Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mycharts Top 30 - Notowanie 265
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #61
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Ja walczę o to, by podium na TFP nie było monotematyczne. Icon_wink
12.10.2021 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #62
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
To jest niestety walka skazana na porażkę (jeden Organek na chwilę nic tu nie zmieni). Ale oczywiście każdy niech sobie głosuje gdzie chce, tylko naprawdę tej niby-listy nie widzę możliwości polecać.

WOLNE MEDIA!!!
12.10.2021 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #63
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Jeśli zaczniesz głosować i namówimy do tego kolejnych znajomych z takim samym skutkiem, to walka nie jest skazana na porażkę. Icon_wink
12.10.2021 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #64
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
@Wielki znawca Artura.O:
https://www.bryk.pl/slowniki/slownik-ter...neia-kpina

A na resztę wyjaśnień nie mam czasu.
No, może jedna myśl...
Mam nadzieję, że nikt mnie nie wywali z tego forum za to, że uważam,
że jakiś utwór przypomina "smerfne hity", a tekst i przesłanie są tak żałosne,
że tylko młodzież a la gimbaza się tym podnieca.
Artystyczne dno nastawione wyłącznie na kasę.
13.10.2021 08:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #65
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Jakbyś zaglądał do więcej, niż jednego działu na forum, to może byś wiedział, że od czasu do czasu można tu wyrażać swoją opinię. Wiedziałbyś też, że osoba, z którą poszedłeś na noże całkiem niedawno kazała się jednemu z użytkowników zabić i nie poniosła za to żadnych konsekwencji. Tak więc nie rozumiem skąd ta nagła szajba, że miałbyś dostać bana. Może sam od siebie sobie odpocznij, dla własnego zdrowia?

Ja nadrobiłem i przesłuchałem Leosię (opinię na temat tej piosenki wyrobiłem sobie bez słuchania, bo tu po prostu widać gołym okiem, co się kroi, pozory nie mogą za bardzo mylić). I faktycznie, gówno jakich mało, lałbym patelnią każdego, kto by to puścił w moim otoczeniu. Tym bardziej zastanawia mnie, czemu akurat ta odniosła tu sukces, skoro słynna na całą Polskę Margaret poszła dokładnie w tym samym kierunku już jakiś czas temu, a nikt nigdy nie zgłosił do tej zabawy jej piosenki po polsku. Ten sam styl, ten sam przekaz, bardzo podobne wykonanie.

Radio Epsilon
13.10.2021 11:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #66
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
EVENo napisał(a):osoba, z którą poszedłeś na noże całkiem niedawno kazała się jednemu z użytkowników zabić i nie poniosła za to żadnych konsekwencji
Icon_eek Chyba czegoś nie rozumiem w tym zdaniu albo coś przekręciłeś.

To prawda, nie zaglądam tu często. Czas i priorytety.
O tym, że Margaret poszła w hip-hop słyszałem, ale samych utworów nie słyszałem. Może z ciekawości sięgnę, chociaż na chwilkę.
13.10.2021 01:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #67
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
(13.10.2021 08:47 AM)adameria napisał(a):  @Wielki znawca Artura.O:
https://www.bryk.pl/slowniki/slownik-ter...neia-kpina

A na resztę wyjaśnień nie mam czasu.
No, może jedna myśl...
Mam nadzieję, że nikt mnie nie wywali z tego forum za to, że uważam,
że jakiś utwór przypomina "smerfne hity", a tekst i przesłanie są tak żałosne,
że tylko młodzież a la gimbaza się tym podnieca.
Artystyczne dno nastawione wyłącznie na kasę.
O, wróciłeś do szkoły i uczysz się czym jest ironia? Lepiej późno niż wcale! Icon_wink
Miło, że uważasz mnie za wielkiego znawcę, chociaż ja sam raczej takiego tytułu dotychczas nie używałem.
Natomiast żadnych wyjaśnień nie potrzebuję, za to już widzę, że moje wyjaśnienia poszły w las.

A co do nastawiania wyłącznie na kasę - zastanawia mnie, że nigdy takie oskarżenia nie padają w stronę np. przepitych polskich rockmanów w stylu Lady Pank, choć przecież oni wręcz lobbują za różnymi ustawowymi rozwiązaniami, żeby więcej kasy wpadało im do ręki. Mam wrażenie, że tak "nie wypada", bo to bohaterowie polskiego rocka, weterani, kiedyś tam byli przeciwko komunie... co innego jacyś młodzi, piękni i popowi. Nad nimi już można się poznęcać. Icon_wink Zupełnie jak wyborcy PiS ze czternastymi emeryturami.

(13.10.2021 11:41 AM)EVENo napisał(a):  Wiedziałbyś też, że osoba, z którą poszedłeś na noże całkiem niedawno kazała się jednemu z użytkowników zabić i nie poniosła za to żadnych konsekwencji.
To prawda. Po cichu spodziewałem się, że po tamtym poście wylecę z forum z hukiem, albo przynajmniej adresat jakoś zareaguje, ale nic takiego się nie stało. Ale moje posty w niniejszym temacie piszę w nieco innym celu.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.10.2021 01:34 PM przez Dobromiera.)
13.10.2021 01:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 381
Dołączył: Jun 2007
Post: #68
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Artur.O napisał(a):Na mycharts.pl nie da się dostać bana.
Jesteś w błędzie. Bo były bany.
13.10.2021 04:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #69
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Artur.O napisał(a):uważasz mnie za wielkiego znawcę, chociaż ja sam raczej takiego tytułu dotychczas nie używałem
Chyba jeszcze nikomu w internecie tak nie napisałem, więc kopnie cię (dokładnie tam!) następny zaszczyt: Szybko się od...dalaj!
14.10.2021 10:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #70
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Daytime wypadło. Icon_twisted I niestety nie było szans żeby tu się pojawić i zagłosować.
15.10.2021 07:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 381
Dołączył: Jun 2007
Post: #71
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Aro napisał(a):I niestety nie było szans żeby tu się pojawić i zagłosować.
Wielka szkoda, bo jak dla mnie to najlepszy utwór, jaki kiedykolwiek był w zestawie.
15.10.2021 08:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #72
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
kajman napisał(a):Wielka szkoda, bo jak dla mnie to najlepszy utwór, jaki kiedykolwiek był w zestawie.
Mi tego nie musisz mówić. Icon_wink
15.10.2021 08:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #73
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Oczywiście to jest przeniesione powiązanie, a tak na poważnie w zestawie pojawiły się tu utwory które oceniam wyżej.
15.10.2021 08:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 381
Dołączył: Jun 2007
Post: #74
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Ja takich nie kojarzę. Jedyny, który w moim mógłby walczyć nie był zgłoszony.
15.10.2021 08:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #75
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Dla mnie były to m.in. Toole.
15.10.2021 08:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #76
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
A to nie chodziło o najlepszy utwór Archive?

WOLNE MEDIA!!!
15.10.2021 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #77
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Raczej nie. Z kontekstu wynika, że kajmanowi chodzi o najlepszy utwór w zestawie.
15.10.2021 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 381
Dołączył: Jun 2007
Post: #78
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Toola jednak postawiłbym nieco niżej.
15.10.2021 09:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #79
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
(12.10.2021 07:26 PM)kajman napisał(a):  
neo01 napisał(a):zawsze bezpiecznie, daleko od gitar i bardziej rockowych brzmień
W zestawie są, w mniejszości, ale jednak są. Taki Birth na przykład czy Bonamassa. Furory tutaj nie robią, bo za mało jest zwolenników takiej muzyki.
Artur.O napisał(a):I emanacją tego komercyjnego popu ma być Duran Duran, Feu Chatterton, Męskie Granie Orkiestra, li War On Drugs?
DD i FC jak najbardziej jak dla mnie, to konkretne Męskie także, ale już poprzednie też miały takie skłonności. WOD w mniejszym stopniu, a może lepiej byłoby określić, że w inny sposób.
To że coś "dla ciebie" jest komercyjne, nic nie znaczy i jest pustosłowiem, może po prostu napisz, że dla ciebie komercyjne znaczy że przeznaczone do sprzedaży (bo to zdaje się pierwotna definicja słowa) - wtedy to będzie miało sens, bez tego wahania przy War on Drugs.

Cytat:
Artur.O napisał(a):Absolutnie niepiosenkowe nagranie, które trwa osiem minut, wielokrotnie zmienia tempo, motywy, rozwija się w mało oczywisty sposób i łączy wpływy różnych wykonawców w mało oczywisty sposób.
Jak dla mnie jak najbardziej piosenkowe. Trwa 8 minut i co z tego. To na pewno nie świadczy, że jest ambitne. Co do zmiany tempa to chyba sobie żartujesz, cały czas leci to samo, tylko trochę inaczej dominują poszczególne elementy, ale to akurat jest w prawie każdym nagraniu. Co ro rozwoju to ja tam żadnego nie zauważyłem.
Jak dla mnie to brzmi, jakbyś po prostu włączył sobie coś innego. Sorry, ale struktura tej kompozycji absolutnie nie jest piosenkowa. No, ale trzeba coś pozmyślać żeby być w kontrze. Ważne że u Toola jest jeszcze mniej elementów, które są jeszcze bardziej tak samo, a i tak zasługuje to na dziesiątki tygodni na listach. xD

Cytat:Odpowiadając na mój post odnoś się do niego. Pisząc o Squidzie napisałem także
kajman napisał(a):Ambitnej muzyki tutaj nie ma.
Więc pisanie w tym kontekście o Archive i Toolu jako muzyce ambitnej w tym kontekście olewa mój dalszy komentarz.
Okej przepraszam - po prostu w aktualnym notowaniu nie znalazła się żadna z tych formacyj, więc to "tutaj" nadal pasowało. No, ale to nie ty w tym temacie pierwotnie cokolwiek pisałeś o ambitnej muzyce - co było jedynym powodem, dla którego cokolwiek o tej "ambitnej muzyce" powiedziałem - także nie rozumiem, po co podjąłeś rękawicę w takim stylu. Tylko wprowadzasz zamieszanie.

Cytat:A tak ogólnie to Squid w tym utworze odbieram jako poprockowy odpowiednik dyskoteki.
Tego słowa-klucza nie mogło zabraknąć. xD

Cytat:
Artur.O napisał(a):chociaż faktycznie to trochę co innego, niż "Początek"
A zdecydowanie inny od Wojowników, którzy to zapoczątkowali.
Ale "Wojowników" nie grała wielka czwórka.
Cytat:To, że coś nazwiemy muzyką środka, indie, alternatywą czy jakoś inaczej nie musi oznaczać, że nie jest to w zasadzie to samo co głowny nurt, a przynajmniej, że tak samo brzmi.
...a brzmi? Znaczy owszem 40 lat temu Duran Duran było wręcz prekursorem ówczesnego brzmienia głównego nurtu, ale w tym czasie i jedno i drugie zdążyło zmienić styl kilkukrotnie - czy tego chcesz, czy nie.

Cytat:Alternatywa to takie słowo wytrych, które w przypadku muzyki w zasadzie nic nie znaczy.
Niewiele mniej, niż "rock", czy "pop". Icon_rolleyes

(13.10.2021 04:49 PM)kajman napisał(a):  
Artur.O napisał(a):Na mycharts.pl nie da się dostać bana.
Jesteś w błędzie. Bo były bany.
No właśnie były. Icon_wink

(14.10.2021 10:10 AM)adameria napisał(a):  
Artur.O napisał(a):uważasz mnie za wielkiego znawcę, chociaż ja sam raczej takiego tytułu dotychczas nie używałem
Chyba jeszcze nikomu w internecie tak nie napisałem, więc kopnie cię (dokładnie tam!) następny zaszczyt: Szybko się od...dalaj!
Ssij Stinga Icon_smile

[Obrazek: FcNBfBZ.png]

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
18.10.2021 10:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 381
Dołączył: Jun 2007
Post: #80
RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 265
Artur.O napisał(a):dla ciebie komercyjne znaczy że przeznaczone do sprzedaży
Dodam przede wszystkim i będzie OK. A co do WOD to nie jest typowy komercyjny pop, ale komercyjne raczej też.
Artur.O napisał(a):Jak dla mnie to brzmi, jakbyś po prostu włączył sobie coś innego.
Miałem podobnie. Zastanawiałem czy Ci się utwory nie pomyliły, bo nic co o nim pisałeś do niego nie pasuje.
Artur.O napisał(a):zasługuje to na dziesiątki tygodni na listach
Dla mnie zasługuje, bo jest tam dużo znacznie ciekawszych rzeczy. Przy tej Twojej propozycji to co najwyżej usnąć z nudów można.
Artur.O napisał(a):po co podjąłeś rękawicę w takim stylu
Bo cytowałeś mój post więc do niego się odnosiłeś.
Artur.O napisał(a):Ale "Wojowników" nie grała wielka czwórka.
A Początek był w tym samym składzie? Możliwe, ale z tego nagrania mało pamiętam, a kto śpiewał to już szczególnie.
Artur.O napisał(a):Niewiele mniej, niż "rock", czy "pop".
Po części tak tylko rock i pop to określenia gatunkowa, a alternatywa nie.
Artur.O napisał(a):No właśnie były.
Czyli mogą być nadal.
18.10.2021 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości