Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Ennio Morricone
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #141
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
Poczekalnie:

Yacy

m.11 The Mission Theme
m.12 My Name Is Nobody - Main Theme
m.13 Il buono il brutto il cattivo (titoli)
m.14 Malena
m.15 Sixty Seconds To What?
m.16 Frantic Theme
m.17 Il tramonto
m.18 Fuga a cavallo

obserw99

Poczekalnia:
11. Valmont's GoGo Pad
12 .Canto a mia tierra
13. Sixty Seconds To What?
14. Frantic Theme
15. Love Theme from Cinema Paradiso
16. For a Few Dollars More - Main Theme
17. Malena
18. Cinema Paradiso (Main Theme)
19. Gabriel's Oboe
20. The Ecstasy Of Gold
27.09.2021 09:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #142
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
Jedyny utwór, który mi się spodobał na miejscu 7. Dobrze.
27.09.2021 09:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #143
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
I co teraz?

WOLNE MEDIA!!!
27.09.2021 09:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #144
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
czekamy do jutra na decyzję Jacka
27.09.2021 09:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #145
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
Wow, niezłe zaskoczenie na szczycie!

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
27.09.2021 10:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #146
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
Dla mnie to wielki szok, że to może się w ogóle komuś podobać.

WOLNE MEDIA!!!
27.09.2021 10:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #147
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
Zostałem zaskoczony, że już mój wybór.
Wcześniej myślałem o wykonawcach, którzy nie mieli swoich topów na żadnym forum na którym się udzielam/łem.
Ale na forum.lp3.pl dwójka z nich zaraz będzie, a trzeci musi poczekać. Icon_wink2
Renata Przemyk miała swój top na forum.lp3.pl, ale sprawdźmy jak to będzie wyglądało na Mycharts. Icon_biggrin3

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.09.2021 10:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #148
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
Yahoznę liczymy?
27.09.2021 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #149
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
No jasne. Ale ze spacją Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.09.2021 10:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #150
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
hehe, to dobrze, bo jeden utwór mają mocny
27.09.2021 10:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 034
Dołączył: May 2021
Post: #151
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
(27.09.2021 09:35 PM)thestranglers napisał(a):  (---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, ---, 12, 03, ---, 12, 12, 08, 08, ---) 55 Contamination
Miejsce pierwsze to szok absolutny. Film oczywiście fantastyczny i jedyny w swym rodzaju, ale czysto muzycznie jednak Morricone skomponował zdecydowanie wartościowsze rzeczy Icon_smile no ciekawe, ciekawe

Karpie zjem!
27.09.2021 11:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal_paszcza Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 332
Dołączył: Mar 2021
Post: #152
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
Dla mnie lider to intrygujący kawałek prawie improwizowanego grania. Dałem trochę na przekór wszystkim... a widzę, że jednak znalazł on podobnych fascynatów. Czasami nie rozumiem tego forum Icon_smile Ale oczywiście pozytywnie.
28.09.2021 11:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #153
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
Tzn to jest numer kompletnie bez melodii, w stylu muzyki współczesnej a nie filmowej, nie powstydził by się go dajmy na to Penderecki.
Ale że wygrał????
Bo krotki? Icon_wink

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
28.09.2021 01:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #154
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
(27.09.2021 10:03 PM)neo01 napisał(a):  Dla mnie to wielki szok, że to może się w ogóle komuś podobać.
(28.09.2021 01:37 PM)Miszon napisał(a):  Ale że wygrał????
Bo krotki? Icon_wink
... bo nie głosowaliście Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
28.09.2021 01:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #155
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
neo01 napisał(a):Dla mnie to wielki szok, że to może się w ogóle komuś podobać.
serio? ja tak miałem w sumie z dużą częścią tego zestawu, która pewnie broni się jako muzyka filmowa, ale poza tym kontekstem jawi się raczej jako ckliwa, jałowa lub generyczna; a to jest ewidentny hajlajt tego zachowawczego zestawu wychodzący poza zarówno konwencję zachodniej orkiestrowej muzyki filmowej, jak i poza opracowaną i doprowadzoną przez niego samego do perfekcji formułę muzyki spaghettiwesternowej; i dzięki temu to najbardziej wyrazista rzecz tutaj; bliżej jest mu tutaj z jednej strony do scelskiego, xenakisa czy pendereckiego, z drugiej do tuzów improwizacji jak derek bailey; i to jest dla morricone totalnie godny kontekst

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.09.2021 03:14 PM przez AKT!.)
28.09.2021 03:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #156
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
Cóż, dla mnie to w ogóle nie brzmi jak utwór muzyczny, bardziej jak zlepek dość irytujących dźwięków, pewnie świetnie broni się jako tło do filmowej sceny, jednak jako samodzielna ścieżka to dla mnie nieporozumienie, no ale różne rzeczy mnie już na tym forum zaskakiwały, chociaż pewnie żadna tak bardzo jak ta...
A co do tej ckliwości, to ona też dla mnie była ciężka do przejścia i w sumie dlatego sobie odpuściłem, choć teraz trochę żałuję, bo kilka rzeczy mógłbym tu spokojnie wybrać.

WOLNE MEDIA!!!
28.09.2021 03:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 034
Dołączył: May 2021
Post: #157
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
(28.09.2021 03:14 PM)AKT! napisał(a):  
neo01 napisał(a):Dla mnie to wielki szok, że to może się w ogóle komuś podobać.
serio? ja tak miałem w sumie z dużą częścią tego zestawu, która pewnie broni się jako muzyka filmowa, ale poza tym kontekstem jawi się raczej jako ckliwa, jałowa lub generyczna; a to jest ewidentny hajlajt tego zachowawczego zestawu wychodzący poza zarówno konwencję zachodniej orkiestrowej muzyki filmowej, jak i poza opracowaną i doprowadzoną przez niego samego do perfekcji formułę muzyki spaghettiwesternowej; i dzięki temu to najbardziej wyrazista rzecz tutaj; bliżej jest mu tutaj z jednej strony do scelskiego, xenakisa czy pendereckiego, z drugiej do tuzów improwizacji jak derek bailey; i to jest dla morricone totalnie godny kontekst
Może i tak jest, ale nijak ma się to do tego, że akurat taki utwór wygrał na tym forum, chyba że byłbym w stanie uwierzyć, że większość użytkowników oprócz young leosi i odmóżdżającego popu słucha już tylko Pendereckiego i innych kompozytorów muzyki współczesnej

Contamination wygrał bo:
a) trolling
b) jest krótki
c) różni się zasadniczo od pozostałych zgłoszonych
d) kojarzony jest z filmem, podejrzewam, że jednym z bardziej znanych
e) niewielka liczba głosujących

Karpie zjem!
28.09.2021 03:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #158
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
santosz napisał(a):Contamination wygrał bo:
Genialne w swej prostocie (złożoności)? Icon_twisted
I w sumie zgadzam się z pozostałymi podpunktami.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
28.09.2021 04:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #159
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
santosz napisał(a):Może i tak jest, ale nijak ma się to do tego, że akurat taki utwór wygrał na tym forum, chyba że byłbym w stanie uwierzyć, że większość użytkowników oprócz young leosi i odmóżdżającego popu słucha już tylko Pendereckiego i innych kompozytorów muzyki współczesnej
ale ja się odnoszę to tego, że kogoś szokuje, że tego można słuchać z przyjemnością, nie do tego, że wygrało, bo to zaskoczyło także i mnie

santosz napisał(a):Contamination wygrał bo:
a) trolling
większym trollingiem jest ta lista parasocjologicznych obserwacji niż oddanie głosu na najbardziej nieszablonowy utwór w jednak dosyć mdłym (choć niepozbawionym też lepszych momentów) zestawie

niewielka liczba głosujących to, podejrzewam, jedyny sensowny powód w tej wyliczance
twoje upraszczanie choćby epizodycznego docenienia awangardy mogę odczytywać tylko w kategoriach niezrozumienia sedna sprawy

neo01 napisał(a):Cóż, dla mnie to w ogóle nie brzmi jak utwór muzyczny, bardziej jak zlepek dość irytujących dźwięków
zupełnie na serio poradziłbym ci zrewidować, dla siebie samego, swoją definicję muzyki Icon_wink posłuchać jakichś nagrań terenowych albo, jeszcze lepiej, onkyo; wydziwić się za wszystkie czasy, że jak to może być muzyką, i totalnie otworzyć głowę na przejeżdżające pociągi, podwórkowych krzykaczy, robiących remont sąsiadów Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.09.2021 04:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #160
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
Dzięki, nie czuję potrzeby takiej rewizji Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
28.09.2021 04:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości