Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POLSKI TOP WSZECH CZASÓW
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #101
 
bear napisał(a):przesłuchałem, nawet niezłe, muszę się jeszcze osłuchać.
Posłuchaj, bo warto
bear napisał(a):cieszę się że Dewódzki znalazł swoją drogę po odejściu z Dżemu, bo uważam że ma naprawdę świetny głos, który ma/miał tylko jedną wadę: nie pasował do Dżemu...
Z perspektywy czasu też tak uważam

Tyle tych kawałków świetnych, w zasadzie o 80% z nich mógłbym napisać, ale czasowo się ne wyrobie. To tak pobierznie
bear napisał(a):154. Lech Janerka "Wieje"
Od tego kawałka zacząłem bardzo lubić Lecha
bear napisał(a):145. Riverside "Us"
Nigdy nie przypadł mi do gustu
bear napisał(a):120. Lech Janerka "Paradoksy"
A to kawałek potwierdzający moją sympatię. Swego czasu mój nr 1 na liście
bear napisał(a):104. Oddział Zamknięty "Obudź się"
To rzeczywiście nisko

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
07.09.2009 01:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #102
 
100. Houk "Transmission Into Your Heart" teledysk
99. Ira "Nadzieja" youtube
98. Lenny Valentino "Chłopiec z plasteliny" teledysk
97. Kasia Kowalska "Kto może to dać" Opole ("A to co mam" i "Kto może to dać")
96. YokaShin "Zabić siebie" teledysk
95. Hey "Misie" teledysk
94. Wilki "Beniamin" wrzuta
93. Kult "Niejeden" youtube
92. Perfect "Całkiem inny kraj" teledysk
91. Lady Pank "Wciąż bardziej obcy" teledysk

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

komentarze do wybranych pozycji:
97. Trochę niespodziewanie wyszło na to, że mój ulubiony numer z "Gemini" i w ogóle Kasi (bo pozostałe jej płyty do "Gemini" się nie umywają).
96. Bałem się, że nie zmieści się w setce... ale weszło ze sporym zapasem Icon_razz .
92. Na ten moment jedyny utwór Perfectu, który wywołuje u mnie prawdziwe mrowienie na plecach...
91. "trzeba przecież kochać coś, by żyć.." zagadka rozwiązana, wygrali Yacy do spółki z Kajmanem, następna będzie przed top50. Icon_razz

P.S. oprócz YokaShin które pamiętam z "Clipola" wszystkie te teledyski obejrzałem pierwszy raz w życiu...
gdy w linku jest tylko "youtube" znaczy to, że jest tam sam utwór, żadnego klipu ani satysfakcjonującej wersji live nie stwierdzono ("Beniamina" z Reni Jusis przecież tutaj nie wrzucę...)
07.09.2009 09:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #103
 
Super. W tej 10-tce same szlagiery! Lenny, Houk, Hey, Kult i chyba najlepszy numer od Lady Pank!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.09.2009 09:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #104
 
właściwie cało dyszkę lubię. ale tylko 91 jest u mnie w topie... No może jeszcze szanse mialaby Kasia Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
07.09.2009 09:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #105
 
trochę mi się porobiły zaległości.
ale już wracam i co najważniejsze, wracam z przyjemnością Icon_smile2.
z ósmej dwudziestki najbardziej lubię tę piątkę:

1. 159. Perfect "Autobiografia"
2. 157. Raz Dwa Trzy "Oczy tej małej"
3. 146. Raz Dwa Trzy "Ballada dla Okruszka"
4. 160. Edyta Bartosiewicz "Zabij swój strach"
5. 154. Lech Janerka "Wieje"

z siódmej tę piątkę:

1. 128. Edyta Bartosiewicz "Sen"
2. 129. Kult "Czarne słońca"
3. 123. Kasia Kowalska "A to co mam"
4. 131. Wilki "Eli lama sabachtani"
5. 125. Dżem "Whisky"

z szóstej:

1. 115. Kult "Polska"
2. 111. Hey i Edyta Bartosiewicz "Moja i twoja nadzieja"
3. 119. T. Love "King"
4. 112. Kult "6 lat później"
5. 113. Republika "Odchodząc"

z dziesiątej dziesiątki te trzy:

1. 96. YokaShin "Zabić siebie"
2. 99. Ira "Nadzieja"
3. 92. Perfect "Całkiem inny kraj"
08.09.2009 02:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #106
 
ku3a napisał(a):z ósmej dwudziestki najbardziej lubię tę piątkę:
ku3a napisał(a):z siódmej tę piątkę:
ku3a napisał(a):z szóstej:
ku3a napisał(a):z dziesiątej dziesiątki te trzy:
Namieszałeś... ale zrozumiałem! Icon_razz
08.09.2009 02:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #107
 
O, Bear. Super 10, rzeczywiście coraz lepsze kawałki
bear napisał(a):100. Houk "Transmission Into Your Heart"
Dopiero niedawno plubułem, dlatego też w tamtym roku było u mnie na liście Icon_smile2 Dzisiejsza grupa Malejonka Meleo RR to już nie to samo i mimo że całkiem podoba mi sieta grupa, to trochę tęsknię za Houkiem
bear napisał(a):97. Trochę niespodziewanie wyszło na to, że mój ulubiony numer z "Gemini" i w ogóle Kasi (bo pozostałe jej płyty do "Gemini" się nie umywają).
Mogę sie pod tym podpisac. Bo i u mnie nieoczekiwanie ta piosenka stała się najwyżej notowaną Kasi K i oczywiście "Gemini" a potem długo długo nic
bear napisał(a):96. YokaShin "Zabić siebie"
Pamiętam ten kawałek, to pocżatki mojej listy. Do dziś bardzo lubię, chociaż na tak wysokie miejsce nie ma póki co szans
bear napisał(a):92. Na ten moment jedyny utwór Perfectu, który wywołuje u mnie prawdziwe mrowienie na plecach...
Tak, tak, ten kawałek jest jednym z najlepszych jakie sie udało im wykonac. Ja go traktowałem jako "Autobiografię lat 90-tych. Również i u mnie w Polskim Topie.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
08.09.2009 03:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #108
 
a ja z tej dziesiątki najbardziej lubię Irę, z nowymi piosenkami już chyba nie zbliżą się do tego poziomu, niestety Icon_confused2
Lady Pank też OK, choć wolę "Kryzysową..." Icon_razz
myślałem, że "A To Co Mam" będzie najwyżej notowanym utworem Kasi, a tu jakże wysoko niesinglowe nagranie Icon_eek2 Icon_biggrin3
08.09.2009 05:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #109
 
ku3a napisał(a):z dziesiątej dziesiątki te trzy:
uff...
dotychczas wyróżniałeś po 25% z prezentowanych nagrań, ale bałem się że gdy zmniejszę prezentację do dziesiątek to będziesz miał problem, a tu proszę, wyróżniasz 30% Icon_wink2
im głębiej w las tym lepiej Icon_razz
a tak na poważnie to wydaje mi się że w każdej z odsłon coś dla siebie znajdziesz (choć procentowo to nie zawsze może być tak dobrze Icon_wink2 )
tadzio3 napisał(a):Dopiero niedawno plubułem, dlatego też w tamtym roku było u mnie na liście Dzisiejsza grupa Malejonka Meleo RR to już nie to samo i mimo że całkiem podoba mi sieta grupa, to trochę tęsknię za Houkiem
tak, też mam wrażenie że nawet ten późniejszy Houk (choćby "Żyję w tym mieście" które u mnie w trzeciej setce) jest dużo lepsze, niż Maleo RR, zresztą może to też dlatego że im jestem starszy tym mniej czuję reggae..
Tomekk napisał(a):a ja z tej dziesiątki najbardziej lubię Irę, z nowymi piosenkami już chyba nie zbliżą się do tego poziomu, niestety
tak, jeden "Ikar" wiosny nie czyni... ale to powszechne że większość zespołów z tamtego okresu dziś na siłę próbuje się utrzymać na rynku i niszczy swoje legendy... (rzecz jasna są wyjątki które pokazują że wbrew wszystkiemu nadal można trzymać dobry poziom, np.Hey)
08.09.2009 05:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #110
 
90. Tadeusz Nalepa i Dżem "Ten o tobie film" live
89. T. Love "Bóg" teledysk
88. Myslovitz "Czerwony notes błękitny prochowiec" youtube
87. Wilki "Amiranda" teledysk
86. Dżem "Wehikuł czasu" ostatnia Rawa Blues Ryśka
85. Raz Dwa Trzy "Pod niebem" youtube
84. Jacek Kleyff i Orkiestra Na Zdrowie "Nocnoautobusowa" youtube
83. Hey "Ja sowa" woodstock
82. Republika "Ciało" youtube
81. Aya RL "Unikaj zdjęć" youtube

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

komentarze do wybranych pozycji:
87. zabijamy coś w nas (...) może dlatego zabijamy że jesteśmy wciąż sami/a może jesteśmy sami bo wciąż zabijamy.. to wciąż mój ulubiony utwór z genialnego debiutu Wilków.
86. jeszcze z 5lat to byłby top20, może nawet w topie powszechnym...
85. zagrany na bis na pierwszym moim koncercie Raz Dwa Trzy, jeden z najbardziej wyraźnie zapamiętanych chwil w moim koncertowym życiu.
81. w kolejnym takim topie powinno być wyżej...
08.09.2009 08:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #111
 
z tej odsłony wybieram Hey, T.Love i na podium jeszcze "Nocnoautobusowa" Icon_wink2 ,
która jest stosunkowo nowym utworem jak na ten top, było już coś nowszego :?:
08.09.2009 08:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #112
 
Tomekk napisał(a):"Nocnoautobusowa" Icon_wink2 ,
która jest stosunkowo nowym utworem jak na ten top, było już coś nowszego
w setce nie, ale jeszcze kilka nagrań z XXI wieku będzie Icon_razz
w drugiej setce było Cree z grudnia 2007.
a w całym topie najmłodsza jest chyba Kulawa barka.
08.09.2009 09:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #113
 
97. Kasia Kowalska "Kto może to dać" Opole
Przyznaję się, że nie znam, a przynajmniej nie kojarzę, a mój nr 1 (chyba) Kasi kojarzy mi się z innym miastem (nie mam pewności czy dobrze).
95. Hey "Misie"
Numer 3 Heya. I pewnie za text to byłby numer 1.
94. Wilki "Beniamin"
Kulejny numer z 1 Wilków. U mnie pewnie na tej płycie (i w ogóle) około 5 miejsca
91. Lady Pank "Wciąż bardziej obcy"
W topie wyszło, że to mój numer 5 LP i w zasadzie 2 z płyty.
89. T. Love "Bóg"
Jeden z moich ulubionych, ale myślę, że tylko i wyłącznie za text, a tak ogólnie to za nimi nie przepadam (poza jednym utworem).
84. Jacek Kleyff i Orkiestra Na Zdrowie "Nocnoautobusowa"
Znakomity pod względem muzycznym kawałek.
81. Aya RL "Unikaj zdjęć"
No i jest mój zdecydowany numer 1 Aya RL.

Taka dygresja na zakończenie. Poza jednym utworem, tórego nie kojarzę to wszystkie kawałki Republiki, które były w Twoim zestawieniu należą do tych, które lubię co najwyżej średnio. W genialny sposób udaje Ci się umijać utwory nie tylko ulubione, ale przeze mnie lubiane, których jest większość (z tego co znam).
08.09.2009 09:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #114
 
Ja tam już nie wiem co pisać, lecisz takimi hiciorami Icon_smile2

bear napisał(a):90. Tadeusz Nalepa i Dżem "Ten o tobie film"
Duży plus za ten kawałek z lekko zapomnianej płyty "Numero Uno"

.
08.09.2009 09:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #115
 
kajman napisał(a):Taka dygresja na zakończenie. Poza jednym utworem, tórego nie kojarzę to wszystkie kawałki Republiki, które były w Twoim zestawieniu należą do tych, które lubię co najwyżej średnio. W genialny sposób udaje Ci się umijać utwory nie tylko ulubione, ale przeze mnie lubiane, których jest większość (z tego co znam).
Icon_mrgreen Icon_lol
naprawdę nie robię z tego z premedytacją Icon_wink2 ale daj mi jeszcze szansę na rehabilitację Icon_biggrin3 (choć mam przeczucie graniczące z pewnością że raz mi się jeszcze oberwie)
kajman napisał(a):Kasia Kowalska "Kto może to dać" Opole
Przyznaję się, że nie znam, a przynajmniej nie kojarzę, a mój nr 1 (chyba) Kasi kojarzy mi się z innym miastem (nie mam pewności czy dobrze).
jeśli mnie pamieć nie myli, to wygrała w Sopocie festiwal z "A to co mam". Tego utworu z tytułu też jeszcze jakiś czas temu bym nie skojarzył, ale gdy wróciłem sobie po wielu latach do "Gemini" to z lekkim zdumieniem stwierdziłem, że znam ten kawałek na pamięć od zawsze...
kajman napisał(a):84. Jacek Kleyff i Orkiestra Na Zdrowie "Nocnoautobusowa"
Znakomity pod względem muzycznym kawałek.
pod względem tekstowym również Icon_wink2
kajman napisał(a):81. Aya RL "Unikaj zdjęć"
No i jest mój zdecydowany numer 1 Aya RL.
pamiętam jak rozmawialiśmy o tym w stolicy i porównałeś go do innego polskiego kawałka z tamtego okresu...
08.09.2009 09:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #116
 
bear napisał(a):
kajman napisał(a):Taka dygresja na zakończenie. Poza jednym utworem, tórego nie kojarzę to wszystkie kawałki Republiki, które były w Twoim zestawieniu należą do tych, które lubię co najwyżej średnio. W genialny sposób udaje Ci się umijać utwory nie tylko ulubione, ale przeze mnie lubiane, których jest większość (z tego co znam).
Icon_mrgreen Icon_lol
1. naprawdę nie robię z tego z premedytacją Icon_wink2 ale daj mi jeszcze szansę na rehabilitację Icon_biggrin3 (choć mam przeczucie graniczące z pewnością że raz mi się jeszcze oberwie)
kajman napisał(a):Kasia Kowalska "Kto może to dać" Opole
Przyznaję się, że nie znam, a przynajmniej nie kojarzę, a mój nr 1 (chyba) Kasi kojarzy mi się z innym miastem (nie mam pewności czy dobrze).
2. jeśli mnie pamieć nie myli, to wygrała w Sopocie festiwal z "A to co mam". Tego utworu z tytułu też jeszcze jakiś czas temu bym nie skojarzył, ale gdy wróciłem sobie po wielu latach do "Gemini" to z lekkim zdumieniem stwierdziłem, że znam ten kawałek na pamięć od zawsze...
kajman napisał(a):84. Jacek Kleyff i Orkiestra Na Zdrowie "Nocnoautobusowa"
Znakomity pod względem muzycznym kawałek.
pod względem tekstowym również Icon_wink2
kajman napisał(a):81. Aya RL "Unikaj zdjęć"
No i jest mój zdecydowany numer 1 Aya RL.
pamiętam jak rozmawialiśmy o tym w stolicy i porównałeś go do innego polskiego kawałka z tamtego okresu...
1. Dam Ci szansę. I przyznam się, że nie mam pojęcia, jaki kawałek Republiki został, który średnio lubię, a którego jeszcze nie było (no może bym znalazł, ale z kolei jakoś nie sądzę, żeby u Ciebie się pojawił).
2. No patrz, a mi się wydawało, że wygrało Chcę znać twoj grzech. No ale ja już mam skoliozę przestępującą z nogi na nogę.
84. O oczywistościech nie wspominam. Icon_biggrin3
81. Tak, one chyba zawsze będą mi się kojarzyć. Mają taki niesamowity klimat. No a od pewnego czasu z tym drugim kawałkiem będzie mi się kojarzył jeszcze jeden, znacznie nowszy i ze znacznie innych powodów. Icon_wink2
08.09.2009 10:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #117
 
kajman napisał(a):przyznam się, że nie mam pojęcia, jaki kawałek Republiki został, który średnio lubię, a którego jeszcze nie było (no może bym znalazł, ale z kolei jakoś nie sądzę, żeby u Ciebie się pojawił).
tu ja trochę pogmatwałem, bo nie chodzi o Republikę, ale o samego Grzegorza...
kajman napisał(a):No patrz, a mi się wydawało, że wygrało Chcę znać twoj grzech.
Chcę znać swój grzech pojechało na Eurowizję. i o ile pamiętam to była wielka porażka...
kajman napisał(a):81. Tak, one chyba zawsze będą mi się kojarzyć. Mają taki niesamowity klimat. No a od pewnego czasu z tym drugim kawałkiem będzie mi się kojarzył jeszcze jeden, znacznie nowszy i ze znacznie innych powodów.
przyznam się że nie wiem jaki jest ten trzeci, ale może napiszesz o tym gdy pojawi się tutaj ten drugi Icon_wink2
08.09.2009 10:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #118
 
89. T. Love "Bóg"
jeden z lepszych Tilawów Icon_razz

86. Dżem "Wehikuł czasu"
podobnie jak z T.Love

84. Jacek Kleyff i Orkiestra Na Zdrowie "Nocnoautobusowa"
może kiedyś będzie u mnie w topie... ale szerokim... Icon_wink2

83. Hey "Ja sowa" i 82. Republika "Ciało"
bardzo lubię, ale do topu mają daleko - kilka, kilkanaście innych utworów swoich twórców do pokonania...

81. Aya RL "Unikaj zdjęć"
top 3 Ayi!!! ale chyba jednak to najniższe miejsce na podium... Dla mnie Aya Rl to właściwie 5/6 utworów i już... Ale gdyby ich nie bylo, to byłoby kiepsko Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.09.2009 11:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #119
 
bear napisał(a):
kajman napisał(a):No patrz, a mi się wydawało, że wygrało Chcę znać twoj grzech.
Chcę znać swój grzech pojechało na Eurowizję. i o ile pamiętam to była wielka porażka...
kajman napisał(a):81. Tak, one chyba zawsze będą mi się kojarzyć. Mają taki niesamowity klimat. No a od pewnego czasu z tym drugim kawałkiem będzie mi się kojarzył jeszcze jeden, znacznie nowszy i ze znacznie innych powodów.
przyznam się że nie wiem jaki jest ten trzeci, ale może napiszesz o tym gdy pojawi się tutaj ten drugi Icon_wink2
Fakt, masz rację, ale wielkich porażek było na Euro sporo i to czasem ze świetnymi utworami, jak Sama i Ale jestem. Niestety przez pewien czas wysyłaliśmy tam zbyt trudne utwory.
81. Myślałem, że to oczywiste, bo skoro cytowany jest tytuł utworu?
09.09.2009 07:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #120
 
bear napisał(a):dotychczas wyróżniałeś po 25% z prezentowanych nagrań, ale bałem się że gdy zmniejszę prezentację do dziesiątek to będziesz miał problem, a tu proszę, wyróżniasz 30% Icon_wink2
ale to nie znaczy, że tylko tyle lubię Icon_wink2. robię sobie na szybko top poszczególnych dwudziestek (teraz dziesiątek) i podaję tylko te czołowe miejsca. a że teraz już prawie ścisła czołówka, to i wypada więcej podawać Icon_smile2.

z ostatniej dziesiątki moja pierwsza trójka jest taka:

1. 83. Hey "Ja sowa"
2. 82. Republika "Ciało"
3. 86. Dżem "Wehikuł czasu"
09.09.2009 10:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moi Ulubieni Piłkarze Wszech Czasow bear 16 265 09.07.2023 10:06 PM
Ostatni post: ku3a
  Dziewiąty Top Wszech Czasów bear 58 3 951 04.02.2020 09:55 AM
Ostatni post: kajman
  Dziewiąty Polski Top Wszech Czasów bear 44 2 797 23.05.2019 11:57 PM
Ostatni post: Miszon
  Ósmy Top Wszech Czasów bear 48 3 431 23.02.2019 05:36 PM
Ostatni post: kajman
  Chyba Ósmy. Polski bear 27 3 183 14.05.2018 05:31 PM
Ostatni post: Tomekk

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości