Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Topłyta: czy bonusy powinny być brane pod uwagę w głosowaniu
Listoholik
Unregistered

 
Post: #21
 
Krzysztofie, przemawia przez Ciebie ciągle oficjalny ton, którego myślę, że powinieneś zaniechać ;/

dlaczego nie lubisz swojego imienia? - żona tak się do Ciebie zwracała, i pozostała Ci trauma? :->
05.09.2009 03:46 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #22
 
Regulamin w każdej chwili można zmienić, to nie konstytucja Icon_wink2
Uważam, że bałagan zrobi dopiero wówczas, jeśli dopuścimy dwie wersje wyników, a zaufanie do użytkowników i ich zdrowego rozsądku przejawia się w daniu im możliwości samodzielnego wyboru tych bonusów, które faktycznie stanowią ważną część albumu. Zakładanie "paranoi" i "kompletnego bałaganu" dyskredytuje nasz intelekt i jakby na to nie spojrzeć odbiera nam pewne prawo. Jeśli możemy sami wybrać płytę, to sami powinniśmy wybrać wersję płyty, która będzie typowana. Ja np. podobnie jak vingoe nie wyobrażam sobie typowania bez "Leave Me Alone", które jest jednym z najlepszych utworów na tym albumie. Analogiczna sytuacja jest przy feralnym debiucie Bjoerk.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.09.2009 03:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
Listoholik napisał(a):dlaczego nie lubisz swojego imienia? - żona tak się do Ciebie zwracała, i pozostała Ci trauma?
Nie lubię swojego imienia od okresu sprzed swojego pierwszego małżeństwa, więc żony nie mają z tym nic wspólnego. A żebyś miał okazję do śmiania się ze mnie przez dłuższy czas to napiszę zgodnie z prawdą, e bierze się to z awersji do ostatniej litery pełnej formy mojego imienia.
aaktt napisał(a):1. Uważam, że bałagan zrobi dopiero wówczas, jeśli dopuścimy dwie wersje wyników, 2. a zaufanie do użytkowników i ich zdrowego rozsądku przejawia się w daniu im możliwości samodzielnego wyboru tych bonusów, które faktycznie stanowią ważną część albumu.
3. Zakładanie "paranoi" i "kompletnego bałaganu" dyskredytuje nasz intelekt i jakby na to nie spojrzeć odbiera nam pewne prawo. Jeśli możemy sami wybrać płytę, to sami powinniśmy wybrać wersję płyty, która będzie typowana.
4. Ja np. podobnie jak vingoe nie wyobrażam sobie typowania bez "Leave Me Alone", które jest jednym z najlepszych utworów na tym albumie. Analogiczna sytuacja jest przy feralnym debiucie Bjoerk.
1. Gdzie ?Ty widzisz bałagan? Opisujesz i przedstawiasz.
2. Problem w tym, że inni mogą też mieć zdrowy rozsądek, który mówi im, że album został stworzony jako całość, a bonusy są doczepkami.
3. Sorry, jeżeli ilość utworów, na które będziemy głosować zależy tylko od tego, komu uda się zgłosić płytę jako pierwszemu jest rzeczą co najmniej dziwną. Sorry, a gdybym to ja zgłosił płytę to głosowalibyśmy na 11 utworów, gdyby jeszcze ktoś inny, kto uznałby, że nie wyobraża sobie bez japońskiego bonusa, to byśmy głosowali na 13. Gdyby z kolei Muse zgłoszono dopiero teraz to może głosowalibyśmy na zestaw z Glorios.
4. A z kolei ktoś inny może nie wyobrażać typowania Bad z Leave me alone. Dlaczego akurat Twoja wersja ma decydować? Bo byłeś szybszy? Akurat w dwóch podanych przez Ciebie przykładach to pół biedy ale w podanych przeze mnie wcześniej przykładach z Ayą, Klausem i Meluą to naprawdę byłoby dla mnie nie do przejścia.
05.09.2009 04:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #24
 
Bardziej racjonalne - jeśli ma decydować jakaś konkretna wersja płyty, byłoby, gdyby decydowała wersja płyty wydana i aktualnie dostępna w Polsce, a jeśli płyta nie została wydana w naszym pięknym kraju, to dopiero wtedy pierwsza edycja albumu.

Wtedy obejdzie się bez wciskania na siłę japońskich bonusów. I zastrzeżmy od razu, że bonusowe remixy też nie biorą udziału w zabawie, chyba, że jakiś z utworów z podstawowej wersji jest na płycie tylko w wersji zremixowanej.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.09.2009 04:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #25
 
Moim zdaniem - jeśli bonus był w pierwszej edycji, lub też był singlem promującym ową płytę, ale na niej się nie znalazł, to powinien się liczyć.

Inna rzecz mnie teraz naszła - co jeśli dane utwory są w wersji CD, a nie było ich na MC?
Najbardziej jaskrawe przykłady - płyty Bartosiewicz (na pewno "Sen"), Kowalskiej (na pewno "Gemini"), Hey (np. na MC "Fire" nie było "Teksańskiego", który był pierwszym singlem, a także akustycznej wersji "Moja i Twoja nadzieja", na "Ho!" nie było m.in. "Ho", które także było singlem). W tych przypadkach trzeba pamiętać o tym, że w momencie wydania tych płyt mało kto dysponował CD i jestem pewien, że min. 80% sprzedaży nakładu to były MC. Sprawa jest tym trudniejsza jeśli chodzi o Hey, że do dziś nie było reedycji pierwszych 4 płyt i są one praktycznie nieosiągalne (ta sytuacja w ogóle jest paranoiczna), a na allegro osiągają jakieś kosmiczne ceny ("?" w wersji ENG widziałem za 265 zeta, a sprzedający i tak wycofał, bo nie był zadowolony z ceny).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
05.09.2009 04:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
aaktt napisał(a):Bardziej racjonalne - jeśli ma decydować jakaś konkretna wersja płyty, byłoby, gdyby decydowała wersja płyty wydana i aktualnie dostępna w Polsce, a jeśli płyta nie została wydana w naszym pięknym kraju, to dopiero wtedy pierwsza edycja albumu.
A jeżeli w Polsce dostępne jest więcej wersji? Joshua tree jest w wersji na 11 i na 24 utwory. Debut jest też w wersji winylowej czyli bez Play dead. I pewnie można by mnożyć przykłady. Część płyt została wyposażona w dodatki wiele lat po ukazaniu się pierwszej wersji. Moim zdaniem nie zdaje to egzaminu.
05.09.2009 04:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #27
 
bosze, jak Wy utrudniacie sobie życie. regulaminy, regulaminy, zdawanie egzaminu, zdawanie egzaminu.. życzę Wam większych problemów w życiu, może wtedy nie będziecie mieli czasu na wypisywanie tych bzdetów, tylko po prostu zagłosujecie na płytę zgłoszoną przez daną osobę, z taką liczbą utworów, jaką on zaproponował, tzn. liczbą właściwą Icon_smile


kajman, my piszemy o przypadku jednego bonusowego kwałka, a Ty wylatujesz nagle z przypadkami 24-utworowymi (a to juz pewnie 2 CD?)
widać, że zupełnie nie czujesz tematu.. stary, nie kumasz bazy, jakby to Twój junior powiedział Icon_wink2
05.09.2009 05:00 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #28
 
Listoholik napisał(a):bosze, jak Wy utrudniacie sobie życie. regulaminy, regulaminy, zdawanie egzaminu, zdawanie egzaminu.. życzę Wam większych problemów w życiu, może wtedy nie będziecie mieli czasu na wypisywanie tych bzdetów, tylko po prostu zagłosujecie na płytę zgłoszoną przez daną osobę, z taką liczbą utworów, jaką on zaproponował, tzn. liczbą właściwą Icon_smile
amen.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.09.2009 06:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #29
 
Osoba, która podaje płytę niech zdecyduje w jakiej wersji będą liczone punkty.
Jasne, proste i logiczne Icon_wink2
06.09.2009 07:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #30
 
aaktt napisał(a):Regulamin w każdej chwili można zmienić, to nie konstytucja Icon_wink2
A konstytucji to dlaczego nie można?
Ale do tematu. Tu jest regulamin: http://www.mycharts.pl/forum/viewtopic.php?t=6003 i jak komuś coś się nie podoba albo chciałby coś zmienić to może napisać. Proste? Tak.
Co innego sytuacja gdy ktoś tupie nogą i krzyczy, że on się nie zgadza. Wtedy nic dziwnego, że spotyka się z taką reakcją.
Tomekk napisał(a):Jasne, proste i logiczne Icon_wink2
Nie mam pojęcia co jest w tym jasnego, prostego i logicznego. To nie jest topłyta jakiegoś użytkownika, więc uważam że zasady powinny obowiązywać globalnie. Moim zdaniem głosowanie tylko na płyty w pierwotnym wydaniu jest najprostszym z możliwych rozwiązań i uniknie wielu sporów o to co brać pod uwagę. Zakładający temat chce liczyć tylko bonus z UK, a 10 osób chce by dodać ten z Japonii. A jak jeszcze 4 inne osoby protestują przeciwko dodaniu jakiegokolwiek bonusu, bo zostały one dodane po śmierci artysty albo wbrew jego woli? Strasznie trudne.
Listoholik napisał(a):Ty wylatujesz nagle z przypadkami 24-utworowymi (a to juz pewnie 2 CD?)
Takie też się zdarzają, więc przykład jest celny.
06.09.2009 08:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #31
 
abd3mz, jak Ciebie czytam, to wydaje mi się, że nie kumasz bazy, tak jak kajman, już sobie przecież wyjaśniliśmy, że pierwsza płyta Bjórk ukazała się na całym świecie (oprócz USA) w wersji 12-trackowej, więc nie rozumiem, jak można być takim zatwardziałym w swoich poglądach i uparcie stać przy swoim. pewnie i tak tej płyty nie będziesz typował, więc już skończ z zabieraniem głosu na jej temat Chytry
06.09.2009 08:52 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #32
 
abd3mz napisał(a):
aaktt napisał(a):Regulamin w każdej chwili można zmienić, to nie konstytucja Icon_wink2
A konstytucji to dlaczego nie można?
Bo tak stanowi prawo. Potrzeba co najmniej 2/3 głosów przy obecnej przynajmniej połowie ustawowej liczby posłów. W senacie natomiast potrzebna jest bezwzględna większość głosów, także przy obecnej przynajmniej połowie posłów.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.09.2009 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #33
 
a czyżby na forum prawo stanowili kajman i abd3mz? Icon_confused
06.09.2009 08:53 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #34
 
Listoholik napisał(a):abd3mz, jak Ciebie czytam, to wydaje mi się, że nie kumasz bazy
Nie jestem Twoim kolegą i nie będę, więc nie pisz o kumaniu bazy.
Listoholik napisał(a):już sobie przecież wyjaśniliśmy, że pierwsza płyta Bjórk ukazała się na całym świecie (oprócz USA) w wersji 12-trackowej, więc nie rozumiem, jak można być takim zatwardziałym w swoich poglądach i uparcie stać przy swoim.
A co było pierwszą wersją?
Listoholik napisał(a):pewnie i tak tej płyty nie będziesz typował, więc już skończ z zabieraniem głosu na jej temat Chytry
To już moja sprawa czy przesłucham czy nie. Nie ma to żadnego wpływu na przebieg tej dyskusji.
aaktt napisał(a):Bo tak stanowi prawo. Potrzeba co najmniej
Czyli można jak się spełni warunki.
06.09.2009 08:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
abd3mz napisał(a):
Listoholik napisał(a):Ty wylatujesz nagle z przypadkami 24-utworowymi (a to juz pewnie 2 CD?)
Takie też się zdarzają, więc przykład jest celny.
Szczegolnie, że to była odpowiedź na zupełnie co innego. Dotyczyła wypowiedzi aakta na temat korzystania z aktualnych wersji płyt.
06.09.2009 09:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #36
 
abd3mz napisał(a):
aaktt napisał(a):Bo tak stanowi prawo. Potrzeba co najmniej
Czyli można jak się spełni warunki.
Oczywiście, że można, ale nie "w każdej chwili". To był tylko przykład, który miał pokazać pewną zależność, symbol. Jak widać nie wszyscy poprawnie go odczytali.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.09.2009 09:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
abd3mz napisał(a):
Listoholik napisał(a):już sobie przecież wyjaśniliśmy, że pierwsza płyta Bjórk ukazała się na całym świecie (oprócz USA) w wersji 12-trackowej, więc nie rozumiem, jak można być takim zatwardziałym w swoich poglądach i uparcie stać przy swoim.
A co było pierwszą wersją?
Listoholik napisał(a):pewnie i tak tej płyty nie będziesz typował, więc już skończ z zabieraniem głosu na jej temat Chytry
To już moja sprawa czy przesłucham czy nie. Nie ma to żadnego wpływu na przebieg tej dyskusji..
Wygląda na to, że były 2 pierwsze wersje. Tak też bywa, ale tutaj dyskusja dotyczy samej koncepcji, a nie (a przynajmniej nie tylko) tej płyty, więc tym bardziej sugestie o nie zabieraniu głosu są nie na miejscu. Zrobimy wyjątek i potem będą jeszcze większe zgrzyty. Ja przyznam, że argumenty w stosunku do tej płyty są rozsądne, ale kilka innych pomysłow mnie osobiście przeraża.
06.09.2009 09:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #38
 
aaktt napisał(a):Oczywiście, że można, ale nie "w każdej chwili". To był tylko przykład, który miał pokazać pewną zależność, symbol.
W każdej chwili mogę zmienić jeśli mam większość, więc tutaj analogicznie.
aaktt napisał(a):Jak widać nie wszyscy poprawnie go odczytali.
Cóż. Nawet jeśli, to ja pochodzę z tej szkoły, gdzie ciężar zrozumienia tekstu przekazywanego stoi po stronie przekazującego.
06.09.2009 09:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
aaktt napisał(a):
abd3mz napisał(a):
aaktt napisał(a):Bo tak stanowi prawo. Potrzeba co najmniej
Czyli można jak się spełni warunki.
Oczywiście, że można, ale nie "w każdej chwili". To był tylko przykład, który miał pokazać pewną zależność, symbol. Jak widać nie wszyscy poprawnie go odczytali.
Regulaminu też się nie zmienia w każdej chwili, tylko po analizie i dyskusji, chyba że regulamin ustala się autorytarnie.
06.09.2009 09:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #40
 
abd3mz napisał(a):A co było pierwszą wersją?

wróć i przeczytaj uważniej, to co już zostało tu kilka razy napisane przez różne osoby!



abd3mz napisał(a):Nie jestem Twoim kolegą i nie będę
kajman napisał(a):sugestie o nie zabieraniu głosu są nie na miejscu

to ja już głosu nie zabieram, 'nie jestem Waszym kolegą i nie będę', dyskutujcie sobie sami we dwóch
06.09.2009 09:23 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Topłyta? kajman 178 33 105 05.04.2021 12:46 PM
Ostatni post: AKT!
  TOPŁYTA - wyniki kajman 234 46 469 17.11.2013 12:37 PM
Ostatni post: piotreklp3
  TOPŁYTA - regulamin kajman 14 4 030 28.10.2012 12:11 PM
Ostatni post: thestranglers
  TOPŁYTA - terminy i spis płyt michal91d 35 10 883 20.05.2012 11:05 AM
Ostatni post: michal91d

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości