Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Topłyta: czy bonusy powinny być brane pod uwagę w głosowaniu
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #1
Topłyta: czy bonusy powinny być brane pod uwagę w głosowaniu
W temacie topłyty "Debut" Bjoerk wywiązała się dyskusja w związku z decyzją Rafała jakoby bonusowy utwór "Play Dead" ma być brany pod uwagę w głosowaniu, podczas, gdy Krzysztof uważa, że czynione były ustalenia mające na celu niedopuszczenie bonusów do udziału w żadnej z zabaw w serii Topłyta, co jednak nie ma odzwierciedlenia w obecnej wersji regulaminu gry, jako że sformułowanie "podstawowa wersja płyty" nie jest jednoznaczne. Rafał podkreśla, że "Play Dead" mimo jego statusu jako bonusa jest kluczowe dla płyty "Debut" i dodaje, że utwór był singlem i zrealizowano do niego teledysk.

Czy wobec tego bonusy powinny być brane pod uwagę w głosowaniu w topłycie? A może powinniśmy zostawić tę decyzję osobie zakładającej daną grę? Czy może każdy przypadek powinien być rozważany osobno, aby stwierdzić czy dany utwór faktycznie ma dla przebiegu płyty kluczowe znaczenie?

Przytoczę teraz kilka wypowiedzi użytkowników z wyżej przedstawionego tematu:

kajman napisał(a):
vingoe napisał(a):A czy "Play Dead" też bierzemy pod uwagę przy układaniu topu?
Regulamin stanowi że nie i do tej pory opuszczaliśmy wszystkie bonusy, więc i tym razem powinno tak się stać.

furbul napisał(a):A ja bym się przychylał do tego, by bonusów nie uwzględniać. Ktoś może znaleźć wersję brytyjską z bonusem, a kto inny jakieś inne wydanie bez bonusów, lub z czymś zupełnie innym. Same wersje podstawowe nie sprawiałyby tyle kłopotów (teoretycznie).

abd3mz napisał(a):
furbul napisał(a):A ja bym się przychylał do tego, by bonusów nie uwzględniać.
Tak było ustalone. Myślę, że utwory bonusowe będziemy podawać jedynie jako ciekawostkę.

aaktt napisał(a):Moglibyśmy wybór tego czy płytę typujemy z bonusami czy bez pozostawić samym zakładającym daną zabawę, z zastrzeżeniem, żeby zapewnili oni linki do przesłuchania czy ściągnięcia takich nagrań Icon_smile

Bo co wtedy kiedy np. jakiś bonus jest na wszystkich edycjach danej płyty jak np. "Inside My Heaven" na "Some Hearts" Carrie Underwood?

Gary napisał(a):W takich przypadkach jak ten, w którym bonusem jest utwór powszechnie znany w tym samym czasie, to ja bym go liczył.

Podam dwa odmienne przypadki:

a/ płyta Klaus Mitffoch, na której w pierwotnej wersji nie było "Jezu jak się cieszę", a później został dokoptowany

b/ płyta Kult "Spokojnie", na której pierwotnie nie było "Czarnych słońc", a później zostały dołączone

W przypadku "a" byłbym za liczeniem z tym dodatkowym utworem, natomiast w przypadku "B" byłbym przeciw, gdyż nic mi nie wiadomo o tym, że "Czarne słońca" w ogóle istniały w tym czasie, a jeśli nawet, to musiały być znane najzagorzalszym fanom Kultu

Moim zdaniem "Play Dead" spełnia warunek A.

vingoe napisał(a):Zadałem to pytanie z premedytacją, bo osobiście nie wyobrażam sobie pominięcia "Play Dead". Na dobrą sprawę nie jest to żaden bonus track, a nagranie znajdujące się na pełnej trackliście reedycji "Debut", a jeśli nawet uprzemy się przy sklasyfikowaniu go jako bonus, to nie ma co nawet porównywać go do wspominanego tu "Glorious" Muse. Ten ostatni jest typowym bonusem jakich tysiące na płytach wykonawców całego świata. Po prostu na płycie jest i już, jako prezent, niespodzianka etc. "Play Dead" natomiast był singlem i miał swój klip. Myślę, że dostrzegalna jest dla Was ta ogromna różnica.
Osobiście uważam, że układanie topu "Debut" bez "Play Dead" to jak układać top "Bad" Michaela Jacksona bez "Leave me alone" (bo przecież pojawił się dopiero na reedycji "Bad"). Mam zatem nadzieję, że nie będzie tu jakiejś wielkiej awantury z tego powodu, bo ja na pewno zamierzam "Play dead" sklasyfikować.

kajman napisał(a):
vingoe napisał(a):Osobiście uważam, że układanie topu "Debut" bez "Play Dead" to jak układać top "Bad" Michaela Jacksona bez "Leave me alone" (bo przecież pojawił się dopiero na reedycji "Bad"). Mam zatem nadzieję, że nie będzie tu jakiejś wielkiej awantury z tego powodu, bo ja na pewno zamierzam "Play dead" sklasyfikować.
No cóż, ja uważam, że Bad należałoby klasyfikować bez Leave me alone, bo Bad w pierwotnej wersji tego nie zawierał.

Listoholik napisał(a):ok, rozumiem, że japońskie bonusy raczej trudno uwzględniać, tu się zgadzam, ale reedycję, która weszła już do kanonu danego Artysty, i wraz z dodatkowym kawałkiem stanowi superprodukcję nie można ponownie oddzielać grubą linią.. tak się nie godzi.. nie bądźmy barbarzyńcami muzycznymi Icon_wink2

kajman napisał(a):
Listoholik napisał(a):a kto wydał takie przykazanie, że mamy klasyfikować pierwotne wersje? Icon_confused2
Tak zostało ustalone w pierwszych dyskusjach i jakoś wszyscy się na to zgadzali.

aaktt napisał(a):
kajman napisał(a):Nie było żadnego głosu sprzeciwu.
Poza tym do tej pory żaden z prowadzących top nie uwzględniał żadnego bonusa.
Bo nie było potrzeby do nawiązania takiej dyskusji. Teraz jest i uważam, że powinieneś być bardziej elastyczny i pozostawić nam większą swobodę wyboru. Zamiast zdawać się na głupie bezsensowne regulaminy, lepiej zdać się na zdrowy rozsądek forumowiczów przy ocenianiu tego, które bonusy są esencjonalne dla płyty, a które faktycznie należy ominąć.

Proszę o ustosunkowanie się do tego zagadnienia Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.09.2009 12:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
jeśli bonus był singlem, to nie jest bonusem Icon_mrgreen
05.09.2009 12:33 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #3
 
Moje zdanie:
Pozostawiamy decyzję zgłaszającemu, o ile oferuje ewentualną pomoc w znalezieniu określonej wersji.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
05.09.2009 12:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
furbul napisał(a):Moje zdanie:
Pozostawiamy decyzję zgłaszającemu, o ile oferuje ewentualną pomoc w znalezieniu określonej wersji.
Ja się podpisuję. To racjonalne wyjście.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.09.2009 12:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #5
 
tak piszecie, jakbym od samego początku nie umieścił właściwego linka Icon_confused :roll:
05.09.2009 12:44 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
Bo nie umieściłeś. Umieściłeś dopiero po mojej sugestii w trakcie trzeciej edycji postu Icon_wink2 Ale to nieistotne, bo link faktycznie się pojawił i to zanim dyskusja rozwinęła się na dobre.

Nie mniej jednak wnioskowałbym jeszcze, żeby bonusowy utwór też umieszczać w formie linka, na wypadek jakby ktoś miałby cały album, ale akurat brakowałoby mu danego utworu Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.09.2009 12:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #7
 
aaktt, jak Ty to zgrabnie streściłeś, normalnie jestem w szoku Icon_eek2 Icon_biggrin3

A w temacie. Moją opinię właściwie znacie. Rzeknę tylko, że dobrym pomysłem jest wspominana w dyskusji decyzyjność proponującego płytę do topowania. Mam jednak nadzieję, że ewentualne bonusy będą wrzucane z rozsądkiem. Nie dlatego, że po prostu są, ale że mają dla albumu spore znaczenie.
05.09.2009 12:56 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Tylu tu fanów, a żaden nie ma komórki do samej zainteresowanej. Myślę, że jeden telefon do niej i byłoby po krzyku.
05.09.2009 12:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
aaktt napisał(a):kajman napisał/a:
Nie było żadnego głosu sprzeciwu.
Poza tym do tej pory żaden z prowadzących top nie uwzględniał żadnego bonusa.
Bo nie było potrzeby do nawiązania takiej dyskusji.
Czyli wtedy było wszystko w porządku i nie było żadnego bonusa, teraz nagle pojawiła się taka potrzeba. Ciekawa koncepcja.
Listoholik napisał(a):jeśli bonus był singlem, to nie jest bonusem
Wiele utworów które było singlami, nie pojawiło się na longu. Przynajmniej nie wtedy, ale ewentualnie w późniejszych reedycjach.
aaktt napisał(a):furbul napisał/a:
Moje zdanie:
Pozostawiamy decyzję zgłaszającemu, o ile oferuje ewentualną pomoc w znalezieniu określonej wersji.
Ja się podpisuję. To racjonalne wyjście.
A ja uważam, że absolutnie nielogiczne. Powinno być przyjęte to samo kryterium w stosunku do wszystkich płyt, bo powstanie bałagan. Ktoś stwierdzi, że powinno się dołączyć utwory z wersji japońskiej, australijskiej, polskiej itd. poza tym wszystkie utwory ze wszystkich reedycji i zamiast 12 utworów będziemy oceniali 33 bo dostaliśmy odpowiednie wylinki.
05.09.2009 12:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #10
 
aaktt napisał(a):Czy wobec tego bonusy powinny być brane pod uwagę w głosowaniu w topłycie?
Nie.
vingoe napisał(a):Mam jednak nadzieję, że ewentualne bonusy będą wrzucane z rozsądkiem. Nie dlatego, że po prostu są, ale że mają dla albumu spore znaczenie.
Tego się nie da ustalić i przez to będzie zamieszanie, a tak jest prosto.
Cytat:Tylu tu fanów, a żaden nie ma komórki do samej zainteresowanej. Myślę, że jeden telefon do niej i byłoby po krzyku.
Ale o co byś chciał zapytać? Przecież widać wyraźnie, że pierwsza edycja płyty zawierała 11 utworów:
http://unit.bjork.com/77island/debutalbu...20edition)
http://unit.bjork.com/77island/debutalbu...20edition)
05.09.2009 12:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #11
 
abd3mz napisał(a):Tego się nie da ustalić i przez to będzie zamieszanie, a tak jest prosto.

To da się ustalić. Niech zależy od zgłaszającego płytę. Nie będzie zamieszania. Będzie prościej i logicznie.
05.09.2009 12:43 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Listoholik napisał(a):
abd3mz napisał(a):Tego się nie da ustalić i przez to będzie zamieszanie, a tak jest prosto.
To da się ustalić. Niech zależy od zgłaszającego płytę. Nie będzie zamieszania. Będzie prościej i logicznie.
Tylko że to najgłupsze z możliwych rozwiązań. Opieranie się na widzimisie zgłaszającego może doprowadzić w pewnych sytuacjach do paranoi. No i rozważmy teoretycnie taki przypadek: w jednej chwili dwie osoby wrzucają ostatnią płytę Dream Theater. Jeden 6 utworów, a drugi 12 (pomijam opcję z 18). I teraz będziemy głosować na obie wersje? A nawet jeżeli nie będzie równocześnie, to i tak część będzie zdegustowana z powodu jednego z rozwiązań. Uważam, że ustalenia powinny obowiązywać wszystkich.
05.09.2009 12:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #13
 
kajman napisał(a):Tylko że to najgłupsze z możliwych rozwiązań. Opieranie się na widzimisie zgłaszającego może doprowadzić w pewnych sytuacjach do paranoi.

ojj, słabo oceniasz forumowiczów Icon_eek2
myślałem, że słowa" 'najgłupsze' i 'paranoja' nie obrazują w żaden sposób tej forumowej społeczności, ale widocznie się myliłem, takie przypuszczenia u niektórych się pojawiają i tak to jednak widzą Icon_confused2

czy nie można liczyć po prostu tylko na zdrowy rozsądek współforumowiczów?


EDIT: a płyty Dream Theater i tak nigdy nie zgłoszę, co więcej, nigdy jej nie potypuję, więc zgłaszaj sobie jaką tylko chcesz wersję, nawet z 20. bonusami, mi to jest obojętne :->
05.09.2009 12:58 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
A może pójdziemy na kompromis?
Głosujący decyduje o tym, czy będzie uwzględniał bonusy czy nie. Po czym pojawią się dwie wersje wyników:
1. Podsumowująca wszystkie wyniki głosujących łącznie z bonusem.
2. Podsumowująca wyniki wszystkich zestawień, ale traktująca bonus jako nieistniejący.
05.09.2009 01:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kaczy1993 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 430
Dołączył: Feb 2009
Post: #15
 
Listoholik napisał(a):jeśli bonus był singlem, to nie jest bonusem Icon_mrgreen
A jeśli bonus był singlem na całym świecie, a na płycie pojawiał się już tylko w niektórych krajach to jak to liczymy :?: Icon_lol Bo właśnie tworzę nowy temat i mam dylemat Icon_wink2

[Obrazek: Kaczy93.gif]
05.09.2009 01:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Kaczy1993 napisał(a):
Listoholik napisał(a):jeśli bonus był singlem, to nie jest bonusem Icon_mrgreen
A jeśli bonus był singlem na całym świecie, a na płycie pojawiał się już tylko w niektórych krajach to jak to liczymy :?: Icon_lol Bo właśnie tworzę nowy temat i mam dylemat Icon_wink2
No i właśnie do takich dylematów dochodzi. Liczenie pierwotnej wersji płyty by to rozwiązało.
05.09.2009 01:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #17
 
Kaczy, to zależy od płyty Icon_wink2
05.09.2009 01:42 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #18
 
kajman napisał(a):A może pójdziemy na kompromis?
Głosujący decyduje o tym, czy będzie uwzględniał bonusy czy nie. Po czym pojawią się dwie wersje wyników:
1. Podsumowująca wszystkie wyniki głosujących łącznie z bonusem.
2. Podsumowująca wyniki wszystkich zestawień, ale traktująca bonus jako nieistniejący.
Jeśli 2 wersja pojawi się w Wynikach to dla mnie może być. Icon_smile2
05.09.2009 02:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #19
 
kajman napisał(a):
Listoholik napisał(a):
abd3mz napisał(a):Tego się nie da ustalić i przez to będzie zamieszanie, a tak jest prosto.
To da się ustalić. Niech zależy od zgłaszającego płytę. Nie będzie zamieszania. Będzie prościej i logicznie.
Tylko że to najgłupsze z możliwych rozwiązań. Opieranie się na widzimisie zgłaszającego może doprowadzić w pewnych sytuacjach do paranoi.
Ja się czuję obrażony i myślę, że reszta forumowiczów też powinna. Więcej zaufania i wiary w ludzi. Czuję się traktowany jak idiota.

Jeśli, Krzysztofie, już dopuściłeś nas, to bezmyślne bydło i barachło do tej zabawy, pozwoliłeś nam szanownie zgłaszać swoje wybory płyt i głosować, to teraz na miłość boską, nie rób problemów jeśli ktoś ma inną wizję tracklisty niż ta, jaką sobie wymyśliłeś na bazie Twojego pieprzonego regulaminu!

ZERO elastyczności i umiejętności współpracy. Jestem wielce zażenowany.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.09.2009 02:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
aaktt napisał(a):1. Ja się czuję obrażony i myślę, że reszta forumowiczów też powinna.
2. Więcej zaufania i wiary w ludzi. Czuję się traktowany jak idiota.
3. Jeśli, Krzysztofie, już dopuściłeś nas, to bezmyślne bydło i barachło do tej zabawy, pozwoliłeś nam szanownie zgłaszać swoje wybory płyt i głosować,
4. to teraz na miłość boską, nie rób problemów jeśli ktoś ma inną wizję tracklisty niż ta, jaką sobie wymyśliłeś na bazie Twojego pieprzonego regulaminu!
5. ZERO elastyczności i umiejętności współpracy. Jestem wielce zażenowany.
1. Na pewno nie było moim zamysłem obrażanie kogokolwiek, ale jeżeli czujesz się obrażony to przepraszam.
2. Ale co to ma wspólnego z zaufaniem? Ja uważam, że powinny istnieć jakieś zasady, bo inacze zapanuje tutaj kompletny bałagan.
3. Nie dopuściłem do zabawy tylko ją zaproponowałem. Wspólnie ustaliliśmy jakieś reguły i każdy wybierał płyty bez mojego pozwolenia (co sugrujesz).
4. Regulamin był stworzony na bazie propozycji wielu osób, w tym także i moich i nim został ostatecznie sformułowany każdy mógł się na ten temat wypowiedzieć. Jakoś wówczas nikt nie zgłaszał zastrzeżeń do sformułowania o podstawej wersji płyty i nikt nie pytał co traktujemy jako podstawową. Dodam, że w tym przypadku:
It was originally a non-album track...
5. Akurat zaproponowałem rozwiązanie kompromisowe, przy którym i wilk był syty i owca cała, w którym powstaną dwie wersje wyników: w wersji podstawowej i zproponowanej przez zgłaszającego.
Sorry, jak jeszcze Play dead nie kłoci się zbyt mocno z resztą płyty to taka sytuacja następi np. w sytuacji przyłączenia Skóry do płyty Aya Rl czy Jezu jak się cieszę do płyty Klaus Mitffoch. Dla mnie dołączenie tych utworów będzie czymś w rodzaju świętokradztwa (byłbym przeciwny też dołączeniu Jazzu, Śmielej i Ogniowych strzelb, chocaż one akurat mi do tych płyt pasują).
P.S. I jeszcze jedno. Nie wiem, czy czytałeś akurat to, ale prosiłem i nadal proszę o nieużywania oficjalnej formy mojego imienia (może być dowolne zdrobnienie, a jeżeli nie pasuje to kajman lub bezosobowo).
05.09.2009 03:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Topłyta? kajman 178 33 100 05.04.2021 12:46 PM
Ostatni post: AKT!
  TOPŁYTA - wyniki kajman 234 46 466 17.11.2013 12:37 PM
Ostatni post: piotreklp3
  TOPŁYTA - regulamin kajman 14 4 030 28.10.2012 12:11 PM
Ostatni post: thestranglers
  TOPŁYTA - terminy i spis płyt michal91d 35 10 881 20.05.2012 11:05 AM
Ostatni post: michal91d

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości