Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Michael Jackson - top
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Michael Jackson - top
Michael Jackson nie jest moim ulubionym wykonawcą. Nie jest nawet wykonawcą z mojej pierwszej dziesiątki. Ale pewnie gdzieś tuż za nią by się załapał. Gdyby jednak brać pod uwagę muzykę pop, to Michael nie dałby nikomu szans, jest moim ulubieńcem. Lata mijają, inne piosenki się starzeją, ale nagrania Michaela wciąż są świeże. Jest Królem. Królem był także Elvis Presley, ale z nim nie mam wspomnień, nie jestem z nim związany emocjonalnie. Cóż, Elvis zmarł 2 miesiące przed moimi urodzinami. A Michael? Swe największe dzieła wydawał gdy miałem już kilka lat, ale z racji tego, że dość późno zacząłem swą przygodę z muzyką, dopiero "Dangerous" odebrałem świadomie jako nowe dzieło mistrza. Z wcześniejszej twórczości znałem pojedyncze utwory.
W późniejszych latach miałem przyjemność być na jego koncercie w Warszawie, a także przyszedłem do mojego byłego liceum, gdy Michael je odwiedzał i wtedy to w wyniki zbiegu okoliczności Michael przeszedł po pustym korytarzu 2 metry ode mnie, w towarzystwie ochroniarzy.
Na zawsze pozostanie dla mnie Królem!

Do tej pory nie prezentowałem na mycharts w tej formie topów poszczególnych wykonawców, Michael będzie pierwszy. Godny początek.

Przedstawię pierwszą czterdziestkę, moje najulubieńsze utwory Michaela. Zapraszam do komentowania i typowania co może się znaleźć w czołówce.
27.08.2009 12:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
I od razu czwarta dziesiątka. I na pewno dla niektórych pierwsze niespodzianki, i na plus, i na minus.

40. Speechless
39. Wanna Be Startin' Somethin'
38. 2000 Watts
37. Rock With You
36. Come Together
35. She's Out Of My Life
34. Morphine
33. The Lost Children
32. Cry
31. Say Say Say
27.08.2009 12:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #3
 
jeszcze z dwie osoby wrzucą swój Top Michaela, i będzie w sumie można zrobić z tych Topów, zbiorczy Top Forumowy Icon_smile2
27.08.2009 12:36 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Zdążysz zagłosować na forumowy (lp3) top MIchaela? Kończy się już w sobotę. Bo zapewne nie chcesz ujawniać już najwyższych wyników

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
27.08.2009 09:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
tadzio3 napisał(a):Zdążysz zagłosować na forumowy (lp3) top MIchaela?
jasne Icon_smile2.
dlatego ten top tutaj będzie przeprowadzony w bardzo szybkim tempie Icon_smile2.
27.08.2009 09:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Wyniki podam zapewne w niedzielę. Zawsze też mogę przełożyć, jeżeli zgłosi się kilka zdesperowanych osób Icon_wink2
Co do Teogo topu, jak na razie przeciętne dla mnie piosenki

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
27.08.2009 11:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
30. HIStory
29. Is It Scary
28. Earth Song
27. I Just Can't Stop Loving You
26. Don't Stop 'Til You Get Enough
25. You Rock My World
24. The Girl Is Mine
23. Leave Me Alone
22. Childhood
21. We Are The World (Demo)
27.08.2009 11:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #8
 
ku3a napisał(a):35. She's Out Of My Life
Buuu. U mnie na pewno pierwsza 6.
27.08.2009 12:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
ku3a napisał(a):28. Earth Song
Oj jak nisko! To mój numer 2 Jacksona solo.
ku3a napisał(a):24. The Girl Is Mine
23. Leave Me Alone
22. Childhood
Też swietne kawałki trochę za nisko

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
27.08.2009 01:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
"Childhood" było w dwudziestce przed ostatnią serią przesłuchań...
27.08.2009 02:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #11
 
"The Girl Is Mine" jest strasznie bezpłciowe wg mnie, szkoda, że znalazło się w top 30, podczas gdy brakuje wielu innych świetnych nagrań.

Za nisko za to single z "Off the Wall" - zresztą podejrzewam, że z tej płyty już nic tu się nie załapie.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.08.2009 02:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
cóż, mnie bardziej kręcą inne klimaty Michaela.
choć jak słuchałem teraz "Off The Wall" po długiej przerwie, to spodobało się o wiele bardziej niż miałem w pamięci.
27.08.2009 03:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #13
 
Cóż, masz do tego prawo Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.08.2009 03:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #14
 
Ciekaw jestem, czy i w tym topie będziemy tak zgodni, jak ostatnio twierdziłeś Icon_wink2

W tej chwili 11 wspólnych utworów Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
27.08.2009 03:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #15
 
kolejny Top Michaela Icon_eek2 który to już na forum :?: Icon_mrgreen

czemu Jackson odwiedził akurat Twoją byłą szkołę :?:
musiało być super...

Na razie jedynie "Earth Song" zbyt nisko moim zdaniem Icon_wink2
27.08.2009 04:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Tomekk napisał(a):czemu Jackson odwiedził akurat Twoją byłą szkołę
No własnie, tez miałem o to zapytać. Napisz, bo to ciekawa i nieprawdopodobna sprawa Icon_smile2 Nie wszędzie przecież Michael Jackson zachodził do szkoły Icon_wink2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
27.08.2009 04:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
furbul napisał(a):Ciekaw jestem, czy i w tym topie będziemy tak zgodni, jak ostatnio twierdziłeś Icon_wink2
hehe Icon_razz
furbul napisał(a):W tej chwili 11 wspólnych utworów Icon_wink
no, czyli prowadzimy 11:9 Icon_wink2
Tomekk napisał(a):kolejny Top Michaela Icon_eek2 który to już na forum :?: Icon_mrgreen
nie wiem. mój pierwszy Icon_razz.
Tomekk napisał(a):czemu Jackson odwiedził akurat Twoją byłą szkołę :?:
musiało być super...
tadzio3 napisał(a):No własnie, tez miałem o to zapytać. Napisz, bo to ciekawa i nieprawdopodobna sprawa Icon_smile2
czemu akurat wybrano naszą szkołę i czemu w ogóle pojawił się w jakiejś szkole to nie wiem. na pewno moje liceum było (i mam nadzieję, że jeszcze jest) jednym z najlepszych w Warszawie, a kiedyś to pewnie i w kraju, choć nie wiem jak można takie coś obiektywnie stwierdzić. w każdym razie to było wtedy jak były plany zrobienia przez Michaela w Polsce parku rozrywki i to była taka wizyta biznesowa, to nie było przy okazji koncertu, tylko jakoś z rok później.
wtedy byłem już na studiach, ale nie mogliśmy sobie ze znajomymi odmówić skorzystania z okazji i odwiedzenia szkoły tamtego dnia. aula była zawalona ludźmi i nie dało się wcisnąć, więc zrezygnowaliśmy i wyszliśmy, tym bardziej że było już po czasie, a Michaela nie było i nie wiadomo było ile trzeba będzie jeszcze czekać. poszliśmy więc sobie i stanęliśmy na jednym z korytarzy, nie zdając sobie sprawy, że to jest właśnie drogą którą Michael razem z ochroniarzami miał przejść, żeby dotrzeć na aulę, myśleliśmy, że wybiorą znacznie krótszą drogę. i tak stoimy i rozmawiamy i nagle otwierają się drzwi i wchodzi sam Michael Icon_mrgreen . i dwaj ochroniarze po bokach. a my tak stoimy i się gapimy. i przeszli tuż koło nas, a że on był pomiędzy nimi dwoma, to napisałem, że tak ze 2 metry ode mnie był Icon_smile2.
27.08.2009 04:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
20. Little Susie
19. Liberian Girl
18. Man In The Mirror
17. Dangerous
16. Blood On The Dance Floor

jakieś przewidywania co może być w ścisłej czołówce zanim odsłonię kolejne miejsca? Icon_smile2
27.08.2009 08:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Na razie tylko o 31, 28 i 19 mogę powiedzieć, że znam/kojarzę i lubię, ale Jackson nie był nigdy moim faworytem.
Coś mi się wydaje, że odgadnięcie top 5 w Twoim przypadku będzie bardzo ciężkie (zwłaszcza, że nie jestem znawcą całego dorobku MJ)

Ale co mi tam. Icon_smile2

1. Gone Too Soon
2. Smooth Criminal
3. Who Is It
4. In the closet
5. Beat It
Musiałem posiłkować się dyskografią z wikipedii i tak to sobie wykombinowałem. Icon_smile2
Po wysłaniu posta zajrzę i sprawdzę czy dobrze kombinuję. Icon_wink2
27.08.2009 09:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 134
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #20
 
Szkoda, że już jest Liberian... A Dangerous obstawiałem spokojnie w top10!!!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.08.2009 09:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości