Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WIELKI ZAGRANICZNY PRYWATNY TOP WSZECHCZASÓW
Listoholik
Unregistered

 
Post: #1
WIELKI ZAGRANICZNY PRYWATNY TOP WSZECHCZASÓW
chyba nadszedł Czas...

na mój ZAGRANICZNY TOP WSZECHCZASÓW



Mój Top Wszechczasów jest miejscem leżącym w środku mojego Wszechświata. Gdyby przejść szybkim krokiem przez mój Top, z północy na południe, zabrałoby to godzinę. I tak samo ze wschodu na zachód. A jeśli ktoś chciałby obejść ten Top naokoło, wolnym krokiem, przyglądając się dokładnie i z namysłem tym wszystkim utworom, które na nim spotyka, zajmie mu to cały dzień. Od rana do wieczora. Albo całą noc. Od zachodu do wschodu słońca.

Mój Top Wszechczasów nie posiada początku ani końca, ale łatwo można znaleźć w nim bogate źródła muzycznego natchnienia i liczne ujścia dźwiękowych emocji. Sama jego Topowość jest właściwie umowna, albowiem oprócz równoczesnego posiadania i nie posiadania długości, równocześnie posiada i nie posiada szerokości, głębokości i pozostałych wymiarów, Mój Top jest n - wymiarowy. Tak jak macierze, przestrzenie liniowe, czy sympleksy domknięte. Mój Top jest we mnie, i w Was, gdy tylko będziecie go śledzić i zaglądać do tego wątku.

W moim Topie każda uchwycona piosenka, w każdym pojedynczym jej dźwięku, w każdej nucie, oznacza równoczesne narodziny i śmierć milionów moich nieskończenie maleńkich muzycznych świadomości i myśli. Owe świadomości i myśli starają się ogarnąć mnie całego, którego nawet nie dostrzegają, a od którego są przecież zależne i w którym zawierają całą potencjalną, niezrealizowaną substancję swoich bytów. A przecież to, co je tworzy, nie jest wszystkim, bo istnieje jeszcze jakieś zewnętrze. Istniejecie Wy - druga strona wirtualnej przestrzeni oraz istnieje Wasz komentarz, który jest Waszą siła, potęga i głosem... choć jednocześnie jest też chaosem, czego zabronić Wam nie mogę. Bo ja to nie Wy. Bądźcie zatem, tacy jacy jesteście. Jeśli mój Top będzie dla Was krainą niedorzeczności, też to zrozumiem.

Choć chciałbym być w tym Topie wierny peryferiom, obszarom w muzyce niedopowiedzianym, zamazanym. Chciałbym wracać do brzmień z dzieciństwa, i by wydawało się to konieczne. Chciałbym być lojalny wobec kakofonii i dysonansu mojego doświadczenia wobec Muzyki, wobec niemożliwości jej ujednolicenia, wobec jej chaosu, rozpadania się i ponownego tworzenia po latach nowych muzycznych konfiguracji. Będzie TU z pewnością dużo muzyki rockowej, bo ona mnie przez lata muzycznie kształtowała, będzie dużo muzyki z Listy Przebojów Programu Trzeciego, bo przecież byłem jej wierny przez lat blisko 20, i nie można tego wymazać z pamięci. Będą wszystkie kolory i wszystkie zapachy. Trzeba tylko schylić się do tych piosenek, potknąć się o którąś z nich, upaść, i zasłuchany już nie wstać.


[Obrazek: TOP.JPG]
29.08.2009 04:36 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
nie WSZECHCZASÓW a WSZECH CZASÓW chyba Icon_razz


edit: dopiero teraz zauważyłem, że chyba każdy robi w tym błąd Icon_razz nawet nazwa działa jest z błędem Icon_razz

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
29.08.2009 04:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #3
 
wszech czas jak wszech świat - masz całkowitą rację Icon_razz

chris975 napisał(a):nawet nazwa działa jest z błędem

czyjego działa? Icon_mrgreen
29.08.2009 04:41 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
 
obie formy są chyba dopuszczalne Icon_razz
ile będzie pozycji ? 100 :?:
i tylko same zagraniczne utwory :?: Icon_wink2
29.08.2009 04:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #5
 
polski top wszechczasów juz robiłem, i jest na forum, więc nie widzę sensu mieszać teraz ponownie utworów polskich z zagranicznymi Icon_razz


EDIT: a miejsc będzie 2.000 Icon_mrgreen
29.08.2009 04:55 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #6
 
no i bardzo dobrze Icon_mrgreen
29.08.2009 04:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Tomekk napisał(a):obie formy są chyba dopuszczalne

chyba nie Icon_razz

chris975 napisał(a):nawet nazwa działa jest z błędem

działu Icon_razz

[ Dodano: 2009-08-29, 17:03 ]
Listoholik napisał(a):polski top wszechczasów juz robiłem, i jest na forum, więc nie widzę sensu mieszać teraz ponownie utworów polskimi z zagranicznymi

to powinieneś zmienić nazwę na "zagraniczny top wszech czasów" bo jak ktoś mniej zainteresowany zajrzy w ten top i zobaczy brak polskości w zestawieniu to stwierdzi, że gardzisz polską muzyką Icon_razz

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
29.08.2009 05:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #8
 
a nie gardzę ? Icon_razz
29.08.2009 05:19 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #9
 
Bardzo dobrze! Popieram! I czekam na wyniki! Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
Opis topu robi wrażenie. Nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na prezentację tego, co najważniejsze - zawartości Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 10:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #11
 
o, jak dobrze być moderatorem, posty się nie kleją Icon_mrgreen
29.08.2009 10:25 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #12
 
Nie, posty się kleją lub nie kleją wszystkim jednakowo. Po prostu na szczęście Konrad już wyłączył tę opcję Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 10:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Opis jest bardzo fajny, tylko ta matematyka mnie denerwuje Icon_lol - normalnie teatr słowa Icon_smile hhehe.

Czekałem na niego z wielką niecierpliwością i myślę, że będzie to okazja zarówno do poznania kilku piosenek, jak i podyskutowania i pozachwycania się nad znanymi już rzeczami. Podejrzewam, że pojawi się kilka piosenek, które spokojnie w mojej setce kiedyś zagoszczą.

W tym poście będę odliczał piosenki, które będą w twoim zestawieniu reprezentowały artystów z mojej 30-tki najlepszych na last.fm. Gdy coś się pojawi - dopiszę cyferkę Icon_smile Ciekawe jak to się ułoży Icon_wink

Garbage - 1
Pet Shop Boys - 3
Radiohead - 2
U2 - 2
Depeche Mode - 6
The Cure - 3
Pulp
R.E.M. - 2
Sonic Youth
Blur - 1
Nick Cave and the Bad Seeds - 1
Goldfrapp
Dead Can Dance - 1
The Beatles
The Verve - 1
Curve
Marillion - 1
Nirvana - 1
Queens of the Stone Age
Morrissey - 1
Tricky
Coldplay
Catherine Wheel
The Smashing Pumpkins
Manic Street Preachers
Cranes
Faith No More - 1
Simply Red - 1
The Smiths
The Jesus and Mary Chain

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2009 10:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
jszmiles Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 895
Dołączył: Apr 2009
Last.fm
Post: #14
 
aaktt napisał(a):Nie, posty się kleją lub nie kleją wszystkim jednakowo. Po prostu na szczęście Konrad już wyłączył tę opcję Icon_wink2

mnie sie kleja!!
29.08.2009 10:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #15
 
saferłel napisał(a):W tym poście będę odliczał piosenki, które będą w twoim zestawieniu reprezentowały artystów z mojej 30-tki najlepszych na last.fm. Gdy coś się pojawi - dopiszę cyferkę Icon_smile Ciekawe jak to się ułoży Icon_wink
U mnie miałbyś cyferkę przy jednym z tych wykonawców, a przy drugim prawie, bo ostatecznie ten utwór nie załapał się do setki Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 10:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #16
 
saferłel napisał(a):Podejrzewam, że pojawi się kilka piosenek, które spokojnie w mojej setce kiedyś zagoszczą.

z pewnością.
i nawet nie muszę mieć takiej nadziei, po prostu to wiem Icon_lol

saferłel napisał(a):W tym poście będę odliczał piosenki, które będą w twoim zestawieniu reprezentowały artystów z mojej 30-tki najlepszych na last.fm. Gdy coś się pojawi - dopiszę cyferkę Icon_smile

i myślisz, że Ci wszyscy artyści na bank będą w moim Topie? :roll:
29.08.2009 10:48 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Cytat:U mnie miałbyś cyferkę przy jednym z tych wykonawców, a przy drugim prawie, bo ostatecznie ten utwór nie załapał się do setki Icon_smile2

Stawiam w ciemno na The Verve Icon_mrgreen Aczkolwiek jestem ciekawy drugiego utworu i jeśli nie jest to The Verve (bo mogło wypaść), to zdradź mi artystę i tytuł....strzelam, że może Nirvana albo The Beatles Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2009 10:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Listoholik napisał(a):myślisz, że Ci wszyscy artyści na bank będą w moim Topie? :roll:

Oczywiście, że nie Icon_lol To byłoby wręcz nierealne, zresztą nie podejrzewam byś kiedyś słucham np. Catherine Wheel...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2009 10:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #19
 
# 100.
Jon and Vangelis - The Friends of Mr. Cairo [1981]


[Obrazek: s819149.jpg]


Utwór, jak ze ścieżki dźwiękowej jakiegoś filmu gangsterskiego. 12 minut, które zupełnie nie nużą, a zmianami tempa i melodii oraz dialogami pomiędzy tym wszystkim, nakreślają w miarę jasno o co chodzi. Dla mnie to utwór o przemocy, która rodzi ból oraz o miłości, która wcale nie rodzi nic innego. Jon Anderson, wokalista zespołu Yes, nagrał z Vangelisem 4 płyty, a to jeden z genialniejszych singli tego duetu, wokal mnie rozszarpuje na pół.
29.08.2009 10:50 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
I od razu mocne uderzenie. Super Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2009 10:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Ostrzeżenie MÓJ WIELKI TOP WSZECH CZASÓW II Listoholik 40 9 464 08.05.2016 03:14 AM
Ostatni post: Listoholik
  WIELKI POLSKI PRYWATNY TOP WSZECHCZASÓW. edycja II Listoholik 148 21 562 10.09.2013 11:21 PM
Ostatni post: Listoholik
  WIELKI POLSKI PRYWATNY TOP WSZECHCZASÓW Listoholik 340 48 405 30.07.2013 02:51 PM
Ostatni post: thestranglers
  !!!!! TOP WSZECHCZASÓW ON THE DANCEFLOOR !!!!! Listoholik 59 8 503 19.11.2010 01:23 AM
Ostatni post: Listoholik
  POLSKIE PŁYTY WSZECHCZASÓW Listoholik 13 7 435 29.05.2009 09:44 PM
Ostatni post: bugman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości