Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Ennio Morricone
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #41
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
Zawsze można po prostu obejrzeć film. Wiecie, bo to znana rzecz, i klasyczna, i w sumie fajnie by było to znać jednak. ^^

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
08.09.2021 10:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #42
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
nie podpuszczaj kajmana, żeby po raz 12918290-ty opowiadał, dlaczego ogląda filmy tylko w kinie xd

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.09.2021 02:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #43
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
Tego akurat nie znam Icon_surprised Ale może to dlatego, że zazwyczaj omijam wątki filmowe.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
08.09.2021 02:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 008
Dołączył: May 2021
Post: #44
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
(08.09.2021 10:43 AM)Artur.O napisał(a):  Zawsze można po prostu obejrzeć film. Wiecie, bo to znana rzecz, i klasyczna, i w sumie fajnie by było to znać jednak. ^^
Nie warto, trzygodzinna nuda. Zresztą 90 procent tzw. klasyki nie warto. Lepiej oglądać dobre filmy, nie kultowe.

Karpie zjem!
08.09.2021 02:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #45
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
santosz napisał(a):Zresztą 90 procent tzw. klasyki nie warto. Lepiej oglądać dobre filmy, nie kultowe.
nie mogę się doczekać, żeby przeczytać twój przepis, jak odróżnić jedne od drugich; jakkolwiek zgadzam się, że to nie to samo, to jednak wychodzenie z punktu, że jedno w 90% wyklucza drugie to granie na kontrowersje niepoparte żadnymi sensownymi obserwacjami, co najwyżej wyolbrzymionymi odczuciami

niemniej jednak czekam na twoje rekomendacje dobrych filmów -- dajmy na to pięć tytułów, które ci się naturalnie nawiną, a argumentują za postawioną wyżej tezą

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.09.2021 03:44 PM przez AKT!.)
08.09.2021 03:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #46
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
AKCie, ja z kolei ostrzegę ciebie, by w trosce o duchową homeostazę unikać dyskusji o kinie z ludźmi podpisującymi się pod opiniami jak powyższa
08.09.2021 04:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
neo01 napisał(a):A może posłuchaj i sprawdź...
AKT! napisał(a):chyba byłoby zbyt logiczne xd dużo lepiej przecież snuć teoretyczne rozważania, że chyba się czegoś nie zna
Jeżeli dostaję tylko tytuł filmu to raczej w ten sposób utworu nie znajde. Jak ktoś napisze tytuł (bo wykonawca to Ennio jak mniemam) to pewnie sprawdzę.
Artur.O napisał(a):Tego akurat nie znam
To ja w skrócie: Bo właśnie kino to jest to.
santosz napisał(a):Zresztą 90 procent tzw. klasyki nie warto.
Ja bym tak dużej liczby nie podał, ale sporo klasyków uważam za beznadziejne, a sporo filmów, które mnie zachwyca raczej do klasyków nie jest zaliczanych.
AKT! napisał(a):co najwyżej wyolbrzymionymi odczuciami
Ale odczucia w znacznym stopniu decydują o naszym odbiorze filmu.
Dyfeomorfizm napisał(a):unikać dyskusji o kinie z ludźmi podpisującymi się pod opiniami jak powyższa
Rozumiem, że nie dotyczy to tylko kina. Ale ja uważam że taka dyskusja jest dobra jeżeli się w nią zanadto nie angażuje.
08.09.2021 04:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #48
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
To ja już może wkleję ten link Icon_rolleyes

WOLNE MEDIA!!!
08.09.2021 04:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
Cieszy mnie, że nikt tego nie zgłosił.
08.09.2021 04:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #50
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
Ale kojarzysz motyw?
A zgłoszenie pewnie jeszcze będzie.

WOLNE MEDIA!!!
08.09.2021 05:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #51
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
Jasna sprawa.

Il buono il brutto il cattivo (titoli)

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
08.09.2021 05:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
neo01 napisał(a):Ale kojarzysz motyw?
W życiu. Pierwsze słyszę. Tzn teoretycznie kiedyś mogłem to słyszeć, ale nie zapamiętałem.
Jednego utworu słuchał nie będę, bo Morricone go nie firmuje. A innego nie mogę znaleźć (chyba że Alarm się gdzieś zgubił).
08.09.2021 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #53
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
kajman napisał(a):W życiu. Pierwsze słyszę.
To jednak mnie zaskoczyłeś, ale może Ty po prostu takich rzeczy nie zapamiętujesz, bo to jest na pewno jeden z popularniejszych motywów w historii kina i jestem pewien, że był wielokrotnie wykorzystywany w sferze popkultury.

WOLNE MEDIA!!!
08.09.2021 06:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
A ja za bardzo nie wiem, gdzie bym mógł na ten utwór natrafić.
08.09.2021 07:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #55
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
Z tego co kojarzę, to w kreskówkach choćby bywa on wykorzystywany... Jeśli gdzieś ma się pojawić nawiązanie do westernu w konwencji z przymrużeniem oka i jest to zilustrowane muzyką, to jest duże prawdopodobieństwo, że będzie to ten motyw.

WOLNE MEDIA!!!
08.09.2021 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #56
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
(08.09.2021 04:18 PM)kajman napisał(a):  Rozumiem, że nie dotyczy to tylko kina. Ale ja uważam że taka dyskusja jest dobra jeżeli się w nią zanadto nie angażuje.
nie tylko kina, bardziej osoby - po prostu są ludzie górujący intelektualnie na tyle, że nie mają szans wygrać dyskusji zaczynającej się od słow „klasyka kina jest chujowa”; akt! jest takim człowiekiem, a nie chciałbym żeby podniosło mu się przy okazji ciśnienie
08.09.2021 08:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #57
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
santosz napisał(a):Lepiej oglądać dobre filmy, nie kultowe.
tego zdania akurat nie rozumiem, przecież o kulcie decyduje właśnie gust 'zwykłych niezwykłych', takich jak my Spoko
09.09.2021 05:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 396
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
Ja to zdanie rozumiem tak, że nie kultowość, a wartość filmu była powodem jego obejrzenia. Kultowość nie musi być efektem wartości lecz jakiś innych czynników: mody, tematyki czy jeszcze czegoś innego.
09.09.2021 06:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #59
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
Dyfeomorfizm napisał(a):AKCie, ja z kolei ostrzegę ciebie, by w trosce o duchową homeostazę unikać dyskusji o kinie z ludźmi podpisującymi się pod opiniami jak powyższa
jak widać żadna to dyskusja tylko zwykłe ura bura szef podwóra

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.09.2021 10:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 925
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #60
RE: Mychartsowy Top Ennio Morricone
Le foto proibite di una signora per bene
Canto a mia tierra

http://rateyourmusic.com/~meni
09.09.2021 08:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości