Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOPutwory z TOPłyty
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
aaktt napisał(a):Proszę o podliczenie nowych wersji punktowych dla:
Guns N' Roses, Chinese Democracy
The Mars Volta, Octahedron
Tak, wiem o tym. Postaram wyrobić się jutro.

Jeszcze jedno z innej beczki - będę starał się zbadać pewne zależności tego podsumowania.
10.09.2009 07:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #22
 
Czekamy w takim razie na wyniki badań Icon_razz

Btw. ja zauważyłem, że z reguły im mniej utworów, tym lepsze wyniki udaje się osiągnąć liderom, o ile jest jakiś stand-out track, jak u Metalliki Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.09.2009 07:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
aaktt napisał(a):Btw. ja zauważyłem, że z reguły im mniej utworów, tym lepsze wyniki udaje się osiągnąć liderom, o ile jest jakiś stand-out track, jak u Metalliki Icon_smile2
i to jest raczej dziwne i dokładniejsze tego sprawdzenie mnie interesuje. A także zależności wyników od ilości osób biorących udział.
10.09.2009 07:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #24
 
kajman napisał(a):
aaktt napisał(a):Btw. ja zauważyłem, że z reguły im mniej utworów, tym lepsze wyniki udaje się osiągnąć liderom, o ile jest jakiś stand-out track, jak u Metalliki Icon_smile2
i to jest raczej dziwne
Moim zdaniem to nie jest dziwne. Gdy płyta ma 5 utworów, każdy z nich ma teoretycznie 20% szans, że zostanie tym ulubionym przez typującego, natomiast gdy piosenek jest 20, szansa ta maleje do 5%

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
10.09.2009 07:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #25
 
furbul napisał(a):
kajman napisał(a):
aaktt napisał(a):Btw. ja zauważyłem, że z reguły im mniej utworów, tym lepsze wyniki udaje się osiągnąć liderom, o ile jest jakiś stand-out track, jak u Metalliki Icon_smile2
i to jest raczej dziwne
Moim zdaniem to nie jest dziwne. Gdy płyta ma 5 utworów, każdy z nich ma teoretycznie 20% szans, że zostanie tym ulubionym przez typującego, natomiast gdy piosenek jest 20, szansa ta maleje do 5%
I podobna zależność z liczbą typujących Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.09.2009 07:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #26
 
Tak więc badania kajmana niczego nie odkryją, a potwierdzą Icon_wink2

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
10.09.2009 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #27
 
etam, dołoży silnie gdzie trzeba, zlogarytmuje stronami, i może czegoś nowego się jednak dowiemy Icon_wink2
10.09.2009 08:11 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
furbul napisał(a):Gdy płyta ma 5 utworów, każdy z nich ma teoretycznie 20% szans, że zostanie tym ulubionym przez typującego, natomiast gdy piosenek jest 20, szansa ta maleje do 5%
Jest mi to trudno wytłumaczyć (bo nie chcę wdawać się w drobiazgowe dywagacje) ale uważam, że powinno być zupełnie odwrotnie.
aaktt napisał(a):I podobna zależność z liczbą typujących
Tutaj akurat też uważam odwrotnie, ale tutaj łatwie wytłumaczyć przykładem - każda dodatkowa osoba ma większe szanse na obniżenie procentowe oceny niż na jej podwyższenie (dotyczy to lidera).
Ale zauważyłem jeszcze jeden haczyk, który może mieć wpływ na wyniki.
Przy np. 9-utworowej płycie utwór z miejsca 5 powinien mieć około 55,6% głosów, a na 15utworowej 53,3%. Do takich statystyk, żeby było sprawiedliwie powinno się stosować skalę od zero do ilość utworów minus 1.
10.09.2009 08:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #29
 
kajman napisał(a):każda dodatkowa osoba ma większe szanse na obniżenie procentowe oceny niż na jej obniżenie
To zdanie jest prawidłowe? Bo można je rozumieć na dwa sposoby.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
10.09.2009 08:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #30
 
W drugim przypadku powinno być "podwyższenie".

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.09.2009 08:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #31
 
A może w pierwszym chodziło o obniżenie procentowe, a w drugim o obniżenie pozycyjne... Bo tak to też można zrozumieć.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
10.09.2009 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adr Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 558
Dołączył: Mar 2008
Post: #32
 
Może to oczywiste oczywistości, ale chciałbym zauważyć, że te skomplikowane współczynniki mówią tak naprawdę ile procent możliwych do zdobycia punktów ma zwycięski utwór w swoim temacie TOPłyty. Czyli przykładowo "All Nightmare Long" zdobyło w temacie "Metallica - Death Magnetic" 93% możliwych do zdobycia punktów. "One Day Like This" zdobyło w swoim temacie "Elbow - Seldom Seen Kid" 66.1%. Ale punkty w temacie z Metallicą i punkty w temacie z Elbow nie mają ze sobą nic wspólnego.
Klasyfikowanie zwycięskich utworów według % możliwych do zdobycia punktów jest bezsensowne, bo każdy utwór startuje tylko w swojej "konkurencji" i nie ma żadnego wpływu na to, ile procent punktów uzyska zwycięski utwór z innej płyty. Nie da się tutaj wyciągąć żadnych wniosków porównawczych dotyczących zwycięskich utworów, np. dwóch wyżej wspomnianych.
19.09.2009 06:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #33
 
ależ można wyciągnąć jakieś wnioski, np.:

> płyta jednego wielkiego przeboju
> cała płyta równa, duża rozbieżność typowania, i stąd najlepszy utwór ma współczynnik tylko ok. 50 %
> i pewnie jakby się uparł, to jakieś inne też Icon_wink
19.09.2009 06:43 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adr Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 558
Dołączył: Mar 2008
Post: #34
 
No właśnie, można wyciągać wnioski w zakresie jednej konkretnej płyty (że płyta jednego przeboju, albo płyta równa), ale nie da się porównać zwycięskich utworów i na podstawie współczynników stwierdzić, że jeden jest lepszy albo gorszy.
19.09.2009 06:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
Listoholik napisał(a):ależ można wyciągnąć jakieś wnioski, np.:
> płyta jednego wielkiego przeboju
> cała płyta równa, duża rozbieżność typowania, i stąd najlepszy utwór ma współczynnik tylko ok. 50 %
> i pewnie jakby się uparł, to jakieś inne też Icon_wink
Te wnioski można byłoby wyciągać, gdyby nie to, że ten system liczenia preferuje płyty zawierające mało utworów. Przy czym o ile przy zwycięzcach z dużym procentowym wynikiem nie ma to prawie znaczenia, to już przy niższych kolejność częściej ulega zmianie.
19.09.2009 06:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #36
 
kajman napisał(a):ten system liczenia preferuje płyty zawierające mało utworów

nic nie rozumiem z tego co napisałeś ;/
19.09.2009 07:18 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #37
 
Listoholik napisał(a):nic nie rozumiem z tego co napisałeś ;/
to oceńmy płytę 41 potencjometrów Pana Jana - Czesława Niemena... Jest nie do pobicia w tej klasyfikacji. Możliwe byłoby tylko wyrównanie wyniku najwyższego utworu Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.09.2009 09:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #38
 
może zamienimy zatem ten plebiscyt na quiz z płytami jednoutworowymi Icon_razz2


choć akurat przykład, który przytoczyłeś ja bym ocenił tak:


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45

[...]

88
89
90
91
92
93 41 potencjometrów Pana Jana


choć to trochę awansem, bo bardziej zasługuje na 4 setkę Icon_mrgreen
19.09.2009 09:14 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
Chodzi o to, że na płyta jednoutworowej pierwszy utwór musi mieć 1 miejsce czyli będzie to zawsze 100%.
Na płycie dwuutworowej nie ma sposobu, żeby zwycięzca miał mniej niż 75%, więc z założenia musi mieć większy procent niż w praktyce wyszło to niektórym tutejszym zwycięzcom.
Żeby było względnie sprawiedliwie to akurat tutaj trzeba by było punktować od 0, a wszystkie inne oceny obniżać o jeden punkt. W tym przypadku średnia ocena utworu z płyty zawsze będzie 50%, a przy tutaj stosowanym wynosi zawsze ponad połowę. Przy systemie punktowania do 10 w przypadku np. Mars Volty ta średnia ocena wyniesie 5,625, a przy Green Dayu 5,278.
20.09.2009 01:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #40
 
Ale zgłaszanie płyt jedno czy dwu -utworowych chyba mija się z celem Topłyty ogólnie :roll:

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.09.2009 03:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości