydzieła, to nie mogłem postąpić inaczej... Icon_cool

4. Metallica — Hardwired… to Self-Destruct [2016]
3. Adele — 21 (twenty one) [2011]
2. U2 — Songs of Innocence [2014]
1. Lao Che — Soundtrack [2012]

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
11.02.2021 10:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #26
RE: Ponad Setka Albumów Dekady
Aha, zapomniałem dodać że jestem tak zżyty z numerem jeden, także dlatego iż tytuł płyty brzmi prawie identycznie z moim nickiem. Icon_lol

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
11.02.2021 10:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #27
RE: Ponad Setka Albumów Dekady
właśnie, a skąd się wziął on? Chytry
11.02.2021 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #28
RE: Ponad Setka Albumów Dekady
A to zupełnie inna historia... Nick powstał że tak powiem w bólach i w sumie nic konkretnego nie znaczy. Icon_lol

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
12.02.2021 12:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #29
RE: Ponad Setka Albumów Dekady
Ale jest oryginalny. Icon_smile
12.02.2021 12:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości