Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ABBA - Voyage
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 432
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #1
ABBA - Voyage
5 listopada trafi do sprzedaży dziewiąty studyjny album (po czterdziestoletniej przerwie) szwedzkiego kwartetu ABBA pt. "Voyage". Wydawnictwo zapowiadają nagrania "I Still Have Faith In You" i "Don't Shut Me Down".

[Obrazek: 51yv4yWl25L._SS500_.jpg]

Tracklista:
1. I Still Have Faith In You
2. When You Danced With Me
3. Little Things
4. Don't Shut Me Down
5. Just A Notion
6. I Can Be That Woman
7. Keep An Eye On Dan
8. Bumblebee
9. No Doubt About It
10. Ode To Freedom

Cytat:1. I Still Have Faith In You


[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
02.09.2021 10:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: ABBA - Voyage
To jest zespół, który zawsze odbierałem jako producenta marnego kiczu i w tych dwóch nagraniach to się potwierdza.
03.09.2021 06:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
RE: ABBA - Voyage
Ach, a myślałem że nie zmienią zdania, szkoda że się dali przekupić.

Pierwszy numer przepada u mnie przez to, że trzeba czekać 2 minuty zanim skończy się wstęp.
Drugi lepszy, ale z drugiej strony mocno podobny do starych hitów. Może dlatego lepszy? W sumie nie wiem, czy to dobrze świadczy o materiale.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
03.09.2021 08:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #4
RE: ABBA - Voyage
od wczoraj wszyscy o tym mówią; ja nigdy nie miałem żadnych uczuć w stronę klasycznej abby, więc i ta sytuacja nijak mnie nie ekscytuje, ale będę obserwował; single są przyzwoite

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.09.2021 10:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
RE: ABBA - Voyage
No tak, są przyzwoite, ale czy warto było nagrywać coś nowego tylko po to, żeby to było zaledwie przyzwoite?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
03.09.2021 11:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Monika Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 288
Dołączył: Feb 2021
Post: #6
RE: ABBA - Voyage
Będzie cała płyta. Jaram się jako długoletnia fanka Icon_smile
03.09.2021 11:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 619
Dołączył: Jan 2015
Post: #7
RE: ABBA - Voyage
Ja bym jednak wolał aby Oni nic nowego nie nagrywali. Tak jak jest jest dobrze- pamięć o nich nie wygasła, wciąż mają wiernych fanów i na fali popularności klimatów z lat - 70tych wciąż wracają. Może przesadzam ale ten powrót ( niezależnie od jakości nowych nagrań) jest niepotrzebny.
03.09.2021 12:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: ABBA - Voyage
Podzielam wasze obawy i wątpliwości, ale

1. Gdy Abba wydawała ostatni album miałem 2 lata i nie było mojej listy
2. Nie podoba mi się koncepcja występu hologramów to jest sztuczne
3. Nagrania są przyzwoite, powrót może trochę zbyt marketingowy bo nikt po 40 latach nie wracał, ale patrząc na wszędobylski kicz dzisiejszych czasów powrót Abby to mimo wszystko dobre, wyszukane danie w restauracji a nie burger w fast-foodzie
4. Na nieboszczce LP3 na pewno oba nagrania zadebiutowałyby w TOP10, a ten drugi mógłby być nawet od razu numerem 1
5. Stare nagrania Abby kojarzą mi się z licznym wyjazdami na weekendy z rodzicami w latach 90-tych gdy miałem kilkanaście lat i byłem beztroskim chłopcem więc w gruncie rzeczy nawet jeśli jest to kicz to ja mam 42 lata i zaczynam robić się sentymentalny i w sumie guzik mnie obchodzi czy to kicz czy nie kicz.

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.09.2021 09:02 PM przez Konrad.)
06.09.2021 09:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: ABBA - Voyage
Konrad napisał(a):Na nieboszczce LP3 na pewno oba nagrania zadebiutowałyby w TOP10, a ten drugi mógłby być nawet od razu numerem 1
Akurat na LP3 to ABBA różnie sobie radziła, trzy pierwsze nagrania trafiły do top 10 (żadne na podium), ale potem było znacznie gorzej.
06.09.2021 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #10
RE: ABBA - Voyage
ponad 80 tysięcy preorderów w uk po trzech dniach

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.09.2021 12:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #11
RE: ABBA - Voyage
(06.09.2021 09:09 PM)kajman napisał(a):  
Konrad napisał(a):Na nieboszczce LP3 na pewno oba nagrania zadebiutowałyby w TOP10, a ten drugi mógłby być nawet od razu numerem 1
Akurat na LP3 to ABBA różnie sobie radziła, trzy pierwsze nagrania trafiły do top 10 (żadne na podium), ale potem było znacznie gorzej.
Przecież ABBA nie wydała ani jednej piosenki, kiedy lista istniała, więc co to za statystyki? Trudno się dziwić, że ludzie w latach 90. nie głosowali na takie starocie w notowaniu. Oczywiście w ostatnich latach istnienia listy się to zmieniło.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.09.2021 01:36 PM przez Dobromiera.)
07.09.2021 01:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: ABBA - Voyage
Artur.O napisał(a):Przecież ABBA nie wydała ani jednej piosenki, kiedy lista istniała, więc co to za statystyki?
To nieprawda, ale o tym za chwilę. Zacznę od tego, że 31 marca więc niedługo przed powstaniem listy wyszedł ostatni singiel z The Visitors więc jak najbardziej miały prawo trafić na listę. Jesienią tego roku wyszło The Singles z nowymi nagraniami (czyli były nowe nagrania), więc też mogły wejść na LP3. Pierwszy radził sobie bardzo dobrze, drugi cieniutko. Więc nie sądzę, że nowe nagrania zespołu byłyby w klimatach słuchaczy Trójki z przełomu l. 10-tych i 20-tych.
07.09.2021 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #13
RE: ABBA - Voyage
(07.09.2021 08:05 PM)kajman napisał(a):  
Artur.O napisał(a):Przecież ABBA nie wydała ani jednej piosenki, kiedy lista istniała, więc co to za statystyki?
To nieprawda, ale o tym za chwilę. Zacznę od tego, że 31 marca więc niedługo przed powstaniem listy wyszedł ostatni singiel z The Visitors więc jak najbardziej miały prawo trafić na listę. Jesienią tego roku wyszło The Singles z nowymi nagraniami (czyli były nowe nagrania), więc też mogły wejść na LP3. Pierwszy radził sobie bardzo dobrze, drugi cieniutko. Więc nie sądzę, że nowe nagrania zespołu byłyby w klimatach słuchaczy Trójki z przełomu l. 10-tych i 20-tych.
Ach no mój błąd, no ale sam widzisz, że te trzy nagrania, które wtedy były nowe/aktualne, doszły do pierwszej dziesiątki listy (zwłaszcza "The Day Before You Came"), a słabsze wyniki miały te wszystkie nagrania, co z jakiegoś powodu wchodziły po wielu latach, jak "Lay All Your Love On Me" (notowane w 1999 roku, przebojem było w 1981).

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
07.09.2021 08:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: ABBA - Voyage
No więc Undercover nie wszedł do top 10, bo między pierwszym a drugim utworem pojawił się poprzedni When All Is Said And Done i on się załapał. A chyba słuchacze Trójki sprzed 40 lat byli przyjaźniej nastawieni do takiej muzyki niż ci ostatni.
07.09.2021 09:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #15
RE: ABBA - Voyage
Jaki znów Undercover?

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
07.09.2021 09:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: ABBA - Voyage
Miało być Under Attack.
07.09.2021 09:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 432
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #17
RE: ABBA - Voyage
Szymek79 napisał(a):5. Just A Notion


[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
22.10.2021 04:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: ABBA - Voyage
Brzmi to lepiej niż dwa poprzednie utworu, ale do przyzwoitości daleko.
23.10.2021 07:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal_paszcza Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 332
Dołączył: Mar 2021
Post: #19
RE: ABBA - Voyage
Przesłuchałem album z ciekawości. To ważna premiera z punktu widzenia pop-kultury.

1. I Still Have Faith In You (4/10) - drewniany singiel, który niespodziewanie dobrze radzi sobie na forum, uderzając chyba w romantyczne tony tutejszych 50-latków i przypominając im dzieciństwo. Piosenka jak z filmu, pełna błahego patosu. Bardzo mnie rozczarował ten utwór, a wokale potwierdziły obawy, że ciężko uciec od "babcinego" nastroju Icon_sad

2. When You Danced With Me (5/10) - oryginalnie zaaranżowany utwór, który kojarzyć się może z tradycyjną muzyką ze Szkocji. Zdaję sobie sprawę, że o ile na płycie Abby, nowej Abby, takie nagranie wypada nietuzinkowo, to dla wielu wyda się....hmmm... kiczowate. Jak muzyka lecąca w tle jakiejś historycznej rekonstrukcji. Mam z nim problem, ale niestety złe emocje dominują chyba, bo faktycznie to dosyć karykaturalna rzecz.

3. Little Things (3/10) - kolejna ballada, zaśpiewana i przyozdobiona w taki sposób, że łatwo poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. Zresztą warstwa tekstowa też nie pozostawia złudzeń. Dla mnie to niestety kolejny "babciny" prezent dla wnusia i wnusi, nagranie jak z jakiejś płyty z supermarketu, która ma przeciętnej brytyjskiej rodzinie umilać ten czas i wypchać czymś przestrzeń. Zbyt słodkie, zbyt łzawe.

4. Don't Shut Me Down (6/10) - moim zdaniem najbardziej klasyczna Abba z tego, co do tej pory przesłuchałem. Eleganckie disco, gdzie energię słychać nie tylko w muzyce, ale w i wokalnie panie dają w końcu nie poznać, że są już grubo po 70tce. Jednocześnie jest to utwór brzmiący być może brzmiący najbardziej old-schoolowo na całym Voyage. Coś za coś. Dla mnie utwór na plus.

5. Just A Notion (9/10) - to właściwie, z tego co czytałem, podrasowane demo, gdzie nawet wokale zostały w wersji z lat 70. Nie ukrywam, że słucham bez przerwy, bo to jedna z najlepszych piosenek grupy jakie słyszałem. Bardzo przebojowa, harmonijna, żywa, frywolna. Super Icon_smile No tak.... ale właściwie nie jest to dzisiejsza ABBA. Odkopane wspomnienie.

6. I Can Be That Woman (5/10) - raczej dosyć przeciętna ballada, ale przynajmniej nie posiada denerwujących i ocierających się o parodię lub poczucie "taniości" momentów. Wszystko znów jest wymuskane, a wrażenie, że ta płyta jest skierowana do dzisiejszych 60-latków zostaje spotęgowane - tak jakby Abba nie pamiętała, że ci ludzie też mieli kiedyś 20-30 lat i nie byli zamkniecie w domach opieki od początku swojego życia.

7. Keep An Eye On Dan (7/10) - tam, gdzie Abba przyśpiesza na Voyage, tam robi się przynajmniej intrygująco. Keep An Eye On Dan wita bardzo długim, niemal electropopowym intro. Potem grupa rusza na parkiet w takiej masce i myślę, że udaje im się to dobrze. Bardzo prominentnie zaznaczony główny motyw przewodni, pełen żaru (jak na standardy uniesień tej płyty) refren. Wszystko brzmi świeżo i nowocześnie.

8. Bumblebee (3/10) - coś w rodzaju bajki dla dzieci? Staroświeckie klawisze i znów ta świąteczno-babcina aura. Nie wiem dlaczego, ale pewnie przez te klawisze i marszowy rytm skojarzyło mi się to z Vangelisem i jego Podbojem raju Icon_smile. Utwór sam w sobie jest zupełnie nijaki, nic w nim nie ma. Wszystko zostało osiągnięcie wrzucaniem tam jakichś ozdobników (to ten marszowy rytm, to jakaś gitarka, jakieś pastorałki pod koniec). Naprawdę złe.

9. No Doubt About It (7/10) - a tutaj utwór z "rodziny" Just A Notion. Czyli Abba po raz ostatni dostaje pankowego kopa Icon_smile, ale bez ożycia elektroniki. To raczej nawiązanie do ich klasycznego brzmienia, głównie z pierwszej połowy lat 70. Słychać korozję na wokalach, ale ma to wszystko ręce i nogi. Jest zwinne, składne, melodyjne, solidnie wyprodukowane. Przeboik.

10. Ode To Freedom (5/10) - Oda mająca silne momenty w postaci wysmakowanych aranżacji, ale sam utwór jest raczej nijaki, chociaż.... Mam wrażenie, że jestem na jakimś koncercie muzyki klasycznej, gdzie nagle postanowiono jakiś fragment dać do zaśpiewania grupie pop. A może to znów nie pasuje do charakteru grupy? Myślę, że instrumentalna wersja byłaby ładniejsza o wiele.

Ok, tak więc na płycie jest kilka fajnych numerów - szczególne oklaski dla Just A Notion Icon_smile. W wielu miejscach jest niestety momentami nawet bardzo źle - wszystkie ballady niemal równo skopane. Abbo! Wasi słuchacze jeszcze nie umierają!

Natomiast problemem tej płyty jest to, że łatwo wyczuć, że nie jest to materiał spójny i godny bycia płytą Abby. Wszystko brzmi, niezależnie od intencji, jakby miało być tylko skromną przystawką, zbieraniną jakichś szkiców, przed tymi koncertami z przyszłego roku, gdzie nawet nie będzie prawdziwego zespołu. Hmmmm.

Nie mogę tej płyty ocenić pozytywnie. Jest w dużej mierze nieudana, ale są tam utwory, do których wrócę. I szkoda, że fenomenalne Just A Notion najbardziej boleśnie przypomniało o upływie czasu i fakcie, że ten zespół MIAŁ swoje miejsce w historii muzyki. Bo jeżeli ma go teraz, to głównie za sprawą wrzawy medialnej. Ale posłuchajcie i podzielcie się opiniami. Jestem ciekawy Icon_smile
05.11.2021 08:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #20
RE: ABBA - Voyage
NIgdy nie byłem fanem, chociaż 2 czy 3 numery mam w swoim Topie.
Doceniałem, ale nie przepadałem. Ładnie zrobione, nie można się do niczego przyczepić, wysoka jakość, ale jakieś takie pustawe. Może to przytyk do gatunku, a nie zespołu, nie wiem.
Skoro piszesz, że teraz wygląda to na jakiś zbiór rzeczy z szuflady i odrzutów, nagrany w zasadzie nie wiadomo dlaczego (już czytałem, że zapowiedzieli definitywny koniec - to w sumie po co wracali?), to zniechęca mnie tym bardziej. Słyszałem te 2 single co pierwsze wyszły i to co zawsze - spoko, ale nic ciekawego, chyba już nic z nich nie pamiętam. A nawet nieco gorsze niż najlepsze ich numery.
Sprawdzę może ten co dałeś 9/10, ale tak to raczej utwierdziłeś mnie w tym, że z mojej strony słuchanie całości to strata czasu.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
05.11.2021 01:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Air - Le Voyage Dans La Lune saferłel 16 2 763 09.02.2012 03:29 AM
Ostatni post: emigrant
  Blackmore's Night - Secret Voyage stavanger 4 1 564 07.07.2008 05:03 PM
Ostatni post: stavanger

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości