Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 143 (29.08.09)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 143 (29.08.09)
NOWOŚCI NA CHOMIKU.

The Veils - The House She Lived - Pewnie wszyscy się zmartwią, że to nie ''Larkspur''. Dobra, tego zostawmy na jesień/zimę. Pocieszmy się jeszcze uroczym indie w wykonaniu interkontynentalnych The Veils. Zdawać się może, że ''The House She Lived'' powstało na bazie jakiś lokalnych folkowych pieśni o tematyce utraconej miłości i próby przywołania jej do siebie po raz kolejny. Na pewno nie jest to coś, co można kojarzyć z nowoczesnym graniem. Największy atut The Veil to Finn Andrews grający na fortepianie swoje kojące i chwytające za serce partie. Tutaj wszystko kręci się właśnie wokół tego motywu, raz za razem wzbogacanego przez chórki Sophie Burn i dużą dawkę klasycznych brzmień w tle. Finn swoim nieco zdartym głosem też nadaje kompozycji specyficznego ''bajkowego'' wydźwięku i razem z instrumentarium buduje bujająco-romantyczny nastrój. Zapewniam, że nie często można już usłyszeć takie ''piosenki z katarynki'', które ''zmiękczałaby'' człowieka, gdy ten tylko je usłyszy. Rzecz szlachetna.

I jak tu nie odłożyć w kąt zimnego ''Larkspura''?

Hope Sandoval & The Warm Inventions - Blanchard - Po ośmiu latach z nowy albumem wraca Hope Sandoval i jej zespół. Pod swoim nazwiskiem nagrywa mało i pewnie dlatego ma czas na wiele gościnnych występów (w tym momencie jasne jest, że najbardziej czekam na jej głos na nowej płycie Massive Attack), ale wygląda na to, że gdy zbierze się w sobie by coś sama zarejestrować, to powstają wspaniałe kompozycje. Ok, płyty nie znam, więc mogę tylko przypuszczać, że są to kompozycjE, a nie kompozycjA - singlowa. Na początek wystarczy. Skoro nawet Jacek [Yacy], przeciwnik wyszukanych nazw określających muzykę, przyznał, że to klasowy dream-pop, to co ja więcej mogę dodać od siebie? Gitara znów płacze i jednocześnie tworzy delikatne tło dla równie subtelnego głosu dawnej wokalistki Mazzy Star. Nic się nie zmieniło od tylu lat. Może dlatego szukający we wszystkim 50 nowych taktów na sekundę pitchfork, skrytykował to nagranie całkiem poważnie. Ale przecież takiego grania potrzebujemy na dzisiejszej scenie. Nie wyżyjemy z muzyki komputerowej albo z głupiej rockowej łupanki, a Hope Sandoval pięknie znajduje w tym świecie swoje miejsce. Z daleka od serca biznesu, blisko serca słuchacza.

Tiga - Beep-Beep-Beep - Coś chyba tylko dla miłośników gatunku. Nie wyobrażam sobie, by to nagranie mogło jakoś zaistnieć na większości z głównie rockowych list tego forum. Polecam wszak sprawdzić. Jeden z singli Tigi już u mnie był...3 tygodnie i nie zrobił kariery. Trochę tego żałuję, bo ''Shoes'' ze swoim słynnym refrenem ''What's that sound? I like that sound. I love that sound. It's the sound of my shoes'' z pewnością należeć będzie do bardziej rozpoznawalnych kawałków tego roku. ''Beep-Beep-Beep'' ma już nieco inne, bardziej wymowne i ekspresyjne brzmienie. Na swoje potrzeby nazwałem to ''nocturn-dance-minimalism''. Tiga bawi się elektroniką w szybkim tempie, ukazując nam wszystkie najlepsze smaczki związane z takim właśnie graniem. Jest w tym jakaś ''dzikość'', ale jeśli ten termin w odniesieniu do tego rodzaju muzyki kojarzy wam się tylko z The Prodigy, to od spotkania z Tigą już nie powinien. Cudowna, gęsta, a jednocześnie łatwo przyswajalna produkcja numeru + głos tajemniczej wokalistki, znanej już nam z kawałka ''Shoes'' - mamy nowy parkietowy hymn w konwencji electro-house.

The Like - You Belong To Me - A to znów pozycja bardziej tradycyjna. ELO śpiewali, że ''rock 'n' roll is king'', więc niech tak będzie. The Like to żeńskie trio z Los Angeles. Wciąż pracują nad następcą swojego debiutu ''Are You Thinking What I'm Thinking'' z 2005, który poznałem niedawno i wystawiłem dobre rekomendacje. Może coś zagram w programie....ale to inna sprawa. Cztery lata mijają i zniecierpliwieni fani dostają przynajmniej to, czyli utwór ''You Belong To Me'' z repertuaru Elvisa Costello. The Like przygotowały go specjalnie na składankę ''Ward Child: Heroes''. Tak się złożyła, że ta niezwykle przyjazna uchu piosenka jest moim pierwszym singlem z tej kompilacji. W porównaniu do new-wave'owego oryginału, dziewczyny zamieniły organy na gitary, skróciły nieco czas kompozycji i trzeba uczciwie przyznać - nadały mu jeszcze bardziej melodyjny akcent. Całość wystylizowana na indie/country/pop-rock.


AP. PP. LT.

01. 01. 05. Pet Shop Boys - More Than A Dream
02. 09. 03. The Big Pink - Dominos
03. 02. 08. Arctic Monkeys - Crying Lightning
04. 03. 09. Junior Boys - Bits & Pieces
05. 05. 06. Pati Yang - Supernatural
06. 04. 06. Patrick Wolf - Hard Times
07. 06. 13. Yeah Yeah Yeahs - Heads Will Roll
08. 08. 06. Animal Collective - Summertime Clothes
09. 10. 03. The Raveonettes - Suicide
10. 14. 12. Wilco - You Never Know

11. 20. 02. Röyksopp - You Don't Have A Clue
12. 07. 14. TV On The Radio - DLZ
13. 11. 08. The Flaming Lips - Silver Trembling Hands
14. 16. 07. Air - Do The Joy
15. 12. 09. Depeche Mode - Peace
16. 27. 03. St. Vincent - Actor Out Of Work
17. 21. 11. Yo La Tengo - Periodically Double Or Triple
18. 13. 04. U2 - I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight
19. 23. 07. Japandroids - The Boys Are Leaving Town
20. 25. 05. Julian Plenti - On The Esplanade

21. 35. 02. Kasabian - Where Did All The Love Go?
22. 28. 11. Malcolm Middleton - Red Travellin' Socks
23. 18. 10. Engineers - Clean Coloured
24. 19. 09. múm - The Smell Of Today Is Sweet Like Breastmilk In The Wind
25. 17. 14. Archive - Whore
26. 29. 07. Future Of The Left - The Hope That House Built
27. 36. 04. Super Furry Animals - Mt.
28. 15. 08. Alice In Chains - A Looking In View
29. 31. 07. Roisin Murphy & Sinéad O'Connor & Micachu - I'm Every Woman
30. 22. 11. Little Boots - New In Town

31. 24. 13. Passion Pit - Swimming In The Flood
32. 33. 04. PJ Harvey & John Parish - Passionless, Pointless
33. NE. 01. The Veils - The House She Lived
34. 38. 09. Psychocukier - The Honey Moon-The Money Soon
35. 26. 10. Florence And The Machine - Blinding
36. 30. 14. Kasabian - Fire
37. 46. 02. Radiohead - These Are My Twisted Words
38. 32. 12. The Verve - Valium Skies
39. NE. 01. Hope Sandoval & The Warm Inventions - Blanchard
40. 44. 05. The Prodigy - Take Me To The Hospital

41. 42. 06. Fanfarlo - Luna
42. 40. 12. The Pains Of Being Pure At Heart - This Love Is Fucking Right
43. 43. 03. Skunk Anansie - Tear The Place Up
44. 50. 10. SPC ECO - Something Anything
45. NE. 01. Tiga - Beep-Beep-Beep
46. 51. 04. Deerhunter - Rainwater Cassete Exchange
47. 41. 15. The Veils - The Letter
48. 37. 19. The Horrors - New Age Ice
49. 47. 15. Eels - My Timing Is Off
50. NE. 01. The Like - You Belong To Me
51. 34. 12. Placebo - Speak In Tongues
52. 45. 15. Tori Amos - Give
53. 39. 20. Grizzly Bear - Two Weeks
54. 48. 16. The Killers - The World We Live In
55. 56. 02. Sparks - This Is The Renaissance
56. 53. 16. Gabriela Kulka - Niejasności
57. 52. 18. Ladytron - Burning Up
58. 49. 05. Bloc Party - One More Chance
59. 54. 22. Pati Yang - Summer Of Tears
60. 57. 13. Marillion - Especially True
61. 62. 17. U2 - Magnificent
62. 60. 14. La Roux - Bulletproof
63. 59. 18. Sonic Youth - Sacred Trickster
64. 58. 11. Modest Mouse - Satellite Skin
65. 55. 18. Matt Elliott - Bomb The Stock Exchange
66. 64. 15. Les Bigos - Melancholia
67. 69. 17. Marilyn Manson - Arma-God-Damn-Mother-Fuckin'-Geddon
68. 61. 17. Cloud Cult - May Your Hearts Stay Strong
69. 63. 19. Morrissey - Something Is Squeezing My Skull
70. 65. 16. Tindersticks - Yesterdays Tomorrows

Z listy wypadły:

z 66 - Jarvis Cocker - I Never Said I Was Deep - po 23 tyg. (max: 1)
z 67 - Pustki - Niezdrowy Rozsądek - po 19 tyg. (max: 9)
z 68 - Billy Talent - Rusted From The Rain - po 12 tyg. (max: 33)
z 70 - Pet Shop Boys - Pandemonium - po 23 tyg. (max: 4)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2009 07:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
Patrick Wolf nie osiągnął szczytu (ani podium), szkoda.. a u mnie Summertime Clothes w tym tygodniu będzie chyba wyżej Icon_wink
29.08.2009 07:26 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #3
 
Ostatnie wakacyjne, a Ty tak traktujesz "Summertime Clothes"? Teraz powinni się właśnie wznieść na wyżyny swojej wakacyjności. "Bits and Pieces" choć wciąż wysoko, to też raczej wakacyjny kawałek, a już daje się tracić oddech.

Ale jest Patryk, i nawet Arktyczne Małpy mi ostatnio niestraszne.
Dziwi mnie Twoja zażyłość z Tigą, ale w sumie dziwi na plus, choć ja osobiście nie przepadałem za "Shoes". "Two Weeks" już ewidentnie się skończyło, za to z moich ulubieńców widzę awans St. Vincent. Obydwu wykonawców będzie można usłyszeć 22 listopada w Katowicach. Ja na pewno tam będę Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 07:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Listoholik napisał(a):Patrick Wolf nie osiągnął szczytu (ani podium), szkoda.

Ma szansę, bo jakoś statyczna ta 10-tka, chciałbym by ktoś tam się wbił.

Listoholik napisał(a):Summertime Clothes w tym tygodniu będzie chyba wyżej Icon_wink

Ciężko będzie o kolejne podium dla Animali u mnie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2009 07:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
aaktt napisał(a):Ostatnie wakacyjne, a Ty tak traktujesz "Summertime Clothes"? Teraz powinni się właśnie wznieść na wyżyny swojej wakacyjności. "Bits and Pieces" choć wciąż wysoko, to też raczej wakacyjny kawałek, a już daje się tracić oddech.

Może właśnie z powodu końca wakacji, ochota na słuchanie takich dźwięków przechodzi (?) Icon_sad
aaktt napisał(a):Dziwi mnie Twoja zażyłość z Tigą, ale w sumie dziwi na plus, choć ja osobiście nie przepadałem za "Shoes".

Zrobił kiedyś kilka ciekawych miksów dla DM, S.Sisters, PSB i The Kills. Później prz podrzucił ''Shoes'', bo nawet nie wiedziałem, że on normalnie wydaje płyty studyjne. ''Beep-Beep-Beep'' to znów wynalazek Piotrka, jeszcze lepszy od ''Shoes''. Taką muzykę bardzo lubię.

aaktt napisał(a):Obydwu wykonawców będzie można usłyszeć 22 listopada w Katowicach. Ja na pewno tam będę Icon_wink2

Super! Ja właśnie z koleżanką zastanawiam się, czy nie jechać na Yo La Tengo (ma bardzo daleko, ale może wypali Icon_sad ) ale oni wcześniej grają coś...bo to w ogóle jakiś wielki festival jest i on się ciągnie i ciągnie cały miesiąc Icon_biggrin Ja też bym chętnie zobaczył Grizzly Beat i St. Vincent! Szczególnie jakby miał towarzystwo Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2009 07:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
Wiem, wiem. Ja też chciałbym jeszcze na Andrew Birda, ale jest 19 i nie wiem czy mnie będzie stać i czy będę mógł sobie pozwolić na dwa koncerty w tak krótkim czasie. To niby tylko 3 godziny drogi z Wrocławia, ale zawsze. Ciekaw jestem jakie będą ceny. Jakbyś coś wiedział, to daj znać, bo ja nie znalazłem Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 07:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Ok, jasne. Ja w ogóle mało o tym festivalu jeszcze wiem. Może jakiś miesięczny karnet można kupić, by obejrzeć wszystkich? Chociaż to pewnie tanie nie będzie. Ale co tam....kasy mam na szczęście dużo, bo opuszczam 99% koncertów, więc jakby tak się udało wielki maraton zrobić Icon_biggrin3 W ogóle to niesamowite, że tylu muzyków sceny alternatywnej zbierze się w jednym miejscu !!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2009 07:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #8
 
Ja sobie obiecałem dawno temu już, że jak przyjadą Grizzly Bear do Polski, to jadę gdziekolwiek by nie byli Icon_smile2 Mam nadzieję, że uda mi się namówić kogoś, żeby mi towarzyszył, ale ktoś powinien się znaleźć Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #9
 
Cytat:01. 01. 05. Pet Shop Boys - More Than A Dream

Przebacz mi panie bo zgrzeszyłem , jak mogłem zapomnieć o tym utworze na mojej liście , moja wina moja moja bardzo wielka wina Icon_biggrin Icon_frown
29.08.2009 11:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Z top 10 wybieram 3 i 7
A tego nowego Royksoppu jeszcze nie znam...

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
29.08.2009 11:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #11
 
chris975 napisał(a):A tego nowego Royksoppu jeszcze nie znam...

saferłel sam go sobie wybrał do propocji... a ja zacząłęm grać inny utwór, i po kilku tygodniach okazało się właśnie, że będzie to nowy singiel Icon_mrgreen
29.08.2009 11:43 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Cytat:Przebacz mi panie bo zgrzeszyłem , jak mogłem zapomnieć o tym utworze na mojej liście , moja wina moja moja bardzo wielka wina Icon_biggrin Icon_frown

Wszystko możesz nadrobić w kolejnych notowaniach Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2009 11:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
chris975 napisał(a):Z top 10 wybieram 3 i 7
A tego nowego Royksoppu jeszcze nie znam...

Czyli standardowo, wziąłbyś coś przesłuchał jeszcze Icon_razz2

A nowy Royksopp bardzo ładny. Nie wiem czy znasz formację Bel Canto, ale wokalistka z tego duetu śpiewa w ''You Don't Have A Clue''. Singiel Listoholika też bardzo udany, ale jednak trochę słabszy, nie taki bajkowy - bardziej zadziorny i szarpiący Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2009 11:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
A płyta Royksopp już wyszła, że tak szastacie tymi singlami? Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 11:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #15
 
tak, 23 marca Icon_lol
coś spóźniony jeteś Icon_razz
30.08.2009 12:00 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Konradowi może chodzi o nadchodzący krążek ''Senior'' Icon_wink?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.08.2009 12:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #17
 
Mi chodzi o ten, z którego singlem jest "Tricky Tricky", o Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.08.2009 12:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
No to ''Junior'', ale za kilka miesięcy (2-3) wyjdzie ''Senior'' Icon_razz2, tak dla informacji.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.08.2009 12:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #19
 
A, chyba że tak Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.08.2009 12:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #20
 
39. NE. 01. Hope Sandoval & The Warm Inventions - Blanchard

Ładne, bardzo ładne, Kiedyś miałem nagrane z radia Mazzy Star ''She Hangs Brightly''. Muszę ją odgrzebać. Czasem jak ktoś tak sobie nagrywa płyty z boku to zapominamy o artyście. A to bardzo ładna muzyka.
30.08.2009 02:04 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości