Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 50 ATB - wydanie pierwsze
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 077
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #4
RE: TOP 50 ATB - wydanie pierwsze
21. Desperate Religion wokal: Karen Ires Trilogy (2007)
Pierwsze skojarzenie to oczywiście Robert M i nagranie, które było bardzo szeroko promowane, choć nawet nie liczyło się pod parytet polskiej muzyki w radiu. Jednak w oryginale to kolejne ciekawe nagranie. Ciężkie basy, które jednak szybko ustępują, żeby dać miejsce pianinu, fajnym klawiszom, ogólnie więcej powietrza. No i fajna partia wokalna.

22. 9 PM (Till I Come) wokal: Yolanda Rivera Movin' Melodies (1999)
Nagranie, od którego wszystko się zaczęło. Trochę prostackie produkcyjnie, a atmosferę ma raczej Morza Bałtyckiego, niż Śródziemnego, ale jest w tym coś... odświeżającego, i w sumie niepowtarzalnego, tak, że nigdy mi się to nagranie nie znudziło. No i przecież główny motyw to klasyka.

23. Sun Goes Down wokal: Ken Harrison No Silence (2004)
W topie Armina van Buurena porównywałem "Golddigger" do "First Day" Timo Maasa, ale wtedy nie zdawałem sobie sprawy z istnienia "Sun Goes Down". Teraz stwierdzam, że "Sun Goes Down" brzmi jak inspiracja "Golddigger" (zważcie, że to nie pierwszy raz, jak porównuję AvB i ATB w topie!); jest to bardziej rytmiczne, ale nadal jest to utwór średniego tempa z rockowym wokalem, wyrwany trochę z kontekstu płyty.

24. Gold wokal: Jan Löchel Distant Earth (2011)
To już chyba naprawdę ostatni singiel ATB promowany w radiu. Brzmiący naprawdę zaskakująco w swoim czasie - bezkompromisowo olewający ówczesne trendy, gdyby nie JanSoon (czyli Jan Löchel po przemianie), to brzmiałoby to, jak kolejny z tych niekomercyjnych kawałków z drugich płyt. Piękne pianina i dużo przestrzeni, a w sumie wokalne partie ostatecznie też chwytają.

25. My Everything wokal: Tiff Lacey Future Memories (2009)
Choć drum'n'bassowy kierunek był sugerowany w "What About Us", to tutaj jest w tej czystej postaci. Właściwie, to chciałoby się, żeby to to był singiel zwiastujący płytę - melodyjnie nic mu nie brakuje, za to jest znacznie lepiej przemyślany, no i po prostu przeuroczy.

26. Sunset Girl wokal: n/a Addicted To Music (2003)
Trzeci i ostatni singiel z Addicted To Music, wydany chyba wyłącznie z myślą o graniu w klubach, bo w mediach był nieobecny. Oszczędna melodyka, fajne pianinowe wykończenia.

27. We Belong wokal: Roberta Harrison Addicted To Music (2003)
Ciąg dalszy tego eterycznego trip-hopu, o którym mówiłem niżej.

28. Peace = Illusion wokal: n/a Addicted To Music (2003)
Nie wiem ostatecznie, czy istnieje taki nurt, jak ambient trance, czy nie, ale chyba dobrze by się w niego wpasowywał. Łagodny połamany bit i zgrabnie pocieniowane klawisze.

29. Apple & Stone Authentic Reaction wokal: n/a Future Memories (2009)
Pod tym nawydziwianym tytułem kryje się kolejna pozycja do gatunkowego CV Jędrka Tannenbergera, czyli psybient. Nagranie o woni porannej rosy.

30. Better Give Up wokal: Jan Löchel Trilogy (2007)
Kolejna piosenka do grania w barze na plaży, aby wprowadzić klimat wiadomej wyspy.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
21.08.2021 11:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
TOP 50 ATB - wydanie pierwsze - Dobromiera - 19.08.2021, 01:02 AM
RE: TOP 50 ATB - wydanie pierwsze - Dobromiera - 21.08.2021 11:42 PM
RE: TOP 50 ATB - wydanie pierwsze - AKT! - 25.08.2021, 10:30 AM
RE: TOP 50 ATB - wydanie pierwsze - jogosz - 27.08.2021, 09:28 AM
RE: TOP 50 ATB - wydanie pierwsze - AKT! - 28.08.2021, 11:45 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości