Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kult - Marysia
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #1
Kult - Marysia
Pierwszy singiel promujący nową płytę „HURRA” już 7 września.

[Obrazek: sing-marysia.jpg]



skład:
Janusz Grudziński - organy, instrumenty klawiszowe
Tomasz Goehs - perkusja
Tomasz Glazik - saksofony
Wojciech Jabłoński - gitary, banjo, instrumenty perkusyjne
Piotr Morawiec - gitary
Kazik Staszewski - głos
Jarosław Ważny - puzon
Ireneusz Wereński - gitara basowa
Janusz Zdunek - trąbka

słowa - Kazik Staszewski
muzyka - Kult

nagranie - Kajetan Aroń, Wojciech Jabłoński
zgranie - Kajetan Aroń, Wojciech Jabłoński, Kazik Staszewski, Janusz Grudziński
produkcja - Kazik Staszewski oraz Wojciech Jabłoński i Kajetan Aroń

nagranie - Słabe studio SP oraz "Oddalenie Producao Mixagem"
miksy - "Oddalenie Producao Mixagem" i "Słabe Studio SP"



1. Marysia
2. Marysia-wersja instrumentalna
3. Marysia-same głosy zewsząd
4. Chodźcie chłopaki
5. Mój dom pali się


Zainteresowanych odsyłam do klatki zwierzaka. Icon_wink2 Icon_smile2
05.09.2009 01:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 122
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
 
Byłem pierwszy!!! piszę o chomiku Icon_razz

Dzięki Aro!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
05.09.2009 01:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #3
 
krótkie intro Kazika o najnowszym singlu http://www.youtube.com/watch?v=a5wx8w7oPRE

.
05.09.2009 02:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 623
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Potrzebuję chyba więcej przesłuchań, bo mnie nie przekonuje ten singiel....

PS. Co ten Kazik tak uwziął się na te imiona kobiet? Mam nadzieję, że na płycie nie będzie coveru "Baśki". Icon_wink2
06.09.2009 03:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 063
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Kult to parodja kabaret i śpiewanie na kacu. Nie ma się czym zachwycać

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
06.09.2009 07:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
na kacu to chyba ten post był pisany Icon_razz
06.09.2009 07:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Hmmm. Wtórne to jakieś, no. Jestem raczej zawiedziony.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.09.2009 07:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 122
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #8
 
muza - świetna!!! a reszty muszę jeszcze posłuchać Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
07.09.2009 12:23 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 063
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
saferłel napisał(a):Hmmm. Wtórne to jakieś, no. Jestem raczej zawiedziony.

Kult wszystko gra na jedno kopyto. Może i teksty są odkrywcze, ale dla mnie to za mało

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
07.09.2009 09:06 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Akurat ja właśnie jestem ''za'' jeśli chodzi o tekst, ale muzycznie to to samo co zwykle. Charakterystyczne organy, sekcja rytmiczna i przede wszystkim instrumenty dęte. Po kilku odsłuchach jestem już nauczony tego na pamięć i podoba mi się, ale to raczej jest efekt powtarzalności...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.09.2009 03:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #11
 
Gary napisał(a):Mam nadzieję, że na płycie nie będzie coveru "Baśki". Icon_wink2
wypluj to Icon_wink2
Konrad napisał(a):Kult to parodja kabaret i śpiewanie na kacu. Nie ma się czym zachwycać
przyznam że ja nie słyszę tam żadnego kaca….Singiel z założenia jest materiałem promocyjnym. Marysia' muzycznie bardzo fajna. Na spokojnie posłuchałem sobie w sobotę i jest to granie takie jak uwielbiam, do przodu z powerem i do tego rewelacyjne dęciaki. A ma być więcej i dęciaków i więcej mocy! A to dla mnie duży plus. Wokal przyzwoity… Tekst taki sobie jak na Kazia , bez rewelacji, ale też i bez kompromitacji. Ogólnie, jestem miło zaskoczony.

Mam nadzieje jednak, że jak zapowiada Kaźmierz do tej płyty przyłożyli się z sercem.
Już po Maryśce czuć że jest to inne granie niż na Poligono Industrial i Salon Recreativo, gdzie w muzyce było dużo monstrualności, a teksty były dość wysublimowane . Tutaj jest mocne granie z mocnym pałerem, jednoznacznie zrozumiały tekst i refren wpadający w ucho. Muzycznie od razu słychać, że to stary dobry Kult – a utwór jest zarazem świeży.

Litza nie tak dawno gdzies powiedział :
„ Naprawdę świetny materiał!!! Iż mimo tego, że nigdy nie byłem jakimś wielce zagorzałym fanem Kultu, ta płyta zrobiła na mnie wielkie wrażenie i żałuję, iż Kazio nie zostawił chociaż części z tego materiału na KNŻ, taki jest dobry” .
Kultowo-i kaenżetowo w jednym Icon_mrgreen
07.09.2009 04:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #12
 
Mi 'Marysia' się podoba. Chyba lepsza od pierwszego singla z poprzedniej płyty. Ale muszę się jeszcze osłuchać ;]

Aro napisał(a):Już po Maryśce czuć że jest to inne granie niż na Poligono Industrial i Salon Recreativo, gdzie w muzyce było dużo monstrualności, a teksty były dość wysublimowane . Tutaj jest mocne granie z mocnym pałerem, jednoznacznie zrozumiały tekst i refren wpadający w ucho. Muzycznie od razu słychać, że to stary dobry Kult – a utwór jest zarazem świeży.
Zgadzam się jak najbardziej.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
07.09.2009 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
PaTToN Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 505
Dołączył: Sep 2009
Post: #13
 
To mój pierwszy post więc Witam wszystkich Icon_mrgreen
Nie mogłem sobie wyobrazić innego wątku na pierwszą wiadomość niż nowy singiel mojego ulubionego zespołu

A więc do dzieła...
Myślę że nie tylko ja z niecierpliwością i obawą czekałem na nowy singiel Kultu. Bałem się że może to być muzyka z Salonu i Poligono a co gorsza mogą powrócić Kazikowe zapędy Jassowe.... Tak się nie stało. Piosenka jest bardzo dopracowana instrumentalnie. Widać że Kult włożył w nią dużo pracy, o czym zresztą mówił Kazik. Najlepsze są przede wszystkim partie instrumentów dętych z którymi idealnie współgrają klawisze. Był to od lat znak rozpoznawczy Kultu lecz teraz brzmią one ponadprzeciętnie. Co do tekstu to pchanie na piosenkę singlową piosenki o transwestycie jest trochę dziwne, ale to jest Kazik jemu wszystko wolno Icon_wink2 .
Ktoś się spyta czy "stary" Kult wróci. Myślę że "stary" Kult już niepowróci. To jest ciągle nas zaskakujący "nowy" Kult

Ocena:
Icon_arrow 9/10

Chomik Last.fm
08.09.2009 09:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #14
 
Kawałka nie słuchałem, ale powiem że tytuł trochę mnie zaniepokoił. Zbyt kojarzy się z ostatnimi produktami Kazikowymi (ale nie ma to jak oceniać piosenki po tytule Icon_razz ).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
08.09.2009 09:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 063
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
ku3a napisał(a):na kacu to chyba ten post był pisany Icon_razz

Icon_lol przesłucham to wtedy wydam opinię na temat tego singla Icon_mrgreen

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
08.09.2009 10:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
PaTToN Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 505
Dołączył: Sep 2009
Post: #16
 
Miszon napisał(a):Kawałka nie słuchałem, ale powiem że tytuł trochę mnie zaniepokoił. Zbyt kojarzy się z ostatnimi produktami Kazikowymi (ale nie ma to jak oceniać piosenki po tytule Icon_razz ).
Trzeba posłuchać Icon_cool2

Chomik Last.fm
08.09.2009 11:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #17
 
09.09.2009 12:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 122
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #18
 
no posłuchałem całej piątki - instrumentalny - najlepszy !!! Icon_razz

a poważnie to wg mnie topsingla wygląda tak:

Moja kolejność na 09.09.09 [22:55] Icon_mrgreen

1. Chodźcie chłopaki
2. Mój dom pali się
3. Marysia-wersja instrumentalna
4. Marysia
5. Marysia-same głosy zewsząd

chociaż 1 i 2 sam nie wiem... może jednak odwrotnie...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.09.2009 10:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #19
 
Trochę się zawiodłem. Dla mnie kopia ich poprzednich utworów. I jeszcze. zaczyna mnie denerwować ten alfabet imion. :roll:
10.09.2009 12:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #20
 
Mariola i Anusia nie były piosenkami autorstwa Kazika.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
10.09.2009 12:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kult - Na łódce w Oslo neo01 5 396 04.11.2023 11:06 AM
Ostatni post: Szymek79
  Kult - Madryt Szymek79 7 1 299 19.09.2016 11:42 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości