Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soulsavers - Broken
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
Hehe, nie wiem. Ogólnie teraz pisałem Icon_biggrin Przyznam, że nie znam na pamięć tajmingu nawet swoich ''piątkowych płyt''. Trzeba byłoby trochę poszukać Icon_wink <chwila namysłu> Tak, Beatlesi nagrali Abbey Road w 1969 roku. Krążek ma 47 minut (czyli na dobrą sprawę pasuje jako przykład) i uwielbiam go w całości Icon_biggrin To chyba standard jeśli chodzi głównie o muzykę rozrywkową. Całość zwykle zamyka się w tych 45-50 minutach. Przyznam, że dużo albumów które lubię ma właśnie taki czas - szybko teraz przeleciałem przez kilka pozycji. Pewnie naukowo potwierdzone jest, że to najlepsza dawka muzyki na jednorazowy odsłuch Icon_lol
Ale są też tacy co nagrywają wbrew zasadzie, np. 4 godzinny krążek Icon_smile2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.09.2009 11:27 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 392
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
No cóż, dla mnie ta płyta dzieli się na 3 części: 5 pierwszych utworów przeciętnych, kolejne 4 dobre i 4 ostatnie znakomite.

01. Wise Blood
02. Rolling Sky
03. By My Side
04. Praying Ground

05. Shadows Fall
06. Pharaoh's Chariot
07. Can't Catch the Train
08. All the Way Down
09. You Will Miss Me When I Burn
10. The Seventh Proof
11. Some Misunderstanding
12. Unbalanced Pieces
13. Death Bells
19.09.2009 06:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
Super, mój lider u ciebie na ostatnim Icon_razz2 Szkoda, że z tych znakomitych piosenek raczej nic nie wejdzie u mnie na listę, a co za tym idzie na twoją Icon_sad Ale kto wie...może ''By Mi Side'' będzie miało szansę....tak to musisz liczyć na innych. W każdym razie 8 dobrych piosenek kontra 5 przeciętnych. Dobrze Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.09.2009 06:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 392
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
saferłel napisał(a):Super, mój lider u ciebie na ostatnim Icon_razz2 Szkoda, że z tych znakomitych piosenek raczej nic nie wejdzie u mnie na listę, a co za tym idzie na twoją Icon_sad Ale kto wie...może ''By Mi Side'' będzie miało szansę....tak to musisz liczyć na innych. W każdym razie 8 dobrych piosenek kontra 5 przeciętnych. Dobrze Icon_wink
Ale ogólnie to chyba najlepsza płyta przesłuchana dzisiaj. Konkurować z nią może tylko system, a reszta jest według mnie zdecydowanie słabsza (ale jeżeli dzisiaj przesłucham Bjork, to będzie zmiana lidera).
19.09.2009 06:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #25
 
Pierwsza połowa płyty lepsza od drugiej Icon_wink2
1. Some Misunderstanding
2. Shadows Fall
3. Death Bells
4. All the Way Down
5. Unbalanced Pieces
6. Wise Blood
7. By My Side
8. Rolling Sky
9. Pharaoh's Chariot
10. Praying Ground
11. The Seventh Proof
12. You Will Miss Me When I Burn
13. Can't Catch the Train
19.09.2009 10:16 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Jestem ciekawy czy ktoś jeszcze deklaruje się oddać głosy w grze? Jutro, max pojutrze POWINIENEM zamykać, ale mogę poczekać ewentualnie na kogoś Icon_smile

Na razie zgłosili się:
- bear
- Aro

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.09.2009 01:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #27
 
płyta momentami kojarzy mi się z Elbow, a to komplement jest.
bardzo udany album.

1. "Praying Ground"
2. "You Will Miss Me When I Burn "
3. "Can't Catch the Train"
4. "Wise Blood"
5. "Some Misunderstanding"
6. "By My Side"
7. "Pharaoh's Chariot"
8. "The Seventh Proof"
9. "All the Way Down"
10. "Shadows Fall"
11. "Unbalanced Pieces"
12. "Rolling Sky"
13. "Death Bells"
20.09.2009 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Płyta niezła (gdzieś między 3,5 a 4 gwiazdkami). Duże zaskoczenie dla mnie. I warta tego, aby mieć ją na dysku. Icon_wink2


1. Some Misunderstanding
2. Wise Blood
3. Pharaoh's Chariot
4. Praying Ground
5. You Will Miss Me When I Burn
6. Rolling Sky
7. Shadows Fall
8. By My Side
9. Unbalanced Pieces
10. Can't Catch the Train
11. The Seventh Proof
12. Death Bells
13. All the Way Down
20.09.2009 11:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
Cieszę się, że każdy ten album ocenia pozytywnie, a nawet bardzo pozytywnie!. Szkoda tylko, że ''Death Bells'' takie cięgi zbiera Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.09.2009 11:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
saferłel napisał(a):Szkoda tylko, że ''Death Bells'' takie cięgi zbiera
Mimo, że u mnie przedostatni to nie znaczy, że jest słaby. Moim zdaniem słabych tu nie ma. Icon_smile2
20.09.2009 11:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
To jestem ciekawy jaki kaliber tkwi w ''Some Misunderstanding'' i ciekawe jak wszystkie te pozytywne opinie od różnych osób odbiją się na formie tego zespołu na listach Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.09.2009 11:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
Niekoniecznie musi wejść ten (oczywiście o lie da radę wejść Icon_wink2 ), bo po np. 5 przesłuchaniach może się bardziej spodobać inny.
Tu jednak jesteśmy trochę ograniczeni czasowo, aby wsłuchiwać się we wszystkie niuanse. Być może za pół roku ten ranking będzie wyglądał całkowicie inaczej. Icon_smile2
20.09.2009 11:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #33
 
Płyta niezła, ale w pewnym momencie trochę zbyt jednolita. Zaczęło się fantastycznie, a skończyło raczej średnio. Instrumentalne "Seventh Proof" zwiastowało arcydzieło. Lekka, prosta, ale niespokojna i nieco rozstrojona fortepianowa melodia i rewelacyjne smyczki w tle, tak robi się bardzo dobrą muzykę przy użyciu niewysublimowanych środków. Kolejne utwory to raczej krok w zupełnie inną stronę. To nadal dobre granie, ale dramatycznie różne od tego, co proponował mi prolog. Numer 3 minimalnie lepszy od singlowego "Death Bells", ale oba na poziomie. Do klimatu z początku płyty zespół wraca w coverze Willa Oldhama - in plus, acz wstęp nadal pozostaje niedościgniony. Później wyróżnia się jeszcze nieco country'ujące "All the Way Down" i "Can't Catch the Train" w nieco Dylanowym klimacie, choć on raczej zamiast trąbki, smyczków i pianina w tle dałby jakąś gitarę czy akordeon i perkusję i wtedy brzmiałoby to dużo lepiej. Generalnie mam pewne zastrzeżenia co do wokali, które niby nie są złe, ale nie do końca pasują do obecnego w części utworów fortepianu, chętnie usłyszałbym tu jednak więcej ostrych przesterowanych gitar, choć aranżacyjnie to te spokojniejsze kompozycje bardziej do mnie przemawiają. Im dalej w las tym muzyka wydaje się coraz bardziej jednolita i coraz mniej urozmaicona aranżacyjnie i wokalnie, a trzeba dodać, że właśnie aranżacje to chyba najmocniejszy punkt tej płyty. Ładnie jazzuje trąbka w tle "Rolling Sky". Muzyczne tło w tym utworze jest chyba najlepsze ze wszystkich utworów na płycie, ale znowu wokalnie nie do końca mi pasuje. Pani i pan jakoś razem się gryzą niestety. "Wise Blood" ma wspaniały klimat, jest niespokojne i nieco rozwija motyw z "7th Proof", ale trochę nie w tym kierunku, w jakim ja miałbym nadzieję go usłyszeć rozwiniętym. "By My Side" zabrzmiało mi trochę momentami jak Tokyo Hotel, dopóki nie weszła orkiestrowa część, co jest absurdem na takiej płycie. Ten utwór mogliby sobie darować. Nie mniej jednak trzyma poziom mimo kilku niedociągnięć, czy raczej niewpasowaniem się do końca koncepcji w moje wyobrażenia Icon_smile

1. "The Seventh Proof"
2. "All the Way Down"
3. "Can't Catch the Train"
4. "Unbalanced Pieces"
5. "Rolling Sky"
6. "You Will Miss Me When I Burn"
7. "Wise Blood"
8. "Shadows Fall"
9. "Death Bells"
10. "Praying Ground"
11. "Some Misunderstanding"
12. "Pharaoh's Chariot"
13. "By My Side"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.09.2009 11:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
I kto tu analizuje muzykę Icon_lol

Widzisz twój lider u mnie na ostatnim miejscu Icon_razz2

aaktt napisał(a):Generalnie mam pewne zastrzeżenia co do wokali, które niby nie są złe, ale nie do końca pasują do obecnego w części utworów fortepianu
Niepokojące kontrasty lepsze od wyszlifowanego schematu i harmonii.

aaktt napisał(a):1.chętnie usłyszałbym tu jednak więcej ostrych przesterowanych gitar, 2. choć aranżacyjnie to te spokojniejsze kompozycje bardziej do mnie przemawiają.
1. te przesterowane gitary są dopiero na 9 w twoim topie Icon_razz2
2. wiem, ty byś z tego zrobił jakieś slow-country jakbyś mógł Icon_razz2

aaktt napisał(a):co jest absurdem na takiej płycie
Przesłuchałem jeszcze raz ten kawałek i twoja opinia burzy w ogóle mój pogląd na ten i podobne mu kawałki w muzyce rockowej.

aaktt napisał(a):Numer 3 minimalnie lepszy od singlowego
To może się przekonasz do Nicka Cave'a, bo to 100% tego artysty w tym kawałku. B.A.S.!

A tak w ogóle tak napisałeś, że czasami można pomyśleć, że płyta jest genialna, dobra, średnia, słaba, znów genialna, znów dobra....a piosenki są też porozrzucane jakby inaczej niż wynika z opisów. Ale najważniejsze, żeby coś na listę się załapało (chociaż ten Seventh Proof mało byłby satysfakcjonujący Icon_biggrin)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.09.2009 11:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #35
 
Cytat:
aaktt napisał(a):Generalnie mam pewne zastrzeżenia co do wokali, które niby nie są złe, ale nie do końca pasują do obecnego w części utworów fortepianu
Niepokojące kontrasty lepsze od wyszlifowanego schematu i harmonii.
schemat nie równa się harmonia Icon_smile

aaktt napisał(a):wiem, ty byś z tego zrobił jakieś slow-country jakbyś mógł Icon_razz2
Nie wiem czy jest coś takiego jak slow-country, ale jakbym mógł do dodałbym więcej gitar i faktycznie zmienił klimat na bardziej Dylanowy Icon_smile2

Cytat:
aaktt napisał(a):co jest absurdem na takiej płycie
Przesłuchałem jeszcze raz ten kawałek i twoja opinia burzy w ogóle mój pogląd na ten i podobne mu kawałki w muzyce rockowej.
Tak mi się skojarzyło i bardzo się tych skojarzeń przestraszyłem.

Cytat:
aaktt napisał(a):Numer 3 minimalnie lepszy od singlowego
To może się przekonasz do Nicka Cave'a, bo to 100% tego artysty w tym kawałku. B.A.S.!
A wiesz, że trochę takie skojarzenia mi się nasunęły? Aczkolwiek Cave'a nigdy nie słuchałem jakoś bardzo, poza pojedynczymi kawałkami i nie mam żadnej opinii na jego temat Icon_smile

Cytat:A tak w ogóle tak napisałeś, że czasami można pomyśleć, że płyta jest genialna, dobra, średnia, słaba, znów genialna, znów dobra....a piosenki są też porozrzucane jakby inaczej niż wynika z opisów. Ale najważniejsze, żeby coś na listę się załapało (chociaż ten Seventh Proof mało byłby satysfakcjonujący Icon_biggrin)
Bo mam mieszane uczucia. Przy pierwszym odsłuchu myślałem, że jednak "Death Bells" na pewno będzie w czołówce, ale trochę posłuchałem i tak jakoś niepokojąco spadło, co nie znaczy, że to zły utwór, bo pierwsze 11 utworów z mojego typu było bardzo równych dla mnie i ta kolejność za jakiś czas może się zmienić. Choć pierwsza trójka jest raczej nie do ruszenia. Jeśli chodzi o listę, to singiel jest już w propozycjach, miał wejść teraz, ale się nie zmieścił Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.09.2009 12:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
aaktt napisał(a):schemat nie równa się harmonia Icon_smile

Niby dlaczego?
Cytat:Nie wiem czy jest coś takiego jak slow-country
Tak naprędce wymyśliłem to Icon_wink

aaktt napisał(a):Tak mi się skojarzyło i bardzo się tych skojarzeń przestraszyłem.
Pomyśl co ja czułem Icon_razz2

aaktt napisał(a):Jeśli chodzi o listę, to singiel jest już w propozycjach, miał wejść teraz, ale się nie zmieścił Icon_smile

Aha, no tak. Zapomniałem przez chwilę, że do ciebie single idą tylko. Będę więc wypatrywał Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.09.2009 12:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #37
 
saferłel napisał(a):
aaktt napisał(a):schemat nie równa się harmonia Icon_smile

Niby dlaczego?
A niby dlaczego miałby?
Można stworzyć fantastyczne harmonijne dzieło, gdzie wszystko ze sobą współgra bez sięgania do utartych schematów. Patrz. "Pet Sounds" Beach Boysów czy "Sgt. Pepper" Beatlesów.

Cytat:Aha, no tak. Zapomniałem przez chwilę, że do ciebie single idą tylko. Będę więc wypatrywał Icon_smile
Głównie single. Chyba, że singli nie ma lub coś bardzo mnie zajmie Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.09.2009 12:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
Ja na pewno nie stawiam sprawy w świetle ''schemat=harmonia'' i koniec. Zgadzam się z tym co napisałeś, ale pojęcia te nie wykluczają się również. Chociaż pewnie na pierwszy rzut oka łatwo powiedzieć, które jest negatywne, a które pozytywne w swoim ogólnym znaczeniu.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.09.2009 12:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #39
 
Ogólenie wrazenia bardzo dobre , a pierwsza szóstka świetna.
Pokręcone gitary i klimat w Death bell jakoś skojarzyłem z The Fly u2. Oczywiście to mocno poluzowane skojarzenie…. Icon_wink2

1. Rolling Sky
2. Shadows Fall
3. Wise Blood
4. Death Bells
5. Praying Ground
6. By My Side

7. You Will Miss Me When I Burn
8. Pharaoh's Chariot
9. The Seventh Proof
10. Unbalanced Pieces
11. Some Misunderstanding
12. Can't Catch the Train
13. All the Way Down
21.09.2009 04:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #40
 
01. Rolling Sky
02. Wise Blood
03. Praying Ground
04. Some Misunderstanding
05. The Seventh Proof
06. Unbalanced Pieces
07. Pharaoh's Chariot
08. Death Bells
09. By My Side
10. Shadows Fall
11. You Will Miss Me When I Burn
12. All the Way Down
13. Can't Catch the Train
22.09.2009 02:41 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Norah Jones - ...Little Broken Hearts AKT! 9 1 215 04.09.2012 09:26 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości