Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mycharts Top 30 - Notowanie 273
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 273
Nie wiem czy jest to po francusku czy po hiszpańsku ale w tym języku nie daję rady tego słuchać. Szkoda, bo poza tym chyba wszystko jest dobrze.
05.12.2021 03:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #42
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 273
(05.12.2021 02:07 PM)kajman napisał(a):  Wyniki alternatywne (moje) ku pokrzepieniu niektórych serc.
cukier krzepi, całokształt wyników tej listy wywołuje procesy rakotwórcze

Karpie zjem!
05.12.2021 03:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #43
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 273
(05.12.2021 03:51 PM)kajman napisał(a):  Nie wiem czy jest to po francusku czy po hiszpańsku ale w tym języku nie daję rady tego słuchać. Szkoda, bo poza tym chyba wszystko jest dobrze.
to już jest kajmanizm w czystej postaci, instrumentalne - nie, koncertowe - nie, po francusku - nie, po hiszpańsku - nie... i tak dalej i tak dalej i tak dalej i tak dalej

Karpie zjem!
05.12.2021 03:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 273
santosz napisał(a):cukier krzepi, całokształt wyników tej listy wywołuje procesy rakotwórcze
To już drugie serce tymi wynikami pokrzepiłem. Pierwsze to moje.
santosz napisał(a):to już jest kajmanizm w czystej postaci, instrumentalne - nie, koncertowe - nie, po francusku - nie, po hiszpańsku - nie...
To może po kolei, po trochę namieszałeś.
1.
santosz napisał(a):instrumentalne - nie
A skąd Ci to przyszło do głowy? Nie mam nic przeciwko nagraniem instrumentalnym, co więcej sporo jest takich, które lubię.
2.
santosz napisał(a):koncertowe - nie
To nie do końca tak. Owszem, uważam, że w zdecydowanej większości przypadków nagrania koncertowe wypadają gorzej niż nagrania studyjne tych samych utworów studyjnych w wykonaniu tych samych artystów więc w zasadzie nie widzę sensu ich słuchać. Natomiast bardzo często świetnie odbieram niektóre nagrania koncertowe nie mające odpowiedników studyjnych. 123 - Jeszcze w zielone - 25 miejsce w podsumowaniu mojej listy, 4 razy na szczycie, Miśkiewicz - Sprzedaj mnie - 31 miejsce, 9 razy na szczycie, Myśli - kilka utworów na szczycie przed wydaniem płyty.
3.
santosz napisał(a):po francusku - nie
W zdecydowanej większości przypadków brzmienie tego języka w piosenkach jest nie do przejścia dla moich uszu, chociaż są wyjątki (np część piosenek Zaz). No i zdecydowanie częściej nie mam żadnych problemów z piosenkami śpiewanymi po francusku przez obcokrajowców (Polacy, Afrykanie itd).
4.
santosz napisał(a):po hiszpańsku - nie
Ogólnie nie kojarzę żeby hiszpański mi nie przeszkadzał, jeżeli ten utwór jest po hiszpańsku to jest wyjątkiem.
Dodam że jednak języki romańskie z wyjątkiem portugalskiego nie należą do tych, które najbardziej lubię w piosenkach. Ale myślę, że każdy ma języki, które brzmią mu lepiej lub gorzej w piosenkach (znam sporo osób, którym przeszkadza niemiecki).
05.12.2021 04:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #45
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 273
ja tam oczywiście trochę celowo chciałem Cię sprowokować do wielowątkowej wypowiedzi i ok, wytłumaczyłeś się należycie Icon_smile
ja akurat lubię brzmienie języków romańskich, zawsze tak jakoś cieplej i słoneczniej się robi, gdy je słyszę. Francuski to faktycznie może najmniej, mój faworyt to włoski - najbardziej melodyjny.
w przyszłym tygodniu będzie dla odmiany propozycja po hindusku

Karpie zjem!
05.12.2021 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 273
santosz napisał(a):mój faworyt to włoski - najbardziej melodyjny
Włoski nie jest taki zły, ale z kolei włoskie piosenki to bardzo często muzycznie koszmary.
05.12.2021 05:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #47
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 273
Dla mnie nie. Icon_wink
05.12.2021 06:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #48
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 273
kajman napisał(a):znam sporo osób, którym przeszkadza niemiecki
Np. ja nie znoszę i dlatego lubię tylko te niemieckie kapele, które śpiewają po angielsku. Icon_wink Wyjątkiem jest Rammstein, gdyż do takiej muzy akurat ten język pasuje. Icon_lol
santosz napisał(a):w przyszłym tygodniu będzie dla odmiany propozycja po hindusku
Gdzie Ty znajdujesz takie perełki (w Czechach)?
kajman napisał(a):Wyniki alternatywne (moje) ku pokrzepieniu niektórych serc.
Na jakiej podstawie obliczone? Icon_rolleyes

Szkoda wypadku Riverside, a z nowości najbardziej cieszy... Elton & Stevie. Icon_arrow

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
05.12.2021 07:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #49
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 273
(05.12.2021 07:13 PM)Sundrajta napisał(a):  
santosz napisał(a):w przyszłym tygodniu będzie dla odmiany propozycja po hindusku
Gdzie Ty znajdujesz takie perełki (w Czechach)?
w Czechach owszem, ale głównie w internetach, czyli tak jak każdy raczej Icon_lol to jakieś 30 stron i blogów muzycznych, które regularnie sprawdzam jeśli mam czas i przy takiej ilości źródeł bez większego szukania zaraz wpadnie coś fajnego i niebanalnego, tz. fajnego i niebanalnego według mnie, rzecz jasna

Karpie zjem!
05.12.2021 09:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #50
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 273
Uu, że Ci się chce Icon_eek
Ja jestem tak leniwy, że generalnie opieram się na propozycjach od jutuba, ostatnio rzadziej od spotifaja, no i czasem z radia z numerkami.

A co do języków, to o ile wiele lubię albo mi nie przeszkadzają, to w muzyce jestem strasznie ortodoksyjny - rzadko coś poza polskim i angielskim dobrze mi brzmi (wyjątkiem rzeczywiście jest Rammstein). I o ile języki słowiańskie czy np. fiński jeszcze jako tako się bronią, tak romańskie (szczególnie francuski) czy już szczególnie te z Dalekiego Wschodu mnie generalnie odrzucają.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.12.2021 10:25 PM przez neo01.)
05.12.2021 10:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #51
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 273
Sprawdzam sobie kilka stron tygodniowo, do niektórych nie wracam nawet przez pół roku, tak że na pewno wiele czasu temu nie poświęcam, najczęściej i tak czytam nagłówki i ewentualnie czegoś posłucham. Ale cenię sobie blogerów, bo oni te strony tworzą, poświęcają czas, piszą teksty, ja już jestem tylko konsumentem. Spotify i Youtube też, ale zawsze ciąży mi świadomość, że gdzieś na pewno powstają fajniejsze rzeczy, niż te które podpowiada mi jakiś algorytm Icon_lol Radio to już dzisiaj najrzadziej, ale i tu jeszcze od czasu do czasu coś zasłyszę.
Jeśli chodzi o języki to w sumie jednak nie ma większego znaczenia, miły dla ucha język może być lekkim atutem, ale odwrotna sytuacja nie dyskwalifikuje u mnie piosenki. Raczej warstwa muzyczna jest najważniesza.

Karpie zjem!
05.12.2021 11:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości