Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Björk - Debut
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
Listoholik napisał(a):całość Icon_mrgreen
EDIT: nie odpowiedziałeś na moje pytanie: 20 czy 30? Icon_lol
Czyli uchylasz się od odpowiedzi.
ELIZ: 25
04.09.2009 10:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #22
 
czyli miałem nosa, bo też okrągło, zatem gratuluję Icon_biggrin3
04.09.2009 10:35 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #23
 
Zadałem to pytanie z premedytacją, bo osobiście nie wyobrażam sobie pominięcia "Play Dead". Na dobrą sprawę nie jest to żaden bonus track, a nagranie znajdujące się na pełnej trackliście reedycji "Debut", a jeśli nawet uprzemy się przy sklasyfikowaniu go jako bonus, to nie ma co nawet porównywać go do wspominanego tu "Glorious" Muse. Ten ostatni jest typowym bonusem jakich tysiące na płytach wykonawców całego świata. Po prostu na płycie jest i już, jako prezent, niespodzianka etc. "Play Dead" natomiast był singlem i miał swój klip. Myślę, że dostrzegalna jest dla Was ta ogromna różnica.
Osobiście uważam, że układanie topu "Debut" bez "Play Dead" to jak układać top "Bad" Michaela Jacksona bez "Leave me alone" (bo przecież pojawił się dopiero na reedycji "Bad"). Mam zatem nadzieję, że nie będzie tu jakiejś wielkiej awantury z tego powodu, bo ja na pewno zamierzam "Play dead" sklasyfikować.
04.09.2009 10:35 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #24
 
zgadzam sie. i ja takoż osobiście Play Dead sklasyfikowałem Icon_smile2
04.09.2009 10:38 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
Listoholik napisał(a):czyli miałem nosa, bo też okrągło, zatem gratuluję Icon_biggrin3
Ale jeżeli będę imprezował to raczej na Dzień Nauczyciela.
04.09.2009 10:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
vingoe napisał(a):Osobiście uważam, że układanie topu "Debut" bez "Play Dead" to jak układać top "Bad" Michaela Jacksona bez "Leave me alone" (bo przecież pojawił się dopiero na reedycji "Bad"). Mam zatem nadzieję, że nie będzie tu jakiejś wielkiej awantury z tego powodu, bo ja na pewno zamierzam "Play dead" sklasyfikować.
No cóż, ja uważam, że Bad należałoby klasyfikować bez Leave me alone, bo Bad w pierwotnej wersji tego nie zawierał.
04.09.2009 10:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #27
 
a kto wydał takie przykazanie, że mamy klasyfikować pierwotne wersje? Icon_confused2
04.09.2009 11:01 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Listoholik napisał(a):a kto wydał takie przykazanie, że mamy klasyfikować pierwotne wersje? Icon_confused2
Tak zostało ustalone w pierwszych dyskusjach i jakoś wszyscy się na to zgadzali.
04.09.2009 11:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
A teraz będzie jednak wstęp. Po świetnych płytach Sugarcubes (z genialnym Birthday), które jednak komercyjnie nie odniosły sukcesu Bjork rozpoczęła solową karierę od kompromisu. Cęść utworów z tej płyty to jak na nią utwory dyskotekowe lub temu bliskie. Na szczęście w kilku pokazała się z tej strony, którą rozwijała później. W sumie to najbardziej nierówna z ocenianych przee mnie płyt. Z jednej strony utwory rewelacyjne z drugiej takie, których będę się starał więcej nie usłyszeć. Przed zabraniem się do oceniania sądziłem, że HB będzie na ostatnim miejscu i ze zdziwieniem stwierdziłem, że tam są jeszcze gorsze utwory.

01. The Anchor Song
02. Aeroplane

03. Like Someone in Love

04. Venus as a Boy
05. Come to Me


Play Dead

06. Violently Happy
07. Human Behaviour
08. One Day
09. Crying
10. Big Time Sensuality
11. There's More to Life Than This

W tym wypadku nie do końca zgadzam się z rozumowaniem, ale jestem gotów wpisać bonusa. Można go liczyć (jak widać) na miejscu 6, a numerowane tutaj 6-11 o jedno miejsce niżej. Ale moim zdaniem utwór nie pasuje ani do częsci dyskotekowej ani do ambitnej tej płyty.
04.09.2009 11:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #30
 
kajman napisał(a):wszyscy

wszyscy? Icon_eek2

ok, rozumiem, że japońskie bonusy raczej trudno uwzględniać, tu się zgadzam, ale reedycję, która weszła już do kanonu danego Artysty, i wraz z dodatkowym kawałkiem stanowi superprodukcję nie można ponownie oddzielać grubą linią.. tak się nie godzi.. nie bądźmy barbarzyńcami muzycznymi Icon_wink2


EDIT: rozumiem, ze Play Dead jest tak dobre, że jest na pozycji 0. i dostaje od Ciebie komplet punktów Icon_wink2
04.09.2009 11:21 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):wszyscy
wszyscy? Icon_eek2
Nie było żadnego głosu sprzeciwu.
Poza tym do tej pory żaden z prowadzących top nie uwzględniał żadnego bonusa.
A jeżeli chodzi o kanon, to kto wie czy za 13 lat Glorious nie będzie zaliczane do kanonu BH&R.
P.S. Play dead nawet nie próbowaem słuchać.
I jeszcze jedno. No cóż, może i jest kanoniczne, ale np wiki ma na ten temat inne zdanie (inna sprawa, że nie do końca jest konsekwentna).
04.09.2009 11:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #32
 
kajman napisał(a):Play dead nawet nie próbowaem słuchać

Twój błąd i Twoja strata, bo to przepiękna symfoniczna ballada :->
04.09.2009 11:45 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #33
 
vingoe napisał(a):Osobiście uważam, że układanie topu "Debut" bez "Play Dead" to jak układać top "Bad" Michaela Jacksona bez "Leave me alone" (bo przecież pojawił się dopiero na reedycji "Bad").
Dobry przykład. Albo "New Amerykah" Badu bez "Honey", bo był bonusem, ale także pierwszym singlem, a był na wszystkich edycjach albumu Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.09.2009 11:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #34
 
kajman napisał(a):
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):wszyscy
wszyscy? Icon_eek2
Nie było żadnego głosu sprzeciwu.
Poza tym do tej pory żaden z prowadzących top nie uwzględniał żadnego bonusa.
Bo nie było potrzeby do nawiązania takiej dyskusji. Teraz jest i uważam, że powinieneś być bardziej elastyczny i pozostawić nam większą swobodę wyboru. Zamiast zdawać się na głupie bezsensowne regulaminy, lepiej zdać się na zdrowy rozsądek forumowiczów przy ocenianiu tego, które bonusy są esencjonalne dla płyty, a które faktycznie należy ominąć.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.09.2009 11:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #35
 
aaktt napisał(a):Bo nie było potrzeby do nawiązania takiej dyskusji.
Jak teraz jest to zacznij ją w odpowiednim wątku, żeby wszyscy mogli się wypowiedzieć i żeby za kilkanaście tygodni można było sprawdzić jak doszło do uzgodnienia takich ustaleń, a nie zastanawiać się czy to chodziło o topłytę Madonny czy Bjork.
04.09.2009 11:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #36
 
abd3mz napisał(a):uzgodnienia takich ustaleń

widzę, że tworzy się komitet przeciwny z Zasady.. cóż, z partyjnym pozdrowiniem Icon_razz
ludzie myślcie sercem, a nie mędrca szkiełkiem i okiem :->
04.09.2009 11:55 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #37
 
Zastanawiałem się nad tym, ale myślę, że nie ma póki co takiej potrzeby. Posty zawsze można wydzielić, jeśli będzie trzeba. Ważne, żeby zostały dokonane jakieś ustalenia, nie jest w tym momencie ważne gdzie to się stanie. Zakładanie nowego wątku przy zaawansowanym stanie obecnego wprowadzi tylko dezorientację.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.09.2009 11:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #38
 
ale biorąc pod uwagę fakt, że to moja zgłoszona płyta i do tego płyta bjórk, to mało kto tu wchodzi Icon_razz
04.09.2009 11:59 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #39
 
aaktt napisał(a):Zastanawiałem się nad tym, ale myślę, że nie ma póki co takiej potrzeby.
Jest potrzeba, bo na razie wypowiedziało się bardzo mało osób, a może zrobić to kilkanaście. Ten temat już ma trzy strony, a zagłosowało niewiele osób.
05.09.2009 12:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #40
 
Zaraz się tym zajmę.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.09.2009 12:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Björk - Volta kajman 5 1 079 09.10.2010 09:06 PM
Ostatni post: kajman
  Björk - Medúlla kajman 10 1 837 09.10.2010 05:54 PM
Ostatni post: kajman
  Björk - Vespertine kajman 7 1 459 20.07.2010 05:58 PM
Ostatni post: kajman
  Björk - Homogenic Listoholik 30 4 147 14.02.2010 04:46 AM
Ostatni post: Listoholik
  Bjork - Selmasongs kajman 13 1 983 14.02.2010 02:43 AM
Ostatni post: mr.vingoe
  Björk - Post Listoholik 21 3 051 03.10.2009 04:25 PM
Ostatni post: Listoholik

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości