Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Björk - Debut
Listoholik
Unregistered

 
Post: #41
 
abd3mz napisał(a):Ten temat już ma trzy strony, a zagłosowało niewiele osób.

bo jak zwykle gadacie o dupie maryni, a nie o typowaniu Icon_mad

płyta ma 12 tracków i koniec, a zdanie większości, że białe jest czarne, mnie nie interesuje Icon_razz2
05.09.2009 12:08 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
 
Listoholik napisał(a):płyta ma 12 tracków i koniec, a zdanie większości, że białe jest czarne, mnie nie interesuje Icon_razz2
Masz oryginalną płytę i na niej jest 12 traków?
Wikipedia też podaje błędne informacje?
05.09.2009 12:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #43
 
wszystko już na ten temat pisałem, i pisali też inni, a ty znów pytasz i kombinujesz... chcesz usłyszeć odpowiedź, tak, wikipedia to całe zło tego świata Icon_razz2

zresztą podałem link do płyty, którego Ty najwidoczniej ignorujesz, tylko głosisz te swoje wypaczone poglądy ;/
05.09.2009 12:28 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #44
 
Proszę o przeniesienie się z dyskusją tu: http://www.mycharts.pl/forum/viewtopic.p...5576#95576

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.09.2009 12:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #45
 

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
05.09.2009 12:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #46
 

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.09.2009 12:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #47
 
znam ten link od początku Yacy, ale cicho siedzę, czekam co mają na ten temat do powiedzenia mądrzejsi ode mnie Icon_mrgreen
05.09.2009 12:38 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #48
 
znasz? Icon_eek2 a kto dopisał "bonus" przy ostatnim utworze? Icon_razz I przez to to całe zamieszanie... Dla mnie to nie jest bonus, bo ja tylko taka wersję znam Icon_cool2 Gdybyś sam tego nie napisał to pewnie nie byłoby całego zamieszania...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
05.09.2009 11:27 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #49
 
Yacy, nie przesadzaj.. Icon_eek2
i nie zganiaj winy na mnie.. po pierwsze trzeba myśleć, i ja do tego prowokuję, ale jak widać, to trudna obecnie do zaobserwowania cecha w zgrupowaniach społecznościowych Icon_razz2
jeden wyraz i wywraca niektórym świoatopogląd do góry nogami...
05.09.2009 12:10 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #50
 
winy? jakiej winy... ? ja nie kumam tego zamieszania - wrzuciłeś dwunastke i ja ocenię dwunastkę. i już! Icon_lol

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
05.09.2009 12:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
 
Ze wszystkich znanych mi źródeł wynika, że pierwsza edycja płyty nie zawierała Play dead, co zresztą potwierdza winylowa reedycja.
05.09.2009 12:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #52
 
i słusznie Yacy, czekam na ocenę Icon_smile

ale kiedys napisałem, że są tu mistrzowie robienia z igły wideł, to mnie "zablokowano", a teraz dokładnie się o tym możemy po raz kolejny przekonać, Panowie, wstyd..

to nie słuchaj vinyla kajman, tylko kup se płytę w Merlinie Icon_mrgreen
05.09.2009 12:30 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #53
 
Doczytałem kilka rzeczy w różnych źródłach i wikipedia błędnie podaje, że "Play Dead" było bonusem tylko w Wielkiej Brytanii i Japonii, bo było bonusem w całej Europie ( http://rateyourmusic.com/release/album/bjork/debut_f15/ ). Podobnie zresztą "Play Dead" na singlu nie zostało wydane jedynie na wyspach, ale w całej Europie i Japonii. Ponadto premiera płyty w Europie i USA miała miejsce 13 lipca (nie jak podaje wikipedia 5 lipca) zarówno w wersji z bonusem jak i bez. Jedynym państwem, gdzie tego bonusu nie było było USA (http://www.amazon.com/Debut-Bj%C3%B6rk/d...ef=mb_oe_a - International version of the Icelandic enchantress' 1993 album with the bonus track, 'Play Dead'. Universal.), co teoretycznie nie powinno nas obchodzić, bo mieszkamy w Polsce.

W związku z tym, jako że obie wersje płyty ukazały się tego samego dnia, a jedyną różnicą było miejsce wydania, przy czym polska oryginalna wersja płyty zawiera "Play Dead" - nie widzę powodu, dla którego na mocy obecnego regulaminu, utwór miał nie zostać dopuszczony do zabawy.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.09.2009 03:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #54
 
masz rację aaktt, warto najpierw poczytać, a później dopiero zabierać głos w dyskusji Icon_smile2
05.09.2009 04:02 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
 
Tyle postów, a dopiero czwarty top tej płyty teraz leci Icon_wink I założę się, że wielu z gorących dyskutantów nie umieści swojego Icon_smile

Debiut. I od razu najlepsza płyta w jej dyskografii. Zamiast dalej zbawiać rynek muzyki pop, ona wolała na siłę pójść w jakiś pieprzony artyzm :/ Cóż, to był jej wybór, a je wybieram ''Debut''.

01. Human Behaviour
02. Venus as a Boy
03. Play Dead
04. Crying
05. Big Time Sensuality
06. Violently Happy
07. Like Someone in Love
08. There's More to Life Than This
09. Come to Me
10. The Anchor Song
11. One Day
12. Aeroplane

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.09.2009 06:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
 
saferłel napisał(a):Debiut. I od razu najlepsza płyta w jej dyskografii. Zamiast dalej zbawiać rynek muzyki pop, ona wolała na siłę pójść w jakiś pieprzony artyzm :/ Cóż, to był jej wybór, a je wybieram ''Debut''.
Nie na siłę. Zawsze grała taką muzykę. Posłuchaj Kukl, posłuchaj Sugarcubes. Ta płyta była typowym pójściem na komercję w jej wydaniu, zwróceniem na siebie uwagi przeciętnego słuchacza. Potem powróciła do tego, co robiła od początku. A i na tej płycie są utwory, które są w jej normalnym, typowym stylu. Poza tym na tej płycie pokazała w jednym utworze, że się odcina od takiej muzyki, że nie jest to jej muzyka.
06.09.2009 07:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
 
Jak nie jej, jak jej Icon_smile Płyta z 95 w podobnym klimacie była, 97 to też jeszcze art pop, już nie taki beztroski, nie taki szybki, taneczny momentami, ale jednak! Pierwsze trzy płyty to było coś super-naturalnego. Natomiast taka ''Medulla'' to już pomyłka :/, a i popularne ''Vespertine'' wydaje się być powielonym ze słabszą siłą ''Homogenic''. Pierwszy przystanek to był.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.09.2009 07:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #58
 
saferłel napisał(a):Natomiast taka ''Medulla'' to już pomyłka :/
"Medulla" jest genialna, zdecydowanie jej najlepsza, w moim odczuciu. Pokazuje siłę wokalu, jego przewagę nad jakimkolwiek sztucznym instrumentem. Jest ekspresyjna, niejednostajna, ale nie patetyczna czy nierówna.

"Vespertine" to dobry sposób na rychłe uśpienie słuchacza.
"Volta" ma momenty, ale jako całość trochę zawodzi.
"Debut" i "Post" to dobre płyty, ale nie potrafiłem nigdy się w nie wczuć, znaleźć w nich muzycznej odskoczni, to trochę taka muzyczna podróż po mieliznach.

Jedynie "Homogenic" może jeszcze startować do "Medulli" Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.09.2009 08:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #59
 
a może potypujemy płyty Bjórk? Icon_mrgreen
06.09.2009 08:48 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
 
aaktt napisał(a):"Medulla" jest genialna, zdecydowanie jej najlepsza, w moim odczuciu. Pokazuje siłę wokalu, jego przewagę nad jakimkolwiek sztucznym instrumentem. Jest ekspresyjna, niejednostajna, ale nie patetyczna czy nierówna.

NIEUDANY EKSPERYMENT ACAPELLA.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.09.2009 09:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Björk - Volta kajman 5 1 078 09.10.2010 09:06 PM
Ostatni post: kajman
  Björk - Medúlla kajman 10 1 836 09.10.2010 05:54 PM
Ostatni post: kajman
  Björk - Vespertine kajman 7 1 459 20.07.2010 05:58 PM
Ostatni post: kajman
  Björk - Homogenic Listoholik 30 4 147 14.02.2010 04:46 AM
Ostatni post: Listoholik
  Bjork - Selmasongs kajman 13 1 983 14.02.2010 02:43 AM
Ostatni post: mr.vingoe
  Björk - Post Listoholik 21 3 051 03.10.2009 04:25 PM
Ostatni post: Listoholik

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości